TRT World ile Foxtel'den Önemli Anlaşma

Dünya medyasında söz sahibi olma hedefiyle kurulan TRT World yayın ağını genişletmeye devam ediyor.


Haber Tarihi : 15 Eyl 2017 10:24

Dünya çapında erişilebilir durumdaki yayınlarıyla TRT World, Avustralya’nın önde gelen Pay TV servis sağlayıcısı Foxtel ile yaptığı anlaşmayla erişim ağını genişleterek, daha çok kişiye ulaşacak.

Türkiye’nin ilk uluslararası haber platformu olan TRT World, İstanbul, Washington ve Londra stüdyolarının yanı sıra, haberin kaynağından yaptığı yayınlar, zengin belgesel ve program içeriği ile artık Avustralya’da da yayında. TRT World, Foxtel ile gerçekleştirilen çoklu platform anlaşması dahilinde aynı anda kablolu yayın, uydu yayıncılığı ve geniş bant üzerinden Avustralya’daki seyircilerine ulaşacak.

Foxtel ile böylesine büyük bir projeye imza atmaktan büyük mutluluk ve gurur duyduklarını söyleyen TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, konuya ilişkin: “TRT World olarak dünya genelindeki konumumuzu güçlendirmeye devam ediyoruz. Foxtel ile yaptığımız bu anlaşma, genişleyen küresel izleyici kitlemizin daha da büyümesini sağlayacak ve uluslararası haber yayıncılığına yeni bir bakış açısı getirme hedefimizi Avustralya’da da gerçekleştirmemize imkân verecektir. ”dedi.

Foxtel Ticari İşler Müdürü Tony Pollit, TRT World ve Foxtel arasında gerçekleşen anlaşmadan duyduğu memnuniyeti ifade ederek şunları söyledi; “Yayın yelpazemize TRT World'ün küresel perspektifini ekleyerek Foxtel'in uluslararası haber alanındaki çeşitliliğini artırarak izleyicilerimizin dünyadaki gelişmelerden anında haberdar olabilmesi için programlama içeriğimizi genişlettik.”trt world foxtel avustralya ibrahim eren tony pollit
Şebnem Aksoy Açıkalın Star TV Drama Direktörü Oldu

Doğuş Medya Grubu çatısı altında yayın yapan Star TV'nin yeni drama direktörü Şebnem Aksoy Açıkalın oldu.

Türk Dizileri 700 Milyondan Fazla Seyirciye Ulaştı

ABD'den sonra en fazla dizi ihraç eden Türkiye, Türk dizileri ile dünya genelinde 700 milyondan fazla seyirciye ulaştı.

ATV Dizileri Yurt Dışında İlgi Görmeye Devam Ediyor

Turkuvaz Medya Grubu çatısı altında yayınlarını sürdüren ATV'nin sevilen dizileri yurt dışında ilgi görmeye devam ediyor.

Galatasaray Alanyaspor Şifresiz Hangi Yabancı Kanalda Nasıl İzlenir?

07.12.2019 Galatasaray Alanyaspor şifresiz hangi yabancı kanalda uyduda yayınlanıyor? GS Alanya maç linki ile canlı yayın nasıl izlenir?

Fenerbahçe Gençlerbirliği Şifresiz Hangi Yabancı Kanalda Nasıl İzlenir?

06.12.2019 Fenerbahçe Gençlerbirliği şifresiz hangi yabancı kanalda uyduda yayınlanıyor? FB GB maç linki ile canlı yayın nasıl izlenir?

Beşiktaş Kayserispor Şifresiz Hangi Yabancı Kanalda Nasıl İzlenir?

02.12.2019 Beşiktaş Kayserispor şifresiz hangi yabancı kanalda frekansta yayınlanıyor? BJK Kayseri maç linki canlı yayın nasıl izlenir?

Trabzonspor Galatasaray Şifresiz Hangi Yabancı Kanalda Nasıl İzlenir?

01.12.2019 Trabzonspor Galatasaray şifresiz hangi yabancı kanalda, uyduda, frekansta? TS GS maç linki canlı yayın nasıl nereden izlenir?

Hakan Albayrak Karar Gazetesi'nden Ayrıldı

Medya dünyasında sürpriz ayrılık! Hakan Albayrak, Karar Gazetesi'nden ayrıldığını açıkladı.

Bora Bayraktar TRT World ile Anlaştı

Medya dünyasının deneyimli ismi Bora Bayraktar'ın yeni adresi TRT World oldu.

Çağatay Kenarlı TJK'ya Transfer Oldu

DHA'dan ayrılan Çağatay Kenarlı'nın yeni adresi TJK oldu.

Ayşe Durmaz Star TV'den Ayrıldı

Doğuş Medya Grubu bünyesindeki Star TV'de Ayşe Durmaz ile yollar ayrıldı.

Şebnem Turhan Dünya Gazetesi Kadrosuna Katıldı

Ekonomi medyasında önemli bir paya sahip olan Dünya Gazetesi, kadrosunu Şebnem Turhan ile güçlendirdi.Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!