Payitaht Abdülhamid Şivenaz Gerçek İsmi Kimdir - Başak Daşman

Bülent İnal'ın başrol olduğu Payitaht Abdülhamid dizisi Şivenaz kimdir, hangi oyuncu ? Payitaht Abdülhamid Şivenaz gerçek adı asıl ismi.


Haber Tarihi : 05 Eki 2018 19:15 Son Düzenlenme Tarihi : 05 Eki 2018 19:33

TRT 1'de cuma akşamları yayınlanan ve Bülent İnal'ın başrolde yer aldığı tarihi dizi Payitaht Abdülhamid'in yeni karakteri Şivenaz'ı kim oynuyor? Yahudi bir kadın olarak karşımıza çıkan ve tahtın el değiştirmesini isteyen Payitaht Abdülhamid Şivenaz gerçek ismi, asıl adı nedir, hangi oyuncu canlandırıyor? Bu rolü canlandıran oyuncu nereli, kaç yaşında, daha önce oynadığı diziler ve filmler neler?

payitaht abdülhamid şivenaz gerçek adı kimdir

30’lu yaşlarında, sakin ve dingin görünmesine rağmen son derece hırslı, politik, bakımlı, gösterişli ve girdiği ortamlarda güzelliğinin yanı sıra keskin zekasıyla da dikkatleri üzerine çekecek olan Şivenaz’ın amacı; Abdülhamid’i tahttan indirip Osmanlı Hanedanlığına son vermek olacaktır. Avrupa’da eğitim görmüş, koyu bir Yahudi olan Şivenaz’ın en büyük hayali, inancı gereği vaat edilmiş kutsal toprakları Osmanlı’dan geri almaktır. Şivenaz’ın bu uğurda yapmayacağı şey kalmayacak, üstelik Payitaht’a gelişiyle, Saraydaki bütün yaşamı alt üst edecektir. Dizide bu rolü Başak Daşman oynuyor. 1981 yılında doğan ve şu an 37 yaşında olan güzel oyuncu Daşman, aslen Selanik göçmenidir. Mimar Sinan Üniversitesi'nde sanat tarihi alanında lisans eğitimi alan ve sonrasında Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde eğitim almaya başlayan Başak Daşman, Avrupa Yakası dizisinde de rol almıştı. Pek çok yapımda boy gösteren Başak Daşman'ın dah aönce rol aldığı yapımlar arasında Tehlikeyle Flört, Oflu Hocanın Şifresi 2, Yav He He, Kara Ekmek, Çiçek, İntikam, Son, Gün Akşam Oldu, Bahar Dalları, Asmalı Konak, Bana Şans Dile, Yılan Hikayesi gibi diziler ve sinema filmleri bulunuyor.
Gülperi Neslihan Kimdir Gerçek Adı Kaç Yaşında?

Gülperi dizisinde Neslihan kimdir, hangi oyuncu bu karakteri oynuyor, kaç yaşında, nereli? Gülperi dizisi Neslihan gerçek adı asıl ismi.

Adını Sen Koy Neden Final Yaptı Niye Yayından Kalktı Bitti mi?

Günlük dizi Adını Sen Koy neden final yapıyor, niye bitirildi? Adını Sen Koy yayından kaldırıldı mı, bitti mi, sona erdi mi?

Bir Deli Rüzgar Bitti mi Neden Final Yapıyor Niye Yayından Kaldırıldı?

FOX TV'de yayınlanan Bir Deli Rüzgar bitti mi, yayından kalktı mı? Bir Deli Rüzgar neden final yapıyor, sona erdi mi, kaldırıldı mı?

ÖZEL HABER
Can Kırıkları Nerede Çekiliyor Hangi Şehirde İlçede Geçiyor?

ATV'de yayınlanan Can Kırıkları dizisi nerede çekiliyor, çekim yeri neresi? Can Kırıkları çekimleri hangi şehirde ilçede ilde yapılıyor?

VİDEO HABER
Yaşamayanlar Neden Final Yapıyor Niye Bitti Yayından Kalktı mı?

Blutv'nin vampir dizisi Yaşamayanlar neden final yapıyor, yayından kaldırıldı mı? Yaşamayanlar niye bitti sona erdi, kaç bölüm sürdü?

Can Kırıkları Hangi Diziden Uyarlama Konusu Çalıntı mı Uyarlandı mı?

ATV'nin yeni dizisi Can Kırıkları hangi diziden uyarlama, orijinal adı nedir? Kore dizisinden mi uyarlandı, senaryosu çalıntı mı?

Koca Koca Yalanlar Hangi Güne Alındı Neden Gün Değiştirdi Niye Yok?

Kanal D'nin sevilen dizisi Koca Koca Yalanlar hangi güne alındı, yayın günü neden değişti, niye gün değiştirdi, niçin yok ve yayınlanmıyor?

Söz Dizisi Selim Gerçek Adı Kopuk Hayroviç Kimdir?

Söz dizisinde Bosna Hersekli Selim kimdir, Kopuk hangi oyuncu? Söz dizisi Selim gerçek adı, Selim Hayroviç asıl ismi Boşnak asker nereli?

TRT'den Serdar Karagöz'e Üst Düzey Görev

TRT World ve TRT Arabic'i bünyesinde barındıran TRT Uluslararası Haber Kanalları Genel Yayın Yönetmenliğine Serdar Karagöz getirildi.

Can Kırıkları Aysel Gerçek İsmi Cihan'ın Karısı Kimdir?

Can Kırıkları dizisi Cihan'ın karısı kimdir, hangi oyuncu oynuyor? Can Kırıkları Aysel gerçek adı, asıl ismi nedir, kim canlandırıyor?

Can Kırıkları Hande Gerçek Adı Kadın Polis Kimdir?

Can Kırıkları dizisinde Hande Tekin kimdir, kadın narkotik polisi hangi oyuncu? Can Kırıkları Hande gerçek adı asıl ismi kaç yaşında nereli?

Can Kırıkları Zeynep Gerçek Adı Savcı Kerem'in Karısı Kimdir?

Can Kırıkları dizisi Zeynep kimdir? Savcı Kerem'in karısı eşi rolünü hangi oyuncu oynuyor? Can Kırıkları dizisi Zeynep gerçek adı asıl ismi.Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!