Şampiyonlar Ligi Yayın İhalesini Kim Kazanacak?

Yeni sezonda Şampiyonlar Ligi yayın ihalesini kim kazanacak? Tivibu Spor yayıncı statüsünü koruyacak mı, beIN Sports ihaleye girecek mi?


Haber Tarihi : 03 Eyl 2017 00:34

Şampiyonlar Ligi'nin resmi yayıncısı olan Tivibu Spor'un kazanmış olduğu ihalenin süresü bu sezonun sonunda dolacak. Haftada bir maçın TRT 1 ekranlarından şifresiz yayınlandığı Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi maçlarının tamamı Tivibu Spor ekranlarında abonelere özel yayınlarla ekrana geliyordu. Bu süreçte Digiturk'ün Katarlı beIN isimli medya şirketine satılmasıyla beraber Ligtv kanallarının adı beIN Sports olarak değişti ve kurum yoluna daha güçlü ve iddialı bir şekilde devam etmeye başladı. 

2017-2018 sezonunda hangi lig hangi kanalda?

Milliyet yazarı Sina Koloğlu da güçlenen ve artık daha büyük bir ekonomiye sahip olan beIN Sports'un, yani Digiturk'ün Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi'nin resmi yayıncısı olabilmek için büyük bir mücadele göstereceğini belirtti. İşin kaymağını yeni yeni yemeye başlayan Tivibu'nun, yani Türk Telekom grubunun da rekabetten taviz vermeyeceğini açıklayan Koloğlu, beIN Sports'un ihaleyi kazanması halinde gelecek sezon hiçbir maçın şifresiz yayınlanmayacağına yönelik bir tahmin yürüttü.

Sina Koloğlu'nun köşe yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

UEFA Şampiyonlar Ligi karşılaşmaları Tivibu’dan yayınlanıyor. Anlaşma üç yıllıktı, bitiyor. 2018-2021 için yeni ihale olacak. Kulislerde konuşulan, yeni patronun beIN Sports olabileceği yönünde. Yani Türk Telekom’la beIN arasında büyük bir kapışma olacak. Bir yerde, Katar’la Suudi arabistan karşılaşması. Reytingi bol sporları, bünyesinde  toplamaya başlayan beIN Sports, gözünü bu organizasyona dikti. UEFA Avrupa Ligi’nin de benzer bir durumla karşı karşıya olduğunu söyleyebiliriz. Tivibu’nun üç yıllık performansının yeterli ilgi içinde olduğunu söylemek mümkün değil. Pazarlama ve tanıtım, istenen seviyede olmadı. Yeni yeni alıştılar ve bırakmak istemeyecekler. Yeni Serie A’yı bağladılar. Bu durum onlara biraz moral verdi. Yeni ihalede çekişme yaşanacak. TRT’yle Tivibu arasındaki anlaşma beIN Sports’la olur mu? Çıkardığım sonuç, hayır. Yani Şampiyonlar Ligi’nin hiçbir maçını parasız izleme şansımız olmayacak gibi görülüyor.digiturk bein sports tivibu spor türk telekom şampiyonlar ligi uefa avrupa ligi
Tugay Kerimoğlu Tivibu Spor'a Yorumcu Oldu

Spor medyasındaki rekabet devam ediyor. Tivibu Spor bir döneme damga vurmuş Tugay Kerimoğlu'nu kadrosuna kattı.

Snapchat Hisselerine Kylie Jenner Etkisi

Sosyal medya uygulaması Snapchat'in hisseleri Kylie Jenner'in etkisiyle büyük bir düşüş yaşadı.

Facebook, Reklam Ölçümlemelerinde Yeniliğe Gitti

Sosyal medya ağı Facebook, reklam ölçümlemelerinde yeniliğe gittiğini duyurdu.

KÖŞE YAZISI
Yapay Zeka Terapistlerin İşini Elinden Alır mı? Fatih Halis Eroğuz Yazdı

Fatih Halis Eroğuz yapay zeka alanındaki son gelişmelere değinerek bu durumun psikoterapistlerin işini tehdit edip etmediğini yorumladı.

Wikipedia Zero Kapanıyor

Geçtiğimiz yıllarda Wikipedia Zero’nun erişimini daha fazla arttırmak isteyen Wikimedia beklenmedik bir karar aldı.

Facebook Reklamverenin Kimliğini Posta Yoluyla Doğrulayacak

Sosyal medya devi Facebook, seçimlerde manipülasyon olmaması için posta yoluyla doğrulama sistemini kullanmaya başlayacaklarını açıkladı.

Influencer Marketing Yatırımları Artmaya Devam Edecek

Medya ve pazarlama sektörünün yakından takip ettiği influencer marketing alanındaki yatırımların 2018'de artarak devam etmesi bekleniyor.

Ocak 2018 Radyo Reyting Sonuçları

Ocak 2018 dönemine ait radyo reyting sonuçları açıklandı. Medya sektörünü yakından ilgilendiren sıralamada birinci hangi kanal oldu?

TRT'nin Engelli Sporlarına Desteği Sürecek

Türk medyasının önemli kurumlarından TRT, engelli sporlarına destek vermeyi sürdürecek.

Ulusal Kanal'da Üst Düzey Atama

Ulusal Kanal'ın Ankara Haber Müdürü kim oldu?

Tinder'da Yeni Dönem

Sosyalleşme ve flört uygulaması olan Tinder'da yeni bir döneme giriliyor.

Emin Çapa CNN Türk'ten Neden Ayrıldı?

Doğan Medya Grubu bünyesindeki CNN Türk niye Emin Çapa'nın görevine son verdi? Çapa kanaldan neden ayrıldı, kovuldu mu?Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!