Azeri Kanallardan Şifresiz Maç İzlemenin Yolları

İdman TV, CBC Sport, AZ TV gibi Azeri kanallardan şifresiz maç izlemenin yolları. Azerspace uydusu nasıl ayarlanır?


Haber Tarihi : 14 Aug 2016 13:16 Son Düzenlenme Tarihi : 16 Sep 2017 18:33

Türkiye Süper Ligi, İngiltere Premier Lig, şifreli yayınlanan Şampiyonlar Ligi, İspanya La Liga, Almanya Bundesliga, UEFA Avrupa Ligi maçlarını Azerspace uydusundan şifresiz olarak izlemenin yollarını SporEkranı sitesi blog üzerinden şu şekilde anlattı:Azerspace uydusundan yayın yapan İdman TV Azerbaycan, Az TV Azerbaycan, CBCSport Azerbaycan, 1TV Gürcistan, 2TV Gürcistan  gibi kanalları izleyebilmek aslında düşünüldüğü kadar zor değil. Azerspace uydusundan ülkemize çok güçlü sinyaller geliyor ve aşağıda anlattığımız basit ayarlamaları yaptığınız takdirde siz de mutlaka sinyal alabilir, evinizin rahatlığında, HD kalitesinde UEFA Şampiyonlar Ligi, UEFA Avrupa Ligi, İngiltere Premier Lig, İspanya La Liga, Almanya Bundesliga, İtalya Serie A, Hollanda Eredivisie, Rusya Premier Lig ve NBA gibi üst düzey ligleri izleyebilirsiniz.

1. Çanak antenimizde bulunan mevcut Türksat LNB’sinin tam olarak SAĞ bitişiğine (arkadan bakınca) ikinci bir LNB yerleştireceğiz. Bu yerleştirme işlemi bant, plastik kelepçe veya “multifeed” adı verilen ve birden fazla uyduyu izleme şansı veren aparat yardımıyla yapılabilir.

2. İkinci LNB’yi sabitledikten sonra ikisinden de gelen kabloları kısaltarak “DISEQC” ile birleştiriyor, tek kablo haline getirerek uydu alıcımıza bağlıyoruz.(Kabloları bağlarken ince tellerin, ortadaki bakır tele değmeyecek şekilde F konnektör kullanarak bağlanmanızı ve kablonun geriye doğru kaymaması için bant ile sarmanızı öneriyoruz) Eğer DISEQC yağmur ve/veya güneş alan bir yerde konumlu ise, DISEQC’i ağız kısmını keserek koruma haline getireceğniz bir pet şişenin  içine koyabilir ve ters çevirip çanak anteninizin sabitlendiği ayağa bağlayarak muhafaza edebilirsiniz.

3. Uydu alıcımızın Menü->Uydu Ekle bölümünden Azersat46 (isim önemli değil ) ekliyoruz. Yeni eklediğimiz uydu için Anten/DISEQC ayarlarından DISEQC 1-2 veya A-B olarak (cihazdan cihaza değişir) DISEQC’in kaç no’lu girişine bağladığınızı kumandadan ses yönleri ile değiştererek seçiyoruz. (Azersat kablosu DISEQC 1’de bağlı ise DISEQC 1, diğerinde bağlı ise DISEQC 2 seçiyoruz)

4. Daha sonra kanalların frekanslarını manuel olarak girip taratıyoruz. İdman TV SD ve Az TV SD yayınları için cihazınıza “Biss Şifre”si de girmeniz gerekecektir. İdman TV HD ve CBC Sport HD kanallarında ise herhangi bir şifre girme gereği olmaksızın izleyebilirsiniz.

NOT: İkinci LNB veya Aparat+DISEQC yerine tek çıkışlı monoblok LNB de kullanabilirsiniz. Çift çıkışlı kullanmanız halinde yine DISEQC gerekecektir.

Kaynak: SporEkranı

 

Okurlar bu sayfaya şu aramalarla ulaştı:

ingiltere premier lig, ispanya la liga, hollanda ligi, nasıl izlerim, azerbaycan spor kanallarını canlı izle, idman tv, ingiltere ligini azeri kanaldan izlemenin yolları, azerbaycan uydusu ayarlama, azerspace kurulum, azerspace nasıl kurulur anlatım, şampiyonlar ligi, uefa avrupa ligi, nbaazerspace az tv azerbaycan cbc sport 1tv 2tv idman tv
Çocuklara Dokunma Nerede Çekildi? Hangi Şehirde?

Çağan Irmak'ın son filmi Çocuklara Dokunma nerede çekildi? Çocuklara Dokunma hangi şehirde ilçede köyde geçiyor? Çekim yeri neresi?

Yalaza Gökçe Kimdir Kapalı Başörtülü Kız Gerçek İsmi

Yalaza dizisindeki kapalı, başörtülü türbanlı oyuncunun adı nedir? Yalaza Gökçe kimdir, gerçek ismi? Yalaza İbrahimin kızı hangi oyuncu?

Yalaza Alev Kimdir Gerçek İsmi

TRT 1'in yeni dizisi Yalaza'da Alev Yanardağ karakterini kim oynuyor? Yalaza Alev kimdir? Dizide İbrahimin sevgilisi gerçek ismi, asıl adı?

ÖZEL HABER
Yalaza Reytingleri

Yalaza reytingleri iyi mi? TRT 1'in Osman Sınav imzalı dizisi Yalaza ne kadar izlendi, izlenme oranı nasıl? Yalaza reyting sonuçları.

Ateşböceği Neden Gün Değiştirdi Hangi Güne Alındı?

Star TV'de yayınlanan Ateşböceği'nin yayın günü değişti mi? Ataşböceği neden gün değiştirdi, hangi güne alındı?

Biçici'den Bizim Hikaye'ye Övgü

Sinan Biçici, Shameless uyarlaması Bizim Hikaye dizisi için bir yazı kaleme aldı.

"İsimsizler, Galatasaray Gibi"

Televizyon eleştirmeni Sina Koloğlu, İsimsizler'in yeni sezonunu değerlendirdi.

15 Eylül 2017 Cuma Reyting Sonuçları

15.09.2017 Cuma gününün reyting sonuçları belli oldu. Kalp Atışı, Arka Sokaklar ve Şevkat Yerimdar reytinglerde kaçıncı oldu?

Acun Bu Kez Ünlüleri Dövüştürecek

TV8 ekranlarında yayınlanacak olan boks yarışmasında ünlü isimler dövüşecek.

ÖZEL HABER
Yalaza Kim Kimi Canlandırıyor? Gerçek İsmi Hangi Oyuncu?

Yalaza dizisinde kim kimdir? Alev Nalan Kezban Santral İbrahim Faik Dede Gökçe Arda Yaşar Burcu Tuba gerçek ismi asıl adı, hangi oyuncu?

TRT World ile Foxtel'den Önemli Anlaşma

Dünya medyasında söz sahibi olma hedefiyle kurulan TRT World yayın ağını genişletmeye devam ediyor.

14 Eylül 2017 Perşembe Reyting Sonuçları

14.09.2017 Çarşamba gününün reyting sonuçları belli oldu. Bizim Hikaye, Kanatsız Kuşlar, Ver Elini Aşk Ateşböceği reytinglerde kaçıncı oldu?Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!