Şampiyonlar Ligi Yayın İhalesini Kim Kazanacak?

Yeni sezonda Şampiyonlar Ligi yayın ihalesini kim kazanacak? Tivibu Spor yayıncı statüsünü koruyacak mı, beIN Sports ihaleye girecek mi?


Haber Tarihi : 03 Sep 2017 00:34

Şampiyonlar Ligi'nin resmi yayıncısı olan Tivibu Spor'un kazanmış olduğu ihalenin süresü bu sezonun sonunda dolacak. Haftada bir maçın TRT 1 ekranlarından şifresiz yayınlandığı Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi maçlarının tamamı Tivibu Spor ekranlarında abonelere özel yayınlarla ekrana geliyordu. Bu süreçte Digiturk'ün Katarlı beIN isimli medya şirketine satılmasıyla beraber Ligtv kanallarının adı beIN Sports olarak değişti ve kurum yoluna daha güçlü ve iddialı bir şekilde devam etmeye başladı. 

2017-2018 sezonunda hangi lig hangi kanalda?

Milliyet yazarı Sina Koloğlu da güçlenen ve artık daha büyük bir ekonomiye sahip olan beIN Sports'un, yani Digiturk'ün Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi'nin resmi yayıncısı olabilmek için büyük bir mücadele göstereceğini belirtti. İşin kaymağını yeni yeni yemeye başlayan Tivibu'nun, yani Türk Telekom grubunun da rekabetten taviz vermeyeceğini açıklayan Koloğlu, beIN Sports'un ihaleyi kazanması halinde gelecek sezon hiçbir maçın şifresiz yayınlanmayacağına yönelik bir tahmin yürüttü.

Sina Koloğlu'nun köşe yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

UEFA Şampiyonlar Ligi karşılaşmaları Tivibu’dan yayınlanıyor. Anlaşma üç yıllıktı, bitiyor. 2018-2021 için yeni ihale olacak. Kulislerde konuşulan, yeni patronun beIN Sports olabileceği yönünde. Yani Türk Telekom’la beIN arasında büyük bir kapışma olacak. Bir yerde, Katar’la Suudi arabistan karşılaşması. Reytingi bol sporları, bünyesinde  toplamaya başlayan beIN Sports, gözünü bu organizasyona dikti. UEFA Avrupa Ligi’nin de benzer bir durumla karşı karşıya olduğunu söyleyebiliriz. Tivibu’nun üç yıllık performansının yeterli ilgi içinde olduğunu söylemek mümkün değil. Pazarlama ve tanıtım, istenen seviyede olmadı. Yeni yeni alıştılar ve bırakmak istemeyecekler. Yeni Serie A’yı bağladılar. Bu durum onlara biraz moral verdi. Yeni ihalede çekişme yaşanacak. TRT’yle Tivibu arasındaki anlaşma beIN Sports’la olur mu? Çıkardığım sonuç, hayır. Yani Şampiyonlar Ligi’nin hiçbir maçını parasız izleme şansımız olmayacak gibi görülüyor.digiturk bein sports tivibu spor türk telekom şampiyonlar ligi uefa avrupa ligi
Altan Kardeşler ve Nazlı Ilıcak İçin Karar Açıklandı

FETÖ'nün medya yapılanması davasının bugünkü duruşmasında 6 sanık hakkında karar verildi.

ÖZEL HABER
Tutsak Reytingleri

Kanal D'de ekrana gelen Tutsak reytingleri nasıl? Tutsak dizisi ne kadar izlendi, izlenme oranı iyi mi? Tutsak reyting sonuçları sıralaması.

Açık ve Net'in Sunucusu Kim Oldu?

Ciner Medya bünyesindeki Habertürk TV'de ekrana gelecek olan Açık ve Net programının sunucusu kim oldu?

Best FM'den Yeni Program

Dünya Adem Duysun, Best FM'de başlıyor.

Rolling Stone Dergisi Satılıyor

Medya dünyasında yeni bir satış haberi daha gündeme geldi.

11-17 Eylül 2017 Tiraj Sonuçları

Medya dünyasını yakından ilgilendiren haftalık tiraj sonuçlarında 11-17 Eylül döneminin raporu yayınlandı.

7YÜZ Dizisi Ne Zaman Başlıyor?

BluTV'nin yeni dizisi 7YÜZ'ün yayın tarihi belli oldu. 7 Yüz ne zaman başlıyor?

Uygur Kardeşlerden Yeşilçam Gösterisi

Uygur Kardeşler'in Uğur Babürhan, Dilan Çıtak ve Ömer Yılmaz’la aynı sahneyi paylaştığı 'Yeşilçam Sahnede' kabaresi büyük ilgi gördü.

18 Eylül 2017 Pazartesi Reyting Sonuçları

18.09.2017 Pazartesi gününün reyting sonuçları belli oldu. Kayıtdışı, İsimsizler, Söz ve Kırgın Çiçekler reytinglerde kaçıncı oldu?

ÖZEL HABER
Tutsak Kim Kimi Canlandırıyor? Karakterlerin Gerçek İsmi

Tutsak dizisinde kim kimdir? Tutsak Elif Kenan Bahadır Sevim Enver Leman Murat Derin Elmas Okan Bennu Sadullah Mehmet gerçek ismi nedir?

17 Eylül 2017 Pazar Reyting Sonuçları

17.09.2017 Pazar gününün reyting sonuçları belli oldu. Çocuklar Duymasın, Savaşçı, Rüya ve İlk Buluşma reytinglerde kaçıncı oldu?

ÖZEL HABER
Kayıtdışı Reytingleri

Erkan Petekkaya'nın başrol olduğu Kayıtdışı reytingleri. Kayıtdışı ne kadar izlendi izlenme oranı iyi mi? Kayıtdışı reyting sonuçları nasıl?Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!