Bir Zamanlar Çukurova Nerede Çekiliyor Hangi Şehirde Çiftlik Ev

ATV'nin yeni dizisi Bir Zamanlar Çukurova nerede çekiliyor çekimleri hangi şehirde ilçede köyde kasabada yapılıyor? Ev çiftlik konak neresi?


Haber Tarihi : 09 Ağu 2018 00:45 Son Düzenlenme Tarihi : 13 Eyl 2018 20:16

ATV ekranlarının yeni dönem dizisi Bir Zamanlar Çukurova'nın nerede çekiliyor olduğuü, dizi çekimlerinin yapıldığı yerin neresi olduğu seyirciler tarafından merak edilen konulardan birisi oldu. Tarihi dokunun başarılı bir şekilde izleyenlere aktarılmak istendiği ve Çukurova bölgesinin güzelliklerini seyirciye doğru bir şekilde sunmak isteyen Bir Zamanlar Çukurova hangi şehirde ilçede köyde kasabada çekiliyor, dizinin ev köşk yalı çiftlik konak çekimleri nerede yapılıyor? İşte ekranların yeni dizisine dair detaylar...

bir zamanlar çukurova nerede çekiliyor çiftlik ev hangi şehirde

TIMS&B adlı yapım şirketi tarafından ATV için çekilen ve bir dönem dizisi konseptinde karşımıza çıkacak olan ekranların yeni yapımı Bir Zamanlar Çukurova dizisinin yönetmen koltuğunda Faruk Teber oturuyor. Teber daha önce İstanbul Sokakları ve Hanımın Çiftliği gibi önemli drama projelerinde de yönetmen koltuğunda oturmuştu. Züleyha ile Yılmaz'ın büyük aşkını konu alacak olan dizinin oyuncu kadrosunda Uğur Güneş, Vahide Perçin, Hilal Altınbilek ve Murat Ünalmış gibi ekranların başarılı ve ünlü isimleri de bulunuyor.

1970'li yılların Türkiye'sini işleyecek olan dizinin çekimleri için Adana şehrinde yer alan Çukurova ilçesi kullanıldı. Genel çekimleri Adana'da gerçekleştirilen proje için Çukurova'da çok büyük bir plato kuruldu. Sekiz aylık bir süreçte büyük bir çiftlik inşa eden set ekibi 450 kişiden oluşuyordu. Bu dev ekip çok ciddi çalışmalara imza atarak dönemin mimarisine ve koşullarına uygun bir ortam hazırlamaya gayret gösterdi. Plato çekimleri dışında Adana'nın birçok bölgesinde de set kurulacak ve şehrin hem doğal güzellikleri hem de mimari yönleri izleyenlere yansıtılacak.  bir zamanlar çukurova nerede çekiliyor çekimler hangi ilçede yapılıyor

Sevdası için öldürmeyi göze almış bir karakter olan Yılmaz ve onun sevgilisi hayatlarını sürdürebilsin, yaşama devam edebilsin diye kendisini zoraki bir evliliğe mahkum eden Züleyha'nın öyküsünü işleyen dizi yalnızca ayrı düşmüş olan iki sevgiliyi değil, aynı zamanda görkemli mazisini ve pek kıymetli oğlunu korumak için kanatlarını açmış ve kendini siper etmiş Hünkar'ın verdiği mücadeleyi de anlatıyor. Aşık olduğu hanımı tutsak etmeyi göze alan Demir'den tutun pek çok değişik karakterin öyküsüne yer verilen dizi yeni bölümleriyle her hafta ATV ekranlarında olacak. Sen Anlat Karadeniz'in yaptığı büyük sükseden sonra bu dizi de kanal için oldukça önemli bir koz haline geldi ve yeni sezon öncesi yönetimin iştahını kabarttı.bir zamanlar çukurova çiftlik nerede bir zamanlar çukurova hangi şehirde çekiliyor bir zamanlar çukurova nerede çekilmiştir
Romantik, Nostaljik ve Asi

Ali Demiral'ın Aysel Çınar Demirci ile yapmış olduğu röportaj.

VİDEO HABER
Reyting Ölçümü Nasıl Yapılıyor?

Reyting ölçümü nasıl yapılıyor? İşte detaylar...

Bizim Hikaye Fikri'nin Abisi Gerçek Adı Zihni Kimdir? Filiz'in Amcası

Bizim Hikaye dizisinde Zihni kimdir, Filiz'in amcası hangi oyuncu? Bizim Hikaye Fikri'nin abisi gerçek adı, erkek kardeşi asıl ismi nedir?

Çukur Mahsun'un Babası Gerçek Adı Kadir Kimdir?

Çukur dizisinde Kadir kimdir, bu rolü hangi oyuncu oynuyor, nereli, kaç yaşında? Çukur Mahsun'un babası gerçek adı asıl ismi nedir?

Sedat Yılmaz, Yeni Akit'ten Ayrıldı

Akit Medya bünyesindeki Yeni Akit gazetesinde bir ayrılık yaşandı. Sedat Yılmaz okurlarına veda etti.

Hilal Ergenekon Hangi Kanalda Program Yapacak?

3N Medya ile anlaşan Hilal Ergenekon kimdir, daha önce hangi kanallarda çalıştı?

Murat Emirdağ Hepsiburada CEO'su Oldu

Hepsiburada'nın yeni CEO'su Murat Emirdağ oldu. Murat Emirdağ kimdir, daha önce hangi görevlerde çalıştı?

Babamın Ceketi Nerede Çekildi Hangi Şehirde ve İlçede?

Babamın Ceketi filminin çekimleri hangi şehirde ilçede yapıldı, konum ve adres. Babamın Ceketi nerede çekildi, çekim yeri neresi?

2019 Formula 1 Hangi Kanalda Yayınlanıyor?

2019 Formula 1 yarışları hangi kanalda yayınlanıyor? Formula 1 yarışları şifreli mi şifresiz mi yayınlanacak, nasıl izlenir, nerede var?

2019 CBS Dizileri Sezon Finali ve Final Tarihleri

2019 CBS dizileri sezon finali ve final tarihleri açıklandı. Mom, Hawaii Five-0, Young Sheldon, The Big Bang Theory ne zaman final yapıyor?

Netflix Hangi Dizileri Yayından Kaldırdı?

İki dizi daha yayından kaldırıldı. Netflix hangi dizileri yayından kaldırdı, iptal etti?

Erkenci Kuş Polen'in Babası Gerçek Adı Kimdir

Erkenci Kuş dizisinde Polen'in babası kimdir, hangi oyuncu canlandırıyor? Erkenci Kuş Polenin babası gerçek adı asıl ismi nedir nereli yaşı?Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!