Leke Hangi Diziden Uyarlama Senaryo Çalıntı mı?

Leke hangi diziden uyarlama, senaryo çalıntı mı? Leke dizisi yurtdışından uyarlandı mı, hikaye özgün mü, başka dizide alıntı mı?


Haber Tarihi : 16 Nis 2019 14:19 Son Düzenlenme Tarihi : 16 Nis 2019 20:25

Hem okuyup hem de çalışarak kardeşinin velayetini almaya çalışan Yasemin'in öyküsünü anlatan Leke dizisi uyarlama mı yoksa senaryosu orijinal mi? Son zamanlarda uyarlama dizilerin sayısı artınca seyirciler Leke dizisi uyarlandı mı, hikayesi çalıntı mı gibi konularda meraklı olmaya başladılar. Cem ile Yasemin'in kötü başlayan ama sonrasında farklı bir noktaya evrilecek olan öyküsünü işleyen Leke dizisi ile ilgili detaylara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

leke hangi diziden uyarlama senaryo çalıntı mı uyarlandı mı

Burak Sevinç ile Melis Sezen'in başrol oyuncuları olduğu dizinin oyuncu kadrosunda Mehmet Bozdağan, Selahattin Paşalı, Tuğçe Açıkgöz, Selen Uçer, Nail Kırmızıgül, Nurnisa Yıldırım ve Tolga Güleç gibi isimler yer alıyor. Timur Savcı ile Burak Sağyaşar'ın ortak yapımcısı olduğu dizinin yönetmen koltuğunda ise Metin Balekoğlu oturuyor. Cem Yıldız'ın müziklerini hazırladığı, sanat yönetmeninin Aytaç Çınaroğlu, genel sanat yönetmeninin ise Nilüfer Ayşe Çamur olduğu dizide uygulayıcı yapımcı koltuğunda ise Banu Gündoğdu bulunuyor. Emin Çakır ise dizinin görüntü yönetmenliğini yapıyor. Yıldız Tunç'un senaryosunu kaleme aldığı dizinin resmi kaynaklarına baktığımız zaman ise herhangi bir diziden uyarlama olduğuna dair bir ibareye rastlamıyoruz. Dolayısıyla Leke'nin son zamanlarda Amerika, Kore, Japonya gibi ülkelerden uyarlanan dizilerden birisi olduğunu söylemek mümkün değildir. Salı akşamları Kanal D ekranlarında izleyici karşısına çıkan dizi özgün hikayesi ile seyircisinden ilgi bekleyecek. 

Dizini genel konusunu şu şekilde özetlemek mümkündür:

Yasemin’in hikayesi Almanya’da başlamış, hayatın iniş çıkışları içinde kendini yetiştirme yurdunda bulmuştur. Ancak yaşamaktan korkmamış, hukuk fakültesine girmeyi başarmıştır. Artık hem okuyup hem de çalışmaktadır. Hayattaki tek amacı, babaları farklı olduğu için yetiştirme yurdunda büyüyen işitme engelli kardeşinin velayetini almaktır. Bir yandan da kardeşi Murat’ın ameliyatı için para biriktirmektedir. Cem, varlıklı bir ailenin iki çocuğundan büyük olanıdır. Çocukken annesi Belkıs ve babasını ayrı düşüren, hayatlarını alt üst eden bir olaya tanık olmuştur... Cem; işinde başarılı, parlak bir adam olur. Ancak geçmişte yaşananlar yüzünden kadınlara mesafeli ve güvensizdir. Yasemin ve Cem’in hayatı; Cem’in şirketinin organizasyon gecesinde yaşanan bir olayla kesişir. İki kırık kalp, iki yaralı ruh… Karanlık sırların, ihtirasların, entrikaların arasında yeşermeye çalışan saf bir aşk… Gurur mu galip gelecek aşk mı?leke hangi diziden uyarlandı leke hangi filmin uyarlaması leke hangi diziden uyarlama leke dizisinin hikayesi çalıntı mı leke senaryosu uyarlama mı özgün mü
Kadın Dizisi Ulviye Gerçek Adı Bakıcı Kimdir?

FOX TV'de yayınlanan Kadın dizisinde bakıcı Ulviye kimdir, hangi oyuncu oynuyor? Kadın dizisi Ulviye gerçek adı asıl ismi, nereli yaşı kaç?

TRT'den İstihdam Fazlası Personel İddiaları Hakkında Açıklama

Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları üzerine TRT'den cevap geldi.

BluTV ve Wirecard Önemli Bir Ortaklığa İmza Attı

Yeni nesil medyanın önemli temsilcilerinden olan Blutv, Wirecard ile önemli bir anlaşmaya imza attı.

Huawei Krizi Büyüyor

ABD ile Huawei arasındaki kriz büyüyor. Google'dan çok sert bir hamle geldi.

Erkenci Kuş Bulut Cevher Gerçek Adı Kimdir? Çiftlik Ortağı

Star TV'de yayınlanan dizide Erkenci Kuş Bulut Cevher kimdir, hangi oyuncu kaç yaşında? Erkenci Kuş Bulut Cevher gerçek adı asıl ismi nedir?

Bir Aile Hikayesi Nil Gerçek Adı Berk'in Eski Sevgilisi Kimdir?

FOX TV dizisi Bir Aile Hikayesi Nil gerçek adı asıl ismi kaç yaşında nereli? Bir Aile Hikayesi Berk'in eski sevgilisi kimdir hangi oyuncu?

Hakan: Muhafız'a 3. Sezonda Hangi Oyuncular Katılıyor?

Hakan Muhafız (The Protector) dizisine 3. sezonda hangi oyuncular katılıyor?

Ali Değirmenci EKOTÜRK'e Transfer Oldu

Medya sektörünün deneyimli isimlerinden Ali Değirmenci EKOTÜRK kanalına transfer oldu.

Karnaval Radyolarında Kimlerle Yollar Ayrıldı?

Karnaval Medya bünyesindeki radyolarda önemli ayrılıklar yaşandı.

MİT Tırları Davasında Karar

MİT tırları davasında mahkeme kararını verdi.

Disney, Hulu'yu Satın Aldı

Medya sektöründe önemli bir satın alma işlemi daha gerçekleşti. Disney, Hulu'yu tamamen satın aldığını açıkladı.

Ece Eliboloğlu Çalık Haber Global'e Transfer Oldu

Türk medyasının tecrübeli isimlerinden Ece Eliboloğlu Çalık Haber Global'e transfer oldu.Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!