2017 - BAFTA Adayı Filmler Açıklandı

BAFTA Film Ödülleri'nde adaylar belli oldu.


Haber Tarihi : 11 Oca 2017 10:10

İngiliz Sinema ve Televizyon Sanatları Akademisi'nin (BAFTA) açıkladığı film ödüllerinde adaylar belli oldu.

La La Land 11 adaylıkla zirvede yer alırken, Arrival ve Nocturnal Animals 9 adaylıkla onu takip etti. Manchester by the Sea altı, Fantastic Beasts and Where to Find Them, Hacksaw Ridge, Lion ve I, Daniel Blake ise beş dalda adaylık alan filmler oldular.

Ana dili Türkçe olan Mustang filmi ise Yabancı Film kategorisinde adaylık kazandı. Kazananlar Stephen Fry'ın sunacağı törenle 12 Şubat'ta açıklanacak.

 

En İyi Film
“Arrival” – Dan Levine, Shawn Levy, David Linde, Aaron Ryder
“I, Daniel Blake” – Rebecca O’Brien
“La La Land” – Fred Berger, Jordan Horowitz, Marc Platt
“Manchester by the Sea” – Lauren Beck, Matt Damon, Chris Moore, Kimberly Steward, Kevin J. Walsh
“Moonlight” – Dede Gardner, Jeremy Kleiner, Adele Romanski

Yönetmen
“Arrival” – Denis Villeneuve
“I, Daniel Blake” – Ken Loach
“La La Land” – Damien Chazelle
“Manchester by the Sea” – Kenneth Lonergan
“Nocturnal Animals” – Tom Ford

Orijinal Senaryo
“Hell or High Water” – Taylor Sheridan
“I, Daniel Blake” – Paul Laverty
“La La Land” – Damien Chazelle
“Manchester by the Sea” – Kenneth Lonergan
“Moonlight” – Barry Jenkins

Uyarlama Senaryo
“Arrival” – Eric Heisserer
“Hacksaw Ridge” – Robert Schenkkan, Andrew Knight
“Hidden Figures” – Theodore Melfi, Allison Schroeder
“Lion” – Luke Davies
“Nocturnal Animals” – Tom Ford

Erkek Oyuncu
Andrew Garfield – “Hacksaw Ridge”
Casey Affleck – “Manchester by the Sea”
Jake Gyllenhaal – “Nocturnal Animals”
Ryan Gosling – “La La Land”
Viggo Mortensen – “Captain Fantastic”

Kadın Oyuncu
Amy Adams – “Arrival”
Emily Blunt – “The Girl on the Train”
Emma Stone – “La La Land”
Meryl Streep – “Florence Foster Jenkins”
Natalie Portman – “Jackie”

Yardımcı Erkek
Aaron Taylor-Johnson – “Nocturnal Animals”
Dev Patel – “Lion”
Hugh Grant – “Florence Foster Jenkins”
Jeff Bridges – “Hell or High Water”
Mahershala Ali – “Moonlight”

Yardımcı Kadın
Hayley Squires – “I, Daniel Blake”
Michelle Williams – “Manchester by the Sea”
Naomie Harris – “Moonlight”
Nicole Kidman – “Lion”
Viola Davis – “Fences”

Yabancı Film
“Dheepan” – Jacques Audiard, Pascal Caucheteux
“Julieta” – Pedro Almodóvar
“Mustang” – Deniz Gamze Ergüven, Charles Gillibert
“Son of Saul” – László Nemes, Gábor Sipos
“Toni Erdmann” – Maren Ade, Janine Jackowski

Belgesel
“13th” – Ava Duvernay
“The Beatles: Eight Days A Week – The Touring Years” – Ron Howard
“The Eagle Huntress” – Otto Bell, Stacey Reiss
“Notes on Blindness” – Peter Middleton, James Spinney
“Weiner” – Josh Kriegman, Elyse Steinberg

