Vero İddialı Geliyor

Hayatımıza yeni giren sosyal medya uygulaması Vero nasıl kullanılır?


Haber Tarihi : 01 Mar 2018 12:36

Instagram, Facebook gibi dev sosyal medya ağlarına yeni bir rakip geldi. Dinlediğiniz müzikten okuduğunuz kitaba kadar her şeyinizi paylaşabildiğiniz Vero, son dönemde uygulama mağazalarında en çok indirilen uygulama oldu.

Business Insider’ın haberine göçe, Vero isimli bu uygulama reklamsız bir şekilde belirli bir arkadaş grubuyla içerik paylaşmanıza olanak sağlıyor ve yeni bir sosyal ağ olma konusunda oldukça iddialı.

Büyük olasılıkla son dönemde çok fazla kişi uygulamayı kullandığı için Vero biraz yavaşladı. Ancak bu App Store’da en çok indirilen uygulama olmasına engel olmadı ve birçok kişinin Instagram’dan Vero’ya geçiş yaptığı bildiriliyor. Peki Vero nasıl kullanılıyor. İşte detaylar:

Vero, App Store ve Google Play’den ücretsiz olarak indirilebiliyor.  Vero uygulamasını iOS App Store veya Google Play mağazasından indirdikten sonra kaydolmanız gerekiyor. Kaydolmak için adınız ve soyadınız isteniyor. Bu uygulamada kullanıcı adı yok.

Vero’nun arayüzü diğer sosyal ağlardan oldukça farklı. Giriş yaptığınızda ilk gördüğünüz sayfa şu şekilde. Üstteki simgeler arama, kullanıcı profiliniz, koleksiyonlarınız (sizinle paylaşılan içerik), bildirimler ve sohbet için.

 

vero

Vero’nun Gösterge Tablosu sekmesi, profilinizi görüntülemenize ve profilinizde değişiklik yapmanıza izin verir. Kısa bir biyografi yazabilir ve bağlantlarınızı görüntüleyebilirsiniz. Gösterilen yere basarak Vero kullanan arkadaşlarınızı bulabilirsiniz.

vero nasıl çalışır

Burada mevcut tüm Vero bağlantılarınızı görebiliyorsunuz. Bağlantı eklemek için, ekranın sağ üst köşesindeki “+” düğmesini tıklayın.

vero uygulaması nasıl kullanılır

Üstteki simge satırında, profil simgesinin yanında Koleksiyonlar sekmesi bulunur. Seninle paylaşılan herşey burada sıralanır ve bu sayfada saklanır.

vero

Vero’nun arama simgesi sizi Instagram’daki Keşfet sekmesine benzer bir sayfaya götürür. Burada, popüler hash etiketleri, editör seçimleri ve göz atıp satın alabileceğiniz ürünler bulacaksınız.

vero sosyal medya

Ekranın sağ üst köşesindeki konuşma balonları sizi, doğrudan mesajlar gönderebileceğiniz uygulamanın sohbet işlevine getirir.

Bu simgenin solundaki Bildirimler sekmesi. Bu sekmeden birisinin takip talebini kabul edebilir ve onları geri takip etmek isteyip istemediğinize karar verebilirsiniz.

İşte Vero’nun diğer sosyal ağlardan farkı: Bir arkadaşınızı kabul ettiyseniz veya Vero’da yeni bir bağlantı kurduğunuzda, bu bağlantıları nasıl sınıflandırmak istediğinize karar verebilirsiniz.

Kişilerinizi tanıdıklarınız, arkadaşlarınız veya yakın arkadaşlarınız olarak sınıflandırabilirsiniz. Bu sıralama özelliği, belirli bir gruptaki insanlarla bir yayın paylaşmak istediğinizde kullanışlı olabiliyor.

Bir içerik paylaşmak istediğinizde ekranın sol üst köşesinde bulunan Vero tuşuna dokup “+” düğmesine basarak içeriğinizi ekleyebilirsiniz.

Vero, farklı türdeki yayınları paylaşmanıza olanak tanıyor.Bunların arasında  fotoğraflar, dinlediğiniz müzikler, izlediğiniz filmler ve TV şovları, okuduğunuz kitaplar veya gittiğiniz yerler olabilir.

Apple Müzik kütüphanenizi Vero’ya bağlarsanız, dinlediğiniz şarkıları paylaşabilir ve onları arkadaşlarınıza tavsiye edebilirsiniz.

Vero, Instagram’a çok benzer şekilde, resimleri yüklemenizi ve düzenlemenizi sağlar.

Göndermeye hazır olduğunuzda, mesajı kimin göreceğine karar verebilirsiniz. Bu, Facebook’un sunduğu şeylere benziyor, ancak Instagram’da mevcut değil.

Vero yayınları tamamen özel, tamamen herkese açık olabilir veya belirli arkadaş gruplarıyla paylaşılabilir.vero
Verda Dizisi Hangi Kanalda Yayınlanacak?

Güçlü oyuncu kadrosu ile dikkat çeken Verda dizisi hangi kanalda yayınlanacak?

Basın Kartı Yönetmeliği Değişti

Medya dünyasını yakından ilgilendiren Basın Kartı yönetmeliğinde değişiklikler yapıldı.

Arka Sokaklar Meryem Gerçek Adı Hüsnü'nün Komşusu Kimdir?

Arka Sokaklar dizisinde Hüsnü'nün yeni komşusu Meryem kimdir, hangi oyuncu canlandırıyor? Arka Sokaklar Meryem gerçek adı asıl ismi nedir?

Mehmet Koyuncuoğlu Star TV'den Ayrıldı

Doğuş Medya Grubu'nda bir ayrılık daha yaşandı. Mehmet Koyuncuoğlu Star TV'den ayrıldı.

Çocuk Eşofman Takımı Modelleri

Galatasaray Porto Maçı Nasıl İzlenir?

11.12.2018 tarihli Galatasaray Porto maçı şifresiz hangi yabancı kanalda? GS Porto maçı nasıl izlenir, hangi frekansta uyduda yayınlanıyor?

Ufak Tefek Cinayetler Yayından Kaldırıldı mı Neden Bitti Niye Final Yaptı?

Ufak Tefek Cinayetler neden final yaptı, niye sona erdi, kaç bölüm sürdü? Ufak Tefek Cinayetler bitti mi yayından kaldırıldı mı?

Mehmet Soysal'dan Medyada Telif Yasası Talebi

Demirören Medya İcra Kurulu Başkanı Mehmet Soysal, medyada telif yasalarının önemini bir kez daha yineledi.

Pınar Çıtak Koygun CNN Türk'ten Ayrıldı

Demirören Medya'da yeni bir ayrılık yaşandı. Pınar Çıtak Koygun CNN Türk'ten ayrıldığını duyurdu.

Modern Yapıda Etamin Örnekleri

Gülperi Ajda Gerçek Adı Kimdir Hangi Oyuncu?

Gülperi dizisinde Ajda'yı kim oynuyor, hangi oyuncu canlandırıyor? Gülperi Ajda gerçek adı asıl ismi nedir kimdir?

Prangalı Yarim Nerede Çekildi Hangi Şehirde Kasabada?

FOX TV'de yayınlanan Prangalı Yarim nerede çekildi? Prangalı Yarim'in çekimleri hangi şehirde kasabada köyde ilçede sahilde yapıldı?Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!