Nöbet Dizisi Kim Kimdir Hangi Oyuncu Gerçek Adı Oyuncu Kadrosu

Nöbet dizisi oyuncuları kimdir? Nöbet Vedat Oğuz Selvi Şirin Zühtü Kerem Ziya Zeynep Ayşe Şahin Melik Ergün Koray Necmi Yunus gerçek adı.


Haber Tarihi : 03 Mar 2019 18:02

Nöbet dizisinde hangi oyuncu hangi karakteri canlandırıyor? Nöbet oyuncu kadrosu ve karakterlerine ilişkin bütün detayları bu sayfada bulabilirsiniz. Dizide rol alan her kadın ve erkek oyuncunun canlandırdığı roller ve karakterlere ilişkin tüm bilgileri bu sayfada sizler için derledik. Nöbet dizisi oyuncuları kimdir, karakterlerin gerçek adı, asıl ismi nedir? Show TV ekranlarında Pana Film imzasıyla pazar akşamları ekrana gelen dizide komutan, asker, jandarma, öğretmen, terörist, hakim, savcı olarak karşımıza çıkan karakterlere dair her şey...

Nöbet Dizisi Barış Kalender Kimdir?

nöbet dizisi barış komutan gerçek ismi

Dizide bu rolü Yurdaer Okur canlandırıyor. Kırklı yaşların başında, Tokatlı… Askerlik baba mesleği… Hatay’da artan terör faaliyetleri üzerine, tecrübeli bir komutan olarak, kritik noktadaki Elmalı Jandarma Karakoluna atanır. Duygularıyla hareket etmeyen aklıselim bir asker olarak bilindiğinden, halkla devlet arasındaki bağı güçlendirmekle görevlendirilir. Evli, bir oğlu vardır. Tenzili rütbe gibi duran bu doğu hizmeti, eşinin hoşuna gitmez. Bütün zorluklar bir yana, Barış’ın sağlığı için endişelenir. Oğulları böbrek hastasıdır. Seneler boyu süren uygun organ arayışında umutsuzluğa düşünce, Barış kendi böbreğini vermiştir oğluna… Tek böbrekle askerlik yapmasına müsaade edilmeyeceği için bu durumu üstlerinden saklamaktadır.

Nöbet Dizisi Yiğit Alkan Gerçek Adı

nöbet yiğit gerçek ismi

Zeynep'in kocası olan bu karaktere Saygın Soysal hayat veriyor. Otuzlu yaşların ortasında; Samsunlu… Orta halli bir ailenin oğlu… Komuta ettiği Jandarma Özel Harekât (JÖH) timiyle beraber Sur da dâhil olmak üzere birçok görevde başarı kazanmış; üstleri tarafından takdir edilen bir asker… Mesleki deformasyon had safhadadır; öfke dışındaki duygularını ifade etmekte zorlanır. Görevi gereği insanlarla arasına mesafe koymayı seçmiş olsa da yeri geldiğinde içinde hapsettiği sosyal karakter bir anda ortaya çıkmakta, şaşırtmaktadır insanları… Bu anlarına çok az insan şahit olmaktadır. Altı yıllık evlidir. Bu süreçte, yoğun görev temposu yüzünden eşine istediğince vakit ayıramamış; altı yılın büyük bölümünü ayrı geçirmek zorunda kalmışlardır. Eşi Zeynep, bu ayrılığa daha fazla tahammül edememektedir. Evlilikleri zor bir dönemden geçmektedir.  Nöbet Dizisi Zeynep Kimdir?

nöbet dizisi yiğitin karısı zeynep gerçek ismi hangi oyuncu öğretmen

Yiğit'in karısı Zeynep Alkan karakterini İpek Karapınar oynuyor. Yiğit Yüzbaşının eşi… İzmirli… Otuzlu yaşların başında, güzel bir kadın… Babası emekli general; her ne kadar asker eşi olmanın zorluklarını bilse de Zeynep, Yiğit’le bu kadar ayrı kalacaklarını hiçbir zaman tahmin etmemiş. Kocasını yanında istiyor; düzenli bir hayata geçip çocuk sahibi olmak istiyor ama Yiğit’in şu anki görev temposuyla imkânsız… Ayrılık, her geçen gün aralarında bir parça daha gerginlik ve mesafeye sebep oluyor. Müzik öğretmen; memleketi İzmir’de öğretmenlik yapıyor. Oysaki Yiğit’le tanışmasa, Viyana’ya gidip çello virtüözü olacaktı; o hayallerinden vaz geçti ama Yiğit dağlardan vazgeçemedi…

