Hokkabaz Nerede Çekildi Filmin Çekimleri Hangi Şehirde Yapıldı?

Cem Yılmaz'ın yazıp yönettiği Hokkabaz filminin çekimleri hangi şehirde, ilçede yapıldı? Hokkabaz nerede çekildi, çekim yeri neresi?


Haber Tarihi : 07 Ağu 2018 13:47 Son Düzenlenme Tarihi : 08 Ağu 2018 08:30

2006 yapımı bir sinema filmi olan Hokkabaz Türk sinemasının klasiklerinden biri haline gelmeyi başardı ve adeta bir kez seyretmeyle doyulmayan, her izleyişte ayrı keyif veren yapımlardan biri haline geldi. Yönetmen koltuğunda Ali Taner Baltacı ile Cem Yılmaz'ın birlikte oturduğu, senaryosunu ise Cem Yılmaz'ın yazdığı filmin yapımcılığını ise sektörün deneyimli isimlerinden Necati Akpınar üstlenmişti. Filmdeki güzel manzaralar, doğal güzellikleri ortaya koyan sahneler ile Hokkabaz'ın nerede çekildiği merak konusu oldu. Hokkabaz filmi hangi şehirde, ilçede, köyde, kasabada geçiyor, filmin çekimleri nerelerde yapıldı? İşte detaylar...

hokkabaz nerede çekildi film hangi şehirde ilçede geçiyor

Oyuncu kadrosunda Cem Yılmaz, Mazhar Alanson, Tuna Orhan, Özlem Tekin, Sennur Kaya, Caner Alkaya, Tuncer Salman, Gürgen Öz gibi isimlerin yer aldığı ve bir yol filmi olarak öne çıkan Hokkabaz'ın çekimleri birçok farklı yerde gerçekleştirildi. Bazı sahneleri İstanbul'da gerçekleştirilen film için bu şehrin Salacak, Sirkeci, Altunizade, Şişli ilçesi gibi mekanları kullanıldı. İstanbul'un dışındaki çekimler ise Çanakkale ilinde yer alan Gelibolu, Küçükanafartalar, Şehitler Abidesi, Alçıtepe, Eceabat, Kilitbahir gibi yerlerde gerçekleştirildi. Filmin kapalı alan çekimleri ise platolarda yapıldı. Filmin konusu ise şu şekilde:

Küçük yaşlarından itibaren sihirli şeylere ilgi duyan İskender, yaşamı boyunca herhangi bir alanda dikiş tutturamayanbir insandır. Kendisini sihirbaz olarak gören ve bu alanda geliştirmek isteyen İskender'in sihirbazlık yeteneklerini kankası Maradona dışında hiç kimse kabul etmez ve birçok insan onu küçümser. İskender'in babası Sait de aynı şekilde oğlundn utanır ve onu hiçbir zaman takdir etmez, yaptıklarıyla asla gurur duymaz. Mecburi nedenlerden ötürü, İstanbul’dan kaçarcasına turneye çıkmak zorunda kalan ikili, yanlarına Sait’i de almak zorunda kalırlar. Baba ve oğul, bu turne sayesinde biraz olsun yakınlaşsa da, yaşanacak birbirinden ilginç olaylar, herşeyin farklı bir seyirde gitmesine neden olacaktır.
ÖZEL HABER
İngiltere Premier Lig Maç Özetleri Hangi Kanalda 2018-2019

İngiltere Premier Lig maç özetleri hangi kanalda yayınlanıyor? 2018-2019 İngiltere Ligi özetleri şifresiz nasıl izlenir nerede yayınlanacak?

FOX TV'de 3 Ayrılık Daha Yaşandı

FOX TV'den kimler ayrıldı, hangi isimlerin işine son verildi?

Tunay Ergin'e Star TV'den Üst Düzey Görev

Doğuş Medya Grubu'nda yeniden yapılanma süreci devam ediyor. Star TV'den Tunay Ergin'e üst düzey bir görev verildi.

Hangi Türk Dizileri Pakistan'a Satıldı?

Pakistan'da yayınlanan Türk dizilerinin sayısı artmaya devam ediyor. Son olarak hangi Türk dizileri Pakistan'a satıldı?

Ay ve Güneş Hangi Diziden Uyarlama? Orijinal Hint Versiyonu Nedir?

ES Film imzalı Ay ve Güneş hangi diziden uyarlama? Orijinal yabancı versiyonu nedir, hangi Hint dizisinden uyarlandı, kaç bölüm sürdü?

Bir Zamanlar Çukurova Hangi Dönemi Zamanı Anlatıyor? Geçtiği Sene Yıl

ATV'nin yeni dizisi Bir Zamanlar Çukurova hangi dönemi anlatıyor, hangi zamanda geçiyor? Dizinin geçtiği yıl sene tarih nedir?

ÖZEL HABER
Koca Koca Yalanlar Reytingleri Kaçıncı Oldu?

Kanal D'nin yen dizisi Koca Koca Yalanlar reytingleri, izlenme oranı, reyting sonuçları. Koca Koca Yalanlar kaçıncı oldu, ne kadar izlendi?

ÖZEL HABER
Fenerbahçe Benfica Maçını Şifresiz Yayınlayan Yabancı Kanallar

Fenerbahçe Benfica maçı şifresiz hangi yabancı kanalda? FB Benfika maçını şifresiz yayınlayan yabancı kanallar hangi uyduda, nasıl izlenir?

Koca Koca Yalanlar Osman Kimdir Gerçek Adı İsmi

Koca Koca Yalanlar dizisinde Canan'ın sevgilisi emlakçı Osman kimdir, hangi oyuncu oynuyor? Koca Koca Yalanlar Osman gerçek adı asıl ismi.

Koca Koca Yalanlar Canan Gerçek Adı Kuaför Kadın Kimdir?

Koca Koca Yalanlar dizisinde Osmanın sevgilisi olan kadın kuaförü Canan kimdir, hangi oyuncu? Koca Koca Yalanlar Canan gerçek adı asıl ismi.

VİDEO HABER
APara Yakında Yayına Başlıyor

Turkuvaz Medya Grubu yeni bir ekonomi kanalı kuruyor. APara yakında yayına başlıyor.

Koca Koca Yalanlar Nilgün Kimdir Şahin'in Eşi Gerçek Adı

Koca Koca Yalanlar Nilgün kimdir, Şahin'in karısı-eşi hangi oyuncu, kaç yaşında? Koca Koca Yalanlar Nilgün gerçek adı asıl ismi nedir?Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!