Aşk ve Mavi Bitiyor mu Neden Final Yapıyor Yayından Kalktı mı?

ATV'de yayınlanan Aşk ve Mavi neden bitiyor, ne zaman final yapacak? Aşk ve Mavi yayından kalktı mı niye final yapıyor kaldırıldı mı?


Haber Tarihi : 06 Kas 2018 14:03

Türk televizyonlarındaki yaprak dökümü tüm hızıyla devam ediyor. Sadece yeni başlayıp kitle oluşturamayan diziler değil birkaç sezondur ekran yolculuğunu sürdürüp yeni sezona iyi başlayamayan diziler de teker teker final yapıyor. ATV ekranlarında cuma günleri seyirciyle buluşan ve çekimleri Kapadokya'da yapılan Aşk ve Mavi dizisi neden bitiyor, yayından kaldırıldı mı, kaç bölüm sürdü, ne zaman kaçıncı bölümde final yapacak? Başrol oyuncusu Emrah'ın ayrıldığı Aşk ve Mavi niye final yapıyor, yayından kalktı mı, final tarihi belli oldu mu? İşte konuya ilişkin bütün detaylar...

aşk ve mavi neden final yapıyor niye bitti yayından kalktı mı

Dün Show TV'de yayınlanan Yeni Gelin dizisinin bir süre sonra final yapacağını açıklamıştık. Süreç Film imzalı dizinin hemen ardından ATV'nin iki sezondur kanalı reyting listesinin zirvesinde tutan ve iddialı yapımlar arasında kendisine yer edinmeyi başaran Aşk ve Mavi dizisinden de final haberi geldi. Geçen haftalarda başrol oyuncusu Emrah Erdoğan'ın diziden ayrılması ile Keremcem "Yaman" rolüyle diziye dahil olup başrol oyuncuları arasında yer almaya başlamıştı.  Tüm bu gelişmelere rağmen dizinin daha fazla uzatılmaması konusunda karar alındı ve dizinin 78. bölümüyle ekrana veda etmesine yönelik bir karar verildi. Dizi final yaptıktan hemen sonra cuma günleri ATV'nin yeni dizisi "Şahin Tepesi" adlı yapıma devredilecek. 

Aşk ve Mavi Neden Final Yapıyor?

Dizinin final kararı almasındaki en büyük etken şüphesiz ki başrol oyuncusu Emrah'ın sözleşme uzatmamak istemesi ve buna bağlı olarak ana karakterde ani bir değişiklik yaşanması. Bu gelişmeyle birlikte dizi, Türk televizyonculuğu için son dönemlerin en uzun süreli işlerinden biri olmayı başarsa da reytinglerde gözle görülür düşüşler yaşamaya başlamıştı. Birçok dizinin 10 bölümü göremeden yayından kaldırıldığı bir sektörde 70 bölümü aşan bir ekran yolculuğuna sahip olan dizi hem hikayeyi daha fazla uzatmamak hem de daha büyük düşüş yaşamamak adına beklenenden daha erken bir final kararı ile seyirciye veda etme kararı aldı.

Aşk ve Mavi dizisi başka kanala transfer olacak mı?

Dizinin başka bir kanala geçmesi ve burada yeni bölümleriyle macerasına devam etmesi beklenmiyor. ATV ekranlarındaki final bölümü sonrasında Aşk ve Mavi'yi sonsuza dek dizi arşivine uğurlamış olacağız. 
Posta Gazetesi Taşınıyor

Demirören Medya bünyesindeki Posta gazetesi yeni adresine taşınıyor.

Tüy Dökücü Krem Tüylerden Kurtulmanıza Yardımcı Oluyor

Hangi İsim Uluslararası Danışmanlık Şirketinin Ortağı Oldu?

Gazeteci Emir Ekşioğlu Al Arabiya yazarı Azeri ortağı ile Moskova’da uluslararası danışmanlık şirketi Qarab Consulting’i kurdu.

Fotospor Yeniden Yayınlanabilir

Bir süre önce kapanan Fotospor gazetesi yeniden açılacak mı?

Didem Erdölen, Ekotürk TV'ye Transfer Oldu

Demirören Medya bünyesindeki CNN Türk'ten Ekotürk TV'ye üst düzey transfer...

Erbatur Ergenekon Hangi Kanala Transfer Oldu? NTV'den Ayrıldı mı?

Erbatur Ergenekon NTV'den ayrıldı mı, NTV Spor'dan neden ayrıldı? Erbatur Ergenekon hangi kanala transfer oldu?

Kral TV Kapanıyor

Doğuş Medya Grubu bünyesindeki Kral TV kapanıyor.

Gökhan Yaman'a Star TV'de Üst Düzey Görev

Doğuş Medya Grubu bünyesindeki Star TV'de sürpriz bir atama gerçekleşti. Gökhan Yaman'a üst düzey bir görev verildi.

RTÜK Kuşak Programlarını Takibe Aldı

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, aile içi şiddet, taciz ve tecavüz vakalarının sıklıkla yer aldığı kuşak programlarını mercek altına aldı.

VİDEO HABER
FOX Play Yakında Yayına Başlıyor

Medya dünyasındaki dijital dönüşüme FOX TV'de katıldı. FOX Play yakında yayına başlıyor.

Eski Köye Yeni Adet Nerede Çekildi? Hangi Şehirde Köyde Geçiyor?

Eski Köye Yeni adet filminin çekimleri nerede yapıldı? Komedi filmi Eski Köye Yeni Adet hangi köyde şehirde ilçede çekildi? Set adres konum.

Emel Müftüoğlu Show Radyo'ya Transfer Oldu

3N Medya bünyesindeki Show Radyo, Emel Müftüoğlu ile anlaştı.Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!