Ahlat Ağacı Nerede Çekildi Hangi Şehirde İlçede Geçiyor?

Nuri Bilge'nin yeni filmi Ahlat Ağacı nerede çekildi? Doğu Demirkol'un başrol olduğu Ahlat Ağacı hangi şehirde, ilçede, köyde geçiyor?


Haber Tarihi : 03 Haz 2018 05:32

Usta yönetmen Nuri Bilge Ceylan'ın son filmi Ahlat Ağacı nerede çekildi? Oyuncu kadrosuyla da dikkat çeken ve Cannes'da uzun süre ayakta alkışlanan Ahlat Ağacı filminin çekimleri hangi şehirde, ilçede, köyde, kasabada yapıldı? 

Türkiye, Fransa, Almanya ve Bulgaristan ortak yapımı olan filmin oyuncu kadrosunda Doğu Demirkol, Murat Cemcir, Hazar Ergüçlü, Serkan Keskin, Bennu Yıldırımlar, Tamer Levent, Ahmet Rıfat Sungar, Öner Erkan, Akın Aksu, Özay Fecht gibi isimler bulunuyor. Ceylan'ın yönetmen koltuğunda oturduğu filmin senaryosunda Nuri Bilge'ye eşi Ebru Ceylan'la beraber Akın Aksu da eşlik ediyor. 

Ahlat Ağacı Filmi Nerede Çekildi?

ahlat ağacı nerede çekildi filmi hangi şehirde ilçede kasabada köyde geçiyor

Ahlat Ağacı'nın çekimleri Çanakkale şehrinin Yenice ilçesinde başlamıştı. İlk sahneleri için Yenice Otogarı'nın tercih edildiği filmde daha sonra Çan ilçesi, Torhasan ve Asmalı köyleri ile Çanakkale'nin şehir merkezleri de kullanıldı.

Uzun ve sıkı bir çalışma neticesinde vizyona giren filmin konusu ise şu şekilde:

Doğu Demirkol'un canlandırdığı Sinan, kendini bildiğinden beri edebiyata ilgi duyan genç bir insndır ve yazar olmak için çalışır. Anadolu'da doğduğu köye dönen Sinan, kitabını bastırmak için gerek duyduğu bütçeyi elde etmek için bütün enerjisini sarf etmeye başlar fakat babasından kalan borçları Sinan'ın başına iş açacaktır. Hikayesiyle beğeni toplayan bu film Nuri Bilge'nin sekizinci uzun metrajı olma özelliğini de taşıyor.ahlat ağacı filminin çekimleri nerede yapıldı ahlat ağacı çanakkalenin neresinde çekildi ahlat ağacı hangi köyde çekildi
TRT'de Çalışan Sayısı Ne Kadar Azaldı?

TRT'deki personel sayısı son 16 senede ne kadar azaldı?

Woman TV: Türkiye'nin Kadın Kanalı

Türkiye'nin yeni kadın kanalı Woman TV yakında yayına başlıyor. Woman TV hangi frekansta, kaçıncı kanalda yayın yapıyor?

Umut Sevdi Haber Global'den Ayrıldı

Haber Global TV'de bir ayrılık daha yaşandı. Umut Sevdi'nin kanaldan ayrıldığı öğrenildi.

Yasak Elma Kurban Gerçek Adı Kırbaçlı Kimdir?

Yasak Elma dizisinde Kurban Kırbaçlı kimdir, hangi oyuncu oynuyor? Yasak Elma Kurban gerçek adı, Dündar'ın koruması asıl ismi.

Yasak Elma Dündar Gerçek Adı Kimdir?

Yasak Elma dizisinde Dündar kimdir, hangi oyuncu canlandırıyor, kaç yaşında? Yasak Elma Dündar gerçek adı asıl ismi nereli?

Fenerbahçe Erzurumspor Maçı Nasıl İzlenir?

17.12.2018 tarihli Fenerbahçe Erzurumspor maçı şifresiz hangi yabancı kanalda? FB Erzurumspor maçı nasıl izlenir, hangi uyduda, frekansta?

Beşiktaş Trabzonspor Maçı Nasıl İzlenir?

16.12.2018 tarihli Beşiktaş Trabzonspor maçı nasıl izlenir? BJK TS maçı şifresiz hangi yabancı kanalda, uyduda, frekansta?

TRT 2 Yakında Yayına Başlıyor

İkinci 100 günlük eylem planında TRT 2, TRT Arapça ve TRT Belgesel kanalları ile ilgili hedefler de yayınlandı.

Verda Dizisi Hangi Kanalda Yayınlanacak?

Güçlü oyuncu kadrosu ile dikkat çeken Verda dizisi hangi kanalda yayınlanacak?

Basın Kartı Yönetmeliği Değişti

Medya dünyasını yakından ilgilendiren Basın Kartı yönetmeliğinde değişiklikler yapıldı.

Arka Sokaklar Meryem Gerçek Adı Hüsnü'nün Komşusu Kimdir?

Arka Sokaklar dizisinde Hüsnü'nün yeni komşusu Meryem kimdir, hangi oyuncu canlandırıyor? Arka Sokaklar Meryem gerçek adı asıl ismi nedir?

Mehmet Koyuncuoğlu Star TV'den Ayrıldı

Doğuş Medya Grubu'nda bir ayrılık daha yaşandı. Mehmet Koyuncuoğlu Star TV'den ayrıldı.Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!