Ahlat Ağacı Nerede Çekildi Hangi Şehirde İlçede Geçiyor?

Nuri Bilge'nin yeni filmi Ahlat Ağacı nerede çekildi? Doğu Demirkol'un başrol olduğu Ahlat Ağacı hangi şehirde, ilçede, köyde geçiyor?


Haber Tarihi : 03 Haz 2018 05:32

Usta yönetmen Nuri Bilge Ceylan'ın son filmi Ahlat Ağacı nerede çekildi? Oyuncu kadrosuyla da dikkat çeken ve Cannes'da uzun süre ayakta alkışlanan Ahlat Ağacı filminin çekimleri hangi şehirde, ilçede, köyde, kasabada yapıldı? 

Türkiye, Fransa, Almanya ve Bulgaristan ortak yapımı olan filmin oyuncu kadrosunda Doğu Demirkol, Murat Cemcir, Hazar Ergüçlü, Serkan Keskin, Bennu Yıldırımlar, Tamer Levent, Ahmet Rıfat Sungar, Öner Erkan, Akın Aksu, Özay Fecht gibi isimler bulunuyor. Ceylan'ın yönetmen koltuğunda oturduğu filmin senaryosunda Nuri Bilge'ye eşi Ebru Ceylan'la beraber Akın Aksu da eşlik ediyor. 

Ahlat Ağacı Filmi Nerede Çekildi?

ahlat ağacı nerede çekildi filmi hangi şehirde ilçede kasabada köyde geçiyor

Ahlat Ağacı'nın çekimleri Çanakkale şehrinin Yenice ilçesinde başlamıştı. İlk sahneleri için Yenice Otogarı'nın tercih edildiği filmde daha sonra Çan ilçesi, Torhasan ve Asmalı köyleri ile Çanakkale'nin şehir merkezleri de kullanıldı.

Uzun ve sıkı bir çalışma neticesinde vizyona giren filmin konusu ise şu şekilde:

Doğu Demirkol'un canlandırdığı Sinan, kendini bildiğinden beri edebiyata ilgi duyan genç bir insndır ve yazar olmak için çalışır. Anadolu'da doğduğu köye dönen Sinan, kitabını bastırmak için gerek duyduğu bütçeyi elde etmek için bütün enerjisini sarf etmeye başlar fakat babasından kalan borçları Sinan'ın başına iş açacaktır. Hikayesiyle beğeni toplayan bu film Nuri Bilge'nin sekizinci uzun metrajı olma özelliğini de taşıyor.ahlat ağacı filminin çekimleri nerede yapıldı ahlat ağacı çanakkalenin neresinde çekildi ahlat ağacı hangi köyde çekildi
Yeni Haber Kanalı TR24 ile İlgili Olumsuz Bir Gelişme Yaşandı

TR24 adıyla yayına başlaması beklenen yeni haber kanalı neden hala açılmadı

Didem Koçak'a Demirören Medya'dan Üst Düzey Görev

Demirören Medya Grubu'nda Didem Koçak'a üst düzey görev verildi.

Hüseyin Can TGRT Haber'den Ayrıldı

TGRT Haber'in deneyimli editörlerinden Hüseyin Can, kanaldan ayrıldığını duyurdu.

CHP'den TRT Hakkında Suç Duyurusu

CHP'li Tuncay Özkan, TRT yöneticileri hakkında YSK, RTÜK ve Ankara Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

Darısı Başımıza Kim Kimdir-Hangi Oyuncu Gerçek Adı

Darısı Başımıza Öykü Rüya Zerrin Cem Merter Canan Ozan Cem Ferrin Meryem Serkan Nur kimdir gerçek adı ismi nedir, hangi oyuncu oynuyor?

Geleceğin Starı Sunucusu Kim Sunuyor?

Star TV'nin yeni yarışması Geleceğin Starı'nın sunucusu kimdir, programı kim sunuyor? Geleceğin Sunucusu kadın spikerin adı belli oldu.

Beşiktaş Hazırlık Maçları Hangi Kanalda-2018

2018-2019 yılına iddialı girmek isteyen Beşiktaş'ın hazırlık maçları hangi kanalda yayınlanacak, şifreli mi yoksa şifresiz mi olacak?

Kiraz Mevsimi Tekrarlarıyla Teve2'de-Ne Zaman, Saat Kaçta?

Tekrar bölümleriyle Teve2'de seyirci karşısına çıkacak olan Kiraz Mevsimi ne zaman, hangi günler, saat kaçta yayınlanıyor?

Meleklerin Aşkı Kim Kimdir? Hangi Oyuncu - Gerçek Adı

Meleklerin Aşkı Rukiye Melek Melike Yağmur Şirin Teoman Necmettin Deniz Sercan Mehtap Kaya Oya kimdir, gerçek adı ismi, hangi oyuncu?

ÖZEL HABER
Erkenci Kuş Reytingleri Reyting Sonuçları

Demet Özdemir ile Can Yaman'ın başrol olduğu Erkenci Kuş reytingleri ne durumda? Erkenci Kuş reyting sonuçları, izlenme oranı, kaçıncı oldu?

Fenerbahçe Hazırlık Maçları Hangi Kanalda - 2018?

2018 yaz döneminde Fenerbahçe hazırlık maçları hangi kanalda yayınlanacak? Fenerbahçe'nin 2018 yaz hazırlık maçları şifreli mi şifresiz mi?

Mustafa Aşçıoğlu Kanal D Haber'in Başına Geçti

Demirören Medya Grubu'nda hareketlilik sürüyor. Kanal D Haber'de Ramazan Kurnaz'ın yerine Mustafa Aşçıoğlu getirildi.Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!