Sağ Salim Nerede Çekildi Çekimler Hangi Şehirde Yapıldı?

Sağ Salim hangi şehirde çekilmiş, filmin çekimleri hangi ilde, ilçede, köyde yapıldı? Sağ Salim nerede çekildi çekim yeri neresi?


Haber Tarihi : 08 Ağu 2018 08:43 Son Düzenlenme Tarihi : 08 Ağu 2018 23:30

Sinemada beklenen performansı veremese de televizyonda her yayınlandığında büyük bir ilgiyle izlenen Sağ Salim filminin nerede çekilmiş olduğu izleyenlerin merak ettiği konulardan birisi. Bir yol filmi olması ve farklı, güzel manzaraları izleyenlere yansıtması sebebiyle seyirciler Sağ Salim hangi şehirde çekildi, çekimleri hangi ilde, ilçede yapıldı diye merak ediyor. 

sağ salim nerede çekildi hangi şehirde çekim yeri neresi

2012 yapımı bir sinema filmi olan ve yönetmen koltuğunda Ersoy Güler'in oturduğu Sağ Salim filminin oyuncu kadrosunda Burçin Bildik, Fulya Zenginer, Alper Saldıran, Orçun Kaptan, Kenan Ece, Hüseyin Avni Danyal, Kevork Türker, Kamil Güler, Murat Akkoyunlu, Tevfik İnceoğlu, Yakup Yavru gibi birçok ünlü isim bulunuyor. Senaryosunu Ersoy Güler, Ali Alper Erze, Korhan Uğur ve Şeyda Delibaşı'nın birlikte kaleme aldığı filmin çekimleri Mersin'de başlamıştı. Bir yol filmi olan Sağ Salim'de hikaye gereği Salim karakteri Mersin'den Sivas'a arabasıyla cenaze taşımak zorunda kalır. Mersin'le Sivas arasındaki şehirler ise Adana ve Kayseri'dir. Çekimler genelde bu şehirler arasındaki yollarda gerçekleştirildi. Kısaca filmin konusuna değinmek gerekirse Salim ölülerden de ölümden de deliler gibi korkan bir Anadolu köylüsüdür. Oldukça saf ve temiz bir kalbi vardır, ekmeğini taştan çıkartır. Kamyoneti sayesinde köyden kasabaya mal taşıyıp parasını kazanır ve yaşamını idare ettirmeye çalışır. Bir gece kabus görür ve uyandığında köyün muhtarı Salim'den Sivas'a bir cenaze götürmesini ister. Salim ölülerden korktuğu için çok isteksiz olsa da muhtarın bu ricasını kıramaz ve cenazeyi kamyonetine atarak yola çıkar. Yolda karakterimizin başına birçok enteresan olay gelir ve birbirinden değişik tiplemelerle karşılaşır. sağ salim hangi şehirde çekildi sağ salim nerede çekilmiş sağ salim hangi ilde çekilmiştir
Bizim Hikaye Fikri'nin Abisi Gerçek Adı Zihni Kimdir? Filiz'in Amcası

Bizim Hikaye dizisinde Zihni kimdir, Filiz'in amcası hangi oyuncu? Bizim Hikaye Fikri'nin abisi gerçek adı, erkek kardeşi asıl ismi nedir?

Çukur Mahsun'un Babası Gerçek Adı Kadir Kimdir?

Çukur dizisinde Kadir kimdir, bu rolü hangi oyuncu oynuyor, nereli, kaç yaşında? Çukur Mahsun'un babası gerçek adı asıl ismi nedir?

Sedat Yılmaz, Yeni Akit'ten Ayrıldı

Akit Medya bünyesindeki Yeni Akit gazetesinde bir ayrılık yaşandı. Sedat Yılmaz okurlarına veda etti.

Hilal Ergenekon Hangi Kanalda Program Yapacak?

3N Medya ile anlaşan Hilal Ergenekon kimdir, daha önce hangi kanallarda çalıştı?

Murat Emirdağ Hepsiburada CEO'su Oldu

Hepsiburada'nın yeni CEO'su Murat Emirdağ oldu. Murat Emirdağ kimdir, daha önce hangi görevlerde çalıştı?

Babamın Ceketi Nerede Çekildi Hangi Şehirde ve İlçede?

Babamın Ceketi filminin çekimleri hangi şehirde ilçede yapıldı, konum ve adres. Babamın Ceketi nerede çekildi, çekim yeri neresi?

2019 Formula 1 Hangi Kanalda Yayınlanıyor?

2019 Formula 1 yarışları hangi kanalda yayınlanıyor? Formula 1 yarışları şifreli mi şifresiz mi yayınlanacak, nasıl izlenir, nerede var?

2019 CBS Dizileri Sezon Finali ve Final Tarihleri

2019 CBS dizileri sezon finali ve final tarihleri açıklandı. Mom, Hawaii Five-0, Young Sheldon, The Big Bang Theory ne zaman final yapıyor?

Netflix Hangi Dizileri Yayından Kaldırdı?

İki dizi daha yayından kaldırıldı. Netflix hangi dizileri yayından kaldırdı, iptal etti?

Erkenci Kuş Polen'in Babası Gerçek Adı Kimdir

Erkenci Kuş dizisinde Polen'in babası kimdir, hangi oyuncu canlandırıyor? Erkenci Kuş Polenin babası gerçek adı asıl ismi nedir nereli yaşı?

RTÜK Yayın Yasakları ve Netflix İçin Düzenleme Hazırlığında

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, yayın yasakları ve Netflix hakkında düzenleme hazırlığında.

Bursaspor Galatasaray Şifresiz Nasıl İzlenir Yabancı Kanal Bilgileri

17.03.2019 tarihli Bursaspor Galatasaray maçı şifresiz nasıl izlenir maç linki? Bursa GS maçı şifresiz hangi yabancı kanalda frekansta?Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!