Nöbet Dizisi Ayşe Gerçek İsmi

nöbet dizisi barışın karısı kimdir ayşe gerçek adı annesi kocası

Barış'ın karısı rolüne Deniz Bolışık can veriyor. Barış Binbaşının eşi… Bartın, Amasra doğumlu… Otuzlu yaşların sonunda… Her zaman bakımlı, giydiğini yakıştırmasını bilen bir kadındır. En yüksek kademedeki davetlerde bile sadeliğinden ödün vermez. Asker eşi olmak zordur: Bir yanda Vatan görevi varken, sen hep susup beklemek zorundasındır. Öte yandan sevdiğini, kocanı, bir bilinmeze yollamak, her seferinde yol gözlemek içten içe yiyip bitirir insanı… Oğullarının böbrek hastalığı, kocası Barış’ın böbreklerinden birini oğullarına vermesi, bu durumu üstlerinden saklaması; hepsi üst üste binince… Ayşe bu hastalık sürecinde oğlu için o kadar çok korkmuştur ki ziyadesiyle hırpalamıştır. Oysaki o asker eşidir; ondan beklenen her zaman dik durmasıdır. Bugüne kadar dile getirmemiş olsa da oğluna kendisinin donör olamaması, kocasının böbreğini vermek zorunda kalması da Ayşe’nin en büyük üzüntülerinden biridir.

Nöbet Dizisi Ziya Cevran Kimdir?

nöbet dizisi ziya gerçek ismi kel adam tüccar işadamı

Bu karaktere usta oyuncu Kürşat Alnıaçık can veriyor. Elmalı’nın en zengin adamı… Tam bir tüccar: Ne dağdaki ne kışladaki umurunda değil; onun tek derdi bu çekişmeden avantaj elde etmek, kasasına daha fazla para koyabilmek. Elmalı’daki kırılgan yapıyı, kendisine avantaj sağlamak ve devletten çıkar elde etmek için kullanıyor. Bir yandan devlet karşıtı terör örgütlerini, yapılanmaları gizlice destekliyor, bir yandan da devletle pazarlık yaparak akil adam rolü oynuyor.

Nöbet Dizisi Doktor Kerem Gezgin Gerçek Adı

nöbet dizisi doktor kerem gerçek adı sevgilisi babası annesi kimdir

Bu rolü İbrahim Kendirci canlandırıyor. Dört aya yakın zamandır Elmalı Jandarma Karakolunda görevli... Yirmi yedi yaşında, yakışıklı bir pratisyen doktor… Doktorluk aile mesleği, annesi doktor, babası cerrah, kardeşi tıp fakültesinde okuyor. Üstelik babası Bursa Devlet hastanesi başhekimi… Kısacası, bu derece nüfuslu bir ailenin oğlu olarak yurtdışına çıkmayı tercih edebilir, askerliğini öteleyebilirmiş; yapmamış. Babasına danışmış; babası, doktorluğu en hızlandırılmış şekilde, en zor şartlarda öğrenebileceği yer olarak askeriyeyi gösterince askere gelmiştir. Aile terbiyesi almış, saygılı bir gençtir. Doktor olarak kendine öz güveni ne kadar tam olsa da henüz alışamadığı askeri sistem içinde ürkektir. Normalde sosyal bir insan olmasına rağmen, farklı kültürdeki bu kasabada tedirgin davranmaktadır. Hamamcı Zühtü’nün kızına yaklaşırken de bu tedirginlik ve aile terbiyesini göreceğiz. Bekâr… Bursalı… 

Nöbet Dizisi Zühtü Kimdir?

