360 Derece Video Teknolojisi Satın Alma Sayısını Artırıyor

Reklam ve medya sektörünün yeni yeni adapte olmaya çalıştığı 360 derece video teknolojisi ile ilgili önemli bir araştırma yapıldı.


Haber Tarihi : 23 Mar 2018 15:03

360 derece video reklamları yalnızca görsel odaklı değil aynı zamanda oldukça etkileşimli içeriklerin paylaşılmasına yönelik fırsatlar sunuyor. Zira pazarlamacılar son dönemde çeşitli mobil video stratejilerine daha fazla odaklanmaya başladı. IPG Magna tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre, 360 derece video teknolojisini kullanan reklamlar satın alma amacını akıllı telefonlarda yüzde 7 artırdığı ortaya çıktı.

BMW, Royal Caribbean ve PBS gibi markaların reklamlarını ele alan araştırma sonuçlarına göre, 360 derece video reklamları geleneksel video reklamlarından daha etkileyici sonuçlar elde ediyor. Zira PepsiCo markası Mountain Dew’i, izleyicilerin sokak basketbol oyuncusu Grayson Boucher ile rekabet edebilecekleri 360 derece bir video yayınlamış ve bu kampanya yüzde 63 video tamamlama oranı ve yüzde 22 video sonrası tıklama oranı görmüştü.

“360 ° Etkisi” ne göre, tüketicilerin yüzde 69’u gelecekte marka videolarıyla etkileşim kurma niyetinde olduklarını ifade etti. Tüketiciler, reklamlarda bile 360 derece video deneyimi yaşayabiliyorlar ancak içeriğin eğlenceli ve heyecan verici olmasını bekliyorlar. Araştırmada, 360 derece videoyla daha yüksek bir satın alma amacı elde etmesi için pazarlamacıların eğlenceyi marka mesajlarıyla dengelenmesi gerektiği vurgulanıyor.

360 derece video markaların daha fazla teknoloji meraklısı olmaya eğilimli genç tüketicileri hedeflemesine yardımcı oluyor ancak pazarlamacılar hala bazı zorluklarla karşılaşıyor. Rapora göre teknolojinin durduk bilmez yeniliği bazı kullanıcılar için dikkat dağıtabilir. Bu nedenle kullanıcılar için ipuçları eklemek, kullanıcıların deneyiminde daha iyi gezinmelerine ve genel kalitesini geliştirmelerine yardımcı olabilir.
Instagram, IGTV'yi Duyurdu

Instagram'ın duyurduğu IGTV uygulaması nedir, ne işe yarayacak?

FOX, Walt Disney'e Satıldı

Medya dünyasında dev satış gerçekleşmek üzere. İş bakanlığın onayına kaldı.

Yeni Haber Kanalı TR24 ile İlgili Olumsuz Bir Gelişme Yaşandı

TR24 adıyla yayına başlaması beklenen yeni haber kanalı neden hala açılmadı

Didem Koçak'a Demirören Medya'dan Üst Düzey Görev

Demirören Medya Grubu'nda Didem Koçak'a üst düzey görev verildi.

Hüseyin Can TGRT Haber'den Ayrıldı

TGRT Haber'in deneyimli editörlerinden Hüseyin Can, kanaldan ayrıldığını duyurdu.

CHP'den TRT Hakkında Suç Duyurusu

CHP'li Tuncay Özkan, TRT yöneticileri hakkında YSK, RTÜK ve Ankara Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

Darısı Başımıza Kim Kimdir-Hangi Oyuncu Gerçek Adı

Darısı Başımıza Öykü Rüya Zerrin Cem Merter Canan Ozan Cem Ferrin Meryem Serkan Nur kimdir gerçek adı ismi nedir, hangi oyuncu oynuyor?

Geleceğin Starı Sunucusu Kim Sunuyor?

Star TV'nin yeni yarışması Geleceğin Starı'nın sunucusu kimdir, programı kim sunuyor? Geleceğin Sunucusu kadın spikerin adı belli oldu.

Beşiktaş Hazırlık Maçları Hangi Kanalda-2018

2018-2019 yılına iddialı girmek isteyen Beşiktaş'ın hazırlık maçları hangi kanalda yayınlanacak, şifreli mi yoksa şifresiz mi olacak?

Kiraz Mevsimi Tekrarlarıyla Teve2'de-Ne Zaman, Saat Kaçta?

Tekrar bölümleriyle Teve2'de seyirci karşısına çıkacak olan Kiraz Mevsimi ne zaman, hangi günler, saat kaçta yayınlanıyor?

Meleklerin Aşkı Kim Kimdir? Hangi Oyuncu - Gerçek Adı

Meleklerin Aşkı Rukiye Melek Melike Yağmur Şirin Teoman Necmettin Deniz Sercan Mehtap Kaya Oya kimdir, gerçek adı ismi, hangi oyuncu?

ÖZEL HABER
Erkenci Kuş Reytingleri Reyting Sonuçları

Demet Özdemir ile Can Yaman'ın başrol olduğu Erkenci Kuş reytingleri ne durumda? Erkenci Kuş reyting sonuçları, izlenme oranı, kaçıncı oldu?Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!