Ay Lav Yu Nerede Çekildi Tinne Hangi Köyde Şehirde?

Sinema filmi Ay Lav Yu nerede çekildi? Filmdeki Tinne köyü gerçekte hangi şehirde? Çekimler hangi köyde ilçede yapıldı? Adres ve konum.


Haber Tarihi : 30 Nis 2019 19:10

Türk sinemasında son dönemlere damga vuran komedi filmlerinden birisi olan Ay Lav Yu'nun çekim yerleri seyircilerin merak konusu oldu. 2010'da vizyona giren ve hala televizyonda zaman zaman izleyici ile buluşan Ay Lav Yu filmi nerede çekildi? Ay Lav Yu'nun çekimleri hangi şehirde, köyde, kasabada, mahallede yapıldı? Filmdeki Tinne köyü gerçekte neresi, setin kurulduğu adres ve konum bilgileri...

ay lav yu nerede çekildi hangi köyde şehirde ilçede

Sermiyan Midyat'ın hem senaryosunu yazıp yönetmen koltuğunda oturduğu hem de başrolünde olduğu Ay Lav Yu filminin oyuncu kadrosunda Meray Ülgen, Ayşenil Şamlıoğlu, Cengiz Bozkurt, Ayça Damgacı, Fadik Sevin Atasoy, Steve Guttenberg, Mariel Hemingway, Mazlum Çimen, Nazlı Tosunoğlu gibi isimler bulunuyordu. Kürtçe'de "yok" anlamına gelen Tinne Köyü ve halkının yaşadığı olayları anlatan film, izleyenlere eğlenceli bir hikaye sunuyor. Kürt ve Süryanilerden oluşan bir nüfusa sahip olan Tinne Köyü'nde halkın kimlik belgesi yoktur, köyün ise devlette bir kaydı bulunmaz. Dolayısıyla hiçbir resmi iş yapılamaz, resmiyette büyük bir karmaşa söz konusudur. İbrahim ise kimlik belgesine sahip tek kişidir. Babası onun okuması için Papaz'ın nüfusuna kaydettirmiştir. Günlerden bir gün İbrahim evlenmeye karar verince bu nüfus ve kayıt meselesi iyice karışır ve olaylar gelişir. Ay Lav Yu Filmi Nerede Çekildi?

Ay Lav Yu filminin çekimleri Hasankeyf ve İzbırak yörelerinde gerçekleştirilmiştir. Dolasıyla çekimlerin ağırlıklı bir bölümü Mardin ve Batman şehirlerine bağlı olan alanlarda gerçekleştirilmiştir. Köy manzaraları ve doğal alanların hakim olduğu film, izleyen pek çok kişinin beğenisini kazanmayı başarmıştır.ay lav yu filmini çekimleri nerede yapıldı ay lav yu filmindeki köy nerede
Galatasaray Trabzonspor Şifresiz Veren Yabancı Kanallar ve İzleme Yöntemleri

05.07.2020 Galatasaray Trabzonspor şifresiz hangi yabancı kanalda yayınlanıyor? GS TS maç linki canlı yayın nasıl izlenir, hangi uyduda?

Pırlanta Küpe

Sevginin Sembolü: Pırlanta Yüzük

Erkek Çocuk Eşofman Takımları

Mont Modelleri

Photoderm

Başakşehir Galatasaray Şifresiz Veren Yabancı Kanallar ve İzleme Yöntemleri

28.06.2020 Başakşehir Galatasaray şifresiz veren yabancı kanallar hangi uyduda? Başakşehir GS maç linki ile canlı yayın nasıl izlenir?

Suna Tanımaer, Best FM Genel Müdürü Oldu

Best FM'in yeni genel müdürü Suna Tanımaer oldu.

Galatasaray Gaziantep Şifresiz Veren Yabancı Kanallar ve İzleme Yöntemleri

28. hafta maçı Galatasaray Gaziantep şifresiz veren yabancı kanallar hangi uyduda? GS Gaziantep canlı yayın maç linki ile nasıl izlenir?

Kasımpaşa Fenerbahçe Şifresiz Veren Yabancı Kanallar ve İzleme Yöntemleri

20 Haziran 2020 Pazar Kasımpaşa Fenerbahçe şifresiz veren yabancı kanallar nasıl izlenir? Kasımpaşa FB maç linki canlı yayın hangi uyduda?

Denizlispor Beşiktaş Şifresiz Veren Yabancı Kanallar ve İzleme Yöntemleri

Yukatel Denizlispor Beşiktaş maçını şifresiz veren yabancı kanallar hangi uyduda? Denizli BJK maç linki canlı yayın nasıl izlenir?

Süper Lig Maçları Nasıl İzlenir?

Spor Toto Süper Lig'de oynanan maçlar canlı yayın ile şifresiz nasıl izlenir? Maç linki ile internetten izlenir mi, yabancı kanallar var mı?Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!