Bir Zamanlar Çukurova Nerede Çekiliyor Hangi Şehirde Çiftlik Ev

ATV'nin yeni dizisi Bir Zamanlar Çukurova nerede çekiliyor çekimleri hangi şehirde ilçede köyde kasabada yapılıyor? Ev çiftlik konak neresi?


Haber Tarihi : 09 Ağu 2018 00:45

ATV ekranlarının yeni dönem dizisi Bir Zamanlar Çukurova'nın nerede çekiliyor olduğuü, dizi çekimlerinin yapıldığı yerin neresi olduğu seyirciler tarafından merak edilen konulardan birisi oldu. Tarihi dokunun başarılı bir şekilde izleyenlere aktarılmak istendiği ve Çukurova bölgesinin güzelliklerini seyirciye doğru bir şekilde sunmak isteyen Bir Zamanlar Çukurova hangi şehirde ilçede köyde kasabada çekiliyor, dizinin ev köşk yalı çiftlik konak çekimleri nerede yapılıyor? İşte ekranların yeni dizisine dair detaylar...

bir zamanlar çukurova nerede çekiliyor çiftlik ev hangi şehirde

TIMS&B adlı yapım şirketi tarafından ATV için çekilen ve bir dönem dizisi konseptinde karşımıza çıkacak olan ekranların yeni yapımı Bir Zamanlar Çukurova dizisinin yönetmen koltuğunda Faruk Teber oturuyor. Teber daha önce İstanbul Sokakları ve Hanımın Çiftliği gibi önemli drama projelerinde de yönetmen koltuğunda oturmuştu. Züleyha ile Yılmaz'ın büyük aşkını konu alacak olan dizinin oyuncu kadrosunda Uğur Güneş, Vahide Perçin, Hilal Altınbilek ve Murat Ünalmış gibi ekranların başarılı ve ünlü isimleri de bulunuyor.

1970'li yılların Türkiye'sini işleyecek olan dizinin çekimleri için Adana şehrinde yer alan Çukurova ilçesi kullanıldı. Genel çekimleri Adana'da gerçekleştirilen proje için Çukurova'da çok büyük bir plato kuruldu. Sekiz aylık bir süreçte büyük bir çiftlik inşa eden set ekibi 450 kişiden oluşuyordu. Bu dev ekip çok ciddi çalışmalara imza atarak dönemin mimarisine ve koşullarına uygun bir ortam hazırlamaya gayret gösterdi. Plato çekimleri dışında Adana'nın birçok bölgesinde de set kurulacak ve şehrin hem doğal güzellikleri hem de mimari yönleri izleyenlere yansıtılacak. 

bir zamanlar çukurova nerede çekiliyor çekimler hangi ilçede yapılıyor

Sevdası için öldürmeyi göze almış bir karakter olan Yılmaz ve onun sevgilisi hayatlarını sürdürebilsin, yaşama devam edebilsin diye kendisini zoraki bir evliliğe mahkum eden Züleyha'nın öyküsünü işleyen dizi yalnızca ayrı düşmüş olan iki sevgiliyi değil, aynı zamanda görkemli mazisini ve pek kıymetli oğlunu korumak için kanatlarını açmış ve kendini siper etmiş Hünkar'ın verdiği mücadeleyi de anlatıyor. Aşık olduğu hanımı tutsak etmeyi göze alan Demir'den tutun pek çok değişik karakterin öyküsüne yer verilen dizi yeni bölümleriyle her hafta ATV ekranlarında olacak. Sen Anlat Karadeniz'in yaptığı büyük sükseden sonra bu dizi de kanal için oldukça önemli bir koz haline geldi ve yeni sezon öncesi yönetimin iştahını kabarttı.bir zamanlar çukurova çiftlik nerede bir zamanlar çukurova hangi şehirde çekiliyor bir zamanlar çukurova nerede çekilmiştir
ÖZEL HABER
İngiltere Premier Lig Maç Özetleri Hangi Kanalda 2018-2019

İngiltere Premier Lig maç özetleri hangi kanalda yayınlanıyor? 2018-2019 İngiltere Ligi özetleri şifresiz nasıl izlenir nerede yayınlanacak?

FOX TV'de 3 Ayrılık Daha Yaşandı

FOX TV'den kimler ayrıldı, hangi isimlerin işine son verildi?

Tunay Ergin'e Star TV'den Üst Düzey Görev

Doğuş Medya Grubu'nda yeniden yapılanma süreci devam ediyor. Star TV'den Tunay Ergin'e üst düzey bir görev verildi.

Hangi Türk Dizileri Pakistan'a Satıldı?

Pakistan'da yayınlanan Türk dizilerinin sayısı artmaya devam ediyor. Son olarak hangi Türk dizileri Pakistan'a satıldı?

Ay ve Güneş Hangi Diziden Uyarlama? Orijinal Hint Versiyonu Nedir?

ES Film imzalı Ay ve Güneş hangi diziden uyarlama? Orijinal yabancı versiyonu nedir, hangi Hint dizisinden uyarlandı, kaç bölüm sürdü?

Bir Zamanlar Çukurova Hangi Dönemi Zamanı Anlatıyor? Geçtiği Sene Yıl

ATV'nin yeni dizisi Bir Zamanlar Çukurova hangi dönemi anlatıyor, hangi zamanda geçiyor? Dizinin geçtiği yıl sene tarih nedir?

ÖZEL HABER
Koca Koca Yalanlar Reytingleri Kaçıncı Oldu?

Kanal D'nin yen dizisi Koca Koca Yalanlar reytingleri, izlenme oranı, reyting sonuçları. Koca Koca Yalanlar kaçıncı oldu, ne kadar izlendi?

ÖZEL HABER
Fenerbahçe Benfica Maçını Şifresiz Yayınlayan Yabancı Kanallar

Fenerbahçe Benfica maçı şifresiz hangi yabancı kanalda? FB Benfika maçını şifresiz yayınlayan yabancı kanallar hangi uyduda, nasıl izlenir?

Koca Koca Yalanlar Osman Kimdir Gerçek Adı İsmi

Koca Koca Yalanlar dizisinde Canan'ın sevgilisi emlakçı Osman kimdir, hangi oyuncu oynuyor? Koca Koca Yalanlar Osman gerçek adı asıl ismi.

Koca Koca Yalanlar Canan Gerçek Adı Kuaför Kadın Kimdir?

Koca Koca Yalanlar dizisinde Osmanın sevgilisi olan kadın kuaförü Canan kimdir, hangi oyuncu? Koca Koca Yalanlar Canan gerçek adı asıl ismi.

VİDEO HABER
APara Yakında Yayına Başlıyor

Turkuvaz Medya Grubu yeni bir ekonomi kanalı kuruyor. APara yakında yayına başlıyor.

Koca Koca Yalanlar Nilgün Kimdir Şahin'in Eşi Gerçek Adı

Koca Koca Yalanlar Nilgün kimdir, Şahin'in karısı-eşi hangi oyuncu, kaç yaşında? Koca Koca Yalanlar Nilgün gerçek adı asıl ismi nedir?Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!