Donald Trump Kendi Medyasını Kurdu

Donald Trum "Real News" adını verdiği kendi medyasını kurdu.


Haber Tarihi : 09 Ağu 2017 12:41

Seçim kampanyası döneminden bu yana ana akım Amerikan medyasını kendisini karalamaya yönelik ‘yalan haberler’ (fake news) yapmakla itham eden Başkan Donald Trump, habercilik konusunda dilediği kanala kavuştu.Trump’ın adını taşıyan New York’taki Trump Tower binasında kurulan ‘Gerçek Haber’ (Real News) adlı internet televizyon kanalı, Trump yönetiminin politikalarını olumlu gösteren haberler yayınlıyor.

Finansmanı bilinmiyor

Kanalın son bombası, Trump’ın ‘baş düşmanları’ arasında gösterdiği CNN kanalı muhabirlerinden Kayleigh McEnany’yi transfer etmek oldu. Cumartesi günü CNN’le yollarını ayıran McEnany, Pazar günü ‘Real News’ kanalında sunuculuğa başladı. McEnany’den önce kanalın sunuculuğunu, Trump’ın oğlu Eric Trump’ın eşi olan Lara Trump yapıyordu. CNN televizyonu, McEnany’nin kanaldan kendi isteğiyle ayrıldığını vurgularken, ‘Real News’ kanalının finansmanının kim tarafından karşılandığının bilinmediğini kaydetti.

‘Ne zaman batacak?’

Trump, önceki gün kişisel Twitter hesabından attığı mesajda, ‘yalan haberler’ yapmakla suçladığı New York Times gazetesinin mali krizde olduğunu öne sürdü. Trump mesajında, ‘düşüşte olan’ New York Times gazetesinin, uğradığı büyük zararların ardından yayın hayatını ne kadar daha sürdürebileceği sorusunu gündeme getirdi.

Bir darbe daha

Son haftalarda ekibinden gelen istifa ve ayrılık haberleriyle kan kaybeden Başkan Trump, teknoloji şirketlerinin merkezi sayılan Silikon Vadisi’ndeki en önemli destekçisini de kaybetti. Yerel basında çıkan haberlere göre, online ödeme platformu PayPal’ın kurucusu Peter Thiel, seçim kampanyası döneminden bu yana destek verdiği Trump’la yollarını ayırma kararı aldı. Trump’ın seçim sloganı olan ‘Amerika’yı yeniden büyük yapalım’ sözüne kalpten inandığını her fırsatta dile getiren Thiel’in, Trump’ın yardımcılarının olası Rusya bağlantılarına ilişkin soruşturmalar nedeniyle yönetime olan güvenini kaybettiği öne sürüldü. Trump’ın göçmen karşıtı politikaları, yabancı iş gücüne ihtiyaç duyan teknoloji firmalarının Beyaz Saray’la aralarına mesafe koymalarına neden olmuştu.

Kaynak: Vatandonald trump real news fake news
Seminer: 2020'de Gazetecilik Nasıl Olacak?

Oxford ve Reuters işbirliğiyle medyanın geleceğine yönelik bir seminer düzenlenecek.

ABD 2027'de 1 Trilyon Dolarlık Online Satış Bekliyor

ABD'de internet üzerinden yapılan satışların 10 yıl sonra, 2027'de 1 trilyon dolara ulaşmasının öngörüldüğü bildirildi.

İnternete Erişim, 2 Yaşına Kadar Düştü

İnternete erişim yaşı her geçen gün düşmeye devam ediyor. İstismar içerikli sosyal medya paylaşımlarına karşı dikkat etmek gerekir.

Her 3 Kişiden 2'si Çevrimiçi Alışverişe Sıcak Bakıyor

Araştırma kuruluşu GfK tarafından Türkiye'de alışveriş davranışlarının sorgulandığı "2017 GfK Futurebuy Shopper" araştırması sonuçlandı.

İnternete Değil, Hekimlere Başvurun

Teknolojinin gelişmesi ve medyanın evrilmesiyle beraber "siberkondria" adlı bir psikolojik rahatsızlık kendini göstermeye başladı.

Sosyal Medyada Fenomen Olmak...

Sosyal medyada fenomen olmak isteyenler için Nurhan Demirel tavsiyelerle dolu bir yazı kaleme aldı.

404 Not Found'daki 404'ün Bir Anlamı Var Mı?

404 Not Found'un anlamı nedir?

Cebimdeki Yabancı'dan İlk Detaylar Ortaya Çıktı

Cebimdeki Yabancı filminden ilk bilgiler gelmeye başladı.

Inter Medya Yeni İçeriklerini Tanıtıyor

Mipcom 2017'den eli boş dönmek istemeyen Inter Medya yeni içeriklerini tanıtıyor.

Emlak Avcıları Yayından Kaldırıldı

TV8'in yeni programı Emlak Avcıları yayından kaldırıldı mı, program neden bitti, niye yayınlanmıyor?

Radyo Reyting Sonuçları - Eylül 2017

Eylül 2017 dönemine ait radyo reyting sonuçları açıklandı.

Sefa Karahasan, Milliyet'ten Ayrıldı

Milliyet'te bir ayrılık daha yaşandı.Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!