Avlu Nerede Çekiliyor Karakuyu Cezaevi Hangi Şehirde İlçede

Star TV'de yayınlanan Avlu dizisi nerede çekiliyor? Avlu'daki Karakuyu adlı hapishane cezaevi için çekimler hangi şehirde ilçede yapılıyor?


Haber Tarihi : 27 Mar 2018 14:45 Son Düzenlenme Tarihi : 26 May 2018 06:16

Limon Film imzasıyla Mart 2018'in son haftası izleyenlere merhaba diyecek olan Avlu dizisi güçlü oyuncu kadrosu ve hikayesiyle olduğu kadar çekim yerleri ile de dikkat çekiyor. Seyirciler hapishane yani cezaevi sahneler için çekimlerin nerede yapıldığını merak ediyor. Avlu dizisi nerede çekiliyor, Karakuyu sahneler için set hangi şehirde, ilçede kuruldu? İşte detaylar...

İşler Güçler, Poyraz Karayel, Savaşçı gibi fenomen işleri altında imzası olan ünlü yapımcı Hayri Aslan ve onun yapım şirketi Limon Film tarafından bir Avustralya dizisinden Türkiye'ye uyarlanan Avlu dizisinin başrol oyuncuları arasında Demet Evgar, Ceren Moray ve Nursel Köse yer alıyor. Dizide bu oyunculara eşlik eden diğer yardımcı aktör ve aktrisler ise Teoman Kumbaracıbaşı, Kenan Ece, Ruçhan Çalışkur, Çağdaş Onur Öztürk, Şebnem Dönmez, Deniz Barut, Onuryay Evren Atasalihi gibi isimler. Dizinin yönetmen koltuğunda ise son dönemin başarılı isimlerinden Yüksel Aksu oturuyor.

Hapishaneye düşen kadınların öyküsünü ekrana getiren Avlu dizisinin orijinal versiyonu Prisoner dizisi yıllar boyunca yayınlandı ve yüzlerce ülkede gösterime girdi. 600 bölümden uzun ekran ömrüne sahip olan dizinin Türkçe uyarlamasının nasıl bir rağbet göreceği de dolayısıyla merak konusu oldu. Star TV'de ekrana gelecek olan dizi fragmanlarıyla bile büyük bir beğeni toplamayı başardı. Avlu Nerede Çekiliyor?

avlu nerede çekiliyor karakuyu hapishane cezaevi hangi şehirde ilçede

Avlu dizisinin nerede çekildiğine gelecek olursak dizideki hapishane - cezaevi sahnelerinin gerçek bir hapishane olmadığını söylemek gerekiyor. Set ekibi bir plato inşa etti ve bu plato tıpatıp gerçek bir cezaevine benzeyecek şekilde tasarlandı. İstanbul'da yer alan bu plato için 70 kişilik dev bir ekip dört ay boyunca büyük bir çalışma ortaya koydu. 4500 metrekarelik bir alana kurulan plato için 240 metreküp beton kullanıldı. Duvarların inşası için ise 200 metrekarelik ytong duvarların örüldüğünü söyleyebiliriz. Perşembe günleri seyirciyle buluşacak dizinin platosunda en ufak detaylar bile düşünüldü.avlu hangi şehirde çekiliyor avlu karakuyu nerede avlu dizisi nerede çekildi
ÖZEL HABER
Show Radyo ve Radyo Viva Satıldı Kim Satın Aldı?

Show Radyo ve Radyo Viva kanalları satıldı mı? Bu kanalları kim satın aldı? İşte iki kanalın yeni patronu.

My Fair Lady Uyarlaması Yerli Dizinin Kadrosu Belli Oldu

Kore yapımı My Fair Lady dizisinin yerli uyarlaması için çalışmalar devam ediyor. Türk yapımı dizinin oyuncu kadrosu belli oldu.

Sözcü'ye Zam Geldi

Sözcü gazetesinin satış fiyatına zam geldi.

ÖZEL HABER
İngiltere Premier Lig Maç Özetleri Hangi Kanalda 2018-2019

İngiltere Premier Lig maç özetleri hangi kanalda yayınlanıyor? 2018-2019 İngiltere Ligi özetleri şifresiz nasıl izlenir nerede yayınlanacak?

FOX TV'de 3 Ayrılık Daha Yaşandı

FOX TV'den kimler ayrıldı, hangi isimlerin işine son verildi?

Tunay Ergin'e Star TV'den Üst Düzey Görev

Doğuş Medya Grubu'nda yeniden yapılanma süreci devam ediyor. Star TV'den Tunay Ergin'e üst düzey bir görev verildi.

Hangi Türk Dizileri Pakistan'a Satıldı?

Pakistan'da yayınlanan Türk dizilerinin sayısı artmaya devam ediyor. Son olarak hangi Türk dizileri Pakistan'a satıldı?

Ay ve Güneş Hangi Diziden Uyarlama? Orijinal Hint Versiyonu Nedir?

ES Film imzalı Ay ve Güneş hangi diziden uyarlama? Orijinal yabancı versiyonu nedir, hangi Hint dizisinden uyarlandı, kaç bölüm sürdü?

Bir Zamanlar Çukurova Hangi Dönemi Zamanı Anlatıyor? Geçtiği Sene Yıl

ATV'nin yeni dizisi Bir Zamanlar Çukurova hangi dönemi anlatıyor, hangi zamanda geçiyor? Dizinin geçtiği yıl sene tarih nedir?

ÖZEL HABER
Koca Koca Yalanlar Reytingleri Kaçıncı Oldu?

Kanal D'nin yen dizisi Koca Koca Yalanlar reytingleri, izlenme oranı, reyting sonuçları. Koca Koca Yalanlar kaçıncı oldu, ne kadar izlendi?

ÖZEL HABER
Fenerbahçe Benfica Maçını Şifresiz Yayınlayan Yabancı Kanallar

Fenerbahçe Benfica maçı şifresiz hangi yabancı kanalda? FB Benfika maçını şifresiz yayınlayan yabancı kanallar hangi uyduda, nasıl izlenir?

Koca Koca Yalanlar Osman Kimdir Gerçek Adı İsmi

Koca Koca Yalanlar dizisinde Canan'ın sevgilisi emlakçı Osman kimdir, hangi oyuncu oynuyor? Koca Koca Yalanlar Osman gerçek adı asıl ismi.Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!