Şampiyonlar Ligi Yayın İhalesini Kim Kazanacak?

Yeni sezonda Şampiyonlar Ligi yayın ihalesini kim kazanacak? Tivibu Spor yayıncı statüsünü koruyacak mı, beIN Sports ihaleye girecek mi?


Haber Tarihi : 03 Eyl 2017 00:34

Şampiyonlar Ligi'nin resmi yayıncısı olan Tivibu Spor'un kazanmış olduğu ihalenin süresü bu sezonun sonunda dolacak. Haftada bir maçın TRT 1 ekranlarından şifresiz yayınlandığı Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi maçlarının tamamı Tivibu Spor ekranlarında abonelere özel yayınlarla ekrana geliyordu. Bu süreçte Digiturk'ün Katarlı beIN isimli medya şirketine satılmasıyla beraber Ligtv kanallarının adı beIN Sports olarak değişti ve kurum yoluna daha güçlü ve iddialı bir şekilde devam etmeye başladı. 

2017-2018 sezonunda hangi lig hangi kanalda?

Milliyet yazarı Sina Koloğlu da güçlenen ve artık daha büyük bir ekonomiye sahip olan beIN Sports'un, yani Digiturk'ün Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi'nin resmi yayıncısı olabilmek için büyük bir mücadele göstereceğini belirtti. İşin kaymağını yeni yeni yemeye başlayan Tivibu'nun, yani Türk Telekom grubunun da rekabetten taviz vermeyeceğini açıklayan Koloğlu, beIN Sports'un ihaleyi kazanması halinde gelecek sezon hiçbir maçın şifresiz yayınlanmayacağına yönelik bir tahmin yürüttü.

Sina Koloğlu'nun köşe yazısının ilgili bölümü şu şekilde:

UEFA Şampiyonlar Ligi karşılaşmaları Tivibu’dan yayınlanıyor. Anlaşma üç yıllıktı, bitiyor. 2018-2021 için yeni ihale olacak. Kulislerde konuşulan, yeni patronun beIN Sports olabileceği yönünde. Yani Türk Telekom’la beIN arasında büyük bir kapışma olacak. Bir yerde, Katar’la Suudi arabistan karşılaşması. Reytingi bol sporları, bünyesinde  toplamaya başlayan beIN Sports, gözünü bu organizasyona dikti. UEFA Avrupa Ligi’nin de benzer bir durumla karşı karşıya olduğunu söyleyebiliriz. Tivibu’nun üç yıllık performansının yeterli ilgi içinde olduğunu söylemek mümkün değil. Pazarlama ve tanıtım, istenen seviyede olmadı. Yeni yeni alıştılar ve bırakmak istemeyecekler. Yeni Serie A’yı bağladılar. Bu durum onlara biraz moral verdi. Yeni ihalede çekişme yaşanacak. TRT’yle Tivibu arasındaki anlaşma beIN Sports’la olur mu? Çıkardığım sonuç, hayır. Yani Şampiyonlar Ligi’nin hiçbir maçını parasız izleme şansımız olmayacak gibi görülüyor.digiturk bein sports tivibu spor türk telekom şampiyonlar ligi uefa avrupa ligi
Egenin Hamsisi Nerede Çekiliyor Hangi Şehirde İlçede Çekildi?

TRT 1'de ekrana gelecek olan Egenin Hamsisi nerede çekiliyor? Ege'nin Hamsisi hangi şehirde, ilçede, köyde, kasabada çekildi?

DHA'nın Adı Değişti

Doğan Haber Ajansı (DHA)'nın adı değişti. Ajansın yeni ismi Demirören Haber Ajansı oldu.

Hakan Tunç Habertürk'e Transfer Oldu

CNN Türk'ten ayrılan deneyimli isim Ciner Medya bünyesindeki Habertürk'e transfer oldu.

Yahşi Batı Nerede Çekildi Hangi Şehirde İlçede?

Cem Yılmaz'ın beğenilen filmi Yahşi Batı nerede çekildi, filmin çekimleri hangi şehirde, ilçede, köyde, kasabada yapıldı?

Instagram, IGTV'yi Duyurdu

Instagram'ın duyurduğu IGTV uygulaması nedir, ne işe yarayacak?

FOX, Walt Disney'e Satıldı

Medya dünyasında dev satış gerçekleşmek üzere. İş bakanlığın onayına kaldı.

Yeni Haber Kanalı TR24 ile İlgili Olumsuz Bir Gelişme Yaşandı

TR24 adıyla yayına başlaması beklenen yeni haber kanalı neden hala açılmadı

Didem Koçak'a Demirören Medya'dan Üst Düzey Görev

Demirören Medya Grubu'nda Didem Koçak'a üst düzey görev verildi.

Hüseyin Can TGRT Haber'den Ayrıldı

TGRT Haber'in deneyimli editörlerinden Hüseyin Can, kanaldan ayrıldığını duyurdu.

CHP'den TRT Hakkında Suç Duyurusu

CHP'li Tuncay Özkan, TRT yöneticileri hakkında YSK, RTÜK ve Ankara Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunacaklarını açıkladı.

Darısı Başımıza Kim Kimdir-Hangi Oyuncu Gerçek Adı

Darısı Başımıza Öykü Rüya Zerrin Cem Merter Canan Ozan Cem Ferrin Meryem Serkan Nur kimdir gerçek adı ismi nedir, hangi oyuncu oynuyor?

Geleceğin Starı Sunucusu Kim Sunuyor?

Star TV'nin yeni yarışması Geleceğin Starı'nın sunucusu kimdir, programı kim sunuyor? Geleceğin Sunucusu kadın spikerin adı belli oldu.Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!