Ece Eliboloğlu Çalık Haber Global'e Transfer Oldu

Türk medyasının tecrübeli isimlerinden Ece Eliboloğlu Çalık Haber Global'e transfer oldu.


Haber Tarihi : 13 May 2019 23:54

Ekranların yeni haber kanallarından birisi olan ve sektöre iddialı bir giriş yapmayı başaran Azerbaycan sermayeli Haber Global, deneyimli bir ismi daha kadrosuna kattı.

CNN Türk ile yollarını ayıran Ece Eliboloğlu Çalık, Haber Global ailesine katıldı.

Deneyimli televizyoncu 2008-2015 yılları arasında CNN Türk'te yayınlanan Cüneyt Özdemir’in sunduğu 5N1K programının yapımcılığını üstlendikten sonra, Kanal D Haber ve CNN Türk ekonomi servisinde editörlük yaptı. Çalık, Haber Global’de editör olarak çalışmaya devam edecek.

Ece Eliboloğlu Çalık Kimdir?

ece eliboloğlu çalık kimdir

İstanbul Üniversitesi'ne 2004 yılında giriş yaptı. Çift ana dal yaparak İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü ile Edebiyat Fakültesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü'nden başarı ile mezun oldu.

2006 yılında Kanal D'nin Arşiv bölümünde ve CNN Türk Haber Merkezi'nde staj yaptı. 2007 yılında Soner Yalçın ve Cüneyt Özdemir'in yapım şirketi olan Project'e Muhabir Asistanı olarak girdi. 2008 yılında yoluna Dipnot Production'da Cüneyt Özdemir ile muhabir olarak devam etti. 2008-2015 yılları arasında CNN Türk'te yayınlanan 5N1K programında birçok haber dosyasına imza attı. 2013-2015 yılları arasında 5N1K programının yapımcılığını üstlendi.

2009 yılında Cüneyt Özdemir'in kaleme aldığı "Önemli İşler Dairesi" isimli kitabının araştırmalarını ve editörlüğünü yaptı. 2009 yılında 4 yıl boyunca CNN Türk'te yayınlanan Sabancı Vakfı'nın katkıları ile Fark Yaratanlar isimli programın muhabirliğini ve metin yazarlığını yaptı. 2009 yılında TRT Türk'te yayınlanan Kentler ve Gölgeler programının yapım ekibinde yer aldı.

2010 yılında bir Avrupa Birliği Hibe Programı olan ve CNN Türk'te yayınlanan "Kulaktan Kulağa AB" isimli 4 bölümlük belgeselin metin yazarlığını yaptı. 2012 yılında CNN Türk'te yayınlanan Cüneyt Özdemir ile Soru-Yorum programının yapımcılığını üstlendi. 2012-2015 yılları arasında Dipnot.tv ve Türkiye'nin ilk digital dergisi olan Dipnot Tablet'in Genel Yayın Yönetmenliğini yaptı.’Kalebodur ile Mimarlar Konuşuyor’ sayfasını hazırladı.

2014-2015 yılları arasında 3 dönem Kadir Has Üniversitesi’nde yapımcılık ve reji yönetimi konusunda eğitimler verdi. Eylül 2015'te CNN Türk'te Ekonomi departmanına editör olarak geçti, “Ah Şu Kilolar”, “Ah Şu Ergenler” belgesellerinin yapımcılığını üstlendi. Yine CNN Türk’te yayınlanan “Yaşamın Kimyası” isimli programın yapımcılığını, editörlüğünü yaptı. Önemli firmaların sahipleri ile görüşüp fabrikalarında röportaj gerçekleştirdi. 2017’de Ahmet Hakan döneminde Kanal D Haber'e transfer oldu ve editörlük yaptı.ece eliboloğlu çalık kimdir
Kadın Dizisi Ulviye Gerçek Adı Bakıcı Kimdir?

FOX TV'de yayınlanan Kadın dizisinde bakıcı Ulviye kimdir, hangi oyuncu oynuyor? Kadın dizisi Ulviye gerçek adı asıl ismi, nereli yaşı kaç?

TRT'den İstihdam Fazlası Personel İddiaları Hakkında Açıklama

Kılıçdaroğlu'nun açıklamaları üzerine TRT'den cevap geldi.

BluTV ve Wirecard Önemli Bir Ortaklığa İmza Attı

Yeni nesil medyanın önemli temsilcilerinden olan Blutv, Wirecard ile önemli bir anlaşmaya imza attı.

Huawei Krizi Büyüyor

ABD ile Huawei arasındaki kriz büyüyor. Google'dan çok sert bir hamle geldi.

Erkenci Kuş Bulut Cevher Gerçek Adı Kimdir? Çiftlik Ortağı

Star TV'de yayınlanan dizide Erkenci Kuş Bulut Cevher kimdir, hangi oyuncu kaç yaşında? Erkenci Kuş Bulut Cevher gerçek adı asıl ismi nedir?

Bir Aile Hikayesi Nil Gerçek Adı Berk'in Eski Sevgilisi Kimdir?

FOX TV dizisi Bir Aile Hikayesi Nil gerçek adı asıl ismi kaç yaşında nereli? Bir Aile Hikayesi Berk'in eski sevgilisi kimdir hangi oyuncu?

Hakan: Muhafız'a 3. Sezonda Hangi Oyuncular Katılıyor?

Hakan Muhafız (The Protector) dizisine 3. sezonda hangi oyuncular katılıyor?

Ali Değirmenci EKOTÜRK'e Transfer Oldu

Medya sektörünün deneyimli isimlerinden Ali Değirmenci EKOTÜRK kanalına transfer oldu.

Karnaval Radyolarında Kimlerle Yollar Ayrıldı?

Karnaval Medya bünyesindeki radyolarda önemli ayrılıklar yaşandı.

MİT Tırları Davasında Karar

MİT tırları davasında mahkeme kararını verdi.

Disney, Hulu'yu Satın Aldı

Medya sektöründe önemli bir satın alma işlemi daha gerçekleşti. Disney, Hulu'yu tamamen satın aldığını açıkladı.

Ece Eliboloğlu Çalık Haber Global'e Transfer Oldu

Türk medyasının tecrübeli isimlerinden Ece Eliboloğlu Çalık Haber Global'e transfer oldu.Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!