Avlu Hangi Diziden Uyarlama? Orijinal Versiyonun İsmi Nedir?

Demet Evgar'ın başrolde olduğu Avlu hangi diziden uyarlama? Avlu dizisinin orijinal versiyonunun ismi nedir, Prisoner kaç bölüm sürdü?


Haber Tarihi : 26 Mar 2018 17:10 Son Düzenlenme Tarihi : 27 Mar 2018 14:46

Star TV ekranlarında ilk bölümüyle 29 Mart 2018 Perşembe akşamı seyirciye merhaba diyecek olan Avlu dizisi hangi diziden uyarlandı? Avlu'nun senaryosu çalıntı mı, orijinal mi yoksa uyarlama mı? Güçlü kadrosu ve çarpıcı hikayesiyle dikkat çeken Avlu dizisinin Avustralya versiyonunun ismi nedir, İngilizce adı ne?

Geniş oyuncu kadrosunda birbirinden başarılı isimlerin yer aldığı bir hapishane dizisi olan Avlu kısa bir süre içinde Star TV ekranlarında seyircisine merhaba diyor. Yapımcı olarak Hayri Aslan'ın yapım firması olarak ise Limon Film'in imzasını göreceğimiz yapımın oyuncu kadrosunda Nursel Köse, Demet Evgar, Ceren Moray, Kenan Ece, Çağdaş Onur Öztürk, Teoman Kumbaracıbaşı, Rüçhan Çalışkur gibi sanatçılar yer alıyor. Yüksel Aksu'nun yönetmen koltuğunda yer alacağı proje perşembe akşamları seyirciyle buluşacak.

avlu hangi diziden uyarlama orijinal versiyonu

Avlu Hangi Diziden Uyarlandı?

25 yıl boyunca 140'tan çok ülkede yayınlanan Avustralya dizisi Prisoner'dan Türk televizyonlarına uyarlanan Avlu dizisi kadın mahkumların hayatını seyirciye anlatacak. Yabancı versiyonu dünyada büyük başarılara imza atan projenin Türkiye'de de geniş bir seyirci kitlesine hitap etmesi bekleniyor. Genç oyuncuları arasında Deniz Barut, Şeyla Halis, Onuryay Evren Tan, Ümmü Putgül, Eslem Akar, Ayça Damgacı, Hülya Şen, Mihrimah Cankur, Çiğdem Belli, Hüseyin Turunç, Billur Pınar Yılmaz gibi isimler bulunuyor.

Dizinin Avustralya versiyonu 1979 ve 1986 yılları arasında yayınlandı ve toplamda sekiz sezon sürdü. 692 bölümlük yayın hayatı olan Prisoner dizisinin oyuncu kadrosunda ise Sheila Florance, Maggie Kirkpatrick, Elspeth Ballantyne, Betty Bobbitt, Gerda Nicolson gibi isimler bulunuyor. Avlu dizisi Prisoner'ın resmi uyarlaması olduğu için senaryonun alıntı ya da çalıntı olmadığını, her şeyin prosedüre uygun işlediğini söyleyebiliriz.avlu orijinal versiyonu avlu hangi diziden uyarlandı avlu avustralya versiyonu avlu dizisi prisoner uyarlaması mı
Aşkım Kapışmak'ın Yeni Radyo Programı Hangi Kanalda Olacak?

Aşkım Kapışmak hangi radyo kanalında program yapıyor?

2017 Medyada Nefret Söylemi Raporu Yayınlandı

2017 yılını kapsayan Medyada Nefret Söylemi ve Ayrımcı Söylem Raporu yayınlandı. Hangi gazeteler nefret söylemini daha çok kullandı?

Çiftlikbank Film Oluyor

Çift'lik Bank Tosun Firarda filminden ilk detaylar ortaya çıktı.

Seda Selek'in Yeni Adresi Belli Oldu

Medya dünyasından bir transfer haberi daha geldi.

Ti: Bir Fi Parodisi

Fi dizisinin parodisinin yapılacağı yeni mini internet dizisi Ti'nin oyuncu kadrosu ve yayın tarihi açıklandı, fragmanı yayınlandı.

TR Haber Yayın İçin Gün Sayıyor

Türk medyasına yeni bir ses geliyor. TR Haber yayın için gün sayıyor.

Fransa'dan WhatsApp ve Telegram Önlemi

Fransa'da bakanlar ve üst düzey devlet çalışanlarının WhatsApp ile Telegram uygulamalarını kullanması yasaklanacak.

Google'dan Yeni Reklam Formatı

Google yeni reklam formatını duyurdu.

Oksimoron: Emre Karayel'den Tek Kişilik Oyun

Doğan Burda Dergi Grubu'nda Üst Düzey Ayrılık İddiası Yalanlandı

Demirören Medya Grubu bünyesine geçen Doğan Burda Dergi Grubu'nda üst düzey bir ayrılık yaşandığı iddia edilmişti.

Star TV'nin Yeni Genel Müdürü Kim Oldu?

Ömer Özgüner'in ayrılmasıyla beraber Star TV'nin yeni genel müdürü kim oldu?

Ömer Özgüner Star TV'den Ayrıldı

Doğuş Medya Grubu bünyesindeki Star TV'de sürpriz bir ayrılık daha yaşandı.Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!