Animasyon
“Finding Dory” – Andrew Stanton
“Kubo and the Two Strings” – Travis Knight
“Moana” – Ron Clements, John Musker
“Zootopia” – Byron Howard, Rich Moore

Orijinal Müzik
“Arrival” – Jóhann Jóhannsson
“Jackie” – Mica Levi
“La La Land” – Justin Hurwitz
“Lion” – Dustin O’halloran, Hauschka
“Nocturnal Animals” – Abel Korzeniowski

Sinematografi
“Arrival” – Bradford Young
“Hell or High Water” – Giles Nuttgens
“La La Land” – Linus Sandgren
“Lion” – Greig Fraser
“Nocturnal Animals” – Seamus Mcgarvey

Kurgu
“Arrival” – Joe Walker
“Hacksaw Ridge” – John Gilbert
“La La Land” – Tom Cross
“Manchester by the Sea” – Jennifer Lame
“Nocturnal Animals” – Joan Sobel

Yapım Tasarımı
“Doctor Strange” – John Bush, Charles Wood
“Fantastic Beasts and Where to Find Them” – Stuart Craig, Anna Pinnock
“Hail, Caesar!” – Jess Gonchor, Nancy Haigh
“La La Land” – Sandy Reynolds-Wasco, David Wasco
“Nocturnal Animals” – Shane Valentino, Meg Everist

Kostüm Tasarımı
“Allied” – Joanna Johnston
“Fantastic Beasts and Where to Find Them” – Colleen Atwood
“Florence Foster Jenkins” – Consolata Boyle
“Jackie” – Madeline Fontaine
“La La Land” – Mary Zophres

Saç & Makyaj
“Doctor Strange” – Jeremy Woodhead
“Florence Foster Jenkins” – J. Roy Helland, Daniel Phillips
“Hacksaw Ridge” – Shane Thomas
“Nocturnal Animals” – Donald Mowat, Yolanda Toussieng
“Rogue One: A Star Wars Story” – Nominees TBC

Ses
“Arrival” – Claude La Haye, Bernard Gariépy Strobl, Sylvain Bellemare
“Deepwater Horizon” – Mike Prestwood Smith, Dror Mohar, Wylie Stateman, David Wyman
“Fantastic Beasts and Where to Find Them” – Niv Adiri, Glenn Freemantle, Simon Hayes, Andy Nelson, Ian Tapp
“Hacksaw Ridge” – Peter Grace, Robert Mackenzie, Kevin O’Connell, Andy Wright
“La La Land” – Mildred Iatrou Morgan, Ai-Ling Lee, Steve A. Morrow, Andy Nelson

Görsel Efektler
“Arrival” – Louis Morin
“Doctor Strange” – Richard Bluff, Stephane Ceretti, Paul Corbould, Jonathan Fawkner
“Fantastic Beasts and Where to Find Them” – Tim Burke, Pablo Grillo, Christian Manz, David Watkins
“The Jungle Book” – Robert Legato, Dan Lemmon, Andrew R. Jones, Adam Valdez
“Rogue One: A Star Wars Story” – Neil Corbould, Hal Hickel, Mohen Leo, John Knoll, Nigel Sumner

İngiliz Filmi
“American Honey” – Andrea Arnold, Lars Knudsen, Pouya Shahbazian, Jay Van Hoy
“Denial” – Mick Jackson, Gary Foster, Russ Krasnoff, David Hare
“Fantastic Beasts and Where to Find Them” – David Yates, J.K. Rowling, David Heyman, Steve Kloves, Lionel Wigram
“I, Daniel Blake” – Ken Loach, Rebecca O’Brien, Paul Laverty
“Notes on Blindness” – Peter Middleton, James Spinney, Mike Brett, Jo-Jo Ellison, Steve Jamison
“Under the Shadow” – Babak Anvari, Emily Leo, Oliver Roskill, Lucan Toh

