Google'dan Yeni Reklam Formatı

Google yeni reklam formatını duyurdu.


Haber Tarihi : 20 Nis 2018 16:47

Google AdWords paylaştığı blog gönderisinde  YouTube’daki video kampanyalarının erişimini yükselten yeni video formatını duyurdu. Outstream Video Ads ismindeki bu yeni format, özellikle mobil dünya için tasarlandı. Formatın aynı zamanda mobil tarayıcılarda ve uygulamalarda görüntüleneceğini de belirtelim.

Google Adwords’ün blog gönderisinde paylaştığı detaylar ise şöyle:

Outstream reklamlar, YouTube’ta çoğalan, düşük maliyetli ve görüntülenebilir erişim yaratacak. Reklamlar, yayın içi TrueView ve Bumper reklamları dahil olmak üzere video reklamlar gösterebileceğiniz yüksek kaliteli yayıncı web siteleri ve mobil uygulamalar olan Google video iş ortaklarında gösterilecek.

Outstream video reklamları, kullanıcılar bir videoya girdiğinde otomatik olarak ekranda oynamaya başlıyor. Bu noktada videonun sesi konusunda endişeleri olan kullanıcılara şimdiden söyleyelim; bu otomatik oynatılan reklamların sesi kapalı. Özellikle 2000lerin başındaki web sitelerini düşünecek olursak bunun oldukça yerinde bir karar olduğunu söyleyebiliriz. Bu reklam modelinde kullanıcılar arzu ettikleri takdirde reklama basarak sesi açabildiği gibi istekleri doğrultusunda da videoyu baştan başlatabiliyor.

Outstream video reklamlarında, reklamverenler ise görüntülenebilir bin gösterim başı maliyete (CPM) göre ödeme yapıyor. Yani reklamverenler sadece görüntülemeye para veriyor. Bunun için de reklamın ekranda bulunması ve görüntülenebilir olması yeterli. Konuyu detaylandırmak gerekirse, eğer reklam ekranın alt kısmında yer alıyorsa ve kullanıcı ekranı oraya kadar kaydırmazsa reklamverenin her hangi bir ödeme yapması söz konusu değil.

Bu reklam modelini test eden Hong Kong Turizm Kurulu’ndaki reklamcılar, sonuçlardan oldukça memnun. Genellikle farkındalık ve bilinirlik yaratmak için kullanılan bu reklam modeli özellikle düşük maliyetli olmasıyla dikkat çekiyor. Bu yeni reklam seçeneğini denemek isteyen reklamcıların, bugünden itibaren kampanyalarında Outstream video reklamlara yer verebileceğini de belirtelim.

Kaynak: Webrazzi / Tuğçe İçözügoogle adwords youtube
Akşener: TRT'yi Satacağım

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener TRT ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Meral Akşener Ne Zaman Saat Kaçta KRT TV'ye Konuk Olacak?

İYİ Parti lideri Meral Akşener ne zaman, hangi gün, saat kaçta KRT TV'ye konuk oluyor? İşte programın yayın tarihi...

Korsan Yayınlar Digiturk'e Ne Kadar Zarar Verdi?

Korsan yayınlar Digitürk'ü nasıl etkiledi, kuruma ne kadar zarar verdi? Kaçak futbol maçı ve dizi yayınları yayıncıyı ne kadar zarara soktu?

Snapchat Konum Takibini Kolaylaştırıyor

Sosyal medya uygulaması Snapchat, lokasyon takibini kolaylaştırıyor.

Muharrem İnce'yi Konuk Alan CNN Türk Reytinglerde Kaçıncı Oldu?

24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimi için yayınlarını sürdüren CNN Türk, Muharrem İnce'yi konuk ettiği yayınla reytinglerde kaçıncı oldu?

Emin Çapa Hangi Kanalda Program Yapacak?

Son olarak Doğan Grubu'nda çalışan Emin Çapa hangi kanalda program yapmaya başlıyor, yeni adresinde hangi gün, saat kaçta ekranda olacak?

CS: GO'ya Güncelleme Geldi

Counter Strike: Global Offensive’e geçtiğimiz günlerde gelen güncelleme bir dizi yenilikleri de beraberinde getirdi.

Cumhurbaşkanı Adayları Babala TV'ye Konuk Oluyor

YouTube'da yayın hayatına devam eden Babala TV cumhurbaşkanı adaylarını ağırlıyor.

Yeni Yaşam Gazetesi Yayına Başladı

Yeni Yaşam gazetesinin sahibi kim, genel yayın yönetmeni koltuğunda kim oturuyor, yazar kadrosunda hangi isimler var?

Milliyet ve Vatan Gazeteleri Kapanacak mı?

Demirören Medya bünyesindeki Milliyet ve Vatan gazeteleri kapanacak mı?

CHP Yönetimi Halk TV ile İlişkileri Donduracak mı?

Muhalif medyanın önemli seslerinden biri olan Halk TV ile ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

Onur Tuğrul TR24'ün Spor Müdürü Oldu

NTV Spor'un kapanmasıyla Doğuş Medya'dan ayrılan Onur Tuğrul'un hangi kanalda görev alacağı belli oldu.Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!