Hokkabaz Nerede Çekildi Filmin Çekimleri Hangi Şehirde Yapıldı?

Cem Yılmaz'ın yazıp yönettiği Hokkabaz filminin çekimleri hangi şehirde, ilçede yapıldı? Hokkabaz nerede çekildi, çekim yeri neresi?


Haber Tarihi : 07 Ağu 2018 13:47 Son Düzenlenme Tarihi : 08 Ağu 2018 08:30

2006 yapımı bir sinema filmi olan Hokkabaz Türk sinemasının klasiklerinden biri haline gelmeyi başardı ve adeta bir kez seyretmeyle doyulmayan, her izleyişte ayrı keyif veren yapımlardan biri haline geldi. Yönetmen koltuğunda Ali Taner Baltacı ile Cem Yılmaz'ın birlikte oturduğu, senaryosunu ise Cem Yılmaz'ın yazdığı filmin yapımcılığını ise sektörün deneyimli isimlerinden Necati Akpınar üstlenmişti. Filmdeki güzel manzaralar, doğal güzellikleri ortaya koyan sahneler ile Hokkabaz'ın nerede çekildiği merak konusu oldu. Hokkabaz filmi hangi şehirde, ilçede, köyde, kasabada geçiyor, filmin çekimleri nerelerde yapıldı? İşte detaylar...

hokkabaz nerede çekildi film hangi şehirde ilçede geçiyor

Oyuncu kadrosunda Cem Yılmaz, Mazhar Alanson, Tuna Orhan, Özlem Tekin, Sennur Kaya, Caner Alkaya, Tuncer Salman, Gürgen Öz gibi isimlerin yer aldığı ve bir yol filmi olarak öne çıkan Hokkabaz'ın çekimleri birçok farklı yerde gerçekleştirildi. Bazı sahneleri İstanbul'da gerçekleştirilen film için bu şehrin Salacak, Sirkeci, Altunizade, Şişli ilçesi gibi mekanları kullanıldı. İstanbul'un dışındaki çekimler ise Çanakkale ilinde yer alan Gelibolu, Küçükanafartalar, Şehitler Abidesi, Alçıtepe, Eceabat, Kilitbahir gibi yerlerde gerçekleştirildi. Filmin kapalı alan çekimleri ise platolarda yapıldı. Filmin konusu ise şu şekilde:

Küçük yaşlarından itibaren sihirli şeylere ilgi duyan İskender, yaşamı boyunca herhangi bir alanda dikiş tutturamayanbir insandır. Kendisini sihirbaz olarak gören ve bu alanda geliştirmek isteyen İskender'in sihirbazlık yeteneklerini kankası Maradona dışında hiç kimse kabul etmez ve birçok insan onu küçümser. İskender'in babası Sait de aynı şekilde oğlundn utanır ve onu hiçbir zaman takdir etmez, yaptıklarıyla asla gurur duymaz. Mecburi nedenlerden ötürü, İstanbul’dan kaçarcasına turneye çıkmak zorunda kalan ikili, yanlarına Sait’i de almak zorunda kalırlar. Baba ve oğul, bu turne sayesinde biraz olsun yakınlaşsa da, yaşanacak birbirinden ilginç olaylar, herşeyin farklı bir seyirde gitmesine neden olacaktır.
Bizim Hikaye Fikri'nin Abisi Gerçek Adı Zihni Kimdir? Filiz'in Amcası

Bizim Hikaye dizisinde Zihni kimdir, Filiz'in amcası hangi oyuncu? Bizim Hikaye Fikri'nin abisi gerçek adı, erkek kardeşi asıl ismi nedir?

Çukur Mahsun'un Babası Gerçek Adı Kadir Kimdir?

Çukur dizisinde Kadir kimdir, bu rolü hangi oyuncu oynuyor, nereli, kaç yaşında? Çukur Mahsun'un babası gerçek adı asıl ismi nedir?

Sedat Yılmaz, Yeni Akit'ten Ayrıldı

Akit Medya bünyesindeki Yeni Akit gazetesinde bir ayrılık yaşandı. Sedat Yılmaz okurlarına veda etti.

Hilal Ergenekon Hangi Kanalda Program Yapacak?

3N Medya ile anlaşan Hilal Ergenekon kimdir, daha önce hangi kanallarda çalıştı?

Murat Emirdağ Hepsiburada CEO'su Oldu

Hepsiburada'nın yeni CEO'su Murat Emirdağ oldu. Murat Emirdağ kimdir, daha önce hangi görevlerde çalıştı?

Babamın Ceketi Nerede Çekildi Hangi Şehirde ve İlçede?

Babamın Ceketi filminin çekimleri hangi şehirde ilçede yapıldı, konum ve adres. Babamın Ceketi nerede çekildi, çekim yeri neresi?

2019 Formula 1 Hangi Kanalda Yayınlanıyor?

2019 Formula 1 yarışları hangi kanalda yayınlanıyor? Formula 1 yarışları şifreli mi şifresiz mi yayınlanacak, nasıl izlenir, nerede var?

2019 CBS Dizileri Sezon Finali ve Final Tarihleri

2019 CBS dizileri sezon finali ve final tarihleri açıklandı. Mom, Hawaii Five-0, Young Sheldon, The Big Bang Theory ne zaman final yapıyor?

Netflix Hangi Dizileri Yayından Kaldırdı?

İki dizi daha yayından kaldırıldı. Netflix hangi dizileri yayından kaldırdı, iptal etti?

Erkenci Kuş Polen'in Babası Gerçek Adı Kimdir

Erkenci Kuş dizisinde Polen'in babası kimdir, hangi oyuncu canlandırıyor? Erkenci Kuş Polenin babası gerçek adı asıl ismi nedir nereli yaşı?

RTÜK Yayın Yasakları ve Netflix İçin Düzenleme Hazırlığında

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, yayın yasakları ve Netflix hakkında düzenleme hazırlığında.

Bursaspor Galatasaray Şifresiz Nasıl İzlenir Yabancı Kanal Bilgileri

17.03.2019 tarihli Bursaspor Galatasaray maçı şifresiz nasıl izlenir maç linki? Bursa GS maçı şifresiz hangi yabancı kanalda frekansta?Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!