Ay Lav Yu Nerede Çekildi Tinne Hangi Köyde Şehirde?

Sinema filmi Ay Lav Yu nerede çekildi? Filmdeki Tinne köyü gerçekte hangi şehirde? Çekimler hangi köyde ilçede yapıldı? Adres ve konum.


Haber Tarihi : 30 Nis 2019 19:10

Türk sinemasında son dönemlere damga vuran komedi filmlerinden birisi olan Ay Lav Yu'nun çekim yerleri seyircilerin merak konusu oldu. 2010'da vizyona giren ve hala televizyonda zaman zaman izleyici ile buluşan Ay Lav Yu filmi nerede çekildi? Ay Lav Yu'nun çekimleri hangi şehirde, köyde, kasabada, mahallede yapıldı? Filmdeki Tinne köyü gerçekte neresi, setin kurulduğu adres ve konum bilgileri...

ay lav yu nerede çekildi hangi köyde şehirde ilçede

Sermiyan Midyat'ın hem senaryosunu yazıp yönetmen koltuğunda oturduğu hem de başrolünde olduğu Ay Lav Yu filminin oyuncu kadrosunda Meray Ülgen, Ayşenil Şamlıoğlu, Cengiz Bozkurt, Ayça Damgacı, Fadik Sevin Atasoy, Steve Guttenberg, Mariel Hemingway, Mazlum Çimen, Nazlı Tosunoğlu gibi isimler bulunuyordu. Kürtçe'de "yok" anlamına gelen Tinne Köyü ve halkının yaşadığı olayları anlatan film, izleyenlere eğlenceli bir hikaye sunuyor. Kürt ve Süryanilerden oluşan bir nüfusa sahip olan Tinne Köyü'nde halkın kimlik belgesi yoktur, köyün ise devlette bir kaydı bulunmaz. Dolayısıyla hiçbir resmi iş yapılamaz, resmiyette büyük bir karmaşa söz konusudur. İbrahim ise kimlik belgesine sahip tek kişidir. Babası onun okuması için Papaz'ın nüfusuna kaydettirmiştir. Günlerden bir gün İbrahim evlenmeye karar verince bu nüfus ve kayıt meselesi iyice karışır ve olaylar gelişir. Ay Lav Yu Filmi Nerede Çekildi?

Ay Lav Yu filminin çekimleri Hasankeyf ve İzbırak yörelerinde gerçekleştirilmiştir. Dolasıyla çekimlerin ağırlıklı bir bölümü Mardin ve Batman şehirlerine bağlı olan alanlarda gerçekleştirilmiştir. Köy manzaraları ve doğal alanların hakim olduğu film, izleyen pek çok kişinin beğenisini kazanmayı başarmıştır.ay lav yu filmini çekimleri nerede yapıldı ay lav yu filmindeki köy nerede
2019 Copa America Hangi Kanalda? Amerika Kupası Nasıl İzlenir?

2019 Copa America heyecanı hangi kanalda? Amerika Kupası maçları nerede yayınlanıyor, nasıl izlenir, karşılaşmalar şifreli mi şifresiz mi?

VİDEO HABER
Özlenen Siyasi Mizah İsmail Baki ile Dönüyor

İstanbul BŞB Başkanlığı için yarışan Ekrem İmamoğlu ve Binali Yıldırım'ın çıkacağı ortak yayın öncesinde İsmail Baki'den mizah dolu içerik.

Yeni Sezonda Halka'dan Hangi Oyuncular Ayrıldı?

İkinci sezonda Halka dizisinden kimler ayrıldı? Heyecanla beklenen Halka'nın yeni sezonunda hangi oyuncular olmayacak?

VİDEO HABER
Rastgele Sunucusu Kimdir? Hangi Oyuncu Sunuyor?

TRT 1'de yayınlanan yeni yarışma programı Rastlege'yi hangi oyuncu sunuyor, spiker moderatör kim? Rastgele sunucusu kimdir?

Ali Naci Küçük Hürriyet Gazetesinden Ayrıldı mı?

Deneyimli Galatasaray muhabiri Ali Naci Küçük Hürriyet gazetesinden ayrıldı mı?

Zeynep Özyol CNN Türk'ten Ayrıldı mı?

Demirören Medya bünyesindeki CNN Türk ile Zeynep Özyol'un yolları ayrıldı. Kanalda Bugün programını sunan Özyol'un yerine kim geçecek?

BJK TV Neden Kapandı?

Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün resmi kanalı BJK TV neden kapandı?

İmamoğlu-Yıldırım Yayınını İsmail Küçükkaya Yönetecek

Ekrem İmamoğlu - Binali Yıldırım yayınını İsmail Küçükkaya yönetecek.

İspanyol Kanalı Nova Hangi Türk Dizilerini Yayınlıyor?

İspanyol kanalı Nova hangi Türk dizilerini yayınlıyor? Kanal, yedi Türk yapımını daha seyirciyle buluşturmaya hazırlanıyor.

ÖZEL HABER
2019 Kadınlar Dünya Kupası Hangi Kanalda Yayınlanıyor?

FIFA 2019 Kadınlar Dünya Kupası hangi kanalda yayınlanıyor? Maçların yayıncısı belli oldu.

TRT World'den Fatih Er ve Selim Atalay'a Yeni Görev

TRT World yönetiminde önemli görev değişiklikleri yaşandı. Fatih Er ve Selim Atalay'ın yeni görevleri belli oldu.

Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu Hangi Kanalda Karşı Karşıya Gelecek?

İstanbul adayları Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu hangi kanalda karşı karşıya gelecek?Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!