Bir Zamanlar Çukurova Nerede Çekiliyor Hangi Şehirde Çiftlik Ev

ATV'nin yeni dizisi Bir Zamanlar Çukurova nerede çekiliyor çekimleri hangi şehirde ilçede köyde kasabada yapılıyor? Ev çiftlik konak neresi?


Haber Tarihi : 09 Ağu 2018 00:45 Son Düzenlenme Tarihi : 13 Eyl 2018 20:16

ATV ekranlarının yeni dönem dizisi Bir Zamanlar Çukurova'nın nerede çekiliyor olduğuü, dizi çekimlerinin yapıldığı yerin neresi olduğu seyirciler tarafından merak edilen konulardan birisi oldu. Tarihi dokunun başarılı bir şekilde izleyenlere aktarılmak istendiği ve Çukurova bölgesinin güzelliklerini seyirciye doğru bir şekilde sunmak isteyen Bir Zamanlar Çukurova hangi şehirde ilçede köyde kasabada çekiliyor, dizinin ev köşk yalı çiftlik konak çekimleri nerede yapılıyor? İşte ekranların yeni dizisine dair detaylar...

bir zamanlar çukurova nerede çekiliyor çiftlik ev hangi şehirde

TIMS&B adlı yapım şirketi tarafından ATV için çekilen ve bir dönem dizisi konseptinde karşımıza çıkacak olan ekranların yeni yapımı Bir Zamanlar Çukurova dizisinin yönetmen koltuğunda Faruk Teber oturuyor. Teber daha önce İstanbul Sokakları ve Hanımın Çiftliği gibi önemli drama projelerinde de yönetmen koltuğunda oturmuştu. Züleyha ile Yılmaz'ın büyük aşkını konu alacak olan dizinin oyuncu kadrosunda Uğur Güneş, Vahide Perçin, Hilal Altınbilek ve Murat Ünalmış gibi ekranların başarılı ve ünlü isimleri de bulunuyor.

1970'li yılların Türkiye'sini işleyecek olan dizinin çekimleri için Adana şehrinde yer alan Çukurova ilçesi kullanıldı. Genel çekimleri Adana'da gerçekleştirilen proje için Çukurova'da çok büyük bir plato kuruldu. Sekiz aylık bir süreçte büyük bir çiftlik inşa eden set ekibi 450 kişiden oluşuyordu. Bu dev ekip çok ciddi çalışmalara imza atarak dönemin mimarisine ve koşullarına uygun bir ortam hazırlamaya gayret gösterdi. Plato çekimleri dışında Adana'nın birçok bölgesinde de set kurulacak ve şehrin hem doğal güzellikleri hem de mimari yönleri izleyenlere yansıtılacak.  bir zamanlar çukurova nerede çekiliyor çekimler hangi ilçede yapılıyor

Sevdası için öldürmeyi göze almış bir karakter olan Yılmaz ve onun sevgilisi hayatlarını sürdürebilsin, yaşama devam edebilsin diye kendisini zoraki bir evliliğe mahkum eden Züleyha'nın öyküsünü işleyen dizi yalnızca ayrı düşmüş olan iki sevgiliyi değil, aynı zamanda görkemli mazisini ve pek kıymetli oğlunu korumak için kanatlarını açmış ve kendini siper etmiş Hünkar'ın verdiği mücadeleyi de anlatıyor. Aşık olduğu hanımı tutsak etmeyi göze alan Demir'den tutun pek çok değişik karakterin öyküsüne yer verilen dizi yeni bölümleriyle her hafta ATV ekranlarında olacak. Sen Anlat Karadeniz'in yaptığı büyük sükseden sonra bu dizi de kanal için oldukça önemli bir koz haline geldi ve yeni sezon öncesi yönetimin iştahını kabarttı.bir zamanlar çukurova çiftlik nerede bir zamanlar çukurova hangi şehirde çekiliyor bir zamanlar çukurova nerede çekilmiştir
Bir Zamanlar Çukurova Fekeli Gerçek İsmi Hangi Oyuncu Kimdir?

Bir Zamanlar Çukurova dizisinde Fekeli kimdir hangi oyuncu canlandırıyor? Bir Zamanlar Çukurova Fekeli gerçek adı asıl ismi kaç yaşında?

Avlu Dizisi Bade Gerçek Adı Trans Karakter Kimdir?

Avlu dizisinin yeni karakterlerinden Bade kimdir trans rolünü hangi oyuncu oynuyor? Avlu dizisi Bade gerçek adı asıl ismi nedir kaç yaşında?

Gülperi Neslihan Kimdir Gerçek Adı Kaç Yaşında?

Gülperi dizisinde Neslihan kimdir, hangi oyuncu bu karakteri oynuyor, kaç yaşında, nereli? Gülperi dizisi Neslihan gerçek adı asıl ismi.

Adını Sen Koy Neden Final Yaptı Niye Yayından Kalktı Bitti mi?

Günlük dizi Adını Sen Koy neden final yapıyor, niye bitirildi? Adını Sen Koy yayından kaldırıldı mı, bitti mi, sona erdi mi?

Bir Deli Rüzgar Bitti mi Neden Final Yapıyor Niye Yayından Kaldırıldı?

FOX TV'de yayınlanan Bir Deli Rüzgar bitti mi, yayından kalktı mı? Bir Deli Rüzgar neden final yapıyor, sona erdi mi, kaldırıldı mı?

ÖZEL HABER
Can Kırıkları Nerede Çekiliyor Hangi Şehirde İlçede Geçiyor?

ATV'de yayınlanan Can Kırıkları dizisi nerede çekiliyor, çekim yeri neresi? Can Kırıkları çekimleri hangi şehirde ilçede ilde yapılıyor?

VİDEO HABER
Yaşamayanlar Neden Final Yapıyor Niye Bitti Yayından Kalktı mı?

Blutv'nin vampir dizisi Yaşamayanlar neden final yapıyor, yayından kaldırıldı mı? Yaşamayanlar niye bitti sona erdi, kaç bölüm sürdü?

Can Kırıkları Hangi Diziden Uyarlama Konusu Çalıntı mı Uyarlandı mı?

ATV'nin yeni dizisi Can Kırıkları hangi diziden uyarlama, orijinal adı nedir? Kore dizisinden mi uyarlandı, senaryosu çalıntı mı?

Koca Koca Yalanlar Hangi Güne Alındı Neden Gün Değiştirdi Niye Yok?

Kanal D'nin sevilen dizisi Koca Koca Yalanlar hangi güne alındı, yayın günü neden değişti, niye gün değiştirdi, niçin yok ve yayınlanmıyor?

Söz Dizisi Selim Gerçek Adı Kopuk Hayroviç Kimdir?

Söz dizisinde Bosna Hersekli Selim kimdir, Kopuk hangi oyuncu? Söz dizisi Selim gerçek adı, Selim Hayroviç asıl ismi Boşnak asker nereli?

TRT'den Serdar Karagöz'e Üst Düzey Görev

TRT World ve TRT Arabic'i bünyesinde barındıran TRT Uluslararası Haber Kanalları Genel Yayın Yönetmenliğine Serdar Karagöz getirildi.

Can Kırıkları Aysel Gerçek İsmi Cihan'ın Karısı Kimdir?

Can Kırıkları dizisi Cihan'ın karısı kimdir, hangi oyuncu oynuyor? Can Kırıkları Aysel gerçek adı, asıl ismi nedir, kim canlandırıyor?Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!