Facebook Gizli Profil Özelliğini Deniyor

Sosyal medya devi Facebook gizli profil özelliğini test ediyor.


Haber Tarihi : 17 Eyl 2017 00:48

Facebook’un şimdiye kadar sunduğu gizlilik ayarları sayesinde bir takım içeriklerinizi sadece seçtiğiniz kişilere gösterme imkanına sahipsiniz. Ancak Facebook’un  test etmeye başladığı yeni bir özellik sayesinde artık sadece yakın arkadaşlarınızın görebileceği bir profil oluşturabilirsiniz.

Webrazzi'de yer alan habere göre;

Devesh Logendran rumuzlu bir kullanıcının tespit ettiği bu özelliğin henüz “Özel bir Profil Yarat” butonu çalışmıyor. Dolayısıyla özellikle ilgili detaylara hakim değiliz. Ancak Google+’ın Circles yaklaşımını andıran bu özellikle birlikte Facebook’un kendini biraz daha kişiselleştirdiğini söyleyebiliriz. Üstelik Instagram’da bir yıldan fazladır test edilen “Favoriler” özelliğini düşündüğümüzde şirketin bu yaklaşımını sahip olduğu diğer sosyal ağlara da yansıttığını söyleyebiliriz.

Zira “Favoriler” özelliği, kullanıcıların istedikleri fotoğraf ve hikayelerini yalnızca “Favoriler” listesine eklenen arkadaşları ile paylaşmasını sağlıyor. Şimdilik sadece küçük bir grup tarafından kullanılabilen “Favoriler” özelliğinin ise ne zaman herkesin kullanımına açılacağı bilinmiyor.

Instagram’ın ürün sorumlusu Robby Stein, daha önce Instagram’da kullanıcıların kendi küçük gruplarını kurduklarını ve bu ihtiyacı karşılamak için böyle bir yenilemeye gittiklerini belirtmişti. Büyük ihtimalle Facebook’un özel profil ile ilgili harekete geçmesinin sebebi de bu. Şirket aslında gün geçtikçe kalabalık ve samimiyetsiz bir yere dönüşen sosyal medyadan uzaklaşmak isteyenleri elinde tutmak istiyor.facebook
Yaşım Kaç Hangi Yarışmadan Uyarlama Orijinal Format Kimin?

Kanal D'nin yeni programı Yaşım Kaç hangi yarışmadan uyarlama? Format çalıntı mı yoksa bir projenin uyarlaması mı, orijinal format hangisi?

Akın İpek Gözaltına Alındı

Eski medya patronu Akın İpek İngiltere'de gözaltına alındı.

Kocaman Ailem Neden Final Yapıyor Niye Bitti Yayından Kalktı mı?

ATV dizisi Kocaman Ailem neden final yapıyor, yayından kaldırıldı mı? Kocaman Ailem neden bitti, niye yayından kalktı, kaç bölüm sürdü?

Ömer Özgüner'in Yeni Adresi Belli Oldu

Star TV'den ayrılan Ömer Özgüner'in yeni adresi Karga Seven Pictures oldu. Özgüner bu yapım şirketinde CEO olarak görev alacak.

Independent Türkçe Yayına Başlıyor

Independent Türkçe online yayına başlıyor. Siteyi hangi iki dev şirket yönetecek?

Çağla Şenkardeş'e Doğuş Yayın Grubu'nda Önemli Görev

Doğuş Medya Grubu'nun yeni Marka ve Kurumsal İletişim Grup Başkanı Çağla Şenkardeş oldu.

Canan Coşkun'a Hapis Cezası

Cumhuriyet gazetesi muhabiri Canan Coşkun neden hapis cezası aldı?

TRT Belgesel Yeni Sezonda Discovery'ye Rakip Oluyor

TRT Belgesel yeni sezonda oldukça iddialı...

Instagram Takipçi Silme Özelliğini Test Ediyor

Sosyal medya uygulaması Instagram takipçi silme özelliğini test etmeye başladı.

AB'den Google'a Büyük Ceza

Avrupa Birliği, teknoloji devi Google'a çok büyük bir ceza kesti.

Kalk Gidelim Ercan Gerçek Adı Kimdir Hangi Oyuncu?

TRT 1'de yayınlanan Kalk Gidelim'de Ercan kimdir, hangi oyuncu canlandırıyor? Kalk Gidelim Ercan gerçek adı asıl ismi nedir?

Atçalı Kel Mehmet Nerede Çekildi Hangi Şehirde Köyde Geçiyor?

TRT 1'de yayınlanan Atçalı Kel Mehmet nerede çekildi? Filmin çekimleri hangi şehirde ilçede ve köyde yapıldı?Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!