Ti: Bir Fi Parodisi

Fi dizisinin parodisinin yapılacağı yeni mini internet dizisi Ti'nin oyuncu kadrosu ve yayın tarihi açıklandı, fragmanı yayınlandı.


Haber Tarihi : 20 Nis 2018 17:25

Azra Kohen'in Fi, Çi, Pi üçlemesinden esinlenilerek yayın hayatına başlayan ve "Fi" dizisinin, "Ti" adlı parodisi çekildi.

Fi, yayınlandığı dönemde büyük ilgi uyandırmış ve geçtiğimiz aylarda yayınlanan final bölümüyle 2 sezon süren yayın hayatına veda etmişti. 

Ciddi konuların titizlikle işlendiği, takıntılı ve ilginç karakterlerin ünlü oyuncularda vücut bulduğu  Ay Yapım imzalı "Fi" dizisinden yola çıkarak hazırlanan  parodi "Ti", onar dakikalık bölümler halinde mini dizi şeklinde,  genç yönetmen Evliya Çelebi tarafından yazılıp, yönetiliyor. 

OYUNCULAR ÇOK BENZİYOR

Serenay Sarıkaya, Ozan Güven, Berrak Tüzünataç ve Mehmet Günsür gibi ünlü isimlerin canlandırdığı  Can Manay, Duru Durulay, Deniz, Eti gibi ilginç Fi karakterleri, Ti'de Tan Malay, Dudu Dudulay, Enis, Ülker gibi isimlerle karşımıza çıkıyor.  Bu defa Evliya Çelebi, Ebru Yıldız,  İlhan Soner Şalap, Arda Kıral, Aşkın Çağla Çelebi gibi oyuncuların canlandırdığı  parodi tipler dizideki oyunculara benzerliğiyle de dikkat çekiyor. Dizinin görüntü yönetmenliğini ise Mustafa Ekinci üstleniyor.

PARODİ DİZİLERLE TANINIYOR

Yaptığı ilginç çalışmalarla tanınan yönetmen, senarist ve oyuncu Evliya Çelebi neden böyle bir çalışma yaptığını da şu şekilde açıklıyor:  "Filmlerde, dizilerde izlediğimiz o ciddi ciddi sahnelerin altında aslında çok komik anlar, olaylar gizli. Bir yerden sonra izlediğim her şeyi böyle izlemeye başladım.İzlediğim ciddi dizi ve filmlere parodi çekmeyi seviyorum.  Bu tarz projelere 2009 yılında "Lost" dizisiyle ilgili çektiğim parodi dizi "Lost Bilgisayarı" ile başlamıştım, o zamanlar daha çocuk yaştaydım.  Sonra Fringe parodisi Prinç'i çektim. Çok ilgi gördü. O çalışmalarla ilgili hala çok güzel dönüşler alıyorum.  Ay Yapım'ın Puhu TV de yayınlanan  Fi dizisini de çok severek, beğenerek takip ettim.  Çevremdeki arkadaşlarımın Fi oyuncularına benzediğini fark ettiğimde kafamda bir fikir ışığı yandı. Hikayeyi biraz Ti'ye alarak, eğlenceli mini parodi dizi halinde senaryolaştırdım, arkadaşlar da beğendiler, öylece başladık. Bu projede yapmak istediğimiz şey Fi ile dalga geçmek değil, aksine diziye ve ekibe saygı ve hayranlık duyuyoruz. Onların yaptığı işi tiye almak, dizidekine benzer sahneler çekmek bizim için büyük keyif. İzlediklerinde onların da eğleneceğini düşünüyorum. Fragmanı sosyal medyada paylaştıktan sonra Fi dizisini izlemeyenlerin de dikkatini çekmiş olduk. Ti'ye yabancı kalmamak için Fi'yi izlemeye başlayanlardan birçok mesaj geliyor. Ti'yi de merakla beklediklerini, karakterlerin çok benzemesine şaşırdıklarını söylüyorlar. Karakterlerin benzemesi için çok çaba harcamadık, zaten Fi karakterleri sen, ben, o, onun için örtüşüyor, benziyorlar."

İlk bölümünün 3 Mayıs günü yayınlanacağı duyurulan Ti dizisinin ilk fragmanı da internet üzerinden yayınlandı. Fi dizisinde bardak bardak su içen Can Malay'ın, Ti'de Tan Malay olarak damacanayı kafaya diktiği görülüyor.ti dizisi
Milliyet Yuvaya Döndü

Demirören Medya Grubu bünyesindeki Milliyet gazetesi eski yuvasına döndü.

Halil Özer Habertürk'ten Ayrıldı mı?

Ciner Medya Grubu'nda ayrılıklar devam ediyor. Habertürk Gazetesi'nin spor müdürü Halil Özer kurumdan ayrıldı.

Facebook Vidpresso'yu Satın Aldı

Sosyal medya devi Facebook Vidpresso'yu satın alarak video rekabetinde öne geçmeyi hedefliyor.

Çocuklar Duymasın Simay Gerçek Adı Havuç'un Laz Sevgilisi Kimdir?

Çocuklar Duymasın'ın Laz karakteri olan Havuç'un kız arkadaşı, sevgilisi kimdir, hangi oyuncu? Çocuklar Duymasın Simay gerçek adı asıl ismi.

ÖZEL HABER
LASK Linz Beşiktaş Maçını Şifresiz Yayınlayan Yabancı Kanallar

Lask Linz Beşiktaş maçı şifresiz hangi yabancı kanalda BJK Lask Linz maçını şifresiz yayınlayan yabancı kanallar hangi uyduda nasıl izlenir?

Çılgın Dersane 3 Nerede Çekildi Hangi Şehirde Otelde Geçiyor?

Çılgın Dersane 3 filmi nerede çekildi? Çılgın Dersane 3 hangi şehirde ilde ilçede denizde otelde çekildi, çekimlerin yapıldığı yer neresi?

Sağ Salim 2 Nerede Çekildi Hangi Şehirde Geçiyor?

Sağ Salim 2 Sil Baştan filminin çekimleri hangi şehirde ilçede köyde ormanda yapıldı? Sağ Salim 2 nerede çekildi, çekim yeri neresi?

ÖZEL HABER
Show Radyo ve Radyo Viva Satıldı Kim Satın Aldı?

Show Radyo ve Radyo Viva kanalları satıldı mı? Bu kanalları kim satın aldı? İşte iki kanalın yeni patronu.

My Fair Lady Uyarlaması Yerli Dizinin Kadrosu Belli Oldu

Kore yapımı My Fair Lady dizisinin yerli uyarlaması için çalışmalar devam ediyor. Türk yapımı dizinin oyuncu kadrosu belli oldu.

Sözcü'ye Zam Geldi

Sözcü gazetesinin satış fiyatına zam geldi.

ÖZEL HABER
İngiltere Premier Lig Maç Özetleri Hangi Kanalda 2018-2019

İngiltere Premier Lig maç özetleri hangi kanalda yayınlanıyor? 2018-2019 İngiltere Ligi özetleri şifresiz nasıl izlenir nerede yayınlanacak?

FOX TV'de 3 Ayrılık Daha Yaşandı

FOX TV'den kimler ayrıldı, hangi isimlerin işine son verildi?Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!