Kırımlı Nerede Çekildi Çekimler Hangi Şehirde Yapıldı?

Kırımlı Korkunç Yıllar adıyla vizyona giren filmin çekimleri hangi şehirde ülkede ilçede yapıldı? Kırımlı nerede çekildi, çekim yeri neresi?


Haber Tarihi : 18 Ağu 2018 00:18 Son Düzenlenme Tarihi : 04 Nis 2019 19:22

Murat Yıldırım ve Selma Ergeç'in başrolde olduğu Kırımlı hangi ülkede, şehirde çekildi? Dönemin önemli olaylarına ayna tutan bir tarih filmi olan Kırımlı nerede çekildi, filmin çekimlerinin yapıldığı yer neresi? Duygusal ve tarihi hikayesiyle dikkat çeken yapıma dair detaylar...

kırımlı nerede çekildi çekimler hangi şehirde ülkede yapıldı

Cengiz Dağcı'nın kaleme aldığı Korkunç Yıllar adlı romandan sinemaya uyarlanan filmde 2. Dünya Savaşı esnasında Alman esir kamplarında rehin alınan Tatarlı vatandaşların başına gelen acı olaylar ve yaşadıkları dram seyirciye yansıtılıyor. Kadrosunda Murat Yıldırım ve Selma Ergeç'in yanı sıra Burç Kümbetlioğlu, Bülent Alkış ve Gülçin Santırcıoğlu'nun da yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda ise Burak Arlıel oturuyor. Filmin çekimleri için Afyon şehri ve Bolu iline bağlı Aladağlar bölgesinde kurulan özel platolar kullanıldı. 2014 senesinde çekilen filmin projelendirmesini ise yazar ve gazeteci kimliğiyle tanınan Avni Özgürel yaptı. Atilla ile Nil Ünsal'ın senaryosunu yazdığı Kırımlı Korkunç Yıllar filminin çekimleri için hazırlanan platolar ise yoğun kış koşullarında bile oldukça verimli bir set ortamı sağladı.Toplamda 150 kişilik bir set ekibiyle çekilen filmin sahnelerinde olabildiğince dönemin şartlarına ayak uydurulmaya çalışıldı.
Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!