Hokkabaz Nerede Çekildi Filmin Çekimleri Hangi Şehirde Yapıldı?

Cem Yılmaz'ın yazıp yönettiği Hokkabaz filminin çekimleri hangi şehirde, ilçede yapıldı? Hokkabaz nerede çekildi, çekim yeri neresi?


Haber Tarihi : 07 Ağu 2018 13:47 Son Düzenlenme Tarihi : 08 Ağu 2018 08:30

2006 yapımı bir sinema filmi olan Hokkabaz Türk sinemasının klasiklerinden biri haline gelmeyi başardı ve adeta bir kez seyretmeyle doyulmayan, her izleyişte ayrı keyif veren yapımlardan biri haline geldi. Yönetmen koltuğunda Ali Taner Baltacı ile Cem Yılmaz'ın birlikte oturduğu, senaryosunu ise Cem Yılmaz'ın yazdığı filmin yapımcılığını ise sektörün deneyimli isimlerinden Necati Akpınar üstlenmişti. Filmdeki güzel manzaralar, doğal güzellikleri ortaya koyan sahneler ile Hokkabaz'ın nerede çekildiği merak konusu oldu. Hokkabaz filmi hangi şehirde, ilçede, köyde, kasabada geçiyor, filmin çekimleri nerelerde yapıldı? İşte detaylar...

hokkabaz nerede çekildi film hangi şehirde ilçede geçiyor

Oyuncu kadrosunda Cem Yılmaz, Mazhar Alanson, Tuna Orhan, Özlem Tekin, Sennur Kaya, Caner Alkaya, Tuncer Salman, Gürgen Öz gibi isimlerin yer aldığı ve bir yol filmi olarak öne çıkan Hokkabaz'ın çekimleri birçok farklı yerde gerçekleştirildi. Bazı sahneleri İstanbul'da gerçekleştirilen film için bu şehrin Salacak, Sirkeci, Altunizade, Şişli ilçesi gibi mekanları kullanıldı. İstanbul'un dışındaki çekimler ise Çanakkale ilinde yer alan Gelibolu, Küçükanafartalar, Şehitler Abidesi, Alçıtepe, Eceabat, Kilitbahir gibi yerlerde gerçekleştirildi. Filmin kapalı alan çekimleri ise platolarda yapıldı. Filmin konusu ise şu şekilde:

Küçük yaşlarından itibaren sihirli şeylere ilgi duyan İskender, yaşamı boyunca herhangi bir alanda dikiş tutturamayanbir insandır. Kendisini sihirbaz olarak gören ve bu alanda geliştirmek isteyen İskender'in sihirbazlık yeteneklerini kankası Maradona dışında hiç kimse kabul etmez ve birçok insan onu küçümser. İskender'in babası Sait de aynı şekilde oğlundn utanır ve onu hiçbir zaman takdir etmez, yaptıklarıyla asla gurur duymaz. Mecburi nedenlerden ötürü, İstanbul’dan kaçarcasına turneye çıkmak zorunda kalan ikili, yanlarına Sait’i de almak zorunda kalırlar. Baba ve oğul, bu turne sayesinde biraz olsun yakınlaşsa da, yaşanacak birbirinden ilginç olaylar, herşeyin farklı bir seyirde gitmesine neden olacaktır.
Gülperi Neslihan Kimdir Gerçek Adı Kaç Yaşında?

Gülperi dizisinde Neslihan kimdir, hangi oyuncu bu karakteri oynuyor, kaç yaşında, nereli? Gülperi dizisi Neslihan gerçek adı asıl ismi.

Adını Sen Koy Neden Final Yaptı Niye Yayından Kalktı Bitti mi?

Günlük dizi Adını Sen Koy neden final yapıyor, niye bitirildi? Adını Sen Koy yayından kaldırıldı mı, bitti mi, sona erdi mi?

Bir Deli Rüzgar Bitti mi Neden Final Yapıyor Niye Yayından Kaldırıldı?

FOX TV'de yayınlanan Bir Deli Rüzgar bitti mi, yayından kalktı mı? Bir Deli Rüzgar neden final yapıyor, sona erdi mi, kaldırıldı mı?

ÖZEL HABER
Can Kırıkları Nerede Çekiliyor Hangi Şehirde İlçede Geçiyor?

ATV'de yayınlanan Can Kırıkları dizisi nerede çekiliyor, çekim yeri neresi? Can Kırıkları çekimleri hangi şehirde ilçede ilde yapılıyor?

VİDEO HABER
Yaşamayanlar Neden Final Yapıyor Niye Bitti Yayından Kalktı mı?

Blutv'nin vampir dizisi Yaşamayanlar neden final yapıyor, yayından kaldırıldı mı? Yaşamayanlar niye bitti sona erdi, kaç bölüm sürdü?

Can Kırıkları Hangi Diziden Uyarlama Konusu Çalıntı mı Uyarlandı mı?

ATV'nin yeni dizisi Can Kırıkları hangi diziden uyarlama, orijinal adı nedir? Kore dizisinden mi uyarlandı, senaryosu çalıntı mı?

Koca Koca Yalanlar Hangi Güne Alındı Neden Gün Değiştirdi Niye Yok?

Kanal D'nin sevilen dizisi Koca Koca Yalanlar hangi güne alındı, yayın günü neden değişti, niye gün değiştirdi, niçin yok ve yayınlanmıyor?

Söz Dizisi Selim Gerçek Adı Kopuk Hayroviç Kimdir?

Söz dizisinde Bosna Hersekli Selim kimdir, Kopuk hangi oyuncu? Söz dizisi Selim gerçek adı, Selim Hayroviç asıl ismi Boşnak asker nereli?

TRT'den Serdar Karagöz'e Üst Düzey Görev

TRT World ve TRT Arabic'i bünyesinde barındıran TRT Uluslararası Haber Kanalları Genel Yayın Yönetmenliğine Serdar Karagöz getirildi.

Can Kırıkları Aysel Gerçek İsmi Cihan'ın Karısı Kimdir?

Can Kırıkları dizisi Cihan'ın karısı kimdir, hangi oyuncu oynuyor? Can Kırıkları Aysel gerçek adı, asıl ismi nedir, kim canlandırıyor?

Can Kırıkları Hande Gerçek Adı Kadın Polis Kimdir?

Can Kırıkları dizisinde Hande Tekin kimdir, kadın narkotik polisi hangi oyuncu? Can Kırıkları Hande gerçek adı asıl ismi kaç yaşında nereli?

Can Kırıkları Zeynep Gerçek Adı Savcı Kerem'in Karısı Kimdir?

Can Kırıkları dizisi Zeynep kimdir? Savcı Kerem'in karısı eşi rolünü hangi oyuncu oynuyor? Can Kırıkları dizisi Zeynep gerçek adı asıl ismi.Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!