nöbet dizisi şirinin babası kimdir zühtü gerçek adı hamamcı tellak

Şirin'in babası olan bu karaktere deneyimli oyuncu Tuncay Beyazıt can veriyor. Ellili yaşların ortasında, Elmalı kasabasının tek hamamı Balaban Hamamın sahibi… Hamam ondan önce de yedi göbek sülalesine aitmiş. Biraz boşboğaz, lafını esirgemeyen, etrafa neşe kaynağı bir adam… Hayatındaki en büyük değer tek çocuğu, kızı Şirin… Eşinin de ısrarıyla şehirde okumasına müsaade etmiş ama artık gözünün önünden ayrılmasın istiyor. Özellikle eşini kaybettikten sonra en büyük korkusu, Şirin’in diğer gençler gibi kasabayı terk etmesi...

Nöbet Dizisi Şirin Gerçek Adı

nöbet dizisi zühtünün kızı kimdir şirin gerçek ismi

Zühtü'nün kızı Şirin Balaban karakterini genç oyuncu Sultan Elif Taş oynuyor. Yirmi üç yaşında; duru güzelliğiyle birçok delikanlının gönlünü yakan bir genç kız… Ancak üniversite okuduğu için kasabanın delikanlılarının gözü korkuyor, yanaşamıyorlar. Zaten babası Zühtü’nün de kimsenin yanaşmasına izin vereceği yok. Eşi öldükten sonra kızına daha da bir düşkün hale gelmiştir Zühtü… Şirin bunu farkında ve sırf babasının yanında olabilmek için hayallerini öteliyor. Zaten okulu bitip eve döneli daha birkaç ay olmuş; acelesi yok. Ülke sevdasıyla yanıp tutuşan gençlerden birisinin sevgilisi olabilir.

Nöbet Dizisi Melik Nizamoğlu Hangi Oyuncu?

nöbet dizisi melik gerçek adı

Bu rolü Nevzat Yılmaz oynuyor. Altmışlı yaşların başında, bölgenin en kalabalık ailelerinden Nizamoğlu aşiretinin büyüğü… Sözüne hürmet edilen, saygın, devletine sadık bir adam… Hatay gibi kırılgan bir yapı içinde, bu yapıyı birbirine bağlayan değerli bir karakterdir. Gerektiğinde eline silah almasına rağmen tasavvufa gönül vermiş bir adamıdır.

Nöbet Dizisi Şahin Asıl İsmi

nöbet dizisi berber şahin gerçek adı seherin dedesi

Berber Şahin Efendi karakterini Yılmaz Meydaneri canlandırıyor. Zühtü gibi ezelden Elmalılı… Çarşıda, tam Balaban Hamamın karşısında berber dükkânı var. Ufak tüp üzerinde kaynayan çaydanlığıyla, kafeste kanaryasıyla tipik bir Anadolu berberi… Devletinin yanında, vatansever bir adam… Oğlunu askerde şehit vermiş. Gelini de hastalıktan vefat edince torunu Seher’in sorumluluğu Şahin Efendi’ye kalmıştır. Seher’in her şeyi şu anda... Berberliğin yanı sıra, kendi imkânlarıyla Elmalı Postası adı altında haftalık, iki sayfa gazete basıyor.

Nöbet Dizisi Astsubay Ergün Kimdir?

nöbet dizisi astsubay ergün kimdir kel komutan gerçek ismi

Ergün Aydın adlı karaktere Murat Kılıç can veriyor. Elmalı Jandarma Karakolunda görevli, kırklı yaşların başında, işinin ehli bir astsubaydır. Anadolu’nun her yerinde görev yapmış; geçirdiği onca yılın ardından asker ve sivil halkla uğraşmanın ustası olmuştur. Yerleşik düzende geçirdiği zamanların Ergün Başçavuşa hediyesi hafif bir göbek ve hantal bir duruş olmuştur. Bu görüntüye rağmen şaşırtıcı şekilde atiktir. On senelik evlidir ancak çocuğu yoktur. Çocuk özlemi ve bu konudaki arayışları hala devam etmektedir. Sivaslı…

Nöbet Dizisi Ferit Gerçek Adı Nedir?

