Cumhuriyet'e Yeni Yazarlar Katılmaya Devam Ediyor

Cumhuriyet Gazetesi kadrosunu hangi yeni yazarlarla güçlendirdi?


Haber Tarihi : 01 Eki 2018 10:46

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya, gazeteye 5 yeni ismin katıldığını duyurdu.

Buna göre Enver Aysever, Barış Doster, Miyase İlknur, Öner Yağcı ve Mustafa Kemal Erdemol artık Cumhuriyet’te yazacak.

Küçükkaya’nın bugün "Gazeteciliğin zirve noktası: Muhabirlik…”başlığıyla yayımlanan ve gazeteye yeni katılan isimlerin de duyurulduğu yazısı şöyle:

"Cumhuriyet’in simge ismi Uğur Mumcu 2 Nisan1985’te köşesinde tarihe şöyle not düşmüş:
“Sizlere her gün daha iyi bir Cumhuriyet verme çabasındayız. ‘Bir ekmek, bir Cumhuriyet...’ Babıâli basınının gözleri boyayan, kulakları tıkayan, holding kasalarına bağlı aldatıcı görüntülerine karşı, yalın gerçekleri yalnızca bu gazetede izleyebilirsiniz. Bunun için ‘bir ekmek, bir Cumhuriyet’ diyoruz.”

Evet... Benim için gazetecilikteki zirve noktası, muhabirliktir. Muhabirlerimiz, foto muhabirlerimiz yalın gerçekleri Cumhuriyet’te yazmaya devam ediyor. Bir hafta boyunca çarpıcı haberleri, fotoğrafları gazetemizin manşetinden kamuoyuna duyurduk. Ankara’dan Sinan Tartanoğlu’nun gündeme getirdiği ve ısrarla 3 gün manşetten yayımladığımız haberlerimiz üzerine “RTÜK ve BTK, internete karartma ve fişleme düzenlemesinde” geri adım attı. Tüm kişisel bilgilerin istenmesinden vazgeçildi. Tartanoğlu’nun fikri takibi kısmen de olsa sonuç verdi.

Eğitim editörümüz Figen Atalay’ın kaleminden okuduğumuz “Bir kuşak kayboldu” haberi, ilkokula 69 ayını doldurmadan önce başlayan öğrencilerin tüm dönemlerde geri kaldığını ortaya koydu. Ankara’daki eğitim muhabirimiz Ozan Çepni’nin “Sarıklı cüppeli ders” haberi büyük yankı yarattı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın tarikat liderinin verdiği dersi “öğrencileri ziyaret” olarak savunması dikkat çekiciydi. Sağlık editörümüz Sibel Bahçetepe’nin “Sağlık acillik” başlıklı haberinden ekonomik krizle birlikte bazı ilaçların bulunamadığını, aciller dışında ameliyatların ertelendiğini öğrendik. Enerjisiyle gazetemizin ele avuca sığmayan muhabiri Hazal Ocak’ın iki günlük Yeşil Yol dizisi Karadeniz’deki çevre kıyımını bir kez daha gözler önüne serdi. Bu haftadan itibaren eğitim, çevre ve sağlık alanları sayfalarımızda daha da geniş yer bulacak.

Cumhuriyet her zaman “emekten” yana gazete oldu. İstanbul’daki 3. havalimanı inşaatında çalışan işçilerin ağır çalışma koşullarını gündemde tutmaya çalıştık. Zehra Özdilek’in haberi ve foto muhabirimiz Kurtuluş Arı’nın fotoğraflarıyla iş cinayetlerini protesto eden 27 işçinin tutuklanmasının ardından ailelerin yaşadığı büyük dramı gözler önüne serdik.

Ankara’da Mustafa Çakır, İstanbul’da Gamze Bal çarşı pazarı gezdi. Foto muhabirimiz Necati Savaş’ın deklanşörüyle anlam kazanan haberimiz yüzde 50’ye varan zamlarla yurttaşın nasıl nefessiz kaldığını ortaya koyuyordu. Özelleştirilen şeker fabrikalarının beşin-de usulsüz devir yapıldığını Olcay Büyüktaş’ın haberiyle kamuoyuna duyurduk.

