Avlu Hangi Diziden Uyarlama? Orijinal Versiyonun İsmi Nedir?

Demet Evgar'ın başrolde olduğu Avlu hangi diziden uyarlama? Avlu dizisinin orijinal versiyonunun ismi nedir, Prisoner kaç bölüm sürdü?


Haber Tarihi : 26 Mar 2018 17:10 Son Düzenlenme Tarihi : 26 May 2018 06:16

Star TV ekranlarında ilk bölümüyle 29 Mart 2018 Perşembe akşamı seyirciye merhaba diyecek olan Avlu dizisi hangi diziden uyarlandı? Avlu'nun senaryosu çalıntı mı, orijinal mi yoksa uyarlama mı? Güçlü kadrosu ve çarpıcı hikayesiyle dikkat çeken Avlu dizisinin Avustralya versiyonunun ismi nedir, İngilizce adı ne?

Geniş oyuncu kadrosunda birbirinden başarılı isimlerin yer aldığı bir hapishane dizisi olan Avlu kısa bir süre içinde Star TV ekranlarında seyircisine merhaba diyor. Yapımcı olarak Hayri Aslan'ın yapım firması olarak ise Limon Film'in imzasını göreceğimiz yapımın oyuncu kadrosunda Nursel Köse, Demet Evgar, Ceren Moray, Kenan Ece, Çağdaş Onur Öztürk, Teoman Kumbaracıbaşı, Rüçhan Çalışkur gibi sanatçılar yer alıyor. Yüksel Aksu'nun yönetmen koltuğunda yer alacağı proje perşembe akşamları seyirciyle buluşacak.

avlu hangi diziden uyarlama orijinal versiyonu

Avlu Hangi Diziden Uyarlandı?

25 yıl boyunca 140'tan çok ülkede yayınlanan Avustralya dizisi Prisoner'dan Türk televizyonlarına uyarlanan Avlu dizisi kadın mahkumların hayatını seyirciye anlatacak. Yabancı versiyonu dünyada büyük başarılara imza atan projenin Türkiye'de de geniş bir seyirci kitlesine hitap etmesi bekleniyor. Genç oyuncuları arasında Deniz Barut, Şeyla Halis, Onuryay Evren Tan, Ümmü Putgül, Eslem Akar, Ayça Damgacı, Hülya Şen, Mihrimah Cankur, Çiğdem Belli, Hüseyin Turunç, Billur Pınar Yılmaz gibi isimler bulunuyor. Dizinin Avustralya versiyonu 1979 ve 1986 yılları arasında yayınlandı ve toplamda sekiz sezon sürdü. 692 bölümlük yayın hayatı olan Prisoner dizisinin oyuncu kadrosunda ise Sheila Florance, Maggie Kirkpatrick, Elspeth Ballantyne, Betty Bobbitt, Gerda Nicolson gibi isimler bulunuyor. Avlu dizisi Prisoner'ın resmi uyarlaması olduğu için senaryonun alıntı ya da çalıntı olmadığını, her şeyin prosedüre uygun işlediğini söyleyebiliriz.avlu orijinal versiyonu avlu hangi diziden uyarlandı avlu avustralya versiyonu avlu dizisi prisoner uyarlaması mı
ÖZEL HABER
Show Radyo ve Radyo Viva Satıldı Kim Satın Aldı?

Show Radyo ve Radyo Viva kanalları satıldı mı? Bu kanalları kim satın aldı? İşte iki kanalın yeni patronu.

My Fair Lady Uyarlaması Yerli Dizinin Kadrosu Belli Oldu

Kore yapımı My Fair Lady dizisinin yerli uyarlaması için çalışmalar devam ediyor. Türk yapımı dizinin oyuncu kadrosu belli oldu.

Sözcü'ye Zam Geldi

Sözcü gazetesinin satış fiyatına zam geldi.

ÖZEL HABER
İngiltere Premier Lig Maç Özetleri Hangi Kanalda 2018-2019

İngiltere Premier Lig maç özetleri hangi kanalda yayınlanıyor? 2018-2019 İngiltere Ligi özetleri şifresiz nasıl izlenir nerede yayınlanacak?

FOX TV'de 3 Ayrılık Daha Yaşandı

FOX TV'den kimler ayrıldı, hangi isimlerin işine son verildi?

Tunay Ergin'e Star TV'den Üst Düzey Görev

Doğuş Medya Grubu'nda yeniden yapılanma süreci devam ediyor. Star TV'den Tunay Ergin'e üst düzey bir görev verildi.

Hangi Türk Dizileri Pakistan'a Satıldı?

Pakistan'da yayınlanan Türk dizilerinin sayısı artmaya devam ediyor. Son olarak hangi Türk dizileri Pakistan'a satıldı?

Ay ve Güneş Hangi Diziden Uyarlama? Orijinal Hint Versiyonu Nedir?

ES Film imzalı Ay ve Güneş hangi diziden uyarlama? Orijinal yabancı versiyonu nedir, hangi Hint dizisinden uyarlandı, kaç bölüm sürdü?

Bir Zamanlar Çukurova Hangi Dönemi Zamanı Anlatıyor? Geçtiği Sene Yıl

ATV'nin yeni dizisi Bir Zamanlar Çukurova hangi dönemi anlatıyor, hangi zamanda geçiyor? Dizinin geçtiği yıl sene tarih nedir?

ÖZEL HABER
Koca Koca Yalanlar Reytingleri Kaçıncı Oldu?

Kanal D'nin yen dizisi Koca Koca Yalanlar reytingleri, izlenme oranı, reyting sonuçları. Koca Koca Yalanlar kaçıncı oldu, ne kadar izlendi?

ÖZEL HABER
Fenerbahçe Benfica Maçını Şifresiz Yayınlayan Yabancı Kanallar

Fenerbahçe Benfica maçı şifresiz hangi yabancı kanalda? FB Benfika maçını şifresiz yayınlayan yabancı kanallar hangi uyduda, nasıl izlenir?

Koca Koca Yalanlar Osman Kimdir Gerçek Adı İsmi

Koca Koca Yalanlar dizisinde Canan'ın sevgilisi emlakçı Osman kimdir, hangi oyuncu oynuyor? Koca Koca Yalanlar Osman gerçek adı asıl ismi.Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!