Ay Lav Yu Nerede Çekildi Tinne Hangi Köyde Şehirde?

Sinema filmi Ay Lav Yu nerede çekildi? Filmdeki Tinne köyü gerçekte hangi şehirde? Çekimler hangi köyde ilçede yapıldı? Adres ve konum.


Haber Tarihi : 30 Nis 2019 19:10

Türk sinemasında son dönemlere damga vuran komedi filmlerinden birisi olan Ay Lav Yu'nun çekim yerleri seyircilerin merak konusu oldu. 2010'da vizyona giren ve hala televizyonda zaman zaman izleyici ile buluşan Ay Lav Yu filmi nerede çekildi? Ay Lav Yu'nun çekimleri hangi şehirde, köyde, kasabada, mahallede yapıldı? Filmdeki Tinne köyü gerçekte neresi, setin kurulduğu adres ve konum bilgileri...

ay lav yu nerede çekildi hangi köyde şehirde ilçede

Sermiyan Midyat'ın hem senaryosunu yazıp yönetmen koltuğunda oturduğu hem de başrolünde olduğu Ay Lav Yu filminin oyuncu kadrosunda Meray Ülgen, Ayşenil Şamlıoğlu, Cengiz Bozkurt, Ayça Damgacı, Fadik Sevin Atasoy, Steve Guttenberg, Mariel Hemingway, Mazlum Çimen, Nazlı Tosunoğlu gibi isimler bulunuyordu. Kürtçe'de "yok" anlamına gelen Tinne Köyü ve halkının yaşadığı olayları anlatan film, izleyenlere eğlenceli bir hikaye sunuyor. Kürt ve Süryanilerden oluşan bir nüfusa sahip olan Tinne Köyü'nde halkın kimlik belgesi yoktur, köyün ise devlette bir kaydı bulunmaz. Dolayısıyla hiçbir resmi iş yapılamaz, resmiyette büyük bir karmaşa söz konusudur. İbrahim ise kimlik belgesine sahip tek kişidir. Babası onun okuması için Papaz'ın nüfusuna kaydettirmiştir. Günlerden bir gün İbrahim evlenmeye karar verince bu nüfus ve kayıt meselesi iyice karışır ve olaylar gelişir. 



Ay Lav Yu Filmi Nerede Çekildi?

Ay Lav Yu filminin çekimleri Hasankeyf ve İzbırak yörelerinde gerçekleştirilmiştir. Dolasıyla çekimlerin ağırlıklı bir bölümü Mardin ve Batman şehirlerine bağlı olan alanlarda gerçekleştirilmiştir. Köy manzaraları ve doğal alanların hakim olduğu film, izleyen pek çok kişinin beğenisini kazanmayı başarmıştır.



ay lav yu filmini çekimleri nerede yapıldı ay lav yu filmindeki köy nerede




beIN Sports Selçuk Dereli'nin Programını Neden İptal Etti?

Eski hakem Selçuk Dereli'nin beIN Sports ekranlarında yapacağı program neden iptal edildi?

Tuba Emlek Halk TV'den Neden Ayrıldı?

Halk TV'nin önemli isimlerinden Tuba Emlek kanaldan ayrıldığını duyurdu. Emlek, ayrılık nedenini de sosyal medyadan açıkladı.

Fenerbahçe Gazişehir Gaziantep Şifresiz Hangi Yabancı Kanalda Nasıl İzlenir?

19.08.2019 Fenerbahçe Gazişehir Gaziantep maçı şifresiz hangi yabancı kanalda frekansta? FB Gazişehir maç linki canlı yayın nasıl izlenir?

Kasımpaşa Trabzonspor Şifresiz Hangi Yabancı Kanalda Nasıl İzlenir?

18.08.2019 Kasımpaşa Trabzonspor maçı şifresiz hangi yabancı kanalda uyduda frekansta? Kasımpaşa TS maç linki canlı yayın nasıl izlenir?

Sivasspor Beşiktaş Şifresiz Hangi Yabancı Kanalda Nasıl İzlenir?

17.08.2019 Sivasspor Beşiktaş maçı şifresiz hangi yabancı kanalda uyduda frekansta? Sivas BJK maç linki canlı yayın nasıl izlenir?

Denizlispor Galatasaray Şifresiz Hangi Yabancı Kanalda Nasıl İzlenir?

16.08.2019 Denizlispor Galatasaray şifresiz hangi yabancı kanalda, uyduda, frekansta? Denizli GS maç linki canlı yayın nasıl izlenir?

Trabzonspor Sparta Prag Şifresiz Hangi Yabancı Kanalda?

15.08.2019 rövanş maçı Trabzonspor Sparta Prag şifresiz hangi yabancı kanalda? TS Sparta Prag maçı nasıl izlenir maç linki canlı yayın.

Galatasaray Fiorentina Şifresiz Hangi Yabancı Kanalda Nasıl İzlenir?

11.08.2019 Galatasaray Fiorentina şifresiz hangi yabancı kanalda, uyduda, frekansta? GS Fiorentina maç linki canlı yayın nasıl izlenir?

Beşiktaş Panathinaikos Şifresiz Hangi Yabancı Kanalda Nasıl İzlenir?

10.08.2019 tarihli Beşiktaş Panathinaikos şifresiz hangi yabancı kanalda, uyduda, frekansta? BJK Panathinaikos maç linki nasıl izlenir?

Demirören Medya CEO'su Mehmet Soysal Görevden Alındı mı?

Hareketlilik sürüyor. Demirören Medya Grubu'nun CEO'su Mehmet Soysal'ın görevden alındığı belirtiliyor.

ÖZEL HABER
2019-2020 Hangi Kanalda Hangi Lig Yayınlanıyor Nasıl Şifresiz İzlenir?

2019-2020 sezonunda hangi kanalda hangi lig yayınlanıyor, lig maçlarını hangi kanal veriyor, maçlar nasıl şifresiz izlenir?

Elimi Bırakma'nın 2. Sezon Yeni Oyuncuları Belli Oldu

2019-2020 yayın döneminde iddialı hazırlanan TRT 1 dizisi Elimi Bırakma'nın 2. sezon yeni oyuncuları açıklandı.



Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!