360 Derece Video Teknolojisi Satın Alma Sayısını Artırıyor

Reklam ve medya sektörünün yeni yeni adapte olmaya çalıştığı 360 derece video teknolojisi ile ilgili önemli bir araştırma yapıldı.


Haber Tarihi : 23 Mar 2018 15:03

360 derece video reklamları yalnızca görsel odaklı değil aynı zamanda oldukça etkileşimli içeriklerin paylaşılmasına yönelik fırsatlar sunuyor. Zira pazarlamacılar son dönemde çeşitli mobil video stratejilerine daha fazla odaklanmaya başladı. IPG Magna tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre, 360 derece video teknolojisini kullanan reklamlar satın alma amacını akıllı telefonlarda yüzde 7 artırdığı ortaya çıktı.

BMW, Royal Caribbean ve PBS gibi markaların reklamlarını ele alan araştırma sonuçlarına göre, 360 derece video reklamları geleneksel video reklamlarından daha etkileyici sonuçlar elde ediyor. Zira PepsiCo markası Mountain Dew’i, izleyicilerin sokak basketbol oyuncusu Grayson Boucher ile rekabet edebilecekleri 360 derece bir video yayınlamış ve bu kampanya yüzde 63 video tamamlama oranı ve yüzde 22 video sonrası tıklama oranı görmüştü.

“360 ° Etkisi” ne göre, tüketicilerin yüzde 69’u gelecekte marka videolarıyla etkileşim kurma niyetinde olduklarını ifade etti. Tüketiciler, reklamlarda bile 360 derece video deneyimi yaşayabiliyorlar ancak içeriğin eğlenceli ve heyecan verici olmasını bekliyorlar. Araştırmada, 360 derece videoyla daha yüksek bir satın alma amacı elde etmesi için pazarlamacıların eğlenceyi marka mesajlarıyla dengelenmesi gerektiği vurgulanıyor.

360 derece video markaların daha fazla teknoloji meraklısı olmaya eğilimli genç tüketicileri hedeflemesine yardımcı oluyor ancak pazarlamacılar hala bazı zorluklarla karşılaşıyor. Rapora göre teknolojinin durduk bilmez yeniliği bazı kullanıcılar için dikkat dağıtabilir. Bu nedenle kullanıcılar için ipuçları eklemek, kullanıcıların deneyiminde daha iyi gezinmelerine ve genel kalitesini geliştirmelerine yardımcı olabilir.
Aşkım Kapışmak'ın Yeni Radyo Programı Hangi Kanalda Olacak?

Aşkım Kapışmak hangi radyo kanalında program yapıyor?

2017 Medyada Nefret Söylemi Raporu Yayınlandı

2017 yılını kapsayan Medyada Nefret Söylemi ve Ayrımcı Söylem Raporu yayınlandı. Hangi gazeteler nefret söylemini daha çok kullandı?

Çiftlikbank Film Oluyor

Çift'lik Bank Tosun Firarda filminden ilk detaylar ortaya çıktı.

Seda Selek'in Yeni Adresi Belli Oldu

Medya dünyasından bir transfer haberi daha geldi.

Ti: Bir Fi Parodisi

Fi dizisinin parodisinin yapılacağı yeni mini internet dizisi Ti'nin oyuncu kadrosu ve yayın tarihi açıklandı, fragmanı yayınlandı.

TR Haber Yayın İçin Gün Sayıyor

Türk medyasına yeni bir ses geliyor. TR Haber yayın için gün sayıyor.

Fransa'dan WhatsApp ve Telegram Önlemi

Fransa'da bakanlar ve üst düzey devlet çalışanlarının WhatsApp ile Telegram uygulamalarını kullanması yasaklanacak.

Google'dan Yeni Reklam Formatı

Google yeni reklam formatını duyurdu.

Oksimoron: Emre Karayel'den Tek Kişilik Oyun

Doğan Burda Dergi Grubu'nda Üst Düzey Ayrılık İddiası Yalanlandı

Demirören Medya Grubu bünyesine geçen Doğan Burda Dergi Grubu'nda üst düzey bir ayrılık yaşandığı iddia edilmişti.

Star TV'nin Yeni Genel Müdürü Kim Oldu?

Ömer Özgüner'in ayrılmasıyla beraber Star TV'nin yeni genel müdürü kim oldu?

Ömer Özgüner Star TV'den Ayrıldı

Doğuş Medya Grubu bünyesindeki Star TV'de sürpriz bir ayrılık daha yaşandı.Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!