Confirm.io Facebook Tarafından Satın Alındı

Facebook tarafından satın alınan kimlik doğrulama girişimi Confirm.io nedir, ne işe yarar?


Haber Tarihi : 06 Şub 2018 16:35

Facebook, kimlik doğrulama girişimi Confirm.io‘yu satın aldığını duyurdu. API ile firmalara kimlik doğrulama imkanı sunan Confirm.io, devletler tarafından verilen ehliyet veya kimlik belgelerini doğrulayabiliyor. 

Biyometrik doğrulama ve yüz tanıma

Yaklaşık 3 yıl önce kurulan Confirm.io, 750‘den fazla müşteriye sahip. Geçtiğimiz dönemlerde 4 milyon dolarlık yatırım alan ve 26 çalışana sahip olan Boston merkezli girişimin çalışanları satın almayla birlikte Facebook’a katılacak. Biyometrik doğrulama ve yüz tanıma teknolojilerine de sahip olan Confirm.io, Facebook’a güvenlik anlamında yardımcı olacak.

Satın alma haberi ile ilgili kısa bir açıklama yapan Facebook, Confirm.io’nun teknolojisinin ve tecrübesinin topluluklarını korumak adına yapılan çalışmaları destekleyeceğini açıkladı. Confirm.io’nun kimlik doğrulama yeteneklerinin pek çok farklı alanda kullanılabileceğini de hatırlatalım.

Henüz Facebook tarafından Confirm.io ekibinin hangi alana odaklanacağı açıklanmasa da, hacklenen veya şifresini unutulan Facebook hesapları için Confirm.io’nun kimlik doğrulama yeteneklerinin kullanılması oldukça olası görünüyor. Confirm.io’nun Facebook içinde ne gibi alanlarda kullanılacağını ise zaman gösterecek.confirm.io facebook
Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!