WhatsApp'a GIF Güncellemesi Geldi

WhatsApp'tan Gif paylaşımı nasıl yapılır? Gif fotoğrafları WhatsApp'tan nasıl paylaşırım?


Haber Tarihi : 07 Kas 2016 11:34

Facebook Messenger, iMessage ve diğer popüler mesajlaşma platformlarına benzer şekilde Giphy ile iş birliğine giden WhatsApp, uygulama içinde popüler GIF’lere anında ulaşmayı mümkün hale getirdi. Bunun için mesajlaşma ekranında fotoğraf/video paylaşımını seçmek ve açılan ekranın sol alt köşesindeki “Gif Ara” ikonuna dokunmak yeterli.

whatsapp gif özelliği

WhatsApp’ın güncellemesi, rakiplerinden farklı olarak GIF paylaşma ve oynatma desteğiyle sınırlı değil. Uygulama üzerinden WhatsApp’ın 1 milyar kullanıcısının kendi GIF’lerini oluşturması da, 6 saniye ve altında uzunluğa sahip videolar için mümkün. Kullanıcıların GIF’leştirmek istedikleri videoyu yine WhatsApp paylaşım menüsünden seçip, gerekirse kısaltmaları ve GIF geçiş butonuna dokunmaları gerekiyor.

whatsapp gif özelliği

Tekrar eden animasyon video desteği WhatsApp’ta iPhone 6S ile birlikte tanıttığı Live Photos paylaşımının da önünü açtı. Güncellemeyle birlikte iPhone’la çekilen Live Photos, WhatsApp’ta 3D Touch ile seçilip, yukarı sürüklendiğinde fotoğraf ya da GIF ile paylaşma seçeneği görülüyor. “GIF ile paylaş” tercih edildiğinde, WhatsApp bu görselleri doğrudan GIF formatına dönüştürüp, karşı tarafla paylaşıyor.

Kaynak: Webrazziwhatsapp gif whatsapp gif güncellemesi whatsapp gif paylaşımı
Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!