Yurt Gazetesinde Kriz Devam Ediyor

Yurt gazetesinde kriz sürüyor.


Haber Tarihi : 12 Şub 2019 16:13 Son Düzenlenme Tarihi : 12 Şub 2019 16:25

Ücretlerin ödenmemesi nedeniyle sık sık iş bırakma ve gazetenin yayınlanmaması gibi haberlerle gündeme gelen Yurt Gazetesi’nde gece yarısı operasyonu yapıldı.

Gazatenin Genel Yayın Yönetmeni Veysi Şahin'in dün gece görevine son verilerek, yerine bir dönem gazetede belediye haberleri yapan ve Yurdun Sesi adlı sayfayı hazırlayan Ali Avcu getirildi.

4 aydır maaş ödenmeyen Yurt Gazetesi’nde geçtiğimiz cuma günü yaşanan “para” krizi Haber Müdürü Cafer Özilhan’ın istifasıyla sonuçlandı. Bir süre önce vefat eden CHP’nin eski İletişim Koordinatörü ve Genel Başkan Basın Danışmanı Baki Özilhan’ın kardeşi olan Cafer Özilhan’ın istifası üzerine gazetenin patronu Durdu Özbolat haber müdürlüğüne Ali Avcu’nun getirilmesini istedi. Ancak Genel Yayın Yönetmeni Veysi Şahin buna itiraz etti.

Ali Avcu’nun, yaklaşık 1,5 yıl önce gazetede çalışırken Maltepe Belediyesi’ne ilişkin akçeli bir haber ve oğlunun belediyede işe alınmaması nedeniyle kavga ettiği Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın durumu ilettiği gazetenin sahibi Durdu Özbolat tarafından bizzat işten çıkarıldığı iddia edildi.

Ali Avcu’nun bu olay sonrasında sahibi olduğu "Toplumsal Ses” adlı internet sitesinde Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç ile ilgili çok sayıda suçlayıcı haberlere yer verdiği de ifade edilen iddialar arasında.

Veysi Şahin’in geçmişte yaşanan bu olaylar nedeniyle itiraz ettiği Ali Avcu’nun ısrarla bu göreve getirilmek istenmesi ve dün (pazartesi) yapılacağı sözü verilen çalışanlara maaş ödenmemesi nedeniyle bugün yayınlanan gazetenin sayfalarının bir kısmını yapmayı reddettiği öğrenildi.

Gece saat 22.00’ye kadar süren kriz, patron Durdu Özbolat’ın Veysi Şahin’i görevden alarak, gazeteye haber müdürü olmasını istediği Ali Avcu’yu genel yayın yönetmenliğine getirmesiyle sonuçlandı. 1,5 yıl önce kovulduğu gazeteye gece yarısı yaşanan şok operasyonla genel yayın yönetmeni olarak tepeden inen Ali Avcu ve ekibinin apar topar hazırladıkları gazeteyi baskıya gönderdikleri ifade edildi.

Veysi Şahin’in görevden alınması üzerine Yayın Koordinötürü Süleyman Karan ile Görsel Yönetmen Ali Gürdil’in de görevlerinden ayrıldıkları belirtildi.

Öte yandan Yaysat’ın kapanması üzerine dağıtım işinde Turkuvaz Grubu ile anlaşamayan Yurt Gazetesi’nin, Basın İlan hakkını kaybetmemek için çok sınırlı sayıda basıldığı yaklaşık 3 aydır bayilere satışa gönderilmediği öğrenildi. Bu nedenle gazete bayilerinde Yurt Gazetesi bulunmuyor.

Kaynak: medyatava
Babacan ve Gül Kendi Medyasını Kuruyor

AK Parti'den istifa eden Ali Babacan'ın Abdullah Gül ile birlikte yeni bir medya kurma hazırlığında olduğu iddia edildi.

Facebook'a 5 Milyar Dolarlık Ceza

Sosyal medya devi Facebook'a kişisel bilgileri izinsiz ve usulsüz kullandığı sebebiyle 5 milyar dolar ceza kesildi.

Medya Kuruluşlarından Erdoğan'a Tepki

15 Temmuz öncesi Vahdettin Köşkü'nde medya temsilcileriyle buluşan gelen Erdoğan bazı yayın kuruluşlarını toplantıya davet etmemişti.

Baby TV ve Nat Geo Kanalları Digiturk Play'e Katıldı

National Geographic kanalları ve Baby TV Digiturk Play'e katıldı.

RTÜK'ün 3 Yeni Üyesi Belli Oldu

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nda oylama yapıldı. RTÜK'ün 3 yeni üyesi belli oldu.

Ezgi Cantekin Dream TV'den Ayrıldı

Dream TV Müzik Direktörü Ezgi Cantekin kanaldan ayrıldığını açıkladı.

Denizbank'ın Yeni Sahibi Kim Oldu?

Denizbank'ın satışına Rekabet Kurulu onay verdi. Denizbank'ın yeni sahibi kim oldu, banka hangi ülkenin şirketine satıldı?

Mehmet Şimşek, Ali Babacan'ın Partisinde Yer Alacak mı?

Mehmet Şimşek, Ali Babacan'ın kuracağı yeni partide yer alacak mı?

VİDEO HABER
Acun Ilıcalı'nın Yeni Hedefi Almanya

Acun Medya ve TV8'in sahibi Acun Ilıcalı'nın yeni pazar hedefi Almanya...

ÖZEL HABER
Afili Aşk Reytingleri

Kanal D'nin sevilen dizisi Afili Aşk reyting sonuçları nasıl? Afili Aşk reytingleri iyi mi, ne kadar izlendi, kaçıncı sırada, izlenme oranı?

TRT Spor Merkezi Sunucuları Kimdir?

TRT Spor Merkezi sunucuları kimdir? Kanalda yayınlanan Spor Merkezi'nin kadın ve erkek spikerinin isimleri nedir?

RTÜK Çağrı Merkezi Numarası ALO 178 Devreye Girdi

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu yeni numarasını duyurdu. RTÜK çağrı merkezi numarası ALO 178 devreye girdi.Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!