Özgüner, Televizyonun Geleceğini Değerlendirdi

Doğuş Medya bünyesindeki Star TV'nin Genel Müdürü olan Ömer Özgüner'den önemli açıklamalar...


Haber Tarihi : 30 Eyl 2017 13:33

28 Eylül günü başlayan ve 30 Eylül’e kadar ziyaretçilere açık olan Uluslarası İstanbul Film Ve Televizyon forum ve fuarı sektörün önde gelen isimlerini ağırlıyor.

Televizyonun Geleceği / Yeni İş Modelleri konulu panelin konuşmacıları arasında yer alan Star Tv Genel Müdürü Ömer Özgüner sektöre dair açıklamaları ile dikkat çekti. 

Özgüner, dijitalin öneminin günden güne arttığının altını çizerek “Bizim grubumuzda Puhutv var, bundan 7-8 yıl önce internet dizisi yapalım diye konuşulduğunda garipsenirdi, şimdilerde ise çok hızlı bir şekilde digitale doğru giden bir süreç yaşanıyor” diyerek konuşmasında ilk konuyu dijitale verdi.

Dijitalin önemi kadar, TV içeriklerinin kolay ulaşılabilirliliğinin ve TV izleme kültürünün başkalaştığı ve hayatın içerisine yayıldığını vurgulayan Özgüner “Tv artık evin içinde değil, arabada, hayatın içinde her yerde izlenebiliyor. Biz küçükken Kaçak dizisi yayınlanırken sokakta kimse olmazdı, şimdi kimse 20.00'de eve gideyim de dizimi izleyeyim demiyor. İstediğin zaman, istediğin şekilde izleme lüksün var artık” dedi.

Dünyada ve Türkiye’de tüketiciler tarafından yeni türlerin talep gördüğünü, farklı platformlarda herkesin izleyeceği bir içerik zenginliğinin olduğunu belirten Özgüner, dijitalin bu anlamda pek çok engeli kaldırdığına da değinmeden geçmedi.

“Dünyada ikinci ekrana doğru hızlı bir yönelim var.”

Özgüner, düşüncelerini “Digital dünya ve kitlesel medya birlikte yürümeli, ana akım medya önemli, digital de bunu destekleyici bir enstrüman. Ana akım medyada yaşadığınız zorlukları digitalde yaşamıyorsunuz. Tv için 130 dakika dizi çekiyorsunuz, digital ise daha kısa, her şeyi yayınlayabiliyorsunuz. Ana akım medya 10/15 yıl kadar devam eder, popülerliğini sürdürür. Büyük ekran ayakta kalacaktır. Digital de evrilerek yükselişini sürdürecek, bu konuda Türkiye’de yükselen bir rekabet var, bunun çıkış yolu kendi internet sitemizde, Youtube kanalımızda duran özel olarak iletilen içerikler” şeklinde özetledi.

Konuşmasında Türk dizilerinin dünyadaki durumunu da değerlendiren Özgüner, “Türkiye'nin yurt dışı dizi satışları çok iyi, dijital ile birlikte bunun ekonomik olarak karşılığı da olacaktır” şeklinde açıkladı.star tv ömer özgüner puhutv
Meryem Özkurt BRTK'daki Görevinden İstifa Etti

Meryem Özkurt Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin önemli medya kuruluşlarından biri olan BRTK'dan istifa etti.

Habertürk.com'da Üst Düzey Atamalar Yapıldı

Ciner Medya Grubu bünyesindeki Habertürk.com'da Nalan Koçak ve Ayşe Özek Karasu'ya üst düzey görevler verildi.

Halk TV Yayın Konseyi Kuruldu

Halk TV Yayın Konseyi kurulduğu açıklandı.

VİDEO HABER
Yaşamayanlar Ne Zaman Başlıyor Yayın Tarihi Açıklandı mı?

Blutv'nin yeni dizisi Yaşamayanlar ne zaman başlıyor, hangi tarihte yayınlanacak? Dizinin yayın tarihi açıklandı.

Albayrak Medya'da Kimlerle Yollar Ayrıldı?

Yeni Şafak ve TVNet gibi yayın organlarının sahibi olan Albayrak Medya Grubu'nda kimlerle yollar ayrıldı?

ÖZEL HABER
Galatasaray PSV Eindhoven Maçı Şifresiz Hangi Yabancı Kanalda?

18 Temmuz 2018 akşamı oynanacak olan Galatasaray PSV maçı hangi yabancı kanalda? GS PSV şifresiz canlı yayınlayan yabancı kanal frekansları.

ATV Avrupa Yeni Logosuyla Yayında

Turkuvaz Medya bünyesinde yayın yapan ATV Avrupa yeni logosu ile seyirci karşısına çıkmaya başladı.

TRT'de Büyük Bir Değişim Sürecine Gidildi

TRT'de çok ciddi bir değişim sürecine gidileceği iddia edildi.

Yahoo Messenger Kapatıldı

Yahoo Messenger yolun sonuna geldi.

Demirören Medya Grubu'nda Üst Düzey Atamalar Yapıldı

Demirören Medya Grubu'nda kim hangi göreve getirildi?

Fenerbahçe Fulham Maçı Şifresiz Hangi Yabancı Kanalda?

18 Temmuz 2018 günü oynanacak olan Fenerbahçe Fulham hazırlık maçı hangi yabancı kanalda şifresiz yayınlanıyor, frekans ve yayıncılar.

Dedemin Fişi Nerede Çekildi Hangi Şehirde Köyde Geçiyor?

BKM imzalı sinema filmi Dedemin Fişi nerede çekildi? Dedemin Fişi filminin çekimleri hangi şehirde ilçede köyde kasabada ilde yapıldı?Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!