En İyi Açılış Yapan İngiliz Senarist, Yönetmen veya Yapımcı
“The Girl With All the Gifts” – Mike Carey (Senarist), Camille Gatin (Yapımcı)
“The Hard Stop” – George Amponsah (Senarist/Yapımcı/Yönetmen), Dionne Walker (Senarist/Yapımcı)
“Notes on Blindness” – Peter Middleton (Senarist/Yapımcı/Yönetmen), James Spinney (Senarist/Yönetmen), Jo-Jo Ellison (Yapımcı)
“The Pass” – John Donnelly (Senarist), Ben A. Williams (Yönetmen)
“Under the Shadow” – Babak Anvari (Yazar/Yönetmen), Emily Leo, Oliver Roskill, Lucan Toh (Yapımcılar)

İngiliz Kısa Animasyon
“The Alan Dimension” – Jac Clinch, Jonathan Harbottle, Millie Marsh
“A Love Story” – Khaled Gad, Anushka Kishani Naanayakkara, Elena Ruscombe-King
“Tough” – Jennifer Zheng

İngiliz Kısa Film
“Consumed” – Richard John Seymour
“Home” – Shpat Deda, Afolabi Kuti, Daniel Mulloy, Scott O’Donnell
“Mouth of Hell” – Bart Gavigan, Samir Mehanovic, Ailie Smith, Michael Wilson
“The Party” – Farah Abushwesha, Emmet Fleming, Andrea Harkin, Conor Macneill
“Standby” – Charlotte Regan, Jack Hannon

Yükselen Yıldız
Anya Taylor-Joy
Laia Costa
Lucas Hedges
Ruth Negga
Tom Holland



bafta ingiliz sinema ve televizyon sanatları akademisi




Microsoft, Paint'i Kaldırıyor

Windows'un yeni sürümlerinde Paint olmayabilir.

Doğan Grubu İki İnternet Sitesini Satışa Çıkardı

Doğan Yayın Grubu bünyesindeki iki web sitesi satılıyor.

Susurluk Kazası'nın Filmi Çekilecek

Türk sineması yapamadı, İngilizler yapıyor.

Medyanoz 4 Yaşında!

Medyanın güvenilir sesi Medyanoz.org 4 yaşında!

Cumhuriyet "Adalet İstiyoruz" Manşetiyle Çıktı

Cumhuriyet gazetesi bugün (24 Temmuz 2017) görülecek "Cumhuriyet davası" için "Adalet istiyoruz" yazılı manşetle çıktı.

VİDEO HABER
Pelin Karahan Yeni Sezonda Show TV'de

Show TV'nin yeni programı Pelin Karahan ile Nefis Tarifler ne zaman başlayacak?

VİDEO HABER
Dr. Mehmet Öz ile THY'den İşbirliği

Ünlü cerrah Mehmet Öz ile Türk Hava Yolları işbirliğinde yeni bir proje geliyor.

Suudi Arabistan Yanlışlıkla Katar Merkezli Siteleri Erişime Açtı

Suudi Arabistan'da Al Jazeera ve beIN Sports kanalları başta olmak üzere Katar'a ait internet sitelerine erişim yanlışlıkla açıldı.

Güney Kore, Bitcoin'i Resmen Tanıdı

Güney Kore, uluslararası bitcoin transferlerini resmen yasallaştırdı.

Börü'den Sonra Dağ 3 Geliyor

Dağ 3 için hazırlıklar yakında başlıyor.

23 Temmuz 2017 Pazar Reyting Sonuçları

23.07.2017 Pazar gününün reyting sonuçları. İlk Buluşma, Çarkıfelek, Çocuklar Duymasın, Çocuktan Al Haberi reytinglerde kaçıncı oldu?

IMF, Dünya Ekonomik Görünüm Raporu'nu Güncelledi

Uluslararası Para Fonu (IMF), raporda güncelleme yaptı.



Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!