nöbet dizisi ferit asıl ismi selvinin abisi ziyanın oğlu kimdir

Ziya'nın oğlu Ferit Cevran rolüne Salih Bayraktar hayat veriyor. Kasabanın en zengin adamı Ziya Cevran’ın tek oğludur Ferit… Yirmi yedi yaşında, daha görüntüsünden bela olduğu anlaşılan bir adamdır. Babası her ne kadar sinsi, saman altından su yürüten biriyse, ona kendini göstermek için çabalayan Ferit de bir o kadar tedbirsizdir. Ne konuştuğunu bilir, ne söylediği lafın nereye gideceğini… Askere karşı büyük bir sevgi beslediği de söylenemez. Şirin’e lise çağlarından beri vurgun… İlgisine karşılık alamadıkça daha çok hırçınlaşıyor.

Nöbet Dizisi Selvi Kimdir?

nöbet dizisi selvi gerçek adı namığın sevgilisi feritin bacısı kimdir

Ferit'in kız kardeşi ve Namık'ın sevgilisi Selvi rolünü Özden Özkan canlandırıyor. Ziya Cevran’ın kızıdır ancak babası ve abisinin aksine iyi yüreklidir. Liseden sonra okumamış, okutulmamıştır. Kısmetini bekleyen bir kızdır. Ancak o gönlünü, çocukluğundan beri tanıdığı Posta Memuru Namık’a kaptırmıştır çoktan…

Nöbet Dizisi Namık Hangi Oyuncu?

nöbet namık gerçek adı selvinin nişanlısı sevgilisi kimdir

Selvi'nin sevgilisi olan bu karakteri Orkun Ok canlandırıyor. Rahmetli Terzi Veli’nin oğlu, kasabanın posta memuru… Ziya Cevran’ın kızı Selvi’yle çocukluktan beri âşıklar birbirlerine… 1989 yılın da İzmir'de doğan Orkun Ok , Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro bölümü mezunudur. Doksanlar dizisinde Bora ,2018 yılında ise Bir Deli Rüzgar dizisinde Atakan karakterini canlandırmıştır.

Nöbet Dizisi Vedat'ı Kim Canlandırıyor?

nöbet dizisi vedat gerçek adı çorumlu kimdir sevgilisi

Vedat Leblebici karakterine Burak Sarımola can veriyor. Otuzlu yaşların başında acar, her daim öne atılan bir askerdir. Bu atılganlığı sayesinde rütbeleri de birer ikişer almış, yaşından önce Üstçavuş olmuştur. Aynı acelecilikle evlenmiş, aynı acelecilikle çocuk yapmış, bir de üstüne üçüzleri olmuştur. Çocukları ve karısının fotoğrafını her daim kalbinin üzerinde taşır. Ama bunca özleme karşın, evde üç günden fazla kalırsa başına ağrılar girmekte, göreve dönmek için gün saymaktadır. Ona göre en büyük kahraman, karısı; üç çocukla uğraşmayı becerdiği için… Hedefi astsubaylıktaki yükselişini, sınava girip subay olarak taçlandırmak… Çorumlu…

Nöbet Dizisi Oğuz'u Hangi Oyuncu Oynuyor?

nöbet dizisi oğuz gerçek adı

Oğuz Berhudar karakterine Gökhan Gencebay can veriyor. Yirmili yaşların sonunda, İzmirli… İki senedir Jandarma özel harekât timinde görevli ve bu sürenin tamamı Yiğit’in komutasında geçmiştir. Bu süre içinde Yiğit, kendi gençliğini gördüğü Oğuz’a karşı her zaman büyük abi rolü üstlenmiş, Oğuz da komutanını hiçbir zaman yarı yolda bırakmamıştır. İkisinin de subay olmaları diğerlerinden daha yakın kılmaktadır Oğuz’u Yiğit’e… Yiğit’in eşi Zeynep de Oğuz gibi İzmirlidir. Bu ufacık bağ, Oğuz’un İzmir insanına özgü kalender karakterine ve yaptığı şakalara Yiğit’in gösterdiği toleransın kaynağıdır. Henüz mesleki deformasyona uğramamış; enerjisi ve gençliğiyle hayatını dengede tutmayı başarmaktadır. Bekârdır, gönlü geniştir.

