Gülperi Dizisi Yakup Kimdir Kayınpeder Gerçek Adı

Gülperi dizisinde Yakup Taşkın karakteri kimdir, hangi oyuncu oynuyor? Gülperi'nin kayınpederi, kayın babası gerçek adı asıl ismi nedir?


Haber Tarihi : 11 Eyl 2018 23:50 Son Düzenlenme Tarihi : 14 Eyl 2018 13:54

Başrolde Nurgül Yeşilçay ile Timuçin Esen'in yer aldığı Show TV'nin son dönemdeki iddialı projelerinden birisi olan Gülperi dizisinde Yakup Taşkın'ı hangi oyuncu canlandırıyor, dizide bu karakteri kim oynuyor? Gülperi'nin kayınpederi, kayın babası olan ve bir toprak ağası, yaşadığı bölgenin önemli beylerinden bir ağa olan karakter kimdir? Gülperi dizisi Yakup gerçek adı asıl ismi nedir?

gülperi dizisi yakup kimdir kayınpeder gerçek adı ağa ismi

Varlıklı bir toprak ağasıdır. Taşkın sülalesinin başıdır. Parası ve kudreti tartışılmazdır. Herkese gücü ve söz yeten Yakup’un  sözü bir tek oğlu Eyüp’e geçmemiştir. Her şeyini bırakacağı büyük oğluyla anlaşmazlıklar yaşar ve onu kaybeder. Evladıyla yaşadığı bütün sorunlardan ve kaybından Gülperi’yi sorumlu tutmaktadır. Eyüp’ten kalan üç torununa her türlü imkanı sağlar. Gülperi’nin hapse girmesiyle  torunlarını kendi kuralları içinde yetiştirip arzu ettiği insanlara dönüştürmeye başlamıştır. Gülperi’nin gelip torunlarını elinden alma fikrinden korkmaz. Çünkü kudretiyle ile Gülperi’yi ortadan kaldıracağından ve hayatlarından ebediyen çıkaracağından emindir. Olaylar istediği gibi gelişmediğinde elini kirletmekten çekinmeyen Yakup Taşkın Gülperi’nin ilk raundu kazanmasıyla çılgına döner. Gülperi çocuklarını alarak ilk kurşunu sıkmış ve savaşı başlatmıştır. Yakup Taşkın’ın onu yok edip bu savaşı kazanmaktan başka amacı yoktur.  Dizide bu karakteri tecrübeli oyuncu Tarık Pabuçcuoğlu oynuyor. 14 Ocak 1949 tarihinde İstanbul'da dünyaya gelen deneyimli aktör şu anda 69 yaşında. 1970 senesinden bu yana aktif olarak oyunculuk yapan Tarık Pabuçcuoğlu sinema filmleri ve televizyon dizilerinin yanı sıra birçok tiyatro oyununda da rol aldı. Pabuçcuoğlu'nun yakın dönemde oynadığı filmler ve diziler ise şu şekilde: İçimdeki Fırtına,Benim Adım Feridun, Günebakan, Hayattan Krokma, Oflu Hoca'nın Şifresi, Günebakan, Çarşı Pazar, Kadim Dostum, Paşa Gönlüm, Sürgün İnek, Şevkat Yerimdar, Avrupa Avrupa, Yerden Yüksek, Düşman Kardeşler, Papatyam, İçimdeki Balık.
Babacan ve Gül Kendi Medyasını Kuruyor

AK Parti'den istifa eden Ali Babacan'ın Abdullah Gül ile birlikte yeni bir medya kurma hazırlığında olduğu iddia edildi.

Facebook'a 5 Milyar Dolarlık Ceza

Sosyal medya devi Facebook'a kişisel bilgileri izinsiz ve usulsüz kullandığı sebebiyle 5 milyar dolar ceza kesildi.

Medya Kuruluşlarından Erdoğan'a Tepki

15 Temmuz öncesi Vahdettin Köşkü'nde medya temsilcileriyle buluşan gelen Erdoğan bazı yayın kuruluşlarını toplantıya davet etmemişti.

Baby TV ve Nat Geo Kanalları Digiturk Play'e Katıldı

National Geographic kanalları ve Baby TV Digiturk Play'e katıldı.

RTÜK'ün 3 Yeni Üyesi Belli Oldu

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nda oylama yapıldı. RTÜK'ün 3 yeni üyesi belli oldu.

Ezgi Cantekin Dream TV'den Ayrıldı

Dream TV Müzik Direktörü Ezgi Cantekin kanaldan ayrıldığını açıkladı.

Denizbank'ın Yeni Sahibi Kim Oldu?

Denizbank'ın satışına Rekabet Kurulu onay verdi. Denizbank'ın yeni sahibi kim oldu, banka hangi ülkenin şirketine satıldı?

Mehmet Şimşek, Ali Babacan'ın Partisinde Yer Alacak mı?

Mehmet Şimşek, Ali Babacan'ın kuracağı yeni partide yer alacak mı?

VİDEO HABER
Acun Ilıcalı'nın Yeni Hedefi Almanya

Acun Medya ve TV8'in sahibi Acun Ilıcalı'nın yeni pazar hedefi Almanya...

ÖZEL HABER
Afili Aşk Reytingleri

Kanal D'nin sevilen dizisi Afili Aşk reyting sonuçları nasıl? Afili Aşk reytingleri iyi mi, ne kadar izlendi, kaçıncı sırada, izlenme oranı?

TRT Spor Merkezi Sunucuları Kimdir?

TRT Spor Merkezi sunucuları kimdir? Kanalda yayınlanan Spor Merkezi'nin kadın ve erkek spikerinin isimleri nedir?

RTÜK Çağrı Merkezi Numarası ALO 178 Devreye Girdi

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu yeni numarasını duyurdu. RTÜK çağrı merkezi numarası ALO 178 devreye girdi.Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!