Hokkabaz Nerede Çekildi Filmin Çekimleri Hangi Şehirde Yapıldı?

Cem Yılmaz'ın yazıp yönettiği Hokkabaz filminin çekimleri hangi şehirde, ilçede yapıldı? Hokkabaz nerede çekildi, çekim yeri neresi?


Haber Tarihi : 07 Ağu 2018 13:47 Son Düzenlenme Tarihi : 08 Ağu 2018 08:30

2006 yapımı bir sinema filmi olan Hokkabaz Türk sinemasının klasiklerinden biri haline gelmeyi başardı ve adeta bir kez seyretmeyle doyulmayan, her izleyişte ayrı keyif veren yapımlardan biri haline geldi. Yönetmen koltuğunda Ali Taner Baltacı ile Cem Yılmaz'ın birlikte oturduğu, senaryosunu ise Cem Yılmaz'ın yazdığı filmin yapımcılığını ise sektörün deneyimli isimlerinden Necati Akpınar üstlenmişti. Filmdeki güzel manzaralar, doğal güzellikleri ortaya koyan sahneler ile Hokkabaz'ın nerede çekildiği merak konusu oldu. Hokkabaz filmi hangi şehirde, ilçede, köyde, kasabada geçiyor, filmin çekimleri nerelerde yapıldı? İşte detaylar...

hokkabaz nerede çekildi film hangi şehirde ilçede geçiyor

Oyuncu kadrosunda Cem Yılmaz, Mazhar Alanson, Tuna Orhan, Özlem Tekin, Sennur Kaya, Caner Alkaya, Tuncer Salman, Gürgen Öz gibi isimlerin yer aldığı ve bir yol filmi olarak öne çıkan Hokkabaz'ın çekimleri birçok farklı yerde gerçekleştirildi. Bazı sahneleri İstanbul'da gerçekleştirilen film için bu şehrin Salacak, Sirkeci, Altunizade, Şişli ilçesi gibi mekanları kullanıldı. İstanbul'un dışındaki çekimler ise Çanakkale ilinde yer alan Gelibolu, Küçükanafartalar, Şehitler Abidesi, Alçıtepe, Eceabat, Kilitbahir gibi yerlerde gerçekleştirildi. Filmin kapalı alan çekimleri ise platolarda yapıldı. Filmin konusu ise şu şekilde:

Küçük yaşlarından itibaren sihirli şeylere ilgi duyan İskender, yaşamı boyunca herhangi bir alanda dikiş tutturamayanbir insandır. Kendisini sihirbaz olarak gören ve bu alanda geliştirmek isteyen İskender'in sihirbazlık yeteneklerini kankası Maradona dışında hiç kimse kabul etmez ve birçok insan onu küçümser. İskender'in babası Sait de aynı şekilde oğlundn utanır ve onu hiçbir zaman takdir etmez, yaptıklarıyla asla gurur duymaz. Mecburi nedenlerden ötürü, İstanbul’dan kaçarcasına turneye çıkmak zorunda kalan ikili, yanlarına Sait’i de almak zorunda kalırlar. Baba ve oğul, bu turne sayesinde biraz olsun yakınlaşsa da, yaşanacak birbirinden ilginç olaylar, herşeyin farklı bir seyirde gitmesine neden olacaktır.
TRT'de Çalışan Sayısı Ne Kadar Azaldı?

TRT'deki personel sayısı son 16 senede ne kadar azaldı?

Woman TV: Türkiye'nin Kadın Kanalı

Türkiye'nin yeni kadın kanalı Woman TV yakında yayına başlıyor. Woman TV hangi frekansta, kaçıncı kanalda yayın yapıyor?

Umut Sevdi Haber Global'den Ayrıldı

Haber Global TV'de bir ayrılık daha yaşandı. Umut Sevdi'nin kanaldan ayrıldığı öğrenildi.

Yasak Elma Kurban Gerçek Adı Kırbaçlı Kimdir?

Yasak Elma dizisinde Kurban Kırbaçlı kimdir, hangi oyuncu oynuyor? Yasak Elma Kurban gerçek adı, Dündar'ın koruması asıl ismi.

Yasak Elma Dündar Gerçek Adı Kimdir?

Yasak Elma dizisinde Dündar kimdir, hangi oyuncu canlandırıyor, kaç yaşında? Yasak Elma Dündar gerçek adı asıl ismi nereli?

Fenerbahçe Erzurumspor Maçı Nasıl İzlenir?

17.12.2018 tarihli Fenerbahçe Erzurumspor maçı şifresiz hangi yabancı kanalda? FB Erzurumspor maçı nasıl izlenir, hangi uyduda, frekansta?

Beşiktaş Trabzonspor Maçı Nasıl İzlenir?

16.12.2018 tarihli Beşiktaş Trabzonspor maçı nasıl izlenir? BJK TS maçı şifresiz hangi yabancı kanalda, uyduda, frekansta?

TRT 2 Yakında Yayına Başlıyor

İkinci 100 günlük eylem planında TRT 2, TRT Arapça ve TRT Belgesel kanalları ile ilgili hedefler de yayınlandı.

Verda Dizisi Hangi Kanalda Yayınlanacak?

Güçlü oyuncu kadrosu ile dikkat çeken Verda dizisi hangi kanalda yayınlanacak?

Basın Kartı Yönetmeliği Değişti

Medya dünyasını yakından ilgilendiren Basın Kartı yönetmeliğinde değişiklikler yapıldı.

Arka Sokaklar Meryem Gerçek Adı Hüsnü'nün Komşusu Kimdir?

Arka Sokaklar dizisinde Hüsnü'nün yeni komşusu Meryem kimdir, hangi oyuncu canlandırıyor? Arka Sokaklar Meryem gerçek adı asıl ismi nedir?

Mehmet Koyuncuoğlu Star TV'den Ayrıldı

Doğuş Medya Grubu'nda bir ayrılık daha yaşandı. Mehmet Koyuncuoğlu Star TV'den ayrıldı.Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!