Bir Zamanlar Çukurova Nerede Çekiliyor Hangi Şehirde Çiftlik Ev

ATV'nin yeni dizisi Bir Zamanlar Çukurova nerede çekiliyor çekimleri hangi şehirde ilçede köyde kasabada yapılıyor? Ev çiftlik konak neresi?


Haber Tarihi : 09 Ağu 2018 00:45 Son Düzenlenme Tarihi : 13 Eyl 2018 20:16

ATV ekranlarının yeni dönem dizisi Bir Zamanlar Çukurova'nın nerede çekiliyor olduğuü, dizi çekimlerinin yapıldığı yerin neresi olduğu seyirciler tarafından merak edilen konulardan birisi oldu. Tarihi dokunun başarılı bir şekilde izleyenlere aktarılmak istendiği ve Çukurova bölgesinin güzelliklerini seyirciye doğru bir şekilde sunmak isteyen Bir Zamanlar Çukurova hangi şehirde ilçede köyde kasabada çekiliyor, dizinin ev köşk yalı çiftlik konak çekimleri nerede yapılıyor? İşte ekranların yeni dizisine dair detaylar...

bir zamanlar çukurova nerede çekiliyor çiftlik ev hangi şehirde

TIMS&B adlı yapım şirketi tarafından ATV için çekilen ve bir dönem dizisi konseptinde karşımıza çıkacak olan ekranların yeni yapımı Bir Zamanlar Çukurova dizisinin yönetmen koltuğunda Faruk Teber oturuyor. Teber daha önce İstanbul Sokakları ve Hanımın Çiftliği gibi önemli drama projelerinde de yönetmen koltuğunda oturmuştu. Züleyha ile Yılmaz'ın büyük aşkını konu alacak olan dizinin oyuncu kadrosunda Uğur Güneş, Vahide Perçin, Hilal Altınbilek ve Murat Ünalmış gibi ekranların başarılı ve ünlü isimleri de bulunuyor.

1970'li yılların Türkiye'sini işleyecek olan dizinin çekimleri için Adana şehrinde yer alan Çukurova ilçesi kullanıldı. Genel çekimleri Adana'da gerçekleştirilen proje için Çukurova'da çok büyük bir plato kuruldu. Sekiz aylık bir süreçte büyük bir çiftlik inşa eden set ekibi 450 kişiden oluşuyordu. Bu dev ekip çok ciddi çalışmalara imza atarak dönemin mimarisine ve koşullarına uygun bir ortam hazırlamaya gayret gösterdi. Plato çekimleri dışında Adana'nın birçok bölgesinde de set kurulacak ve şehrin hem doğal güzellikleri hem de mimari yönleri izleyenlere yansıtılacak.  bir zamanlar çukurova nerede çekiliyor çekimler hangi ilçede yapılıyor

Sevdası için öldürmeyi göze almış bir karakter olan Yılmaz ve onun sevgilisi hayatlarını sürdürebilsin, yaşama devam edebilsin diye kendisini zoraki bir evliliğe mahkum eden Züleyha'nın öyküsünü işleyen dizi yalnızca ayrı düşmüş olan iki sevgiliyi değil, aynı zamanda görkemli mazisini ve pek kıymetli oğlunu korumak için kanatlarını açmış ve kendini siper etmiş Hünkar'ın verdiği mücadeleyi de anlatıyor. Aşık olduğu hanımı tutsak etmeyi göze alan Demir'den tutun pek çok değişik karakterin öyküsüne yer verilen dizi yeni bölümleriyle her hafta ATV ekranlarında olacak. Sen Anlat Karadeniz'in yaptığı büyük sükseden sonra bu dizi de kanal için oldukça önemli bir koz haline geldi ve yeni sezon öncesi yönetimin iştahını kabarttı.bir zamanlar çukurova çiftlik nerede bir zamanlar çukurova hangi şehirde çekiliyor bir zamanlar çukurova nerede çekilmiştir
TRT'de Çalışan Sayısı Ne Kadar Azaldı?

TRT'deki personel sayısı son 16 senede ne kadar azaldı?

Woman TV: Türkiye'nin Kadın Kanalı

Türkiye'nin yeni kadın kanalı Woman TV yakında yayına başlıyor. Woman TV hangi frekansta, kaçıncı kanalda yayın yapıyor?

Umut Sevdi Haber Global'den Ayrıldı

Haber Global TV'de bir ayrılık daha yaşandı. Umut Sevdi'nin kanaldan ayrıldığı öğrenildi.

Yasak Elma Kurban Gerçek Adı Kırbaçlı Kimdir?

Yasak Elma dizisinde Kurban Kırbaçlı kimdir, hangi oyuncu oynuyor? Yasak Elma Kurban gerçek adı, Dündar'ın koruması asıl ismi.

Yasak Elma Dündar Gerçek Adı Kimdir?

Yasak Elma dizisinde Dündar kimdir, hangi oyuncu canlandırıyor, kaç yaşında? Yasak Elma Dündar gerçek adı asıl ismi nereli?

Fenerbahçe Erzurumspor Maçı Nasıl İzlenir?

17.12.2018 tarihli Fenerbahçe Erzurumspor maçı şifresiz hangi yabancı kanalda? FB Erzurumspor maçı nasıl izlenir, hangi uyduda, frekansta?

Beşiktaş Trabzonspor Maçı Nasıl İzlenir?

16.12.2018 tarihli Beşiktaş Trabzonspor maçı nasıl izlenir? BJK TS maçı şifresiz hangi yabancı kanalda, uyduda, frekansta?

TRT 2 Yakında Yayına Başlıyor

İkinci 100 günlük eylem planında TRT 2, TRT Arapça ve TRT Belgesel kanalları ile ilgili hedefler de yayınlandı.

Verda Dizisi Hangi Kanalda Yayınlanacak?

Güçlü oyuncu kadrosu ile dikkat çeken Verda dizisi hangi kanalda yayınlanacak?

Basın Kartı Yönetmeliği Değişti

Medya dünyasını yakından ilgilendiren Basın Kartı yönetmeliğinde değişiklikler yapıldı.

Arka Sokaklar Meryem Gerçek Adı Hüsnü'nün Komşusu Kimdir?

Arka Sokaklar dizisinde Hüsnü'nün yeni komşusu Meryem kimdir, hangi oyuncu canlandırıyor? Arka Sokaklar Meryem gerçek adı asıl ismi nedir?

Mehmet Koyuncuoğlu Star TV'den Ayrıldı

Doğuş Medya Grubu'nda bir ayrılık daha yaşandı. Mehmet Koyuncuoğlu Star TV'den ayrıldı.Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!