Ece Eliboloğlu Çalık Haber Global'e Transfer Oldu

Türk medyasının tecrübeli isimlerinden Ece Eliboloğlu Çalık Haber Global'e transfer oldu.


Haber Tarihi : 13 May 2019 23:54

Ekranların yeni haber kanallarından birisi olan ve sektöre iddialı bir giriş yapmayı başaran Azerbaycan sermayeli Haber Global, deneyimli bir ismi daha kadrosuna kattı.

CNN Türk ile yollarını ayıran Ece Eliboloğlu Çalık, Haber Global ailesine katıldı.

Deneyimli televizyoncu 2008-2015 yılları arasında CNN Türk'te yayınlanan Cüneyt Özdemir’in sunduğu 5N1K programının yapımcılığını üstlendikten sonra, Kanal D Haber ve CNN Türk ekonomi servisinde editörlük yaptı. Çalık, Haber Global’de editör olarak çalışmaya devam edecek.

Ece Eliboloğlu Çalık Kimdir?

ece eliboloğlu çalık kimdir

İstanbul Üniversitesi'ne 2004 yılında giriş yaptı. Çift ana dal yaparak İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü ile Edebiyat Fakültesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü'nden başarı ile mezun oldu.

2006 yılında Kanal D'nin Arşiv bölümünde ve CNN Türk Haber Merkezi'nde staj yaptı. 2007 yılında Soner Yalçın ve Cüneyt Özdemir'in yapım şirketi olan Project'e Muhabir Asistanı olarak girdi. 2008 yılında yoluna Dipnot Production'da Cüneyt Özdemir ile muhabir olarak devam etti. 2008-2015 yılları arasında CNN Türk'te yayınlanan 5N1K programında birçok haber dosyasına imza attı. 2013-2015 yılları arasında 5N1K programının yapımcılığını üstlendi.

2009 yılında Cüneyt Özdemir'in kaleme aldığı "Önemli İşler Dairesi" isimli kitabının araştırmalarını ve editörlüğünü yaptı. 2009 yılında 4 yıl boyunca CNN Türk'te yayınlanan Sabancı Vakfı'nın katkıları ile Fark Yaratanlar isimli programın muhabirliğini ve metin yazarlığını yaptı. 2009 yılında TRT Türk'te yayınlanan Kentler ve Gölgeler programının yapım ekibinde yer aldı.

2010 yılında bir Avrupa Birliği Hibe Programı olan ve CNN Türk'te yayınlanan "Kulaktan Kulağa AB" isimli 4 bölümlük belgeselin metin yazarlığını yaptı. 2012 yılında CNN Türk'te yayınlanan Cüneyt Özdemir ile Soru-Yorum programının yapımcılığını üstlendi. 2012-2015 yılları arasında Dipnot.tv ve Türkiye'nin ilk digital dergisi olan Dipnot Tablet'in Genel Yayın Yönetmenliğini yaptı.’Kalebodur ile Mimarlar Konuşuyor’ sayfasını hazırladı.

2014-2015 yılları arasında 3 dönem Kadir Has Üniversitesi’nde yapımcılık ve reji yönetimi konusunda eğitimler verdi. Eylül 2015'te CNN Türk'te Ekonomi departmanına editör olarak geçti, “Ah Şu Kilolar”, “Ah Şu Ergenler” belgesellerinin yapımcılığını üstlendi. Yine CNN Türk’te yayınlanan “Yaşamın Kimyası” isimli programın yapımcılığını, editörlüğünü yaptı. Önemli firmaların sahipleri ile görüşüp fabrikalarında röportaj gerçekleştirdi. 2017’de Ahmet Hakan döneminde Kanal D Haber'e transfer oldu ve editörlük yaptı.ece eliboloğlu çalık kimdir
Vodafone TV Kafa Doktoru ile Dijital Rekabete Katılıyor

Dijital dizi platformlarına bir yenisi daha ekleniyor. Vodafone TV, Kafa Doktoru adlı yeni internet dizisi ile dijital rekabete katılıyor.

Fanatik Oyununun Prömiyeri Kenter Tiyatrosu'nda Yapıldı

Michael Önder'in yazdığı, Salih Bademci, Neslihan Arslan ve Nurhan Özenen'in oynadığı tiyatro oyunu Fanatik'in prömiyeri yapıldı.

VİDEO HABER
Ramo Nerede Çekiliyor Taşkapı Mahallesi Hangi Şehirde İlçede?

Ramo nerede çekiliyor, çekim yeri hangi şehirde ilçede bulunuyor? Ramo Taşkapı Mahallesi neresi, set konum ve adres bilgileri nasıl gidilir?

ÖZEL HABER
Ramo Reytingleri

Show TV dizisi Ramo reytingleri nasıl, ne kadar izlendi, kaçıncı oldu? Ramo reyting sonuçları, rating karnesi, izlenme oranı ne durumda?

ÖZEL HABER
Gazete Tiraj Sonuçları 6-12 Ocak 2020

Yazılı medyada gazete tiraj sonuçları belli oldu. 6-12 Ocak 2020 dönemi hangi gazete ne kadar satıldı, kaç kişi gazete okudu?

Serdar Karagöz TRT'de Hangi Göreve Getirildi?

Serdar Karagöz'ün TRT'deki yeni görevi belli oldu.

Cafer Mahiroğlu Halk TV'nin Yeni Sahibi Oldu

Medya dünyasında önemli gelişme! Halk TV'nin yeni sahibi Cafer Mahiroğlu oldu.

Serhat Alaattinoğlu Show TV İstihbarat Şefi Oldu

Ciner Medya Grubu bünyesindeki Show TV'nin yeni istihbarat şefi Serhat Alaattinoğlu oldu.

TRT Deutsch Test Yayınlarına Başladı

Alman medyası için alternatif bir haber kaynağı yola çıktı. TRT Deutsch test yayınlarına başladı.

Tutunamayanlar İrem Gerçek Adı Ece Çeşmioğlu Kimdir Kaç Yaşında?

Komedi dizisinde Tutunamayanlar İrem gerçek adı asıl ismi nedir? Sarışın kız Tarık'ın sevgilisi Tutunamayanlar İrem kimdir hangi oyuncu?

Tutunamayanlar Eylem Gerçek Adı Dilhan Naz Özgülüş Kimdir?

Salı günü yayınlanan Tutunamayanlar Eylem gerçek adı asıl ismi nedir kim oynuyor? Kafede çalışan kız kimdir kaç yaşında hangi oyuncu?

Tutunamayanlar Yağız Gerçek Adı Zengin Çocuk Kimdir?

Tutunamayanlar dizisinde Belgin'in kardeşi zengin çocuk kimdir hangi oyuncu canlandırıyor? Tutunamayanlar Yağız gerçek adı asıl ismi nedir?Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!