360 Derece Video Teknolojisi Satın Alma Sayısını Artırıyor

Reklam ve medya sektörünün yeni yeni adapte olmaya çalıştığı 360 derece video teknolojisi ile ilgili önemli bir araştırma yapıldı.


Haber Tarihi : 23 Mar 2018 15:03

360 derece video reklamları yalnızca görsel odaklı değil aynı zamanda oldukça etkileşimli içeriklerin paylaşılmasına yönelik fırsatlar sunuyor. Zira pazarlamacılar son dönemde çeşitli mobil video stratejilerine daha fazla odaklanmaya başladı. IPG Magna tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre, 360 derece video teknolojisini kullanan reklamlar satın alma amacını akıllı telefonlarda yüzde 7 artırdığı ortaya çıktı.

BMW, Royal Caribbean ve PBS gibi markaların reklamlarını ele alan araştırma sonuçlarına göre, 360 derece video reklamları geleneksel video reklamlarından daha etkileyici sonuçlar elde ediyor. Zira PepsiCo markası Mountain Dew’i, izleyicilerin sokak basketbol oyuncusu Grayson Boucher ile rekabet edebilecekleri 360 derece bir video yayınlamış ve bu kampanya yüzde 63 video tamamlama oranı ve yüzde 22 video sonrası tıklama oranı görmüştü.

“360 ° Etkisi” ne göre, tüketicilerin yüzde 69’u gelecekte marka videolarıyla etkileşim kurma niyetinde olduklarını ifade etti. Tüketiciler, reklamlarda bile 360 derece video deneyimi yaşayabiliyorlar ancak içeriğin eğlenceli ve heyecan verici olmasını bekliyorlar. Araştırmada, 360 derece videoyla daha yüksek bir satın alma amacı elde etmesi için pazarlamacıların eğlenceyi marka mesajlarıyla dengelenmesi gerektiği vurgulanıyor.

360 derece video markaların daha fazla teknoloji meraklısı olmaya eğilimli genç tüketicileri hedeflemesine yardımcı oluyor ancak pazarlamacılar hala bazı zorluklarla karşılaşıyor. Rapora göre teknolojinin durduk bilmez yeniliği bazı kullanıcılar için dikkat dağıtabilir. Bu nedenle kullanıcılar için ipuçları eklemek, kullanıcıların deneyiminde daha iyi gezinmelerine ve genel kalitesini geliştirmelerine yardımcı olabilir.
ÖZEL HABER
Show Radyo ve Radyo Viva Satıldı Kim Satın Aldı?

Show Radyo ve Radyo Viva kanalları satıldı mı? Bu kanalları kim satın aldı? İşte iki kanalın yeni patronu.

My Fair Lady Uyarlaması Yerli Dizinin Kadrosu Belli Oldu

Kore yapımı My Fair Lady dizisinin yerli uyarlaması için çalışmalar devam ediyor. Türk yapımı dizinin oyuncu kadrosu belli oldu.

Sözcü'ye Zam Geldi

Sözcü gazetesinin satış fiyatına zam geldi.

ÖZEL HABER
İngiltere Premier Lig Maç Özetleri Hangi Kanalda 2018-2019

İngiltere Premier Lig maç özetleri hangi kanalda yayınlanıyor? 2018-2019 İngiltere Ligi özetleri şifresiz nasıl izlenir nerede yayınlanacak?

FOX TV'de 3 Ayrılık Daha Yaşandı

FOX TV'den kimler ayrıldı, hangi isimlerin işine son verildi?

Tunay Ergin'e Star TV'den Üst Düzey Görev

Doğuş Medya Grubu'nda yeniden yapılanma süreci devam ediyor. Star TV'den Tunay Ergin'e üst düzey bir görev verildi.

Hangi Türk Dizileri Pakistan'a Satıldı?

Pakistan'da yayınlanan Türk dizilerinin sayısı artmaya devam ediyor. Son olarak hangi Türk dizileri Pakistan'a satıldı?

Ay ve Güneş Hangi Diziden Uyarlama? Orijinal Hint Versiyonu Nedir?

ES Film imzalı Ay ve Güneş hangi diziden uyarlama? Orijinal yabancı versiyonu nedir, hangi Hint dizisinden uyarlandı, kaç bölüm sürdü?

Bir Zamanlar Çukurova Hangi Dönemi Zamanı Anlatıyor? Geçtiği Sene Yıl

ATV'nin yeni dizisi Bir Zamanlar Çukurova hangi dönemi anlatıyor, hangi zamanda geçiyor? Dizinin geçtiği yıl sene tarih nedir?

ÖZEL HABER
Koca Koca Yalanlar Reytingleri Kaçıncı Oldu?

Kanal D'nin yen dizisi Koca Koca Yalanlar reytingleri, izlenme oranı, reyting sonuçları. Koca Koca Yalanlar kaçıncı oldu, ne kadar izlendi?

ÖZEL HABER
Fenerbahçe Benfica Maçını Şifresiz Yayınlayan Yabancı Kanallar

Fenerbahçe Benfica maçı şifresiz hangi yabancı kanalda? FB Benfika maçını şifresiz yayınlayan yabancı kanallar hangi uyduda, nasıl izlenir?

Koca Koca Yalanlar Osman Kimdir Gerçek Adı İsmi

Koca Koca Yalanlar dizisinde Canan'ın sevgilisi emlakçı Osman kimdir, hangi oyuncu oynuyor? Koca Koca Yalanlar Osman gerçek adı asıl ismi.Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!