Pensilvanya’da FETÖ lideriyle omuz omuza duran Afif Demirkıran’ın AKP’de sessiz sedasız Dış İlişkiler Başkan Yardımcılığı görevine getirilmesini kamuoyu Cumhuriyet ailesine katılan Barış Terkoğlu’nun kaleminden öğrendi.

Hiçbir yerde yayımlanmayan, yazılamayan haberleri yine Cumhuriyet’te okuyacaksınız.

Yazar ailemiz büyüyor

Bu hafta beş yazarımız Cumhuriyet ailesine “merhaba” diyor.Kendisine has üslubuyla yarattığı “Aykırı Sorular”la gündem yaratan Enver Aysever haftanın iki günü Cumhuriyet okurlarıyla buluşacak.

Son dönemin en iyi tartışmacılarından Doç. Dr. Barış Doster yine iki gün sayfalarımızda olacak. Türkiye ve dünya gündeminin nabzını tutan kalemlerden Mustafa Kemal Erdemol haftanın bir günü yazısıyla; sahadan yapacağı sıcak dosya haberleriyle okurumuza seslenecek. Kültür dünyamızın sevilen ismi Öner Yağcı haftanın bir günü kültür sayfalarımızda olacak.
Ve Miyase İlknur... Cumhuriyet okurları onu yakından tanıyor. Haberleriyle, yazılarıyla gazetemizin vazgeçilmezlerinden olan Miyase İlknur’la okurumuzun “köşede buluşması” çok daha önce gerçekleşmeliydi. Artık Miyase İlknur haftanın bir günü kalemiyle bizleri selamlayacak..."
Blutv Behzat Ç'nin Yeni Sezonunu Yayınlayacak mı?

Blutv, Behzat Ç'yi iptal mi etti? Behzat Ç yeni sezonda Blutv'de devam edecek mi?

RTÜK Çukur'a Ceza Verdi

Show TV dizisi Çukur'a RTÜK ceza kesti.

Galatasaray Real Madrid Şifresiz Hangi Yabancı Kanalda Nasıl İzlenir?

22.10.2019 Galatasaray Real Madrid şifresiz hangi yabancı kanalda? GS Real Madrid maç linki ile canlı yayın nasıl izlenir yabancı kanallar.

TRT Maç Özetleri Krizini Çözdü

Hasret bitiyor. 6 haftalık kriz çözüldü ve TRT Süper Lig ile 1. Lig maç özetlerini yayınlamaya başlıyor.

Oğuz Haksever Haber Global'e Transfer Oldu

Medya sektörünün deneyimli isimlerinden Oğuz Haksever'in Haber Global'e transfer olduğu öğrenildi.

Best FM Yeni Logosu ile Yeni Yayın Dönemine Hazır

Best Medya bünyesinde yayın yapan Best FM yeni logosu ile yeni yayın dönemine giriyor.

ÖZEL HABER
Şampiyon Dizisi Reytingleri

TRT 1'de yayınlanan Şampiyon dizisi reytingleri izlenme oranı kaçıncı oldu? Şampiyon reyting sonuçları kaçıncı sırada ne kadar izlendi?

ÖZEL HABER
Mucize Doktor Reytingleri

FOX TV dizisi Mucize Doktor reyting sonuçları izlenme oranı ne kadar izlendi kaçıncı oldu? Mucize Doktor reytingleri nasıl, kaçıncı sırada?

Jülide Yiğittürk Dünya Gazetesi'nden Ayrıldı

Ekonomi medyasının güçlü temsilcilerinden Dünya Gazetesi ile Jülide Yiğittürk'ün yolları ayrıldı.

Eylem Doğan NTV'den Ayrıldı

Doğuş Medya bünyesindeki NTV'de Eylem Doğan ile yollar ayrıldı.

Zeliha Saraç Bloomberg HT'ye Transfer Oldu

24 TV'den ayrılan Zeliha Saraç, Ciner Medya bünyesindeki ekonomi kanalı Bloomberg HT'ye transfer oldu.

ÖZEL HABER
Çocuk Dizisi Reytingleri

Star TV'de yayınlanan Çocuk dizisi reytingleri nasıl kaçıncı oldu ne kadar izlendi? Çocuk dizisi reyting sonuçları rating ve izlenme oranı.Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!