Kızım Hangi Diziden Uyarlama Senaryo Çalıntı mı Uyarlandı mı?

TV8'in yeni dizisi Kızım hangi diziden uyarlama? Kızım dizisinin senaryosu çalıntı mı, uyarlandı mı? Orijinal versiyonu Japon mu Kore mi?


Haber Tarihi : 19 Eyl 2018 00:59 Son Düzenlenme Tarihi : 19 Eyl 2018 19:25

TV8 ekranlarında çarşamba akşamları yayınlanacak olan ve Med Yapım - Fatih Aksoy imzasıyla seyirci karşısına çıkacak olan Kızım hangi diziden uyarlama? Kızım dizisi uyarlandı mı yoksa senaryosu çalıntı mı? Dizinin orijinal versiyonu hangi Kore ya da Japon dizisi? Yabancı versiyonun ismi nedir?

kızım hangi diziden uyarlama

Gökçen Usta'nın yönetmen koltuğunda oturduğu Kızım dizisinin senaryosu Irmak Bahçeci ve Banu Kiremitçi Bozkurt tarafından kaleme alınıyor. Uygulayıcı yapımcılığını Suzan Sümeli'nin üstlendiği dizinin başrol oyuncuları arasında ise Buğra Gülsoy, Beren Gökyıldız, Leyla Lydia Tuğutlu gibi isimler yer alıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda yer alan diğer isimler ise Tugay Mercan, Serhat Teoman, Sinem Ünsal ve Suna Selen. 

Uzun süre sonra TV8'in ilk kez dizi yayınlayacak olması sebebiyle son derece önemli bir proje olan Kızım, Kore dizisi olan My Fair Lady'den Türkiye'ye uyarlandı. Orijinal adı Oh My Geum-Bi olan proje dünya çapında, özellikle de Kore drama fanları arasında büyük ilgi görmüştü. 2016 yılında yayınlanıp toplam 16 bölüm olarak seyirci karşısına çıkan dizi Kore'de birçok ödül kazanmayı da başardı. Kızım dizisinin konusu ise kısaca şu şekilde:

Öykü sekiz yaşında, yaşıtlarından farklı olarak algısı çok açık olan, empati duygusu gelişkin ve çok akıllı bir kızdır. Doğduğundan beri birlikte yaşadığı teyzesi onu terk edince, daha önce hiç görmediği babası Demir’i bulmak zorunda kalır. Hayatında sorumluluk almamış, yetimhanede büyümüş bir dolandırıcı olan Demir, Öykü’nün onu bulmaya geldiği gün tutuklanır. Demir, kızına bakması şartıyla mahkeme tarafından salınır ancak Demir, o gün tanıştığı Öykü’yle yaşamayı istememektedir. Demir ve ortağı Uğur bir yandan Öykü’den kurtulmaya çalışırken, bir yandan da büyük bir vurgun yapma planı içindedirler. Bu büyük vurgunun hedefinde olan Candan ise sakin görünen hayatında geçmişin büyük acılarını gizlemektedir. Tüm bu tesadüflerle hayatın bir araya getireceği insanların hiçbirinin bilmediği ise Öykü’nün büyük bir sırrı sakladığıdır.
En İyi Kadın Giyim Siteleri

Kulaklık Modelleri 2020

Glasgow Rangers Galatasaray Şifresiz Veren Yabancı Kanallar Nasıl İzlenir?

1 Ekim 2020 Glasgow Rangers Galatasaray şifresiz veren yabancı kanallar hangi uyduda? Rangers GS maç linki canlı yayın nasıl izlenir?

ÖZEL HABER
Uyanış Büyük Selçuklu Reytingleri

TRT 1 dizisi Uyanış Büyük Selçuklu reytingleri, ne kadar izlendi, kaçıncı oldu? Uyanış Büyük Selçuklu reyting karnesi, rating sonuçları...

Konyaspor Beşiktaş Şifresiz Nasıl İzlenir Hangi Yabancı Kanalda?

27.09.2020 Konyaspor Beşiktaş şifresiz nasıl izlenir yabancı kanallar hangi uyduda? Konya BJK maç linki canlı yayın ve frekans bilgileri...

Galatasaray Fenerbahçe Şifresiz Nasıl İzlenir? Yabancı Kanallar ve Yöntemler

27.09.2020 Galatasaray Fenerbahçe şifresiz veren yabancı kanallar nasıl izlenir hangi uyduda yayınlanıyor? GS FB maç linki ile canlı yayın

Beşiktaş Rio Ave Şifresiz Veren Yabancı Kanallar Nasıl İzlenir?

Beşiktaş Rio Ave şifresiz veren yabancı kanallar nasıl izlenir? Maç linki canlı yayın hangi uyduda, frekansta? BJK maçı Türksat uydusunda...

Galatasaray Hajduk Split Şifresiz Veren Yabancı Kanallar Nasıl İzlenir?

24.09.2020 Galatasaray Hajduk Split şifresiz veren yabancı kanallar maç linki ile canlı yayın nasıl izlenir? GS maçı hangi uyduda frekansta?

Fenerbahçe Hatayspor Şifresiz Nasıl İzlenir? Yabancı Kanallar ve Yöntemler

21.09.2020 Fenerbahçe Hatayspor şifresiz veren yabancı kanallar nasıl izlenir? FB Hatay maç linki canlı yayın izlemek mümkün mü?

Başakşehir Galatasaray Şifresiz Nasıl İzlenir? Yabancı Kanallar ve Yöntemler

20.09.2020 Başakşehir Galatasaray şifresiz nasıl izlenir? Maçı veren yabancı kanallar hangi uyduda, maç linki ile canlı yayın izlenir mi?

Chelsea Liverpool Şifresiz Veren Yabancı Kanallar Nasıl İzlenir?

20.09.2020 Chelsea Liverpool şifresiz veren yabancı kanallar nasıl izlenir? Hangi uyduda, frekansta, maç linki canlı yayın nereden izlenir?

Neftçi Bakü Galatasaray Şifresiz Veren Yabancı Kanallar Nasıl İzlenir?

17.09.2020 Neftçi Bakü Galatasaray şifresiz veren yabancı kanallar nasıl izlenir? Maç linki ile canlı yayın izlenir mi? Azeri uyduda hangi..Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!