Opera Touch, Tek Elle Kullanımı Kolaylaştırıyor

Opera, tek elle kullanıma odaklanan ve bununla da yetinmeyen yeni mobil web tarayıcısını kullanıma sundu.


Haber Tarihi : 25 Nis 2018 20:06

Opera, tek elle kullanım için iyileştirilmiş yeni web tarayıcısını Android ve iOS cihazları için yayınladı. Yeni Opera Touch, özellikle tek elinizde çantanızı taşırken, otobüste tutunurken veya çocuğunuzun elinden tutkarken, belki simitinizi yerken işinize yarayacak işlevler sunuyor.

Chip.com.tr'de yer alan habere göre;

Arama modunda, arama kutucuğu seçili olarak açılan Opera Touch, arama sorgunuzu hemen yazabilmenizi sağlıyor. Bu diğer tarayıcılara kısayla küçük bir fark, ancak günlük kullanımda kolaylık sağlayabiliyor. Tarayıcı, aramalarınızı sesle yapmanıza ve barkod okutarak ürün yorumlarına bakmanıza izin veriyor.

Opera Touch, masaüstü Opera'nın en iyi özelliklerini beraberinde getiriyor. Bu özelliklere reklam engelleyici ve cryptojacking koruması dahil ancak en ilginci, Opera Flow adlı yeni eşitleme aracı.

Opera, araştırmalarında kullanıcıların yüzde 69'unun tarayıcıların eşitleme araçlarını kullanmadığını fark etmiş. Bu yüzde firma, bağlantıları, fotoğrafları ve videoları QR kodlarıyla paylaşmanızı sağlayan bir sistem geliştirmiş. Opera Flow, içeriği masaüstü ve mobil arasında paylaşmanızı sağlıyor. Bunun için masaüstünde Opera'nın yeni sürümünü kullanmanız yetiyor.

Opera'nın yeni masaüstü sürümüne eklenen Instant Search işlevi, Alt + Tab tuşlarına basarak istediğiniz anda arama başlatmanızı sağlıyor. Opera'nın masaüstü sürümünü buradan, Opera Touch'ı ise App Store ve Google Playüzerinden yükleyebilirsiniz.opera touch
Milliyet Yuvaya Döndü

Demirören Medya Grubu bünyesindeki Milliyet gazetesi eski yuvasına döndü.

Halil Özer Habertürk'ten Ayrıldı mı?

Ciner Medya Grubu'nda ayrılıklar devam ediyor. Habertürk Gazetesi'nin spor müdürü Halil Özer kurumdan ayrıldı.

Facebook Vidpresso'yu Satın Aldı

Sosyal medya devi Facebook Vidpresso'yu satın alarak video rekabetinde öne geçmeyi hedefliyor.

Çocuklar Duymasın Simay Gerçek Adı Havuç'un Laz Sevgilisi Kimdir?

Çocuklar Duymasın'ın Laz karakteri olan Havuç'un kız arkadaşı, sevgilisi kimdir, hangi oyuncu? Çocuklar Duymasın Simay gerçek adı asıl ismi.

ÖZEL HABER
LASK Linz Beşiktaş Maçını Şifresiz Yayınlayan Yabancı Kanallar

Lask Linz Beşiktaş maçı şifresiz hangi yabancı kanalda BJK Lask Linz maçını şifresiz yayınlayan yabancı kanallar hangi uyduda nasıl izlenir?

Çılgın Dersane 3 Nerede Çekildi Hangi Şehirde Otelde Geçiyor?

Çılgın Dersane 3 filmi nerede çekildi? Çılgın Dersane 3 hangi şehirde ilde ilçede denizde otelde çekildi, çekimlerin yapıldığı yer neresi?

Sağ Salim 2 Nerede Çekildi Hangi Şehirde Geçiyor?

Sağ Salim 2 Sil Baştan filminin çekimleri hangi şehirde ilçede köyde ormanda yapıldı? Sağ Salim 2 nerede çekildi, çekim yeri neresi?

ÖZEL HABER
Show Radyo ve Radyo Viva Satıldı Kim Satın Aldı?

Show Radyo ve Radyo Viva kanalları satıldı mı? Bu kanalları kim satın aldı? İşte iki kanalın yeni patronu.

My Fair Lady Uyarlaması Yerli Dizinin Kadrosu Belli Oldu

Kore yapımı My Fair Lady dizisinin yerli uyarlaması için çalışmalar devam ediyor. Türk yapımı dizinin oyuncu kadrosu belli oldu.

Sözcü'ye Zam Geldi

Sözcü gazetesinin satış fiyatına zam geldi.

ÖZEL HABER
İngiltere Premier Lig Maç Özetleri Hangi Kanalda 2018-2019

İngiltere Premier Lig maç özetleri hangi kanalda yayınlanıyor? 2018-2019 İngiltere Ligi özetleri şifresiz nasıl izlenir nerede yayınlanacak?

FOX TV'de 3 Ayrılık Daha Yaşandı

FOX TV'den kimler ayrıldı, hangi isimlerin işine son verildi?Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!