Şampiyonlar Ligi Yayın İhalesini Kim Kazanacak?

Yeni sezonda Şampiyonlar Ligi yayın ihalesini kim kazanacak? Tivibu Spor yayıncı statüsünü koruyacak mı, beIN Sports ihaleye girecek mi?


Haber Tarihi : 03 Eyl 2017 00:34

Şampiyonlar Ligi'nin resmi yayıncısı olan Tivibu Spor'un kazanmış olduğu ihalenin süresü bu sezonun sonunda dolacak. Haftada bir maçın TRT 1 ekranlarından şifresiz yayınlandığı Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi maçlarının tamamı Tivibu Spor ekranlarında abonelere özel yayınlarla ekrana geliyordu. Bu süreçte Digiturk'ün Katarlı beIN isimli medya şirketine satılmasıyla beraber Ligtv kanallarının adı beIN Sports olarak değişti ve kurum yoluna daha güçlü ve iddialı bir şekilde devam etmeye başladı. 

2017-2018 sezonunda hangi lig hangi kanalda?

Milliyet yazarı Sina Koloğlu da güçlenen ve artık daha büyük bir ekonomiye sahip olan beIN Sports'un, yani Digiturk'ün Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi'nin resmi yayıncısı olabilmek için büyük bir mücadele göstereceğini belirtti. İşin kaymağını yeni yeni yemeye başlayan Tivibu'nun, yani Türk Telekom grubunun da rekabetten taviz vermeyeceğini açıklayan Koloğlu, beIN Sports'un ihaleyi kazanması halinde gelecek sezon hiçbir maçın şifresiz yayınlanmayacağına yönelik bir tahmin yürüttü.

Sina Koloğlu'nun köşe yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

UEFA Şampiyonlar Ligi karşılaşmaları Tivibu’dan yayınlanıyor. Anlaşma üç yıllıktı, bitiyor. 2018-2021 için yeni ihale olacak. Kulislerde konuşulan, yeni patronun beIN Sports olabileceği yönünde. Yani Türk Telekom’la beIN arasında büyük bir kapışma olacak. Bir yerde, Katar’la Suudi arabistan karşılaşması. Reytingi bol sporları, bünyesinde  toplamaya başlayan beIN Sports, gözünü bu organizasyona dikti. UEFA Avrupa Ligi’nin de benzer bir durumla karşı karşıya olduğunu söyleyebiliriz. Tivibu’nun üç yıllık performansının yeterli ilgi içinde olduğunu söylemek mümkün değil. Pazarlama ve tanıtım, istenen seviyede olmadı. Yeni yeni alıştılar ve bırakmak istemeyecekler. Yeni Serie A’yı bağladılar. Bu durum onlara biraz moral verdi. Yeni ihalede çekişme yaşanacak. TRT’yle Tivibu arasındaki anlaşma beIN Sports’la olur mu? Çıkardığım sonuç, hayır. Yani Şampiyonlar Ligi’nin hiçbir maçını parasız izleme şansımız olmayacak gibi görülüyor.digiturk bein sports tivibu spor türk telekom şampiyonlar ligi uefa avrupa ligi
Tencent, Facebook'u Geride Bıraktı

Çinli sosyal medya firması Tencent, Facebook'u geride bırakarak dünyanın en değeri sosyal medya şirketi oldu.

"Sosyal Medya ile Kültür Sahibi Olunmaz"

TÜRKSAT 6A, 2020'de Hazır Olacak

Medya dünyasının merakla beklediği TÜRKSAT 6A'nın hazırlık süreci devam ediyor.

Facebook'un Haber Akışı Ücretli Olacak

Sosyal medya sitesi Facebook'un haber akışı, yayıncılar için paralı olacak.

Snapchat'te Ayrılıklar Devam Ediyor

Sosyal medya uygulaması Snapchat'te ayrılıklar sürüyor.

Kürşat Demircioğlu'na D-Smart'ta Üst Düzey Görev

Doğan Medya grubu bünyesindeki D-Smart platformunda Kürşat Demircioğlu'na üst düzey bir görev verildi.

Facebook Creator App Nedir?

Sosyal medya devi Facebook'un içerik üreticileri için geliştirdiği uygulama Creator App nedir, ne işe yarar?

Kurt Seyit ve Şura Arjantin'de Yayınlanacak

Türk dizilerinin Güney Amerika macerası sürüyor.

Ekşi Sözlük 1 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Yerli sosyal medya sitesi Ekşi Sözlük, 1 milyon kullanıcıya ulaştığını açıkladı.

Yerel Kanallardan İndirim Talebi

Yerel televizyon kanallarından uydu fiyatlarında indirim talebi... Yerel medyacılar TÜRKSAT ve RTÜK'e seslendi.

2017'nin Sinema Verileri Açıklandı

2017'de sinema salonlarında toplam izleyici sayısı ne seviyede? 2017'nin en çok izlenen yerli ve yabancı filmleri hangi yapımlar oldu?

Kanal A Kapatıldı

1996'dan beri medya dünyasının önemli yayın organlarından biri olan Kanal A sessiz bir şekilde kapandı.Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!