İkizler Memo Can Osman Gerçek Adı Memonun Dayısı Çilingir Kimdir?

İkizler Memo Can dizisinde Osman kimdir, çilingir hangi oyuncu? İkizler Memo Can Osman gerçek adı Memo'nun dayısı asıl ismi nereli yaşı kaç?


Haber Tarihi : 24 Eki 2018 15:15 Son Düzenlenme Tarihi : 27 Eki 2018 17:01

İkizler Memocan dizisinde Memo'nun yani Mehmet'in dayısı olarak izlediğimiz Osman Caneri rolünü kim oynuyor, hangi oyuncu canlandırıyor? Dizide Melek'in kardeşi olan ve Yaren'in sevgilisi olan Osman kimdir, kaç yaşında? İkizler Memo Can Osman gerçek ismi asıl adı nedir, daha önce hangi dizilerde ve filmlerde oynadı, nereli, kaç yaşında? İşte konuya dair tüm detaylar...

ikizler memo can osman gerçek adı memonun dayısı melekin kardeşi kimdir

Osman Caneri karakteri çilingir olarak çalışan ve Memo'nun dayısı olarak ön plana çıkan dizinin önemli karakterlerinden birisidir. Meleğin kardeşi olan Osman deli dolu birisidir, ağzı iyi laf yapar. En zor anlarında bile gülümsemekten vazgeçmeyen bir genç adamdır. Ona göre her türlü zorluk bir şekilde çözülür. Kaygısız ve vurdumduymaz tavırlarının yanı sıra üçkağıtçı, kavgacı, sahtekar karakteriyle de tanınır ama her şeye rağmen temiz bir kalbi vardır. Annesi, ablası ve Memo'ya düşkün olduğu kadar sevgilisi Yaren'e de deliler gibi aşık ve onun için her şeyi yapabilecek potansiyelde. Defalarca hapse girip çıkan Osman için bu durumlar ufak tefek vukuatlardan başka bir şey değil.  Dizide bu karakteri Özgürcan Çevik canlandırıyor. Sinema filmi serisi ve televizyon dizisi olarak da izlediğimiz Şevkat Yerimdar'da başrol oynayan başarılı oyuncu 24 Ekim 1983 tarihinde Ankara'da dünyaya geldi ve şu anda 35 yaşında. 2008 yılından beri aktif olarak oyunculuk kariyerine devam eden Çevik, Hacettepe Üniversitesi'nde turizm ve otel işletmeciliği bölümünden mezun olduktan sonra Bilkent Üniversitesi'nde tiyatro oyunculuk bölümünü bitirdi. Çeşitli tiyatro oyunlarında da boy gösteren Çevik daha sonra Bizim Evin Halleri, Türkan, Oldu Teşekkürler, Fatih Harbiye, Ruhumun Aynası, Dağ, Sol Şerit ve Dağ Takımı gibi projelerde rol aldı.
Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!