Vero İddialı Geliyor

Hayatımıza yeni giren sosyal medya uygulaması Vero nasıl kullanılır?


Haber Tarihi : 01 Mar 2018 12:36

Instagram, Facebook gibi dev sosyal medya ağlarına yeni bir rakip geldi. Dinlediğiniz müzikten okuduğunuz kitaba kadar her şeyinizi paylaşabildiğiniz Vero, son dönemde uygulama mağazalarında en çok indirilen uygulama oldu.

Business Insider’ın haberine göçe, Vero isimli bu uygulama reklamsız bir şekilde belirli bir arkadaş grubuyla içerik paylaşmanıza olanak sağlıyor ve yeni bir sosyal ağ olma konusunda oldukça iddialı.

Büyük olasılıkla son dönemde çok fazla kişi uygulamayı kullandığı için Vero biraz yavaşladı. Ancak bu App Store’da en çok indirilen uygulama olmasına engel olmadı ve birçok kişinin Instagram’dan Vero’ya geçiş yaptığı bildiriliyor. Peki Vero nasıl kullanılıyor. İşte detaylar:

Vero, App Store ve Google Play’den ücretsiz olarak indirilebiliyor.  Vero uygulamasını iOS App Store veya Google Play mağazasından indirdikten sonra kaydolmanız gerekiyor. Kaydolmak için adınız ve soyadınız isteniyor. Bu uygulamada kullanıcı adı yok.

Vero’nun arayüzü diğer sosyal ağlardan oldukça farklı. Giriş yaptığınızda ilk gördüğünüz sayfa şu şekilde. Üstteki simgeler arama, kullanıcı profiliniz, koleksiyonlarınız (sizinle paylaşılan içerik), bildirimler ve sohbet için.

 

vero

Vero’nun Gösterge Tablosu sekmesi, profilinizi görüntülemenize ve profilinizde değişiklik yapmanıza izin verir. Kısa bir biyografi yazabilir ve bağlantlarınızı görüntüleyebilirsiniz. Gösterilen yere basarak Vero kullanan arkadaşlarınızı bulabilirsiniz.

vero nasıl çalışır

Burada mevcut tüm Vero bağlantılarınızı görebiliyorsunuz. Bağlantı eklemek için, ekranın sağ üst köşesindeki “+” düğmesini tıklayın.

vero uygulaması nasıl kullanılır

Üstteki simge satırında, profil simgesinin yanında Koleksiyonlar sekmesi bulunur. Seninle paylaşılan herşey burada sıralanır ve bu sayfada saklanır.

vero

Vero’nun arama simgesi sizi Instagram’daki Keşfet sekmesine benzer bir sayfaya götürür. Burada, popüler hash etiketleri, editör seçimleri ve göz atıp satın alabileceğiniz ürünler bulacaksınız.

vero sosyal medya

Ekranın sağ üst köşesindeki konuşma balonları sizi, doğrudan mesajlar gönderebileceğiniz uygulamanın sohbet işlevine getirir.

Bu simgenin solundaki Bildirimler sekmesi. Bu sekmeden birisinin takip talebini kabul edebilir ve onları geri takip etmek isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz.

İşte Vero’nun diğer sosyal ağlardan farkı: Bir arkadaşınızı kabul ettiyseniz veya Vero’da yeni bir bağlantı kurduğunuzda, bu bağlantıları nasıl sınıflandırmak istediğinize karar verebilirsiniz.

Kişilerinizi tanıdıklarınız, arkadaşlarınız veya yakın arkadaşlarınız olarak sınıflandırabilirsiniz. Bu sıralama özelliği, belirli bir gruptaki insanlarla bir yayın paylaşmak istediğinizde kullanışlı olabiliyor.

Bir içerik paylaşmak istediğinizde ekranın sol üst köşesinde bulunan Vero tuşuna dokup “+” düğmesine basarak içeriğinizi ekleyebilirsiniz.

Vero, farklı türdeki yayınları paylaşmanıza olanak tanıyor.Bunların arasında  fotoğraflar, dinlediğiniz müzikler, izlediğiniz filmler ve TV şovları, okuduğunuz kitaplar veya gittiğiniz yerler olabilir.

Apple Müzik kütüphanenizi Vero’ya bağlarsanız, dinlediğiniz şarkıları paylaşabilir ve onları arkadaşlarınıza tavsiye edebilirsiniz.

Vero, Instagram’a çok benzer şekilde, resimleri yüklemenizi ve düzenlemenizi sağlar.

Göndermeye hazır olduğunuzda, mesajı kimin göreceğine karar verebilirsiniz. Bu, Facebook’un sunduğu şeylere benziyor, ancak Instagram’da mevcut değil.

Vero yayınları tamamen özel, tamamen herkese açık olabilir veya belirli arkadaş gruplarıyla paylaşılabilir.vero
CNN Türk'te Birçok İsimle Yollar Ayrıldı

Demirören Medya bünyesine geçen CNN Türk'te kimlerle yollar ayrıldı?

TR Haber Ne Zaman Açılacak?

Yeni haber kanalı TR Haber ne zaman açılacak? Kanalın yayına başlama tarihi ertelendi.

Kanal D Ana Haber Haftasonu'nun Yeni Sunucusu Kim Oldu?

Gözde Atasoy Kökçü'nün yerine gelen Kanal D Ana Haber Haftasonu'nun yeni sunucusu kim oldu?

Yabancı Devlet Kanalları Gelirlerini Nerelerden Sağlıyorlar?

Yurtdışında kamu televizyonları gelirlerini nasıl elde ediyor? Yabancı devlet kanallarının gelirlerinin kaynağı neresi?

Ahmet Şık Cumhuriyet'ten İstifa Edip Aday Adayı Oldu

Gazeteci Ahmet Şık, HDP'den milletvekili aday adayı oldu ve Cumhuriyet'teki görevinden istifa etti.

Doğan Gazetelerinin Yönetim Kurulu Değişti

Doğan Medya'nın Demirören'e satılmasıyla birlikte başlayan değişim rüzgarı devam ediyor.

Ceren Akdağ Hangi Kanalda Program Yapacak?

Ceren Akdağ'ın yeni dönemde hangi kanalda program yapacağı belli oldu.

Serdar Akinan Habertürk'e Transfer Oldu

Ciner Medya Grubu bünyesindeki Habertürk, Serdar Akinan'ı kadrosuna kattı.

Tuğba Dural NTV'den Ayrıldı

NTV Spor'un kapanmasıyla beraber NTV'de çalışma hayatını sürdüren Tuğba Dural kaaldan ayrıldığını açıkladı.

Facebook Gençlik Portalı Açıldı

Sosyal medya devi Facebook'un Gençlik Portalı açıldı.

NTV Yenilendi

Doğuş Medya Grubu bünyesindeki NTV kanalı sürpriz yeniliklere imza attı.

CNN Türk'ün Yeni Ana Haber Sunucusu Kim Oldu?

Duygu Demirdağ'ın ayrılmasıyla boşalan CNN Türk Ana Haber'in sunucu koltuğuna hangi isim geçti, yeni spiker kim oldu?Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!