Ti: Bir Fi Parodisi

Fi dizisinin parodisinin yapılacağı yeni mini internet dizisi Ti'nin oyuncu kadrosu ve yayın tarihi açıklandı, fragmanı yayınlandı.


Haber Tarihi : 20 Nis 2018 17:25

Azra Kohen'in Fi, Çi, Pi üçlemesinden esinlenilerek yayın hayatına başlayan ve "Fi" dizisinin, "Ti" adlı parodisi çekildi.

Fi, yayınlandığı dönemde büyük ilgi uyandırmış ve geçtiğimiz aylarda yayınlanan final bölümüyle 2 sezon süren yayın hayatına veda etmişti. 

Ciddi konuların titizlikle işlendiği, takıntılı ve ilginç karakterlerin ünlü oyuncularda vücut bulduğu  Ay Yapım imzalı "Fi" dizisinden yola çıkarak hazırlanan  parodi "Ti", onar dakikalık bölümler halinde mini dizi şeklinde,  genç yönetmen Evliya Çelebi tarafından yazılıp, yönetiliyor. 

OYUNCULAR ÇOK BENZİYOR

Serenay Sarıkaya, Ozan Güven, Berrak Tüzünataç ve Mehmet Günsür gibi ünlü isimlerin canlandırdığı  Can Manay, Duru Durulay, Deniz, Eti gibi ilginç Fi karakterleri, Ti'de Tan Malay, Dudu Dudulay, Enis, Ülker gibi isimlerle karşımıza çıkıyor.  Bu defa Evliya Çelebi, Ebru Yıldız,  İlhan Soner Şalap, Arda Kıral, Aşkın Çağla Çelebi gibi oyuncuların canlandırdığı  parodi tipler dizideki oyunculara benzerliğiyle de dikkat çekiyor. Dizinin görüntü yönetmenliğini ise Mustafa Ekinci üstleniyor.

PARODİ DİZİLERLE TANINIYOR

Yaptığı ilginç çalışmalarla tanınan yönetmen, senarist ve oyuncu Evliya Çelebi neden böyle bir çalışma yaptığını da şu şekilde açıklıyor:  "Filmlerde, dizilerde izlediğimiz o ciddi ciddi sahnelerin altında aslında çok komik anlar, olaylar gizli. Bir yerden sonra izlediğim her şeyi böyle izlemeye başladım.İzlediğim ciddi dizi ve filmlere parodi çekmeyi seviyorum.  Bu tarz projelere 2009 yılında "Lost" dizisiyle ilgili çektiğim parodi dizi "Lost Bilgisayarı" ile başlamıştım, o zamanlar daha çocuk yaştaydım.  Sonra Fringe parodisi Prinç'i çektim. Çok ilgi gördü. O çalışmalarla ilgili hala çok güzel dönüşler alıyorum.  Ay Yapım'ın Puhu TV de yayınlanan  Fi dizisini de çok severek, beğenerek takip ettim.  Çevremdeki arkadaşlarımın Fi oyuncularına benzediğini fark ettiğimde kafamda bir fikir ışığı yandı. Hikayeyi biraz Ti'ye alarak, eğlenceli mini parodi dizi halinde senaryolaştırdım, arkadaşlar da beğendiler, öylece başladık. Bu projede yapmak istediğimiz şey Fi ile dalga geçmek değil, aksine diziye ve ekibe saygı ve hayranlık duyuyoruz. Onların yaptığı işi tiye almak, dizidekine benzer sahneler çekmek bizim için büyük keyif. İzlediklerinde onların da eğleneceğini düşünüyorum. Fragmanı sosyal medyada paylaştıktan sonra Fi dizisini izlemeyenlerin de dikkatini çekmiş olduk. Ti'ye yabancı kalmamak için Fi'yi izlemeye başlayanlardan birçok mesaj geliyor. Ti'yi de merakla beklediklerini, karakterlerin çok benzemesine şaşırdıklarını söylüyorlar. Karakterlerin benzemesi için çok çaba harcamadık, zaten Fi karakterleri sen, ben, o, onun için örtüşüyor, benziyorlar."

İlk bölümünün 3 Mayıs günü yayınlanacağı duyurulan Ti dizisinin ilk fragmanı da internet üzerinden yayınlandı. Fi dizisinde bardak bardak su içen Can Malay'ın, Ti'de Tan Malay olarak damacanayı kafaya diktiği görülüyor.ti dizisi
Akşener: TRT'yi Satacağım

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener TRT ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Meral Akşener Ne Zaman Saat Kaçta KRT TV'ye Konuk Olacak?

İYİ Parti lideri Meral Akşener ne zaman, hangi gün, saat kaçta KRT TV'ye konuk oluyor? İşte programın yayın tarihi...

Korsan Yayınlar Digiturk'e Ne Kadar Zarar Verdi?

Korsan yayınlar Digitürk'ü nasıl etkiledi, kuruma ne kadar zarar verdi? Kaçak futbol maçı ve dizi yayınları yayıncıyı ne kadar zarara soktu?

Snapchat Konum Takibini Kolaylaştırıyor

Sosyal medya uygulaması Snapchat, lokasyon takibini kolaylaştırıyor.

Muharrem İnce'yi Konuk Alan CNN Türk Reytinglerde Kaçıncı Oldu?

24 Haziran 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimi için yayınlarını sürdüren CNN Türk, Muharrem İnce'yi konuk ettiği yayınla reytinglerde kaçıncı oldu?

Emin Çapa Hangi Kanalda Program Yapacak?

Son olarak Doğan Grubu'nda çalışan Emin Çapa hangi kanalda program yapmaya başlıyor, yeni adresinde hangi gün, saat kaçta ekranda olacak?

CS: GO'ya Güncelleme Geldi

Counter Strike: Global Offensive’e geçtiğimiz günlerde gelen güncelleme bir dizi yenilikleri de beraberinde getirdi.

Cumhurbaşkanı Adayları Babala TV'ye Konuk Oluyor

YouTube'da yayın hayatına devam eden Babala TV cumhurbaşkanı adaylarını ağırlıyor.

Yeni Yaşam Gazetesi Yayına Başladı

Yeni Yaşam gazetesinin sahibi kim, genel yayın yönetmeni koltuğunda kim oturuyor, yazar kadrosunda hangi isimler var?

Milliyet ve Vatan Gazeteleri Kapanacak mı?

Demirören Medya bünyesindeki Milliyet ve Vatan gazeteleri kapanacak mı?

CHP Yönetimi Halk TV ile İlişkileri Donduracak mı?

Muhalif medyanın önemli seslerinden biri olan Halk TV ile ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

Onur Tuğrul TR24'ün Spor Müdürü Oldu

NTV Spor'un kapanmasıyla Doğuş Medya'dan ayrılan Onur Tuğrul'un hangi kanalda görev alacağı belli oldu.Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!