Google'dan Yeni Reklam Formatı

Google yeni reklam formatını duyurdu.


Haber Tarihi : 20 Nis 2018 16:47

Google AdWords paylaştığı blog gönderisinde  YouTube’daki video kampanyalarının erişimini yükselten yeni video formatını duyurdu. Outstream Video Ads ismindeki bu yeni format, özellikle mobil dünya için tasarlandı. Formatın aynı zamanda mobil tarayıcılarda ve uygulamalarda görüntüleneceğini de belirtelim.

Google Adwords’ün blog gönderisinde paylaştığı detaylar ise şöyle:

Outstream reklamlar, YouTube’ta çoğalan, düşük maliyetli ve görüntülenebilir erişim yaratacak. Reklamlar, yayın içi TrueView ve Bumper reklamları dahil olmak üzere video reklamlar gösterebileceğiniz yüksek kaliteli yayıncı web siteleri ve mobil uygulamalar olan Google video iş ortaklarında gösterilecek.

Outstream video reklamları, kullanıcılar bir videoya girdiğinde otomatik olarak ekranda oynamaya başlıyor. Bu noktada videonun sesi konusunda endişeleri olan kullanıcılara şimdiden söyleyelim; bu otomatik oynatılan reklamların sesi kapalı. Özellikle 2000lerin başındaki web sitelerini düşünecek olursak bunun oldukça yerinde bir karar olduğunu söyleyebiliriz. Bu reklam modelinde kullanıcılar arzu ettikleri takdirde reklama basarak sesi açabildiği gibi istekleri doğrultusunda da videoyu baştan başlatabiliyor.

Outstream video reklamlarında, reklamverenler ise görüntülenebilir bin gösterim başı maliyete (CPM) göre ödeme yapıyor. Yani reklamverenler sadece görüntülemeye para veriyor. Bunun için de reklamın ekranda bulunması ve görüntülenebilir olması yeterli. Konuyu detaylandırmak gerekirse, eğer reklam ekranın alt kısmında yer alıyorsa ve kullanıcı ekranı oraya kadar kaydırmazsa reklamverenin her hangi bir ödeme yapması söz konusu değil.

Bu reklam modelini test eden Hong Kong Turizm Kurulu’ndaki reklamcılar, sonuçlardan oldukça memnun. Genellikle farkındalık ve bilinirlik yaratmak için kullanılan bu reklam modeli özellikle düşük maliyetli olmasıyla dikkat çekiyor. Bu yeni reklam seçeneğini denemek isteyen reklamcıların, bugünden itibaren kampanyalarında Outstream video reklamlara yer verebileceğini de belirtelim.

Kaynak: Webrazzi / Tuğçe İçözügoogle adwords youtube
Milliyet Yuvaya Döndü

Demirören Medya Grubu bünyesindeki Milliyet gazetesi eski yuvasına döndü.

Halil Özer Habertürk'ten Ayrıldı mı?

Ciner Medya Grubu'nda ayrılıklar devam ediyor. Habertürk Gazetesi'nin spor müdürü Halil Özer kurumdan ayrıldı.

Facebook Vidpresso'yu Satın Aldı

Sosyal medya devi Facebook Vidpresso'yu satın alarak video rekabetinde öne geçmeyi hedefliyor.

Çocuklar Duymasın Simay Gerçek Adı Havuç'un Laz Sevgilisi Kimdir?

Çocuklar Duymasın'ın Laz karakteri olan Havuç'un kız arkadaşı, sevgilisi kimdir, hangi oyuncu? Çocuklar Duymasın Simay gerçek adı asıl ismi.

ÖZEL HABER
LASK Linz Beşiktaş Maçını Şifresiz Yayınlayan Yabancı Kanallar

Lask Linz Beşiktaş maçı şifresiz hangi yabancı kanalda BJK Lask Linz maçını şifresiz yayınlayan yabancı kanallar hangi uyduda nasıl izlenir?

Çılgın Dersane 3 Nerede Çekildi Hangi Şehirde Otelde Geçiyor?

Çılgın Dersane 3 filmi nerede çekildi? Çılgın Dersane 3 hangi şehirde ilde ilçede denizde otelde çekildi, çekimlerin yapıldığı yer neresi?

Sağ Salim 2 Nerede Çekildi Hangi Şehirde Geçiyor?

Sağ Salim 2 Sil Baştan filminin çekimleri hangi şehirde ilçede köyde ormanda yapıldı? Sağ Salim 2 nerede çekildi, çekim yeri neresi?

ÖZEL HABER
Show Radyo ve Radyo Viva Satıldı Kim Satın Aldı?

Show Radyo ve Radyo Viva kanalları satıldı mı? Bu kanalları kim satın aldı? İşte iki kanalın yeni patronu.

My Fair Lady Uyarlaması Yerli Dizinin Kadrosu Belli Oldu

Kore yapımı My Fair Lady dizisinin yerli uyarlaması için çalışmalar devam ediyor. Türk yapımı dizinin oyuncu kadrosu belli oldu.

Sözcü'ye Zam Geldi

Sözcü gazetesinin satış fiyatına zam geldi.

ÖZEL HABER
İngiltere Premier Lig Maç Özetleri Hangi Kanalda 2018-2019

İngiltere Premier Lig maç özetleri hangi kanalda yayınlanıyor? 2018-2019 İngiltere Ligi özetleri şifresiz nasıl izlenir nerede yayınlanacak?

FOX TV'de 3 Ayrılık Daha Yaşandı

FOX TV'den kimler ayrıldı, hangi isimlerin işine son verildi?Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!