Leke Hangi Diziden Uyarlama Senaryo Çalıntı mı?

Leke hangi diziden uyarlama, senaryo çalıntı mı? Leke dizisi yurtdışından uyarlandı mı, hikaye özgün mü, başka dizide alıntı mı?


Haber Tarihi : 16 Nis 2019 14:19 Son Düzenlenme Tarihi : 16 Nis 2019 20:25

Hem okuyup hem de çalışarak kardeşinin velayetini almaya çalışan Yasemin'in öyküsünü anlatan Leke dizisi uyarlama mı yoksa senaryosu orijinal mi? Son zamanlarda uyarlama dizilerin sayısı artınca seyirciler Leke dizisi uyarlandı mı, hikayesi çalıntı mı gibi konularda meraklı olmaya başladılar. Cem ile Yasemin'in kötü başlayan ama sonrasında farklı bir noktaya evrilecek olan öyküsünü işleyen Leke dizisi ile ilgili detaylara aşağıdan ulaşabilirsiniz.

leke hangi diziden uyarlama senaryo çalıntı mı uyarlandı mı

Burak Sevinç ile Melis Sezen'in başrol oyuncuları olduğu dizinin oyuncu kadrosunda Mehmet Bozdağan, Selahattin Paşalı, Tuğçe Açıkgöz, Selen Uçer, Nail Kırmızıgül, Nurnisa Yıldırım ve Tolga Güleç gibi isimler yer alıyor. Timur Savcı ile Burak Sağyaşar'ın ortak yapımcısı olduğu dizinin yönetmen koltuğunda ise Metin Balekoğlu oturuyor. Cem Yıldız'ın müziklerini hazırladığı, sanat yönetmeninin Aytaç Çınaroğlu, genel sanat yönetmeninin ise Nilüfer Ayşe Çamur olduğu dizide uygulayıcı yapımcı koltuğunda ise Banu Gündoğdu bulunuyor. Emin Çakır ise dizinin görüntü yönetmenliğini yapıyor. Yıldız Tunç'un senaryosunu kaleme aldığı dizinin resmi kaynaklarına baktığımız zaman ise herhangi bir diziden uyarlama olduğuna dair bir ibareye rastlamıyoruz. Dolayısıyla Leke'nin son zamanlarda Amerika, Kore, Japonya gibi ülkelerden uyarlanan dizilerden birisi olduğunu söylemek mümkün değildir. Salı akşamları Kanal D ekranlarında izleyici karşısına çıkan dizi özgün hikayesi ile seyircisinden ilgi bekleyecek. 

Dizini genel konusunu şu şekilde özetlemek mümkündür:

Yasemin’in hikayesi Almanya’da başlamış, hayatın iniş çıkışları içinde kendini yetiştirme yurdunda bulmuştur. Ancak yaşamaktan korkmamış, hukuk fakültesine girmeyi başarmıştır. Artık hem okuyup hem de çalışmaktadır. Hayattaki tek amacı, babaları farklı olduğu için yetiştirme yurdunda büyüyen işitme engelli kardeşinin velayetini almaktır. Bir yandan da kardeşi Murat’ın ameliyatı için para biriktirmektedir. Cem, varlıklı bir ailenin iki çocuğundan büyük olanıdır. Çocukken annesi Belkıs ve babasını ayrı düşüren, hayatlarını alt üst eden bir olaya tanık olmuştur... Cem; işinde başarılı, parlak bir adam olur. Ancak geçmişte yaşananlar yüzünden kadınlara mesafeli ve güvensizdir. Yasemin ve Cem’in hayatı; Cem’in şirketinin organizasyon gecesinde yaşanan bir olayla kesişir. İki kırık kalp, iki yaralı ruh… Karanlık sırların, ihtirasların, entrikaların arasında yeşermeye çalışan saf bir aşk… Gurur mu galip gelecek aşk mı?leke hangi diziden uyarlandı leke hangi filmin uyarlaması leke hangi diziden uyarlama leke dizisinin hikayesi çalıntı mı leke senaryosu uyarlama mı özgün mü
Gençlerbirliği Galatasaray Şifresiz Hangi Yabancı Kanalda Nasıl İzlenir?

05.10.2019 Gençlerbirliği Galatasaray maçı şifresiz hangi yabancı kanalda uyduda frekansta? GB - GS şifresiz nasıl izlenir?

TRT Maç Özetleri Krizini Çözdü

Hasret bitiyor. 6 haftalık kriz çözüldü ve TRT Süper Lig ile 1. Lig maç özetlerini yayınlamaya başlıyor.

Oğuz Haksever Haber Global'e Transfer Oldu

Medya sektörünün deneyimli isimlerinden Oğuz Haksever'in Haber Global'e transfer olduğu öğrenildi.

Best FM Yeni Logosu ile Yeni Yayın Dönemine Hazır

Best Medya bünyesinde yayın yapan Best FM yeni logosu ile yeni yayın dönemine giriyor.

ÖZEL HABER
Şampiyon Dizisi Reytingleri

TRT 1'de yayınlanan Şampiyon dizisi reytingleri izlenme oranı kaçıncı oldu? Şampiyon reyting sonuçları kaçıncı sırada ne kadar izlendi?

ÖZEL HABER
Mucize Doktor Reytingleri

FOX TV dizisi Mucize Doktor reyting sonuçları izlenme oranı ne kadar izlendi kaçıncı oldu? Mucize Doktor reytingleri nasıl, kaçıncı sırada?

Jülide Yiğittürk Dünya Gazetesi'nden Ayrıldı

Ekonomi medyasının güçlü temsilcilerinden Dünya Gazetesi ile Jülide Yiğittürk'ün yolları ayrıldı.

Eylem Doğan NTV'den Ayrıldı

Doğuş Medya bünyesindeki NTV'de Eylem Doğan ile yollar ayrıldı.

Zeliha Saraç Bloomberg HT'ye Transfer Oldu

24 TV'den ayrılan Zeliha Saraç, Ciner Medya bünyesindeki ekonomi kanalı Bloomberg HT'ye transfer oldu.

ÖZEL HABER
Çocuk Dizisi Reytingleri

Star TV'de yayınlanan Çocuk dizisi reytingleri nasıl kaçıncı oldu ne kadar izlendi? Çocuk dizisi reyting sonuçları rating ve izlenme oranı.

Ali Babacan Konuştu

Yeni parti hazırlığında olan Ali Babacan Karar'a konuştu.

ÖZEL HABER
Aşk Ağlatır Reytingleri

Show TV dizisi Aşk Ağlatır reyting sonuçları ne kadar izlendi izlenme oranı iyi mi? Aşk Ağlatır reytingleri, kaçıncı sırada, rating durumu.Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!