UBER'e Yerli Rakip Uygulama: YOLO

UBER'e yerli rakip olarak ön plana çıkan YOLO'nun kurucusu kimdir? YOLO ne zaman hizmete başlayacak?


Haber Tarihi : 12 Kas 2016 10:31

Uber halen Türkiye’de ciddi bir büyüme göstermiş değil ve yerli rakipler Uber‘in karşısına çıkmaya devam ediyor. Bir süredir pazara gireceği yönünde duyumlar aldığımız YOLO,  “Zahmetsiz yolculuk” sloganıyla 15 Aralık’ta tüm kullanıcılara açılmayı bekliyor.

Webrazzi'den Fırat Demirel'in haberine göre;

YOLO da Uber XL gibi şehir içi taşımacılıkta lüks minibüslerle yolculuk seçeneği sunan bir çözüm. 9 Kasım’da açılışını yapmış olsa da şu anda hizmetini 1000 kullanıcı ile sınırlamış durumda ve 15 Aralık itibarıyla yeni bir açılış yapmaya hazırlanıyor. iOS ve  Android uygulamalarıyla şimdilik İstanbul’da büyümeyi hedefliyor ve elbette kendini Uber’e rakip olarak konumlandırıyor.

İlk çıkışını ücretsiz yolculuk teklifiyle yapan YOLO’nun bu konuda bir sınır belirleyip belirmediğini bilmiyoruz ancak paylaşılan bilgilere göre 15 Aralık 2016-4 Ocak 2017 tarihleri arasında ücretsiz yolculuklar ve çeşitli promosyonlarla pazara iddialı bir giriş yapmak istiyor.

Diğer yandan YOLO’nun kurucusu olan Haydar Çolakoğlu, hem TEB Yönetim Kurulu Üyesi hem de Çolakoğlu Grubu Yönetim Kurulu Üyesi. YOLO’nun operasyonlarıyla da bizzat ilgileniyor.

GÜNCELLEME: 

Aldığımız yeni bilgilere göre YOLO, yönetim kademesindeki 12 kişilik tecrübeli ekibin 1 yıllık çalışmaları sonucu geliştirilmiş. Los Angeles merkezli bir yatırım şirketinden 16 milyon dolar değerleme ile yatırım aldığını öğrendiğimiz YOLO, açılışını 300’ün üzerinde araçla yapmayı ve yıl sonunda bu sayıyı binin üzerine çıkarmayı hedefliyor.

Yeni yabancı yatırımcılarla görüştüklerini paylaşan Haydar Çolakoğlu, marka adının “you only live once” cümlesinin baş harflerinden oluştuğunu söylüyor ve “Türkiye’den bir dünya markası çıkartabilmek” amacında olduklarını da ekliyor.yolo haydar çolakoğlu yolo uygulaması
Kulak Üstü Kulaklık

Well Dermo Cilt Bakım Ürünleri

Tulum Modelleri Sizlerle

Fenerbahçe Beşiktaş Şifresiz Nasıl İzlenir? Yabancı Kanallar ve Canlı Yayın

29.11.2020 Fenerbahçe Beşiktaş şifresiz veren yabancı kanallar hangi uyduda maç linki canlı yayın nasıl izlenir? FB BJK frekans, kanal bilgi

Rizespor Galatasaray Şifresiz Nasıl İzlenir? Yabancı Kanallar ve Canlı Yayın

28.11.2020 Çaykur Rizespor Galatasaray şifresiz hangi yabancı kanalda, maç linki canlı yayın nasıl izlenir? Rize GS uydu, frekans bilgileri.

Galatasaray Kayserispor Şifresiz Nasıl İzlenir? Yabancı Kanallar ve Canlı Yayın

23.11.2020 Galatasaray Kayserispor şifresiz veren yabancı kanallar hangi uyduda frekansta? GS Kayseri maç linki canlı yayın nasıl izlenir?

Beşiktaş Başakşehir Şifresiz Nasıl İzlenir? Yabancı Kanallar ve Canlı Yayın

21.11.2020 Beşiktaş Başakşehir şifresiz hangi yabancı kanalda, maç linki canlı yayın nasıl izlenir? BJK İBFK hangi uyduda frekansta?

Gençlerbirliği Fenerbahçe Şifresiz Nasıl İzlenir? Yabancı Kanallar ve Canlı Yayın

21.11.2020 Gençlerbirliği Fenerbahçe şifresiz hangi yabancı kanalda, maç linki canlı yayın nasıl izlenir? GB - FB hangi uyduda frekansta?

Sivasspor Galatasaray Şifresiz Nasıl İzlenir? Yabancı Kanallar ve Canlı Yayın

08.11.2020 Sivasspor Galatasaray şifresiz nasıl izlenir? Sivas GS yabancı kanallar hangi uyduda frekansta? Maç linki canlı yayın nerede...

Fenerbahçe Konyaspor Şifresiz Nasıl İzlenir? Yabancı Kanallar ve Canlı Yayın

07.11.2020 Fenerbahçe Konyaspor şifresiz nasıl izlenir? FB Konya yayınlayan yabancı kanallar hangi uyduda? Maç linki canlı yayın nerede...

Başakşehir Manchester United Şifresiz Veren Yabancı Kanallar Nasıl İzlenir?

04.11.2020 Başakşehir Manchester United şifresiz veren yabancı kanallar nasıl izlenir? Maç linki canlı yayın hangi uyduda frekansta?

Antalyaspor Fenerbahçe Şifresiz Nasıl İzlenir? Yabancı Kanallar ve Canlı Yayın

02.11.2020 Antalyaspor Fenerbahçe şifresiz nasıl izlenir? FB Antalya hangi yabancı kanalda, uyduda, maç linki canlı yayın nerede?Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!