Aşk ve Mavi Bitiyor mu Neden Final Yapıyor Yayından Kalktı mı?

ATV'de yayınlanan Aşk ve Mavi neden bitiyor, ne zaman final yapacak? Aşk ve Mavi yayından kalktı mı niye final yapıyor kaldırıldı mı?


Haber Tarihi : 06 Kas 2018 14:03

Türk televizyonlarındaki yaprak dökümü tüm hızıyla devam ediyor. Sadece yeni başlayıp kitle oluşturamayan diziler değil birkaç sezondur ekran yolculuğunu sürdürüp yeni sezona iyi başlayamayan diziler de teker teker final yapıyor. ATV ekranlarında cuma günleri seyirciyle buluşan ve çekimleri Kapadokya'da yapılan Aşk ve Mavi dizisi neden bitiyor, yayından kaldırıldı mı, kaç bölüm sürdü, ne zaman kaçıncı bölümde final yapacak? Başrol oyuncusu Emrah'ın ayrıldığı Aşk ve Mavi niye final yapıyor, yayından kalktı mı, final tarihi belli oldu mu? İşte konuya ilişkin bütün detaylar...

aşk ve mavi neden final yapıyor niye bitti yayından kalktı mı

Dün Show TV'de yayınlanan Yeni Gelin dizisinin bir süre sonra final yapacağını açıklamıştık. Süreç Film imzalı dizinin hemen ardından ATV'nin iki sezondur kanalı reyting listesinin zirvesinde tutan ve iddialı yapımlar arasında kendisine yer edinmeyi başaran Aşk ve Mavi dizisinden de final haberi geldi. Geçen haftalarda başrol oyuncusu Emrah Erdoğan'ın diziden ayrılması ile Keremcem "Yaman" rolüyle diziye dahil olup başrol oyuncuları arasında yer almaya başlamıştı.  Tüm bu gelişmelere rağmen dizinin daha fazla uzatılmaması konusunda karar alındı ve dizinin 78. bölümüyle ekrana veda etmesine yönelik bir karar verildi. Dizi final yaptıktan hemen sonra cuma günleri ATV'nin yeni dizisi "Şahin Tepesi" adlı yapıma devredilecek. 

Aşk ve Mavi Neden Final Yapıyor?

Dizinin final kararı almasındaki en büyük etken şüphesiz ki başrol oyuncusu Emrah'ın sözleşme uzatmamak istemesi ve buna bağlı olarak ana karakterde ani bir değişiklik yaşanması. Bu gelişmeyle birlikte dizi, Türk televizyonculuğu için son dönemlerin en uzun süreli işlerinden biri olmayı başarsa da reytinglerde gözle görülür düşüşler yaşamaya başlamıştı. Birçok dizinin 10 bölümü göremeden yayından kaldırıldığı bir sektörde 70 bölümü aşan bir ekran yolculuğuna sahip olan dizi hem hikayeyi daha fazla uzatmamak hem de daha büyük düşüş yaşamamak adına beklenenden daha erken bir final kararı ile seyirciye veda etme kararı aldı.

Aşk ve Mavi dizisi başka kanala transfer olacak mı?

Dizinin başka bir kanala geçmesi ve burada yeni bölümleriyle macerasına devam etmesi beklenmiyor. ATV ekranlarındaki final bölümü sonrasında Aşk ve Mavi'yi sonsuza dek dizi arşivine uğurlamış olacağız. 
Bizim Hikaye Fikri'nin Abisi Gerçek Adı Zihni Kimdir? Filiz'in Amcası

Bizim Hikaye dizisinde Zihni kimdir, Filiz'in amcası hangi oyuncu? Bizim Hikaye Fikri'nin abisi gerçek adı, erkek kardeşi asıl ismi nedir?

Çukur Mahsun'un Babası Gerçek Adı Kadir Kimdir?

Çukur dizisinde Kadir kimdir, bu rolü hangi oyuncu oynuyor, nereli, kaç yaşında? Çukur Mahsun'un babası gerçek adı asıl ismi nedir?

Sedat Yılmaz, Yeni Akit'ten Ayrıldı

Akit Medya bünyesindeki Yeni Akit gazetesinde bir ayrılık yaşandı. Sedat Yılmaz okurlarına veda etti.

Hilal Ergenekon Hangi Kanalda Program Yapacak?

3N Medya ile anlaşan Hilal Ergenekon kimdir, daha önce hangi kanallarda çalıştı?

Murat Emirdağ Hepsiburada CEO'su Oldu

Hepsiburada'nın yeni CEO'su Murat Emirdağ oldu. Murat Emirdağ kimdir, daha önce hangi görevlerde çalıştı?

Babamın Ceketi Nerede Çekildi Hangi Şehirde ve İlçede?

Babamın Ceketi filminin çekimleri hangi şehirde ilçede yapıldı, konum ve adres. Babamın Ceketi nerede çekildi, çekim yeri neresi?

2019 Formula 1 Hangi Kanalda Yayınlanıyor?

2019 Formula 1 yarışları hangi kanalda yayınlanıyor? Formula 1 yarışları şifreli mi şifresiz mi yayınlanacak, nasıl izlenir, nerede var?

2019 CBS Dizileri Sezon Finali ve Final Tarihleri

2019 CBS dizileri sezon finali ve final tarihleri açıklandı. Mom, Hawaii Five-0, Young Sheldon, The Big Bang Theory ne zaman final yapıyor?

Netflix Hangi Dizileri Yayından Kaldırdı?

İki dizi daha yayından kaldırıldı. Netflix hangi dizileri yayından kaldırdı, iptal etti?

Erkenci Kuş Polen'in Babası Gerçek Adı Kimdir

Erkenci Kuş dizisinde Polen'in babası kimdir, hangi oyuncu canlandırıyor? Erkenci Kuş Polenin babası gerçek adı asıl ismi nedir nereli yaşı?

RTÜK Yayın Yasakları ve Netflix İçin Düzenleme Hazırlığında

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu, yayın yasakları ve Netflix hakkında düzenleme hazırlığında.

Bursaspor Galatasaray Şifresiz Nasıl İzlenir Yabancı Kanal Bilgileri

17.03.2019 tarihli Bursaspor Galatasaray maçı şifresiz nasıl izlenir maç linki? Bursa GS maçı şifresiz hangi yabancı kanalda frekansta?Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!