Leke Hangi Diziden Uyarlama Senaryo Çalıntı mı?

Leke hangi diziden uyarlama, senaryo çalıntı mı? Leke dizisi yurtdışından uyarlandı mı, hikaye özgün mü, başka dizide alıntı mı?


Haber Tarihi : 16 Nis 2019 14:19 Son Düzenlenme Tarihi : 16 Nis 2019 20:25

Hem okuyup hem de çalışarak kardeşinin velayetini almaya çalışan Yasemin'in öyküsünü anlatan Leke dizisi uyarlama mı yoksa senaryosu orijinal mi? Son zamanlarda uyarlama dizilerin sayısı artınca seyirciler Leke dizisi uyarlandı mı, hikayesi çalıntı mı gibi konularda meraklı olmaya başladılar. Cem ile Yasemin'in kötü başlayan ama sonrasında farklı bir noktaya evrilecek olan öyküsünü işleyen Leke dizisi ile ilgili detaylara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

leke hangi diziden uyarlama senaryo çalıntı mı uyarlandı mı

Burak Sevinç ile Melis Sezen'in başrol oyuncuları olduğu dizinin oyuncu kadrosunda Mehmet Bozdağan, Selahattin Paşalı, Tuğçe Açıkgöz, Selen Uçer, Nail Kırmızıgül, Nurnisa Yıldırım ve Tolga Güleç gibi isimler yer alıyor. Timur Savcı ile Burak Sağyaşar'ın ortak yapımcısı olduğu dizinin yönetmen koltuğunda ise Metin Balekoğlu oturuyor. Cem Yıldız'ın müziklerini hazırladığı, sanat yönetmeninin Aytaç Çınaroğlu, genel sanat yönetmeninin ise Nilüfer Ayşe Çamur olduğu dizide uygulayıcı yapımcı koltuğunda ise Banu Gündoğdu bulunuyor. Emin Çakır ise dizinin görüntü yönetmenliğini yapıyor. Yıldız Tunç'un senaryosunu kaleme aldığı dizinin resmi kaynaklarına baktığımız zaman ise herhangi bir diziden uyarlama olduğuna dair bir ibareye rastlamıyoruz. Dolayısıyla Leke'nin son zamanlarda Amerika, Kore, Japonya gibi ülkelerden uyarlanan dizilerden birisi olduğunu söylemek mümkün değildir. Salı akşamları Kanal D ekranlarında izleyici karşısına çıkan dizi özgün hikayesi ile seyircisinden ilgi bekleyecek. 

Dizini genel konusunu şu şekilde özetlemek mümkündür:

Yasemin’in hikayesi Almanya’da başlamış, hayatın iniş çıkışları içinde kendini yetiştirme yurdunda bulmuştur. Ancak yaşamaktan korkmamış, hukuk fakültesine girmeyi başarmıştır. Artık hem okuyup hem de çalışmaktadır. Hayattaki tek amacı, babaları farklı olduğu için yetiştirme yurdunda büyüyen işitme engelli kardeşinin velayetini almaktır. Bir yandan da kardeşi Murat’ın ameliyatı için para biriktirmektedir. Cem, varlıklı bir ailenin iki çocuğundan büyük olanıdır. Çocukken annesi Belkıs ve babasını ayrı düşüren, hayatlarını alt üst eden bir olaya tanık olmuştur... Cem; işinde başarılı, parlak bir adam olur. Ancak geçmişte yaşananlar yüzünden kadınlara mesafeli ve güvensizdir. Yasemin ve Cem’in hayatı; Cem’in şirketinin organizasyon gecesinde yaşanan bir olayla kesişir. İki kırık kalp, iki yaralı ruh… Karanlık sırların, ihtirasların, entrikaların arasında yeşermeye çalışan saf bir aşk… Gurur mu galip gelecek aşk mı?leke hangi diziden uyarlandı leke hangi filmin uyarlaması leke hangi diziden uyarlama leke dizisinin hikayesi çalıntı mı leke senaryosu uyarlama mı özgün mü
Babacan ve Gül Kendi Medyasını Kuruyor

AK Parti'den istifa eden Ali Babacan'ın Abdullah Gül ile birlikte yeni bir medya kurma hazırlığında olduğu iddia edildi.

Facebook'a 5 Milyar Dolarlık Ceza

Sosyal medya devi Facebook'a kişisel bilgileri izinsiz ve usulsüz kullandığı sebebiyle 5 milyar dolar ceza kesildi.

Medya Kuruluşlarından Erdoğan'a Tepki

15 Temmuz öncesi Vahdettin Köşkü'nde medya temsilcileriyle buluşan gelen Erdoğan bazı yayın kuruluşlarını toplantıya davet etmemişti.

Baby TV ve Nat Geo Kanalları Digiturk Play'e Katıldı

National Geographic kanalları ve Baby TV Digiturk Play'e katıldı.

RTÜK'ün 3 Yeni Üyesi Belli Oldu

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nda oylama yapıldı. RTÜK'ün 3 yeni üyesi belli oldu.

Ezgi Cantekin Dream TV'den Ayrıldı

Dream TV Müzik Direktörü Ezgi Cantekin kanaldan ayrıldığını açıkladı.

Denizbank'ın Yeni Sahibi Kim Oldu?

Denizbank'ın satışına Rekabet Kurulu onay verdi. Denizbank'ın yeni sahibi kim oldu, banka hangi ülkenin şirketine satıldı?

Mehmet Şimşek, Ali Babacan'ın Partisinde Yer Alacak mı?

Mehmet Şimşek, Ali Babacan'ın kuracağı yeni partide yer alacak mı?

VİDEO HABER
Acun Ilıcalı'nın Yeni Hedefi Almanya

Acun Medya ve TV8'in sahibi Acun Ilıcalı'nın yeni pazar hedefi Almanya...

ÖZEL HABER
Afili Aşk Reytingleri

Kanal D'nin sevilen dizisi Afili Aşk reyting sonuçları nasıl? Afili Aşk reytingleri iyi mi, ne kadar izlendi, kaçıncı sırada, izlenme oranı?

TRT Spor Merkezi Sunucuları Kimdir?

TRT Spor Merkezi sunucuları kimdir? Kanalda yayınlanan Spor Merkezi'nin kadın ve erkek spikerinin isimleri nedir?

RTÜK Çağrı Merkezi Numarası ALO 178 Devreye Girdi

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu yeni numarasını duyurdu. RTÜK çağrı merkezi numarası ALO 178 devreye girdi.Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!