Leke Hangi Diziden Uyarlama Senaryo Çalıntı mı?

Leke hangi diziden uyarlama, senaryo çalıntı mı? Leke dizisi yurtdışından uyarlandı mı, hikaye özgün mü, başka dizide alıntı mı?


Haber Tarihi : 16 Nis 2019 14:19 Son Düzenlenme Tarihi : 16 Nis 2019 20:25

Hem okuyup hem de çalışarak kardeşinin velayetini almaya çalışan Yasemin'in öyküsünü anlatan Leke dizisi uyarlama mı yoksa senaryosu orijinal mi? Son zamanlarda uyarlama dizilerin sayısı artınca seyirciler Leke dizisi uyarlandı mı, hikayesi çalıntı mı gibi konularda meraklı olmaya başladılar. Cem ile Yasemin'in kötü başlayan ama sonrasında farklı bir noktaya evrilecek olan öyküsünü işleyen Leke dizisi ile ilgili detaylara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

leke hangi diziden uyarlama senaryo çalıntı mı uyarlandı mı

Burak Sevinç ile Melis Sezen'in başrol oyuncuları olduğu dizinin oyuncu kadrosunda Mehmet Bozdağan, Selahattin Paşalı, Tuğçe Açıkgöz, Selen Uçer, Nail Kırmızıgül, Nurnisa Yıldırım ve Tolga Güleç gibi isimler yer alıyor. Timur Savcı ile Burak Sağyaşar'ın ortak yapımcısı olduğu dizinin yönetmen koltuğunda ise Metin Balekoğlu oturuyor. Cem Yıldız'ın müziklerini hazırladığı, sanat yönetmeninin Aytaç Çınaroğlu, genel sanat yönetmeninin ise Nilüfer Ayşe Çamur olduğu dizide uygulayıcı yapımcı koltuğunda ise Banu Gündoğdu bulunuyor. Emin Çakır ise dizinin görüntü yönetmenliğini yapıyor. Yıldız Tunç'un senaryosunu kaleme aldığı dizinin resmi kaynaklarına baktığımız zaman ise herhangi bir diziden uyarlama olduğuna dair bir ibareye rastlamıyoruz. Dolayısıyla Leke'nin son zamanlarda Amerika, Kore, Japonya gibi ülkelerden uyarlanan dizilerden birisi olduğunu söylemek mümkün değildir. Salı akşamları Kanal D ekranlarında izleyici karşısına çıkan dizi özgün hikayesi ile seyircisinden ilgi bekleyecek. 

Dizini genel konusunu şu şekilde özetlemek mümkündür:

Yasemin’in hikayesi Almanya’da başlamış, hayatın iniş çıkışları içinde kendini yetiştirme yurdunda bulmuştur. Ancak yaşamaktan korkmamış, hukuk fakültesine girmeyi başarmıştır. Artık hem okuyup hem de çalışmaktadır. Hayattaki tek amacı, babaları farklı olduğu için yetiştirme yurdunda büyüyen işitme engelli kardeşinin velayetini almaktır. Bir yandan da kardeşi Murat’ın ameliyatı için para biriktirmektedir. Cem, varlıklı bir ailenin iki çocuğundan büyük olanıdır. Çocukken annesi Belkıs ve babasını ayrı düşüren, hayatlarını alt üst eden bir olaya tanık olmuştur... Cem; işinde başarılı, parlak bir adam olur. Ancak geçmişte yaşananlar yüzünden kadınlara mesafeli ve güvensizdir. Yasemin ve Cem’in hayatı; Cem’in şirketinin organizasyon gecesinde yaşanan bir olayla kesişir. İki kırık kalp, iki yaralı ruh… Karanlık sırların, ihtirasların, entrikaların arasında yeşermeye çalışan saf bir aşk… Gurur mu galip gelecek aşk mı?leke hangi diziden uyarlandı leke hangi filmin uyarlaması leke hangi diziden uyarlama leke dizisinin hikayesi çalıntı mı leke senaryosu uyarlama mı özgün mü
2 Haziran 2020 Reyting Sonuçları

02.06.2020 Salı reytingleri açıklandı. 2 Haziran 2020 reyting sonuçlarında Survivor, Çarkıfelek, Doktor Strange, Kral Şakir kaçıncı oldu?

1 Haziran 2020 Reyting Sonuçları

1 Haziran 2020 reyting sonuçları açıklandı.

Farklı Pikap Seçenekleri

31 Mayıs 2020 Reyting Sonuçları

31 Mayıs 2020 reyting sonuçları: John Wick, Survivor, ÇGH 2, Kayıp Balık Dori, Özgür Dünya kaçıncı oldu? İşte pazarın reytingleri.

30 Mayıs 2020 Reyting Sonuçları

30 Mayıs 2020 reyting sonuçlarına göre birinci hangi kanal oldu? Cumartesi akşamı en çok izlenen diziler ve programlar açıklandı.

29 Mayıs 2020 Reyting Sonuçları

29 Mayıs 2020 reyting sonuçları açıklandı. Cuma akşamının en çok izlenen yapımları ve kanalları belli oldu. Arka Sokaklar kaçıncı oldu?

28 Mayıs 2020 Reyting Sonuçları

28 Mayıs 2020 reyting sonuçları belli oldu. 28.05.2020 Perşembe günü Survivor, Gora, Çakallarla Dans 4, Ev Yapımı ne kadar izlendi?

18-23 Mayıs 2020 Tiraj Sonuçları

Tiraj sonuçları belli oldu. 18-23 Mayıs 2020 haftasında en çok hangi gazeteler okundu?

Türk Dizilerinin Pakistan Seyircisi Üzerindeki Etkisi

TRT World önemli bir çalışmaya imza attı ve Türk dizilerinin Pakistan seyircisi üzerindeki etkisini inceledi.

Gün On4: Yeni Puhutv Dizisi

puhutv'nin yeni dizisi Gün On4'ün ilk detayları belli oldu. Dizinin oyuncu kadrosu, yönetmeni ve konusu açıklandı.

27 Mayıs 2020 Reyting Sonuçları

27.05.2020 Çarşamba reytingleri belli oldu. 27 Mayıs 2020 reyting sonuçlarında Survivor mı yoksa Kuruluş Osman mı birinci oldu? Sıralama...

26 Mayıs 2020 Reyting Sonuçları

26.05.2020 Salı reytingleri belli oldu mu? 26 Mayıs 2020 reyting sonuçlarında hangi yapım kaçıncı oldu? İşte günün birincisi...Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!