Sağ Salim Nerede Çekildi Çekimler Hangi Şehirde Yapıldı?

Sağ Salim hangi şehirde çekilmiş, filmin çekimleri hangi ilde, ilçede, köyde yapıldı? Sağ Salim nerede çekildi çekim yeri neresi?


Haber Tarihi : 08 Ağu 2018 08:43 Son Düzenlenme Tarihi : 08 Ağu 2018 23:30

Sinemada beklenen performansı veremese de televizyonda her yayınlandığında büyük bir ilgiyle izlenen Sağ Salim filminin nerede çekilmiş olduğu izleyenlerin merak ettiği konulardan birisi. Bir yol filmi olması ve farklı, güzel manzaraları izleyenlere yansıtması sebebiyle seyirciler Sağ Salim hangi şehirde çekildi, çekimleri hangi ilde, ilçede yapıldı diye merak ediyor. 

sağ salim nerede çekildi hangi şehirde çekim yeri neresi

2012 yapımı bir sinema filmi olan ve yönetmen koltuğunda Ersoy Güler'in oturduğu Sağ Salim filminin oyuncu kadrosunda Burçin Bildik, Fulya Zenginer, Alper Saldıran, Orçun Kaptan, Kenan Ece, Hüseyin Avni Danyal, Kevork Türker, Kamil Güler, Murat Akkoyunlu, Tevfik İnceoğlu, Yakup Yavru gibi birçok ünlü isim bulunuyor. Senaryosunu Ersoy Güler, Ali Alper Erze, Korhan Uğur ve Şeyda Delibaşı'nın birlikte kaleme aldığı filmin çekimleri Mersin'de başlamıştı. Bir yol filmi olan Sağ Salim'de hikaye gereği Salim karakteri Mersin'den Sivas'a arabasıyla cenaze taşımak zorunda kalır. Mersin'le Sivas arasındaki şehirler ise Adana ve Kayseri'dir. Çekimler genelde bu şehirler arasındaki yollarda gerçekleştirildi. Kısaca filmin konusuna değinmek gerekirse Salim ölülerden de ölümden de deliler gibi korkan bir Anadolu köylüsüdür. Oldukça saf ve temiz bir kalbi vardır, ekmeğini taştan çıkartır. Kamyoneti sayesinde köyden kasabaya mal taşıyıp parasını kazanır ve yaşamını idare ettirmeye çalışır. Bir gece kabus görür ve uyandığında köyün muhtarı Salim'den Sivas'a bir cenaze götürmesini ister. Salim ölülerden korktuğu için çok isteksiz olsa da muhtarın bu ricasını kıramaz ve cenazeyi kamyonetine atarak yola çıkar. Yolda karakterimizin başına birçok enteresan olay gelir ve birbirinden değişik tiplemelerle karşılaşır. sağ salim hangi şehirde çekildi sağ salim nerede çekilmiş sağ salim hangi ilde çekilmiştir
TRT'de Çalışan Sayısı Ne Kadar Azaldı?

TRT'deki personel sayısı son 16 senede ne kadar azaldı?

Woman TV: Türkiye'nin Kadın Kanalı

Türkiye'nin yeni kadın kanalı Woman TV yakında yayına başlıyor. Woman TV hangi frekansta, kaçıncı kanalda yayın yapıyor?

Umut Sevdi Haber Global'den Ayrıldı

Haber Global TV'de bir ayrılık daha yaşandı. Umut Sevdi'nin kanaldan ayrıldığı öğrenildi.

Yasak Elma Kurban Gerçek Adı Kırbaçlı Kimdir?

Yasak Elma dizisinde Kurban Kırbaçlı kimdir, hangi oyuncu oynuyor? Yasak Elma Kurban gerçek adı, Dündar'ın koruması asıl ismi.

Yasak Elma Dündar Gerçek Adı Kimdir?

Yasak Elma dizisinde Dündar kimdir, hangi oyuncu canlandırıyor, kaç yaşında? Yasak Elma Dündar gerçek adı asıl ismi nereli?

Fenerbahçe Erzurumspor Maçı Nasıl İzlenir?

17.12.2018 tarihli Fenerbahçe Erzurumspor maçı şifresiz hangi yabancı kanalda? FB Erzurumspor maçı nasıl izlenir, hangi uyduda, frekansta?

Beşiktaş Trabzonspor Maçı Nasıl İzlenir?

16.12.2018 tarihli Beşiktaş Trabzonspor maçı nasıl izlenir? BJK TS maçı şifresiz hangi yabancı kanalda, uyduda, frekansta?

TRT 2 Yakında Yayına Başlıyor

İkinci 100 günlük eylem planında TRT 2, TRT Arapça ve TRT Belgesel kanalları ile ilgili hedefler de yayınlandı.

Verda Dizisi Hangi Kanalda Yayınlanacak?

Güçlü oyuncu kadrosu ile dikkat çeken Verda dizisi hangi kanalda yayınlanacak?

Basın Kartı Yönetmeliği Değişti

Medya dünyasını yakından ilgilendiren Basın Kartı yönetmeliğinde değişiklikler yapıldı.

Arka Sokaklar Meryem Gerçek Adı Hüsnü'nün Komşusu Kimdir?

Arka Sokaklar dizisinde Hüsnü'nün yeni komşusu Meryem kimdir, hangi oyuncu canlandırıyor? Arka Sokaklar Meryem gerçek adı asıl ismi nedir?

Mehmet Koyuncuoğlu Star TV'den Ayrıldı

Doğuş Medya Grubu'nda bir ayrılık daha yaşandı. Mehmet Koyuncuoğlu Star TV'den ayrıldı.Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!