Türkiye Gazetesi, #HürriyeteKayyum Kampanyası Başlattı

İhlas Medya Grubu bünyesindeki yayın organları Hürriyet gazetesine kayyum atanmasını talep ediyor. Sosyal medyada kampanya başlatıldı.


Haber Tarihi : 30 Ağu 2017 11:26

İhlas Haber Ajansı, TGRT Haber, Türkiye Gazetesi gibi yayın organlarını bünyesinde barındıran İhlas Medya Grubu, Doğan Medya Grubu'nun önemli yayın organlarından Hürriyet gazetesine kayyum atanması için kampanya başlattı.

Sosyal medyada başını Türkiye Gazetesi’nin çektiği  TGRT Haber’in de destek verdiği #HürriyeteKayyum hashtagi ile kampanya başlatıldı. Kampanya Türkiye Gazetesinin yazarlarının Aydın Doğan ve Hürriyetti hedef alan yazılarıyla desteklendi.

Türkiye Gazetesi’nin internet sitesinde ‘1990’lı yıllar çoktan geride kaldı Aydın Bey…’ başlığı altında Türkiye Gazetesi yazarlarından Nuri Elibol, Batuhan Yaşar ve Cem Küçük'ün yazıları alt alta dizildi. Yazıların ana konusunu ise  “Hürriyet’e hala kayyum atanmaması” oluşturdu.

Nuri Elibol yazısında ; "28 Şubat’ın aktörleriyle 17-25 Aralık’ı, Gezi kalkışmasını planlayanlar aynı. Bu aktörlerden biri FETÖ elebaşı diğeri Aydın Doğan’dır. Haziran 2013’te açılan 28 Şubat davasında tutuklu sanık yok. Kesinlikle bu dava yeniden görülmeli." derken

Batuhan Yaşar; "Takvim yaprakları 25 Kasım 1997’yi gösteriyordu... FETÖ, Aydın Doğan’ı ziyarete gitti.. Aydın Bey, FETÖ’yü Milliyet gazetesinin kapısında karşıladı ve itinayla ağırladı... Doğan, “Bize düşen bir şey var mı? Bir emriniz var mı?” diyordu.." diye yazdı. 

Küçük'ün yazısında ise; "Devlet karar verdiği an Hürriyet gazetesine kayyum atanması ve Doğan Holding’in ‘Boydak’ların durumuna düşmesi sadece bir dakikalık iştir. Adaletin geciktirilmesi de asla doğru değildir. Çünkü adalet, devlet kavramının temelidir."

#HürriyeteKayyum hashtagi ile başlatılan kampanya ise Türkiye gazetesinin hazırladığı aşağıdaki gibi göresellerle desteklendi.

hürriyete kayyumhürriyet gazetesi aydın doğan ihlas medya grubu türkiye gazetesi tgrt haber iha ihlas haber ajansı
Faruk Bildirici Haber Sitelerini Eleştirdi

Hürriyet'in okur temsilcisi Faruk Bildirici, dijital medyadaki haber siteleri hakkında eleştirilerde bulundu.

This is Us Uyarlaması Türk Dizisi Geliyor

This is Us uyarlaması Türk dizisinin oyuncu kadrosu ortaya çıkmaya başladı. Yerli dizinin hangi kanalda yayınlanacağı belli oldu.

Asla Vazgeçmem Hangi Ülkelere Satıldı Kaç Ülkede Yayınlanıyor?

Tolgahan Sayışman ile Amine Gülşe'nin başrol olduğu Asla Vazgeçmem hangi ülkelere satıldı, kaç ülkede yayınlanıyor?

Comcast'tan 21st Century Fox'a Yeni Teklif

Comcast, 21st Century Fox için 65 milyar dolarlık teklifte bulundu.

Ramazan Kurnaz Kanal D'den Neden Ayrıldı?

Kanal D Haber'in şefi Ramazan Kurnaz neden ayrıldı? Show TV'den transfer edilen Ramazan Kurnaz Kanal D'den kovuldu mu?

CHP, TRT Yayınına Katılmayacak

Meral Akşener'in ardından CHP yönetimi de TRT yayınına katılmama kararı aldı.

Meral Akşener TRT'ye Çıkmayacak

Meral Akşener'den TRT kararı...

Periscope Davasında Karar Açıklandı

Canlı yayın uygulaması Periscope hakkında karar verildi.

RTÜK Başkanı: Her Adaya Eşit Süre Verilmesini Bekleyemeyiz

24 Haziran seçimleri için yapılan televizyon yayınları hakkında konuşan Yerlikaya "Her adaya eşit süre verilmesini bekleyemeyiz" dedi.

Özel Kanallar Hangi Partiye Ne Kadar Zaman Ayırdı?

24 Haziran 2018 seçimlerine giderken NTV, CNN Türk, Habertürk gibi kanallar AK Parti, CHP, İyi Parti, MHP ve HDP'ye ne kadar yer ayırdı?

TRT CHP'nin Reklam Filmini Neden Yayınlamadı?

Kemal Kılıçdaroğlu TRT'nin CHP'nin reklam filmini neden yayınlamadığını açıkladı.

Facebook Sahte Haber Okuyacak Editör Arıyor

Sosyal medya devi Facebook, sahte haberlerle mücadele edebilmek için haber okuyacak editör arıyor.Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!