Kuzey Güney İspanya'ya Satıldı

Kuzey Güney İspanya'da yayına giriyor. Dizinin yayınlandığı ülkelerin sayısı artmaya devam ediyor.


Haber Tarihi : 10 Nis 2019 11:31

İspanya'daki Türk dizisi sayısı artmaya devam ediyor. Mediaset Spain, Kuzey Güney dizisinin yayın hakkını aldı.

Kanal D International'ın dağıtımını üstlendiği dizi, yakında Divinity kanalında ekrana gelecek. Kanal, dün itibarıyla dördüncü draması Erkenci Kuş'un yayınına başladı.

Kuzey Güney, 7 Eylül 2011'de Kanal D ekranlarında başlamıştır. Başrollerini Kıvanç Tatlıtuğ, Buğra Gülsoy ve Öykü Karayel paylaşmaktadır. 26 Haziran 2013 tarihindeki final bölümü ile ekranlara veda etmiştir. Dizi, şimdiye kadar 25'ten fazla ülkeye satıldı. Toplamda 80 bölüm süren dizi seyircinin beğenisini toplamıştı.

Dizinin Konusu:

Kuzey- Güney iki kardeşin hayatta var olabilmek için verdikleri zorlu mücadelenin hikayesi..

Yolları ayrı…

Hedefleri farklı …

Hedeflerine  ulaşmak için izledikleri yöntemleri farklı…

Zıt karakterlere sahip iki erkek kardeşin tek ortak noktaları, aşkları Cemre..

Kuzey (Kıvanç Tatlıtuğ) deli dolu, isyankar, öfkesini kontrol etmekte güçlük çeken  tam anlamıyla “deli kanlı”, gözü kara, haksızlığa tahammülü yok, sabırsız..Sözün yetmediği yerde,  yumruklarıyla konuşuyor. Bu yüzden küçüklüğünden beri başı dertten kurtulmuyor bir türlü..

Ağabeyi Güney (Buğra Gülsoy) ise tam tersine sakin, sabırlı, düşünmeden adımını atmayan, çalışkan bir genç..

Her ne kadar davranış biçimleri ve karakterleri farklı olsa da Kuzey ve Güney önceleri, anlaşan birbiriyle iyi geçinen iki kardeş.. Güney, babasının kabullendiği bu dar dünyanın dışına çıkmak zengin bir hayat sürmek için hırsla çalışıp, iyi bir üniversiteye  girmeye çalışırken , en büyük hayali asker olmak olan Kuzey askeri akademiye girmenin hayallerini kuruyor.

Cemre’nin  (Öykü Karayel) kuaför olan annesi Gülten  (Zerrin Tekindor) ile birlikte mahalleye taşınmasıyla iki kardeşin hayatını alt üst edecek olaylar başlıyor.Güney’in üniversite sınavına gireceği günün öncesinde, Cemre’ye aşkını söylemeye hazırlanan Kuzey, Cemre’nin seçimini öğrenir.O gece yaşananlar iki kardeşin yollarının tamamen ayrılmasına neden olur..

Güney  üniversiteyi kazanır, önünde yeni ufuklar açılırken, Kuzey tam dört yılını hapishane duvarları arasında geçirmek zorunda kalır.Cezaevinde yaşadıklarının derin izlerini taşıyarak serbest kalan Kuzey geri döndüğünde, hiç kimse bıraktığı yerde değildir artık.

Güney ve Cemre evlilik planları yapmakta, Güney   zengin olma yolunda adımlar atmaktadır. Okuldan arta kalan zamanlarında bir golf kulübünde çalışırken  kendince önemli insanlarla iletişim kurmaya başlamıştır bile.. Okul arkadaşı Banu (Bade İşçil) Güney’den çok hoşlanmaktadır. Banu zengin bir iş adamının kızıdır.. 

İkisinin arkadaşlığı Cemre’yi huzursuz etse de,  başlarda Banu’yu kendisi için tehlike olarak görmez.. Kuzey’in hapishane günleri bitip de aralarına dönmesiyle, yolunda gittiğini sandıkları her şey değişir..

Ailenin büyük bir sırrı, Güney’in hayatı boyunca taşıyacağı büyük bir yükü vardır..

İki kardeşi birbirlerinden daha uzağa atan bu sır  aynı zamanda onları birbirlerinden ayrılmaz kılan tek neden olarak, hayat mücadelelerinde önlerine çıkacak en büyük engeldir.. kuzey güney kaç ülkeye satıldı kuzey güney kaç ülkede yayınlanıyor
Mısır'da Anadolu Ajansı ve TRT'ye Erişim Engeli

Mısır'da Muhammed Mursi'nin vefatının ardından Anadolu Ajansı ve TRT'nin internet sitelerine girişler engellendi.

Gürkan Özgümüş NTV'den Ayrıldı

Doğuş Medya Grubu'nun haber kanalı NTV'nin deneyimli kameramanı Gürkan Özgümüş kanaldan ayrıldığını açıkladı.

ÖZEL HABER
Kimse Bilmez Reytingleri

ATV dizisi Kimse Bilmez reytingleri nasıl, ne kadar izlendi? Kimse Bilmez reyting sonuçları, rating karnesi, kaçıncı sırada, izlenme oranı?

Kamu Bankaları İktidara Yakın Gazetelere Ne Kadar Reklam Verdi?

Devlet yönetimindeki kamu bankaları AK Parti iktidarına yakın gazetelere ne kadar reklam verdi?

2019 Copa America Hangi Kanalda? Amerika Kupası Nasıl İzlenir?

2019 Copa America heyecanı hangi kanalda? Amerika Kupası maçları nerede yayınlanıyor, nasıl izlenir, karşılaşmalar şifreli mi şifresiz mi?

VİDEO HABER
Özlenen Siyasi Mizah İsmail Baki ile Dönüyor

İstanbul BŞB Başkanlığı için yarışan Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım'ın çıkacağı ortak yayın öncesinde İsmail Baki'den mizah dolu içerik.

Yeni Sezonda Halka'dan Hangi Oyuncular Ayrıldı?

İkinci sezonda Halka dizisinden kimler ayrıldı? Heyecanla beklenen Halka'nın yeni sezonunda hangi oyuncular olmayacak?

VİDEO HABER
Rastgele Sunucusu Kimdir? Hangi Oyuncu Sunuyor?

TRT 1'de yayınlanan yeni yarışma programı Rastlege'yi hangi oyuncu sunuyor, spiker moderatör kim? Rastgele sunucusu kimdir?

Ali Naci Küçük Hürriyet Gazetesinden Ayrıldı mı?

Deneyimli Galatasaray muhabiri Ali Naci Küçük Hürriyet gazetesinden ayrıldı mı?

Zeynep Özyol CNN Türk'ten Ayrıldı mı?

Demirören Medya bünyesindeki CNN Türk ile Zeynep Özyol'un yolları ayrıldı. Kanalda Bugün programını sunan Özyol'un yerine kim geçecek?

BJK TV Neden Kapandı?

Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün resmi kanalı BJK TV neden kapandı?

İmamoğlu-Yıldırım Yayınını İsmail Küçükkaya Yönetecek

Ekrem İmamoğlu - Binali Yıldırım yayınını İsmail Küçükkaya yönetecek.Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!