Instagram'dan Ses Yeniliği

Sosyal medya ağı Instagram, yeni güncelleme ile birlikte artık kullanıcıların ses konusunda tercihlerini hatırlıyor.


Haber Tarihi : 18 Eyl 2017 09:27

700 milyondan fazla kullanıcısı ile dünyanın en popüler fotoğraf paylaşım ağı olan Instagram, oldukça yükselen büyüme ivmesini devam ettirmek ve kullanıcılara daha iyi bir sosyal medya deneyimi sunabilmek için farklı her geçen gün farklı bir yenilik ile karşımıza çıkmaya devam ediyor.
Uygulama üzerinde yapılan yeni bir değişiklik ile Instagram, video oynatımı sırasında kullanıcıları en büyük sorunu olan ses konusunda oldukça basit ama etkili bir çözüm sunuyor.

Instagram, ses konusunda tercihinizi hatırlayacak!

Instagram üzerinde paylaşılan bir video oynatılmaya başlandığında, sesi aktif hale getirebilmek için video üzerine bir kez tıklamak gerekiyor.

Her video için bu işlemi tekrarlamak bazen oldukça can sıkıcı hale gelirken, diğer yandan kullanıcıların videoları henüz izlemeden yanlışlıkla beğenmesine neden oluyor. Kullanıcıların geri bildirimlerini değerlendiren Instagram, bu konuda oldukça basit ve etkili bir çözüm sundu.

Instagram üzerinde artık bir videonun sesini aktif ettiğinizde, uygulamadan çıkış yapana kadar diğer tüm videolar içinde ses aktif hale gelmiş oluyor. Böylece, her defasında sesi açmak veya kapatmak gerekmiyor.

Kaynak: SDNinstagram
Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!