Mandıra Filozofu Nerede Çekildi Hangi Şehirde Köyde İlçede?

Tekrarlarıyla Kanal D'de yayınlanan Mandıra Filozofu nerede çekildi? Filmin çekimleri hangi şehirde ilçede köyde deniz kenarında yapıldı?


Haber Tarihi : 10 Tem 2018 09:11 Son Düzenlenme Tarihi : 10 Tem 2018 19:09

Çocuklar Duymasın'da ilk olarak karşımıza çıkan Mustafa Ali karakterinin yaşantısını beyazperdeye getiren sinema filmi Mandıra Filozofu nerede çekildi, bu filmin çekimleri hangi bölgede, ilde, ilçede yapıldı? Müfitcan Saçıntı'nın başrolde yer aldığı başarılı film Mandıra Filozofu hangi şehirde, köyde çekildi? Birol Güven'in sahibi olduğu MİNT Yapım şirketi tarafından 2014 yılında gösterime sokulan film, gerek hikayesi gerek oyunculuk performansları gerek ise çekim yerleri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştı.

mandıra filozofu nerede çekildi hangi şehirde köyde ilçede geçiyor

Düzen karşıtı bir tavra sahip olan Mustaf Ali'nin düzene karşı koyduğu tavırla beraber her şeyden uzakta harika bir köy yaşantısı sürmesi adeta kıskanılacak bir durumdur. Para kullanmayan, burada kendi yiyeceğini ve içeceğini üreten Mustafa Ali, bir gün bir inşaatçı ile tanışır ve sahip olduğu topraklar bu inşaatçı tarafından satın alınmak istenir. Mustafa Ali'ye ve akrabalarına teklif edilen büyük paralar diğerlerinin kafasını karıştırsa da bizim mandıra filozofunun fikri asla değişmez. Senaryosunu Birol Güven'in kaleme aldığı, Müfitcan Saçıntı'nın hem yönetmen koltuğunda oturup hem de başrolde olduğu filmin oyuncu kadrosunda Saçıntı'ya Rasim Öztekin, Ayda Aksel, Eser Eyüboğlu, Ahu Sungur, Kemal Kuruçay, Hakan Bulut, Begüm Öner, İlyas İlbey, Gülnihal Demir gibi başarılı isimler eşlik ediyor.

Mandıra Filozofu'nun Çekimleri Nerede Yapıldı?

Filmin çekimleri Ege'nin incisi olan Muğla şehrinde gerçekleştirildi. Muğla'nın Milas ilçesine bağlı olan Çökertme köyünde yapılan çekimlerde gerek yeşil alanlar gerek ise masmavi deniz filmde başarılı bir şekilde seyirciye yansıtıldı. Mustafa Ali'nin evinin olduğu ve sahil kıyısı olan bölge filmi her izleyende "keşke bizim de böyle bir hayatımız olsa" cümlesini kurdurttu. Vizyona girdiği ilk üç gün toplam 114.397 seyirci toplayan yapım tüm zamanlarda ise 956.571 izleyici toplayarak milyon seyirci barajına yaklaşmayı başramış ve 9.288.805 TL hasılat toplayarak yapımcısının yüzünü güldürmeyi başarmıştı. Televizyonda sık sık tekrarları yayınlanan filmin ikincisi ise İstanbul'da çekildi. Serinin yeni filminin çekilip çekilmeyeceği ise henüz belli değil. mandıra filozofu nerede çekildi mandıra filozofu hangi köyde çekildi mandıra filozofu çekimleri hangi şehirde yapıldı
Yaşım Kaç Hangi Yarışmadan Uyarlama Orijinal Format Kimin?

Kanal D'nin yeni programı Yaşım Kaç hangi yarışmadan uyarlama? Format çalıntı mı yoksa bir projenin uyarlaması mı, orijinal format hangisi?

Akın İpek Gözaltına Alındı

Eski medya patronu Akın İpek İngiltere'de gözaltına alındı.

Kocaman Ailem Neden Final Yapıyor Niye Bitti Yayından Kalktı mı?

ATV dizisi Kocaman Ailem neden final yapıyor, yayından kaldırıldı mı? Kocaman Ailem neden bitti, niye yayından kalktı, kaç bölüm sürdü?

Ömer Özgüner'in Yeni Adresi Belli Oldu

Star TV'den ayrılan Ömer Özgüner'in yeni adresi Karga Seven Pictures oldu. Özgüner bu yapım şirketinde CEO olarak görev alacak.

Independent Türkçe Yayına Başlıyor

Independent Türkçe online yayına başlıyor. Siteyi hangi iki dev şirket yönetecek?

Çağla Şenkardeş'e Doğuş Yayın Grubu'nda Önemli Görev

Doğuş Medya Grubu'nun yeni Marka ve Kurumsal İletişim Grup Başkanı Çağla Şenkardeş oldu.

Canan Coşkun'a Hapis Cezası

Cumhuriyet gazetesi muhabiri Canan Coşkun neden hapis cezası aldı?

TRT Belgesel Yeni Sezonda Discovery'ye Rakip Oluyor

TRT Belgesel yeni sezonda oldukça iddialı...

Instagram Takipçi Silme Özelliğini Test Ediyor

Sosyal medya uygulaması Instagram takipçi silme özelliğini test etmeye başladı.

AB'den Google'a Büyük Ceza

Avrupa Birliği, teknoloji devi Google'a çok büyük bir ceza kesti.

Kalk Gidelim Ercan Gerçek Adı Kimdir Hangi Oyuncu?

TRT 1'de yayınlanan Kalk Gidelim'de Ercan kimdir, hangi oyuncu canlandırıyor? Kalk Gidelim Ercan gerçek adı asıl ismi nedir?

Atçalı Kel Mehmet Nerede Çekildi Hangi Şehirde Köyde Geçiyor?

TRT 1'de yayınlanan Atçalı Kel Mehmet nerede çekildi? Filmin çekimleri hangi şehirde ilçede ve köyde yapıldı?Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!