WhatsApp'a Snapchat Özelliği

WhatsApp'a Snapchat özelliği geliyor. WhatsApp Status ne işe yarayacak, WhatsApp Status'ta paylaşılan fotoğrafları kimler görebilecek?


Haber Tarihi : 07 Kas 2016 18:12

Facebook’un sahibi olduğu WhatsApp, Status (durumlar) adını taşıyan yeni bir özelliği test ediyor. Söz konusu özellik, kullanıcılara çeşitli araçlarla özelleştirilmiş ve 24 saat sonunda kaybolan fotoğraf ve videolar paylaşma imkanı sağlıyor. Status’un genel hatlarıyla Snapchat Hikayeler’e benzediğini söylemek pek yanlış olmayacaktır.

WhatsApp’ın test ettiği yeni özelliği ilk defa BGR Hindistan sitesi gün yüzüne çıkardı. Status’a şimdilik WhatsApp’ın kayıtlı beta testi kullanıcıları erişebiliyor. Özelliği test etmek için root edilmiş bir iOS veya Android cihaza sahip olmak gerekiyor.

WhatsApp Android uygulamasında ana mesaj ekranında “Sohbetler” ve “Aramalar” sekmelerinin arasına Status sekmesi yerleştiriliyor. WhatsApp kullanıcıları ilk günden bu yana bir durum mesajı yazabiliyor ve bu mesaj profil ziyaret edildiğinde görüntülenebiliyor. Yeni Status sekmesi, geleneksel durum güncellemesinin yerini almıyor. Bu sekmeyle kullanıcılara WhatsApp’taki arkadaşlarıyla görsel içerikler paylaşmaları için yeni bir yol sunuluyor.

whatsapp snapchat özelliği

Snapchat Hikayeleri, kullanıcılara kaydettikleri fotoğraf ve videoları farklı unsurlarla zenginleştirme ve bunları 24 saat içinde kaybolacak şekilde paylaşma fırsatı sağlıyor. Status’ta da emoji ve çizimlerle renklendirilebilen fotoğrafların altına bir açıklama yazılabiliyor. Hazırlanan içerik, “Gönder” ikonuna dokunulduğunda WhatsApp listesindeki diğer kişiler tarafından da görülebilir hâle geliyor.

Test versiyonunda Status üzerinden paylaşılan içerikler, 24 saat boyunca görüntülenebiliyor. Kullanıcılara bu süreyi kısaltma veya uzatmak için bir imkan sunulmuyor. Şu an için paylaşılan içeriği manuel olarak silme imkanı da verilmiyor. WhatsApp kullanıcıları arzu ettikleri takdirde Status ile hazırladıkları içeriğin sadece belli kişiler tarafından görülmesini de sağlayabiliyor.

WhatsApp Snapchat özelliklerinden esinlenen ilk Facebook servisi değil

Snapchat, hikaye oluşturma ve paylaşma özelliğini bundan yaklaşık 3 yıl önce hayata geçirmişti. Söz konusu özellik, Snapchat’in daha fazla sayıda kullanıcıya ulaşmasında önemli bir rol oynamıştı. Bu ilgi, Facebook’u sahibi olduğu platformlarda özellikten esinlenme konusunda teşvik etmişe benziyor. Önce yaz aylarında Instagram Hikayeleri’ni hayata geçiren şirket, bir süredir Messenger uygulaması içinde Messenger Day adını verdiği bir özelliği de test ediyor. Snapchat’i satın alma girişimlerinden sonuç alamayan Facebook, servisin en popüler özelliğinden mümkün olan her yerde faydalanmaya çalışıyor gibi görünüyor.

Kaynak: Teknoblogwhatsapp whatsapp snapchat whatsapp status whatsapp status nedir whatsapp durumlar whatsapp status gizlilik ayarları whatsapp status kaç saat duruyor whatsapp statusta paylaşılanları kimler görüyor
Kulak Üstü Kulaklık

Well Dermo Cilt Bakım Ürünleri

Tulum Modelleri Sizlerle

Fenerbahçe Beşiktaş Şifresiz Nasıl İzlenir? Yabancı Kanallar ve Canlı Yayın

29.11.2020 Fenerbahçe Beşiktaş şifresiz veren yabancı kanallar hangi uyduda maç linki canlı yayın nasıl izlenir? FB BJK frekans, kanal bilgi

Rizespor Galatasaray Şifresiz Nasıl İzlenir? Yabancı Kanallar ve Canlı Yayın

28.11.2020 Çaykur Rizespor Galatasaray şifresiz hangi yabancı kanalda, maç linki canlı yayın nasıl izlenir? Rize GS uydu, frekans bilgileri.

Galatasaray Kayserispor Şifresiz Nasıl İzlenir? Yabancı Kanallar ve Canlı Yayın

23.11.2020 Galatasaray Kayserispor şifresiz veren yabancı kanallar hangi uyduda frekansta? GS Kayseri maç linki canlı yayın nasıl izlenir?

Beşiktaş Başakşehir Şifresiz Nasıl İzlenir? Yabancı Kanallar ve Canlı Yayın

21.11.2020 Beşiktaş Başakşehir şifresiz hangi yabancı kanalda, maç linki canlı yayın nasıl izlenir? BJK İBFK hangi uyduda frekansta?

Gençlerbirliği Fenerbahçe Şifresiz Nasıl İzlenir? Yabancı Kanallar ve Canlı Yayın

21.11.2020 Gençlerbirliği Fenerbahçe şifresiz hangi yabancı kanalda, maç linki canlı yayın nasıl izlenir? GB - FB hangi uyduda frekansta?

Sivasspor Galatasaray Şifresiz Nasıl İzlenir? Yabancı Kanallar ve Canlı Yayın

08.11.2020 Sivasspor Galatasaray şifresiz nasıl izlenir? Sivas GS yabancı kanallar hangi uyduda frekansta? Maç linki canlı yayın nerede...

Fenerbahçe Konyaspor Şifresiz Nasıl İzlenir? Yabancı Kanallar ve Canlı Yayın

07.11.2020 Fenerbahçe Konyaspor şifresiz nasıl izlenir? FB Konya yayınlayan yabancı kanallar hangi uyduda? Maç linki canlı yayın nerede...

Başakşehir Manchester United Şifresiz Veren Yabancı Kanallar Nasıl İzlenir?

04.11.2020 Başakşehir Manchester United şifresiz veren yabancı kanallar nasıl izlenir? Maç linki canlı yayın hangi uyduda frekansta?

Antalyaspor Fenerbahçe Şifresiz Nasıl İzlenir? Yabancı Kanallar ve Canlı Yayın

02.11.2020 Antalyaspor Fenerbahçe şifresiz nasıl izlenir? FB Antalya hangi yabancı kanalda, uyduda, maç linki canlı yayın nerede?Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!