Ece Eliboloğlu Çalık Haber Global'e Transfer Oldu

Türk medyasının tecrübeli isimlerinden Ece Eliboloğlu Çalık Haber Global'e transfer oldu.


Haber Tarihi : 13 May 2019 23:54

Ekranların yeni haber kanallarından birisi olan ve sektöre iddialı bir giriş yapmayı başaran Azerbaycan sermayeli Haber Global, deneyimli bir ismi daha kadrosuna kattı.

CNN Türk ile yollarını ayıran Ece Eliboloğlu Çalık, Haber Global ailesine katıldı.

Deneyimli televizyoncu 2008-2015 yılları arasında CNN Türk'te yayınlanan Cüneyt Özdemir’in sunduğu 5N1K programının yapımcılığını üstlendikten sonra, Kanal D Haber ve CNN Türk ekonomi servisinde editörlük yaptı. Çalık, Haber Global’de editör olarak çalışmaya devam edecek.

Ece Eliboloğlu Çalık Kimdir?

ece eliboloğlu çalık kimdir

İstanbul Üniversitesi'ne 2004 yılında giriş yaptı. Çift ana dal yaparak İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü ile Edebiyat Fakültesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü'nden başarı ile mezun oldu.

2006 yılında Kanal D'nin Arşiv bölümünde ve CNN Türk Haber Merkezi'nde staj yaptı. 2007 yılında Soner Yalçın ve Cüneyt Özdemir'in yapım şirketi olan Project'e Muhabir Asistanı olarak girdi. 2008 yılında yoluna Dipnot Production'da Cüneyt Özdemir ile muhabir olarak devam etti. 2008-2015 yılları arasında CNN Türk'te yayınlanan 5N1K programında birçok haber dosyasına imza attı. 2013-2015 yılları arasında 5N1K programının yapımcılığını üstlendi.

2009 yılında Cüneyt Özdemir'in kaleme aldığı "Önemli İşler Dairesi" isimli kitabının araştırmalarını ve editörlüğünü yaptı. 2009 yılında 4 yıl boyunca CNN Türk'te yayınlanan Sabancı Vakfı'nın katkıları ile Fark Yaratanlar isimli programın muhabirliğini ve metin yazarlığını yaptı. 2009 yılında TRT Türk'te yayınlanan Kentler ve Gölgeler programının yapım ekibinde yer aldı.

2010 yılında bir Avrupa Birliği Hibe Programı olan ve CNN Türk'te yayınlanan "Kulaktan Kulağa AB" isimli 4 bölümlük belgeselin metin yazarlığını yaptı. 2012 yılında CNN Türk'te yayınlanan Cüneyt Özdemir ile Soru-Yorum programının yapımcılığını üstlendi. 2012-2015 yılları arasında Dipnot.tv ve Türkiye'nin ilk digital dergisi olan Dipnot Tablet'in Genel Yayın Yönetmenliğini yaptı.’Kalebodur ile Mimarlar Konuşuyor’ sayfasını hazırladı.

2014-2015 yılları arasında 3 dönem Kadir Has Üniversitesi’nde yapımcılık ve reji yönetimi konusunda eğitimler verdi. Eylül 2015'te CNN Türk'te Ekonomi departmanına editör olarak geçti, “Ah Şu Kilolar”, “Ah Şu Ergenler” belgesellerinin yapımcılığını üstlendi. Yine CNN Türk’te yayınlanan “Yaşamın Kimyası” isimli programın yapımcılığını, editörlüğünü yaptı. Önemli firmaların sahipleri ile görüşüp fabrikalarında röportaj gerçekleştirdi. 2017’de Ahmet Hakan döneminde Kanal D Haber'e transfer oldu ve editörlük yaptı.ece eliboloğlu çalık kimdir
Babacan ve Gül Kendi Medyasını Kuruyor

AK Parti'den istifa eden Ali Babacan'ın Abdullah Gül ile birlikte yeni bir medya kurma hazırlığında olduğu iddia edildi.

Facebook'a 5 Milyar Dolarlık Ceza

Sosyal medya devi Facebook'a kişisel bilgileri izinsiz ve usulsüz kullandığı sebebiyle 5 milyar dolar ceza kesildi.

Medya Kuruluşlarından Erdoğan'a Tepki

15 Temmuz öncesi Vahdettin Köşkü'nde medya temsilcileriyle buluşan gelen Erdoğan bazı yayın kuruluşlarını toplantıya davet etmemişti.

Baby TV ve Nat Geo Kanalları Digiturk Play'e Katıldı

National Geographic kanalları ve Baby TV Digiturk Play'e katıldı.

RTÜK'ün 3 Yeni Üyesi Belli Oldu

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu'nda oylama yapıldı. RTÜK'ün 3 yeni üyesi belli oldu.

Ezgi Cantekin Dream TV'den Ayrıldı

Dream TV Müzik Direktörü Ezgi Cantekin kanaldan ayrıldığını açıkladı.

Denizbank'ın Yeni Sahibi Kim Oldu?

Denizbank'ın satışına Rekabet Kurulu onay verdi. Denizbank'ın yeni sahibi kim oldu, banka hangi ülkenin şirketine satıldı?

Mehmet Şimşek, Ali Babacan'ın Partisinde Yer Alacak mı?

Mehmet Şimşek, Ali Babacan'ın kuracağı yeni partide yer alacak mı?

VİDEO HABER
Acun Ilıcalı'nın Yeni Hedefi Almanya

Acun Medya ve TV8'in sahibi Acun Ilıcalı'nın yeni pazar hedefi Almanya...

ÖZEL HABER
Afili Aşk Reytingleri

Kanal D'nin sevilen dizisi Afili Aşk reyting sonuçları nasıl? Afili Aşk reytingleri iyi mi, ne kadar izlendi, kaçıncı sırada, izlenme oranı?

TRT Spor Merkezi Sunucuları Kimdir?

TRT Spor Merkezi sunucuları kimdir? Kanalda yayınlanan Spor Merkezi'nin kadın ve erkek spikerinin isimleri nedir?

RTÜK Çağrı Merkezi Numarası ALO 178 Devreye Girdi

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu yeni numarasını duyurdu. RTÜK çağrı merkezi numarası ALO 178 devreye girdi.Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!