Manda Yuvası Filmi Nerede Çekildi Hangi Köyde Şehirde Geçiyor?

Komedi filmi Manda Yuvası nerede çekildi? Manda Yuvası filminin çekimleri hangi köyde, kasabada, şehirde, ilçede yapıldı? Çekim yeri neresi?


Haber Tarihi : 06 Eki 2018 00:28 Son Düzenlenme Tarihi : 06 Eki 2018 11:22

2014 yapımı Manda Yuvası filmi, televizyonda ekrana gelmeye devam ediyor. Genelde Kanal D ekranlarında seyirciyle buluşan Manda Yuvası'nın çekimleri nerede yapıldı? İlyas İlbey'in yönetmen koltuğunda oturduğu ve başrolünü üstlendiği Manda Yuvası filmi hangi köyde çekildi, çekimlerin yapıldığı şehir, ilçe, kasaba neresi? İşte detaylar...

manda yuvası nerede çekildi hangi köyde geçiyor

Komedi türündeki filmin oyuncu kadrosunda İlyas İlbey'in yanı sıra Seray Sever, Eylem Şenkal, Kemal Kocatürk, Sefa Tanoğlu, Kadir Çöpdemir, Yasemin Yalçın, Kemal Kuruçay, Hidayet Erinç, Ferdi Akarnur, Mazlum Çimen, Cahit Berkay, Wilco gibi isimler de bulunuyor. Sinemalarda toplam altı hafta vizyonda kalan bu film 61.458 seyirci tarafından izlenmiş ve totalde 614.546 Türk Lirası tutarında hasılat elde etmişti. Gişede beklenen başarıyı yakalayamasa da filmin televizyonda yayınlanması her seferinde kanalın yüzünü güldürmeyi başarmıştı.

Manda Yuvası filminin çekimleri çoğunlukla Kastamonu şehrinin Araç ilçesinde yer alan Çaykaşı Köyü'nde gerçekleştirildi. İstanbul ve Antalya illerinde de çekimlerin yapıldığı film doğal manzaraları ve köy sahneleriyle de büyük ilgi gördü. Manda Yuvası filminin konusu kısaca şu şekilde: Kastamonu'dan İstanbul'a göç eden Aşur, inşaat sektöründe küçük hesaplar peşinde koşup dolandırıcılık yaparak geçinen bir insandır. Aldığı tadilatları bir türlü beceremeden yarıda bırakıp ödemelerini de alarak ortadan kaybolur. Bu yüzden başı paralarını kaptıran müşteleriler ve ücrertlerini ödemediği işçilerle derde girmektedir. Bu yüzden hayatı yeni tezgahlar hazırlarken, dolandırdığı insanlardan kaçma planlarıyla da geçmektedir. Evde de karısıyla arası açık olan Aşur, yaşadığı bu şehirden bunaldığı anlarda Kastamonu'dan kendi hemşehrilerinin takıldığı kahveye gider. Yine bu ziyaretlerden birinde, internet üzerinden kamerayla kendi köyünü izleyebileceği bir platformdan haberdar olur ve uygulamayı açtığında babadan kalma, terk edilmiş evlerinde başka birinin yaşadığını fark eder. Aşur yine evde tartışmaların yaşandığı bir gün, köye dönmeye ve evini kontrol etmeye karar verir. Köye vardığında evinde yaşayan kişinin Greenpeace üyesi olan Vedat adında biri olduğunu öğrenir. Başta aralarında tartışmalar yaşansa da zamanla köylerini bekleyen HES tehhdidi ve çevre sorunlarıyla yüzleşmeye, buna karşı tüm köylü birleşmeye karar verirler.
TRT'de Çalışan Sayısı Ne Kadar Azaldı?

TRT'deki personel sayısı son 16 senede ne kadar azaldı?

Woman TV: Türkiye'nin Kadın Kanalı

Türkiye'nin yeni kadın kanalı Woman TV yakında yayına başlıyor. Woman TV hangi frekansta, kaçıncı kanalda yayın yapıyor?

Umut Sevdi Haber Global'den Ayrıldı

Haber Global TV'de bir ayrılık daha yaşandı. Umut Sevdi'nin kanaldan ayrıldığı öğrenildi.

Yasak Elma Kurban Gerçek Adı Kırbaçlı Kimdir?

Yasak Elma dizisinde Kurban Kırbaçlı kimdir, hangi oyuncu oynuyor? Yasak Elma Kurban gerçek adı, Dündar'ın koruması asıl ismi.

Yasak Elma Dündar Gerçek Adı Kimdir?

Yasak Elma dizisinde Dündar kimdir, hangi oyuncu canlandırıyor, kaç yaşında? Yasak Elma Dündar gerçek adı asıl ismi nereli?

Fenerbahçe Erzurumspor Maçı Nasıl İzlenir?

17.12.2018 tarihli Fenerbahçe Erzurumspor maçı şifresiz hangi yabancı kanalda? FB Erzurumspor maçı nasıl izlenir, hangi uyduda, frekansta?

Beşiktaş Trabzonspor Maçı Nasıl İzlenir?

16.12.2018 tarihli Beşiktaş Trabzonspor maçı nasıl izlenir? BJK TS maçı şifresiz hangi yabancı kanalda, uyduda, frekansta?

TRT 2 Yakında Yayına Başlıyor

İkinci 100 günlük eylem planında TRT 2, TRT Arapça ve TRT Belgesel kanalları ile ilgili hedefler de yayınlandı.

Verda Dizisi Hangi Kanalda Yayınlanacak?

Güçlü oyuncu kadrosu ile dikkat çeken Verda dizisi hangi kanalda yayınlanacak?

Basın Kartı Yönetmeliği Değişti

Medya dünyasını yakından ilgilendiren Basın Kartı yönetmeliğinde değişiklikler yapıldı.

Arka Sokaklar Meryem Gerçek Adı Hüsnü'nün Komşusu Kimdir?

Arka Sokaklar dizisinde Hüsnü'nün yeni komşusu Meryem kimdir, hangi oyuncu canlandırıyor? Arka Sokaklar Meryem gerçek adı asıl ismi nedir?

Mehmet Koyuncuoğlu Star TV'den Ayrıldı

Doğuş Medya Grubu'nda bir ayrılık daha yaşandı. Mehmet Koyuncuoğlu Star TV'den ayrıldı.Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!