Payitaht Abdülhamid Vamberi Gerçek Adı Vambery Amca Kimdir?

Payitaht Abdülhamid dizisi Vamberi gerçek adı, asıl ismi nedir? Payitaht Abdülhamid Hafiye Vambery Amca kimdir, hangi oyuncu, kaç yaşında?


Haber Tarihi : 05 Eki 2018 18:55 Son Düzenlenme Tarihi : 05 Eki 2018 19:33

Uzun bir aranın ardından üçüncü sezonuna 5 Ekim 2018 cuma akşamı itibariyle başlayacak olan TRT 1'in ES Film imzalı dönem dizisi Payitaht Abdülhamid'in yeni sezonundaki önemli karakterlerinden birisi de Yahudi asıllı Macar Arminius Vambery oldu. 60'lı yaşlarına gelen Vamberi Amca kimdir, hangi oyuncu canlandırıyor? Uluslararası bir hafiye olarak göreceğimiz Payitaht Abdülhamid Vambery gerçek ismi asıl adı nedir, kaç yaşında, nereli, hangi filmlerde ve dizilerde oynadı?

payitaht abdülhamid vamberi gerçek adı vambery amca kimdir

1832 yılında, Budapeşte’de doğan Yahudi asıllı Macar Arminius Vambery’nin altmışlı yaşlarındaki halini canlandıracak olan Kıraç, dizide karakter olarak dinamik, son derece kurnaz, zeki, politik davranmasını bilen bir adam olarak izleyicinin karşısında olacak. Kendisini Abdülhamid için uluslararası bir hafiye olmasının yanı sıra yakın bir dost, Abdülkadir ve Naime için küçüklüklerinden beri Vambery Amcası olarak izleyeceğiz. Abdülhamid’in keskin zekasına, gücüne hayranlık duyduğu Vambery Amcayı, sağlam bir iradeye sahip olsa da paraya olan düşkünlüğünden ötürü zaman zaman aklının karışmasına neden olabileceği sahneleriyle de izleyeceğiz. Dizide bu rolü tecrübeli ve başarılı erkek oyuncu Güven Kıraç oynuyor. 5 Nisan 1960 tarihinde dünyaya gelen ve 1986 senesinden bu yana oyunculuk yapan Kıraç şu an 58 yaşında. Mimar Sinan Üniversitesi'nin devlet konservatuvarında tiyatro bölümünden mezun olan Kıraç pek çok tiyatro oyununda da boy gösterdi. Kıraç'ın rol aldığı sinema filmleri arasında Beginner, Özür Dilerim, Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü, Sınav, Kebab Connection, Yaşamın Kıyısında, Kirpi, Gemide, Takva, Duvara KArşı, Masumiyet gibi yapımlar bulunuyor. Güven Kıraç Behzat Ç dizisinde Memduh Başgan rolüne de can vermişti.
Mısır'da Anadolu Ajansı ve TRT'ye Erişim Engeli

Mısır'da Muhammed Mursi'nin vefatının ardından Anadolu Ajansı ve TRT'nin internet sitelerine girişler engellendi.

Gürkan Özgümüş NTV'den Ayrıldı

Doğuş Medya Grubu'nun haber kanalı NTV'nin deneyimli kameramanı Gürkan Özgümüş kanaldan ayrıldığını açıkladı.

ÖZEL HABER
Kimse Bilmez Reytingleri

ATV dizisi Kimse Bilmez reytingleri nasıl, ne kadar izlendi? Kimse Bilmez reyting sonuçları, rating karnesi, kaçıncı sırada, izlenme oranı?

Kamu Bankaları İktidara Yakın Gazetelere Ne Kadar Reklam Verdi?

Devlet yönetimindeki kamu bankaları AK Parti iktidarına yakın gazetelere ne kadar reklam verdi?

2019 Copa America Hangi Kanalda? Amerika Kupası Nasıl İzlenir?

2019 Copa America heyecanı hangi kanalda? Amerika Kupası maçları nerede yayınlanıyor, nasıl izlenir, karşılaşmalar şifreli mi şifresiz mi?

VİDEO HABER
Özlenen Siyasi Mizah İsmail Baki ile Dönüyor

İstanbul BŞB Başkanlığı için yarışan Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım'ın çıkacağı ortak yayın öncesinde İsmail Baki'den mizah dolu içerik.

Yeni Sezonda Halka'dan Hangi Oyuncular Ayrıldı?

İkinci sezonda Halka dizisinden kimler ayrıldı? Heyecanla beklenen Halka'nın yeni sezonunda hangi oyuncular olmayacak?

VİDEO HABER
Rastgele Sunucusu Kimdir? Hangi Oyuncu Sunuyor?

TRT 1'de yayınlanan yeni yarışma programı Rastlege'yi hangi oyuncu sunuyor, spiker moderatör kim? Rastgele sunucusu kimdir?

Ali Naci Küçük Hürriyet Gazetesinden Ayrıldı mı?

Deneyimli Galatasaray muhabiri Ali Naci Küçük Hürriyet gazetesinden ayrıldı mı?

Zeynep Özyol CNN Türk'ten Ayrıldı mı?

Demirören Medya bünyesindeki CNN Türk ile Zeynep Özyol'un yolları ayrıldı. Kanalda Bugün programını sunan Özyol'un yerine kim geçecek?

BJK TV Neden Kapandı?

Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün resmi kanalı BJK TV neden kapandı?

İmamoğlu-Yıldırım Yayınını İsmail Küçükkaya Yönetecek

Ekrem İmamoğlu - Binali Yıldırım yayınını İsmail Küçükkaya yönetecek.Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!