Yurt Gazetesinde Kriz Devam Ediyor

Yurt gazetesinde kriz sürüyor.


Haber Tarihi : 12 Şub 2019 16:13 Son Düzenlenme Tarihi : 12 Şub 2019 16:25

Ücretlerin ödenmemesi nedeniyle sık sık iş bırakma ve gazetenin yayınlanmaması gibi haberlerle gündeme gelen Yurt Gazetesi’nde gece yarısı operasyonu yapıldı.

Gazatenin Genel Yayın Yönetmeni Veysi Şahin'in dün gece görevine son verilerek, yerine bir dönem gazetede belediye haberleri yapan ve Yurdun Sesi adlı sayfayı hazırlayan Ali Avcu getirildi.

4 aydır maaş ödenmeyen Yurt Gazetesi’nde geçtiğimiz cuma günü yaşanan “para” krizi Haber Müdürü Cafer Özilhan’ın istifasıyla sonuçlandı. Bir süre önce vefat eden CHP’nin eski İletişim Koordinatörü ve Genel Başkan Basın Danışmanı Baki Özilhan’ın kardeşi olan Cafer Özilhan’ın istifası üzerine gazetenin patronu Durdu Özbolat haber müdürlüğüne Ali Avcu’nun getirilmesini istedi. Ancak Genel Yayın Yönetmeni Veysi Şahin buna itiraz etti.

Ali Avcu’nun, yaklaşık 1,5 yıl önce gazetede çalışırken Maltepe Belediyesi’ne ilişkin akçeli bir haber ve oğlunun belediyede işe alınmaması nedeniyle kavga ettiği Belediye Başkanı Ali Kılıç’ın durumu ilettiği gazetenin sahibi Durdu Özbolat tarafından bizzat işten çıkarıldığı iddia edildi.

Ali Avcu’nun bu olay sonrasında sahibi olduğu "Toplumsal Ses” adlı internet sitesinde Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç ile ilgili çok sayıda suçlayıcı haberlere yer verdiği de ifade edilen iddialar arasında.

Veysi Şahin’in geçmişte yaşanan bu olaylar nedeniyle itiraz ettiği Ali Avcu’nun ısrarla bu göreve getirilmek istenmesi ve dün (pazartesi) yapılacağı sözü verilen çalışanlara maaş ödenmemesi nedeniyle bugün yayınlanan gazetenin sayfalarının bir kısmını yapmayı reddettiği öğrenildi.

Gece saat 22.00’ye kadar süren kriz, patron Durdu Özbolat’ın Veysi Şahin’i görevden alarak, gazeteye haber müdürü olmasını istediği Ali Avcu’yu genel yayın yönetmenliğine getirmesiyle sonuçlandı. 1,5 yıl önce kovulduğu gazeteye gece yarısı yaşanan şok operasyonla genel yayın yönetmeni olarak tepeden inen Ali Avcu ve ekibinin apar topar hazırladıkları gazeteyi baskıya gönderdikleri ifade edildi.

Veysi Şahin’in görevden alınması üzerine Yayın Koordinötürü Süleyman Karan ile Görsel Yönetmen Ali Gürdil’in de görevlerinden ayrıldıkları belirtildi.

Öte yandan Yaysat’ın kapanması üzerine dağıtım işinde Turkuvaz Grubu ile anlaşamayan Yurt Gazetesi’nin, Basın İlan hakkını kaybetmemek için çok sınırlı sayıda basıldığı yaklaşık 3 aydır bayilere satışa gönderilmediği öğrenildi. Bu nedenle gazete bayilerinde Yurt Gazetesi bulunmuyor.

Kaynak: medyatava
Avlu Dizisi Tolga Gerçek Adı Komiser Kimdir?

Avlu dizisinde Tolga Komiser kimdir, hangi oyuncu canlandırıyor? Diziye yeni giren Avlu Tolga gerçek adı asıl ismi nedir, nereli yaşı kaç?

Benfica Galatasaray Şifresiz Canlı Yayın Hangi Yabancı Kanalda?

21.02.2019 Benfica Galatasaray maçı şifresiz canlı yayın izle, rövanş maçı nasıl izlenir? Benfika GS maçı hangi yabancı kanalda uyduda link?

Zenit Fenerbahçe Maçı Şifresiz Canlı İzle Hangi Yabancı Kanalda?

21.02.2019 rövanş maçı Zenit Fenerbahçe şifresiz canlı izle. Zenit FB maçı hangi yabancı kanalda, frekansta, uyduda, link nasıl izlenir?

Mustafa Bakacak'a Posta Gazetesinde Üst Düzey Görev

Demirören Medya bünyesindeki Posta gazetesinde Mustafa Bakacak'a üst düzey bir görev verildi.

Avlu Dizisi Safiye Gerçek Adı Kör Kadın Hırsız Kimdir?

Avlu dizisindeki kör kadın hırsız kimdir, hangi oyuncu bu karakteri canlandırıyor? Avlu Safiye gerçek adı, Özdemir asıl ismi nedir?

Çarpışma'dan Sosyal Medya Başarısı

Show TV'nin sevilen dizisi Çarpışma, dünya çapında sosyal medya başarısına imza attı.

Sahibinden.com İçin Rekor Teklif İddiası

Sahibinden için İngiliz Marks & Mann’in 4,8 milyar dolar teklif ettiği iddia edildi.

Jet Sosyete Gizem'in Annesi Gerçek Adı Olcay Kimdir?

Jet Sosyete dizisinde Gizem'in annesi kimdir, hangi oyuncu? Jet Sosyete Olcay gerçek adı, Cengiz'in kaynanası asıl ismi nedir kaç yaşında?

ÖZEL HABER
Kuzgun Dizisi Reytingleri Sonuçları Ne Kadar İzlendi?

Star TV'de yayınlanan Kuzgun dizisi reyting sonuçları nasıl? Kuzgun reytingleri kaçıncı oldu ne kadar izlendi izlenme oranı rating durumu.

Demirören Medya'da Yeni Atamalar Yapıldı

Demirören Medya Grubu'nda Emrah Kurtoğlu ve Robert Zara'ya üst düzey görev verildi.

Netflix Meksika'da 50 Yeni Proje Hazırlayacak

Dijital medyanın liderlerinden biri olan Netflix, Meksika'da 50 yeni içerik için kolları sıvadı.

VİDEO HABER
Yüzleşme Dizisi Yakında Kanal D'de Başlıyor

Kanal D'nin yeni dizisi Yüzleşme'nin oyuncuları arasında hangi ünlü isimler var? Yüzleşme oyuncu kadrosu ve konusu ile dikkat çekiyor.Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!