Abdülkadir Özkan TürkMedya'da Dijitalin Başına Geçti

TürkMedya Grubu'nda Abdülkadir Özkan, Dijital Yayınlar Genel Yayın Yönetmeni oldu.


Haber Tarihi : 28 Kas 2018 11:44

Bünyesinde Akşam, Güneş, Star gazetelerinin yanı sıra Kanal 24, 360 TV, Lig Radyo, Alem FM, Platin gibi kuruluşları da bulunduran TürkMedya'da önemli bir atama gerçekleşti.

TürkMedya Dijital Genel Yayın Yönetmenliğine Abdülkadir Özkan getirildi.

İletişim alanındaki çalışmalarıyla bilinen eski Başbakan Başmüşaviri Özkan, Yusuf Özhan’dan sonra TürkMedya’da dijital yayınların başına geçti.

Abdülkadir Özkan Kimdir?

İhlâs Haber Ajansında Dış Haberler Editörü olarak Reuters ve AFP masasında görev yaptı. İki yıl Avustralya'nın Sydney kentinde Turkish News Weekly gazetesinin Haber Koordinatörlüğü, ardından Hong Kong’ta Uzakdoğu Haber Müdürlüğü görevlerini yürüttü.

Lübnan Başbakanı Refik Hariri’nin ölümüne sebep olan saldırı sonrası Lübnan, Ürdün ve Dubai hattında 3 yıl gazeteci olarak kaldı. TNW’da haftalık köşe yazılarına devam etti. Strateji ve düşünce dergisi Global Research’ün Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürüttü.

Medya ve kültürlerarası ilişkiler ve Marshall McLuhan’ın medya kuramları üzerine çalışmalar yaptı.

2010 yılında Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez’in, 2014 yılında Millî Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı’nın Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri olarak görev yaptı. 2015 yılında ise Başbakan Başmüşaviri olarak atandı.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası Türkiye’nin kültürel ve siyasal tezlerinin doğru anlaşılmasını sağlamak amacıyla bir yayınevi kurdu.

Alanında tanınmış önemli entelektüelleri bir araya getirdi. Kaleme aldığı İngilizce çalışmalar Harvard, Stanford ve Princeton Üniversitelerinin kütüphanelerinin yanı sıra ABD Kongre Kütüphanesinde ilgi gördü. Alev Alatlı ve Halil Berktay ile hazırladığı Turkey’s 15th July isimli kitap çalışması 8 dile çevrildi.

2 yıl UNESCO Türkiye Millî Komisyonu İletişim İhtisas Komitesi Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

İyi derecede İngilizce bilen Özkan, evli ve üç çocuk babasıdır.
Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!