Nöbet Dizisi Koray Gerçek Adı

nöbet dizisi koray asıl ismi nereli kaç yaşında

Koray Yıldız karakterine Kaan Sevi can veriyor. Jandarma Onbaşı Koray Yıldız… Komutan habercisi… Etliye sütlüye bulaşmasın, sıcacık komutan katından dışarı çıkmasın, askerliği böylece kolayca bitsin, onun için tek önemli şey bu… İstanbullu…

Nöbet Dizisi Zılfo Gerçek İsmi

nöbet dizisi zılfo kimdir terörist sakallı oyuncu

Zılfo karakterine can veren oyuncu Çetin Yeltekin'dir. Terör örgütünün tedarikçisi ve habercisi… Kasabalının arasına karışarak örgüt için istihbarat toplamakta, malzeme ve mühimmat temin etmektedir. Sessiz, fark edilmemeyi tercih eden bir adamdır. Sahaf / antikacı dükkânı var. 

Nöbet Dizisi Necmi Kimdir?

nöbet dizisi necmi gerçek adı hangi oyuncu kaç yaşında

Necmi Koçak rolünü Bahadır Buyruk canlandırıyor. Elmalı karakolunda görevli Uzman çavuşlarımızdan… Yirmi beş yaşında, yağız bir Anadolu delikanlısı… Balıkesirli… Fakir bir ailenin çocuğu… Okuyamamış; teskere bırakıp uzman çavuş olmuştur. Sessiz, tam bir görev adamı…

1991 yılında Elazığ'da dogan Bahadır Buyruk, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakultesi Tiyatro Bolumu Oyunculuk Ana Sanat Dalı’ndan 2015 yılında mezun olmuştur. Mezun olduktan sonra İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda "#Cehennem" ve DasDas Sahne'de "Yakaranlar" adlı oyunlarda sahne almıştır.

Nöbet Dizisi Yunus Kimdir?

nöbet dizisi yunus gerçek adı laz kimdir rizeli

Yunus Tut rolünü canlandıran oyuncu ise Ziya Çiçek'tir. Jandarma Er Yunus Tut… On bir çocuklu bir ailenin en ufağı, on tane abisi var. Çok konuşuyor, çok merak ediyor; insanı boğuyor. Öte yandan eğlenceli, komik bir karakter… Rizeli…

1986 yılında Adapazarı’nda doğan Ziya Çiçek Kocaeli Üniversitesi ve Eskişehir Anadolu Üniversitesi İşletme bölümü mezunudur. Akademi 35 Buçuk Sanat Evi’nde Vahide Gördüm ’den oyunculuk eğitim almıştır. 2009 yılında tiyatro ile sahneye adım atmış, birçok markanın reklam filminde oynayarak ekran yolculuğu başlamıştır. İlk dizisi 2015 yılında ‘Beş Kardeş’ olmuştur. 2017 yılında Diriliş Ertuğrul dizinde rol almış, ardından beyaz perdede Poyraz Karayel Küresel Sermaye, Cingöz Recai ve Eski sevgili sinema filmlerinde rol aldı. Son olarak 2018 yılında İstanbul Muhafızları sinema filminde animasyon karakterlerle oynadığı Coşkun rolünü canlandırmıştı.

Diğer Oyuncular:

  • Erdinç Öcal
  • Caner Topçu
  • Selçuk Bayram
  • Taha Toprak

Nöbet dizisi kim kimdir barışın karısı namığın sevgilisi nişanlısı karısı kocası eşi hanımı beyi öğretmen doktor hemşire muhtar vali kaymakam binbaşı yarbay albay komutan başbakan annesi babası kardeşi abisi ablası halası dayısı dedesi komşusu patronu terörist lider ajan istihbaratçı kimdir karakterlerin asıl ismi ve gerçek adı daha önce hangi dizilerde oynadı kaç yaşında nereli boyu kilosu öldü mü, kayınpederi, kaynanası.
Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!