Sağ Salim Nerede Çekildi Çekimler Hangi Şehirde Yapıldı?

Sağ Salim hangi şehirde çekilmiş, filmin çekimleri hangi ilde, ilçede, köyde yapıldı? Sağ Salim nerede çekildi çekim yeri neresi?


Haber Tarihi : 08 Ağu 2018 08:43 Son Düzenlenme Tarihi : 08 Ağu 2018 23:30

Sinemada beklenen performansı veremese de televizyonda her yayınlandığında büyük bir ilgiyle izlenen Sağ Salim filminin nerede çekilmiş olduğu izleyenlerin merak ettiği konulardan birisi. Bir yol filmi olması ve farklı, güzel manzaraları izleyenlere yansıtması sebebiyle seyirciler Sağ Salim hangi şehirde çekildi, çekimleri hangi ilde, ilçede yapıldı diye merak ediyor. 

sağ salim nerede çekildi hangi şehirde çekim yeri neresi

2012 yapımı bir sinema filmi olan ve yönetmen koltuğunda Ersoy Güler'in oturduğu Sağ Salim filminin oyuncu kadrosunda Burçin Bildik, Fulya Zenginer, Alper Saldıran, Orçun Kaptan, Kenan Ece, Hüseyin Avni Danyal, Kevork Türker, Kamil Güler, Murat Akkoyunlu, Tevfik İnceoğlu, Yakup Yavru gibi birçok ünlü isim bulunuyor. Senaryosunu Ersoy Güler, Ali Alper Erze, Korhan Uğur ve Şeyda Delibaşı'nın birlikte kaleme aldığı filmin çekimleri Mersin'de başlamıştı. Bir yol filmi olan Sağ Salim'de hikaye gereği Salim karakteri Mersin'den Sivas'a arabasıyla cenaze taşımak zorunda kalır. Mersin'le Sivas arasındaki şehirler ise Adana ve Kayseri'dir. Çekimler genelde bu şehirler arasındaki yollarda gerçekleştirildi. Kısaca filmin konusuna değinmek gerekirse Salim ölülerden de ölümden de deliler gibi korkan bir Anadolu köylüsüdür. Oldukça saf ve temiz bir kalbi vardır, ekmeğini taştan çıkartır. Kamyoneti sayesinde köyden kasabaya mal taşıyıp parasını kazanır ve yaşamını idare ettirmeye çalışır. Bir gece kabus görür ve uyandığında köyün muhtarı Salim'den Sivas'a bir cenaze götürmesini ister. Salim ölülerden korktuğu için çok isteksiz olsa da muhtarın bu ricasını kıramaz ve cenazeyi kamyonetine atarak yola çıkar. Yolda karakterimizin başına birçok enteresan olay gelir ve birbirinden değişik tiplemelerle karşılaşır. sağ salim hangi şehirde çekildi sağ salim nerede çekilmiş sağ salim hangi ilde çekilmiştir
Gülperi Neslihan Kimdir Gerçek Adı Kaç Yaşında?

Gülperi dizisinde Neslihan kimdir, hangi oyuncu bu karakteri oynuyor, kaç yaşında, nereli? Gülperi dizisi Neslihan gerçek adı asıl ismi.

Adını Sen Koy Neden Final Yaptı Niye Yayından Kalktı Bitti mi?

Günlük dizi Adını Sen Koy neden final yapıyor, niye bitirildi? Adını Sen Koy yayından kaldırıldı mı, bitti mi, sona erdi mi?

Bir Deli Rüzgar Bitti mi Neden Final Yapıyor Niye Yayından Kaldırıldı?

FOX TV'de yayınlanan Bir Deli Rüzgar bitti mi, yayından kalktı mı? Bir Deli Rüzgar neden final yapıyor, sona erdi mi, kaldırıldı mı?

ÖZEL HABER
Can Kırıkları Nerede Çekiliyor Hangi Şehirde İlçede Geçiyor?

ATV'de yayınlanan Can Kırıkları dizisi nerede çekiliyor, çekim yeri neresi? Can Kırıkları çekimleri hangi şehirde ilçede ilde yapılıyor?

VİDEO HABER
Yaşamayanlar Neden Final Yapıyor Niye Bitti Yayından Kalktı mı?

Blutv'nin vampir dizisi Yaşamayanlar neden final yapıyor, yayından kaldırıldı mı? Yaşamayanlar niye bitti sona erdi, kaç bölüm sürdü?

Can Kırıkları Hangi Diziden Uyarlama Konusu Çalıntı mı Uyarlandı mı?

ATV'nin yeni dizisi Can Kırıkları hangi diziden uyarlama, orijinal adı nedir? Kore dizisinden mi uyarlandı, senaryosu çalıntı mı?

Koca Koca Yalanlar Hangi Güne Alındı Neden Gün Değiştirdi Niye Yok?

Kanal D'nin sevilen dizisi Koca Koca Yalanlar hangi güne alındı, yayın günü neden değişti, niye gün değiştirdi, niçin yok ve yayınlanmıyor?

Söz Dizisi Selim Gerçek Adı Kopuk Hayroviç Kimdir?

Söz dizisinde Bosna Hersekli Selim kimdir, Kopuk hangi oyuncu? Söz dizisi Selim gerçek adı, Selim Hayroviç asıl ismi Boşnak asker nereli?

TRT'den Serdar Karagöz'e Üst Düzey Görev

TRT World ve TRT Arabic'i bünyesinde barındıran TRT Uluslararası Haber Kanalları Genel Yayın Yönetmenliğine Serdar Karagöz getirildi.

Can Kırıkları Aysel Gerçek İsmi Cihan'ın Karısı Kimdir?

Can Kırıkları dizisi Cihan'ın karısı kimdir, hangi oyuncu oynuyor? Can Kırıkları Aysel gerçek adı, asıl ismi nedir, kim canlandırıyor?

Can Kırıkları Hande Gerçek Adı Kadın Polis Kimdir?

Can Kırıkları dizisinde Hande Tekin kimdir, kadın narkotik polisi hangi oyuncu? Can Kırıkları Hande gerçek adı asıl ismi kaç yaşında nereli?

Can Kırıkları Zeynep Gerçek Adı Savcı Kerem'in Karısı Kimdir?

Can Kırıkları dizisi Zeynep kimdir? Savcı Kerem'in karısı eşi rolünü hangi oyuncu oynuyor? Can Kırıkları dizisi Zeynep gerçek adı asıl ismi.Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!