Yurt Gazetesinde Kriz Devam Ediyor

Yurt gazetesinde kriz sürüyor.


Haber Tarihi : 12 Şub 2019 16:13 Son Düzenlenme Tarihi : 12 Şub 2019 16:25

Ücretlerin ödenmemesi nedeniyle sık sık iş bırakma ve gazetenin yayınlanmaması gibi haberlerle gündeme gelen Yurt Gazetesi’nde gece yarısı operasyonu yapıldı.

Gazatenin Genel Yayın Yönetmeni Veysi Şahin'in dün gece görevine son verilerek, yerine bir dönem gazetede belediye haberleri yapan ve Yurdun Sesi adlı sayfayı hazırlayan Ali Avcu getirildi.

4 aydır maaş ödenmeyen Yurt Gazetesi’nde geçtiğimiz cuma günü yaşanan “para” krizi Haber Müdürü Cafer Özilhan’ın istifasıyla sonuçlandı. Bir süre önce vefat eden CHP’nin eski İletişim Koordinatörü ve Genel Başkan Basın Danışmanı Baki Özilhan’ın kardeşi olan Cafer Özilhan’ın istifası üzerine gazetenin patronu Durdu Özbolat haber müdürlüğüne Ali Avcu’nun getirilmesini istedi. Ancak Genel Yayın Yönetmeni Veysi Şahin buna itiraz etti.

Ali Avcu’nun, yaklaşık 1,5 yıl önce gazetede çalışırken Maltepe Belediyesi’ne ilişkin akçeli bir haber ve oğlunun belediyede işe alınmaması nedeniyle kavga ettiği Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın durumu ilettiği gazetenin sahibi Durdu Özbolat tarafından bizzat işten çıkarıldığı iddia edildi.

Ali Avcu’nun bu olay sonrasında sahibi olduğu "Toplumsal Ses” adlı internet sitesinde Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç ile ilgili çok sayıda suçlayıcı haberlere yer verdiği de ifade edilen iddialar arasında.

Veysi Şahin’in geçmişte yaşanan bu olaylar nedeniyle itiraz ettiği Ali Avcu’nun ısrarla bu göreve getirilmek istenmesi ve dün (pazartesi) yapılacağı sözü verilen çalışanlara maaş ödenmemesi nedeniyle bugün yayınlanan gazetenin sayfalarının bir kısmını yapmayı reddettiği öğrenildi.

Gece saat 22.00’ye kadar süren kriz, patron Durdu Özbolat’ın Veysi Şahin’i görevden alarak, gazeteye haber müdürü olmasını istediği Ali Avcu’yu genel yayın yönetmenliğine getirmesiyle sonuçlandı. 1,5 yıl önce kovulduğu gazeteye gece yarısı yaşanan şok operasyonla genel yayın yönetmeni olarak tepeden inen Ali Avcu ve ekibinin apar topar hazırladıkları gazeteyi baskıya gönderdikleri ifade edildi.

Veysi Şahin’in görevden alınması üzerine Yayın Koordinötürü Süleyman Karan ile Görsel Yönetmen Ali Gürdil’in de görevlerinden ayrıldıkları belirtildi.

Öte yandan Yaysat’ın kapanması üzerine dağıtım işinde Turkuvaz Grubu ile anlaşamayan Yurt Gazetesi’nin, Basın İlan hakkını kaybetmemek için çok sınırlı sayıda basıldığı yaklaşık 3 aydır bayilere satışa gönderilmediği öğrenildi. Bu nedenle gazete bayilerinde Yurt Gazetesi bulunmuyor.

Kaynak: medyatava
RTÜK, Sağlık Masası Kuracak

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK), Sağlık Masası kuracak ve sağlık programlarını mercek altına alacak.

Anadolu Ajansı'nı Artık Cumhurbaşkanlığı Denetleyecek

Anadolu Ajansı’nın denetimi artık Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'nda olacak.

Arka Sokaklar Firaz Gerçek Adı Kimdir? Ahmet Pınar

Ekranların en uzun soluklu dizisi Arka Sokaklar Firaz gerçek adı, asıl ismi nedir, hangi oyuncu oynuyor? Arka Sokaklar Firaz kimdir?

Arka Sokaklar Canan Gerçek Adı Kimdir - Ayçin İnci

Kanal D dizisinde Arka Sokaklar Canan gerçek adı, asıl ismi nedir, hangi oyuncu? Arka Sokaklar Canan kimdir, kaç yaşında, nereli?

Arka Sokaklar Şebnem Gerçek Adı Ali'nin Üvey Kardeşi Kimdir?

Arka Sokaklar Ali'nin üvey kardeşi kimdir, hangi oyuncu oynuyor? Arka Sokaklar Şebnem gerçek adı, asıl ismi nedir?

Arka Sokaklar Ali'nin Babası Kimdir Nasuh Gerçek Adı

Arka Sokaklar dizisinde Nasuh'u kim oynuyor, hangi oyuncu canlandırıyor? Arka Sokaklar Ali'nin babası kimdir Nasuh gerçek adı asıl ismi.

72. Cannes Film Festivalinde Hangi Filmler Yarışacak?

72. Cannes Film Festivali'nde hangi filmlerin yarışacağı açıklandı. 2019 Altın Palmiye ödülü için yarışacak olan filmler ve yönetmenleri.

Sözcü Yazarları İçin İstenen Cezalar Belli Oldu

Sözcü gazetesinin sahibi ve yazarlarının yargılandığı davada istenen cezalar belli oldu.

RTÜK Akit TV, Halk TV ve KRT'ye Ceza Kesti

RTÜK siyasi liderlere hakaret sebebiyle üç medya kuruluşuna ceza verdi. Akit TV, Halk TV ve KRT ceza alan kanallar oldu.

VİDEO HABER
Sen Anlat Karadeniz Hangi Ülkeye Satıldı?

ATV dizisi Sen Anlat Karadeniz hangi ülkeye satıldı? Sevilen dizi bir ülkede daha izleyici ile buluşmaya hazırlanıyor.

İbrahim Seten, Demirören Medya'dan Ayrıldı

Spor medyasının deneyimli isimlerinden İbrahim Seten, Demirören Medya Grubu'ndan ayrıldığını açıkladı.

VİDEO HABER
Benimle Söyle Sunucusu ve Jüri Üyeleri Belli Oldu

Kanal D'nin yeni şarkı yarışması programı Benimle Söyle'nin sunucusu ve jüri üyeleri belli oldu. Programda hangi ünlü isimler yer alacak?Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!