Ahlat Ağacı Nerede Çekildi Hangi Şehirde İlçede Geçiyor?

Nuri Bilge'nin yeni filmi Ahlat Ağacı nerede çekildi? Doğu Demirkol'un başrol olduğu Ahlat Ağacı hangi şehirde, ilçede, köyde geçiyor?


Haber Tarihi : 03 Haz 2018 05:32

Usta yönetmen Nuri Bilge Ceylan'ın son filmi Ahlat Ağacı nerede çekildi? Oyuncu kadrosuyla da dikkat çeken ve Cannes'da uzun süre ayakta alkışlanan Ahlat Ağacı filminin çekimleri hangi şehirde, ilçede, köyde, kasabada yapıldı? 

Türkiye, Fransa, Almanya ve Bulgaristan ortak yapımı olan filmin oyuncu kadrosunda Doğu Demirkol, Murat Cemcir, Hazar Ergüçlü, Serkan Keskin, Bennu Yıldırımlar, Tamer Levent, Ahmet Rıfat Sungar, Öner Erkan, Akın Aksu, Özay Fecht gibi isimler bulunuyor. Ceylan'ın yönetmen koltuğunda oturduğu filmin senaryosunda Nuri Bilge'ye eşi Ebru Ceylan'la beraber Akın Aksu da eşlik ediyor. 

Ahlat Ağacı Filmi Nerede Çekildi?

ahlat ağacı nerede çekildi filmi hangi şehirde ilçede kasabada köyde geçiyor

Ahlat Ağacı'nın çekimleri Çanakkale şehrinin Yenice ilçesinde başlamıştı. İlk sahneleri için Yenice Otogarı'nın tercih edildiği filmde daha sonra Çan ilçesi, Torhasan ve Asmalı köyleri ile Çanakkale'nin şehir merkezleri de kullanıldı.

Uzun ve sıkı bir çalışma neticesinde vizyona giren filmin konusu ise şu şekilde:

Doğu Demirkol'un canlandırdığı Sinan, kendini bildiğinden beri edebiyata ilgi duyan genç bir insndır ve yazar olmak için çalışır. Anadolu'da doğduğu köye dönen Sinan, kitabını bastırmak için gerek duyduğu bütçeyi elde etmek için bütün enerjisini sarf etmeye başlar fakat babasından kalan borçları Sinan'ın başına iş açacaktır. Hikayesiyle beğeni toplayan bu film Nuri Bilge'nin sekizinci uzun metrajı olma özelliğini de taşıyor.ahlat ağacı filminin çekimleri nerede yapıldı ahlat ağacı çanakkalenin neresinde çekildi ahlat ağacı hangi köyde çekildi
ÖZEL HABER
LASK Linz Beşiktaş Maçını Şifresiz Yayınlayan Yabancı Kanallar

Lask Linz Beşiktaş maçı şifresiz hangi yabancı kanalda BJK Lask Linz maçını şifresiz yayınlayan yabancı kanallar hangi uyduda nasıl izlenir?

Çılgın Dersane 3 Nerede Çekildi Hangi Şehirde Otelde Geçiyor?

Çılgın Dersane 3 filmi nerede çekildi? Çılgın Dersane 3 hangi şehirde ilde ilçede denizde otelde çekildi, çekimlerin yapıldığı yer neresi?

Sağ Salim 2 Nerede Çekildi Hangi Şehirde Geçiyor?

Sağ Salim 2 Sil Baştan filminin çekimleri hangi şehirde ilçede köyde ormanda yapıldı? Sağ Salim 2 nerede çekildi, çekim yeri neresi?

ÖZEL HABER
Show Radyo ve Radyo Viva Satıldı Kim Satın Aldı?

Show Radyo ve Radyo Viva kanalları satıldı mı? Bu kanalları kim satın aldı? İşte iki kanalın yeni patronu.

My Fair Lady Uyarlaması Yerli Dizinin Kadrosu Belli Oldu

Kore yapımı My Fair Lady dizisinin yerli uyarlaması için çalışmalar devam ediyor. Türk yapımı dizinin oyuncu kadrosu belli oldu.

Sözcü'ye Zam Geldi

Sözcü gazetesinin satış fiyatına zam geldi.

ÖZEL HABER
İngiltere Premier Lig Maç Özetleri Hangi Kanalda 2018-2019

İngiltere Premier Lig maç özetleri hangi kanalda yayınlanıyor? 2018-2019 İngiltere Ligi özetleri şifresiz nasıl izlenir nerede yayınlanacak?

FOX TV'de 3 Ayrılık Daha Yaşandı

FOX TV'den kimler ayrıldı, hangi isimlerin işine son verildi?

Tunay Ergin'e Star TV'den Üst Düzey Görev

Doğuş Medya Grubu'nda yeniden yapılanma süreci devam ediyor. Star TV'den Tunay Ergin'e üst düzey bir görev verildi.

Hangi Türk Dizileri Pakistan'a Satıldı?

Pakistan'da yayınlanan Türk dizilerinin sayısı artmaya devam ediyor. Son olarak hangi Türk dizileri Pakistan'a satıldı?

Ay ve Güneş Hangi Diziden Uyarlama? Orijinal Hint Versiyonu Nedir?

ES Film imzalı Ay ve Güneş hangi diziden uyarlama? Orijinal yabancı versiyonu nedir, hangi Hint dizisinden uyarlandı, kaç bölüm sürdü?

Bir Zamanlar Çukurova Hangi Dönemi Zamanı Anlatıyor? Geçtiği Sene Yıl

ATV'nin yeni dizisi Bir Zamanlar Çukurova hangi dönemi anlatıyor, hangi zamanda geçiyor? Dizinin geçtiği yıl sene tarih nedir?Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!