Söz Dizisi Yayından Kalktı mı Neden Final Yaptı Niye Bitti?

Star TV'de yayınlanan Söz dizisi yayından kalktı mı, neden bitti? Söz dizisi niye final yaptı, yeni sezon çekilecek mi?


Haber Tarihi : 27 May 2019 19:16

Üç sezondur Star TV ekranlarında pazartesi akşamları yayınlanan askeri temalı aksiyon dizisi Söz yolun sonuna geldi. Tolga Sarıtaş'ın başrolde olduğu Söz dizisi neden final yaptı, niye bitti, yayından kaldırıldı mı? Söz'ün final yapma sebebi nedir, dizi kaç bölüm ve kaç sezon sürdü, dördüncü sezon çekilecek mi, yeni sezonda başka bir kanala transfer olacak ve orada devam edecek mi? İşte detaylar...

söz neden final yaptı niye bitti yayından kaldırıldı mı

Timur Savcı ile Burak Sağyaşar'ın sahibi olduğu TIMS&B'nin yapım şirketi olduğu, yönetmen koltuğunda Yağız Alp Akaydın'ın yer aldığı ve senaryosunu Poyraz Karayel'in de yazarı olan Ethem Özışık'ın kaleme aldığı Söz 84. bölümü ile ekranalara veda etti. Üç sezonluk ekran macerasının sonuna gelen dizi 2019-2020 sezonunda ekranda olmayacak. Oyuncu kadrosunda Tolga Sarıtaş, Deniz Baysal, Nihat Altınkaya, Meriç Aral, Sarp Akkaya, Melis Birkan, Eren Vurdem, Görkem Sevindik, Doğukan Polat, Ece Çeşmioğlu, İlayda Ildır gibi isimlerin yer aldığı dizinin dördüncü sezonu ise çekilmeyecek.  Söz Dizisi Neden Final Yaptı?

söz dizisi yayından kaldırıldı mı neden final yaptı niye bitti

Söz'ün final sebebi diğer yapımların tersine doğrudan reyting değil. Çünkü dizi her ne kadar üç sezondur ekranda olsa da reytinglerde iyi sonuçlar almayı başarıyordu. Yapım ekibi ve kanal hikayeyi daha fazla uzatıp tadını kaçırmamak ve dolayısıyla işler kötüye gidip reytingler düşüşe geçmeden diziyi bitirmeye karar verdiler. 

Dolayısıyla dizinin yayından kaldırılması gibi bir durum söz konusu değil. Bu noktada yapım ekibi ve kanalın ortak rızası ile final kararı alındığını söyleyebiliriz. Tekrar bölümleri Blutv'de yayınlanan dizinin yeni sezonda başka bir kanalda devam etmesi gibi bir durum ise söz konusu değil.

Final bölümü konusu:

TİM artık, sözün bittiği yerdedir. Büyük bir çatışma hazırlığında olan terör unsurları kahraman askerlerimizle burun burunadır. Bu çatışmanın en az kayıpla atlatılabilmesi için time iki önemli görev verilir. Yavuz ve Tim, çatışmayı organize eden terör unsurlarının liderlerini ve çatışmayı yürüttükleri karargahı yok etmek için harekete geçerken timin diğer yarısı, terör unsurlarının mühimmat depolarını vurmak için sıcak temasa başlar. Çatışmaların büyük bir zaferle sona ermesi her şeyin bittiğini anlamına gelmeyecektir.

Esas düşman yani ‘Bir Dost’ yaşadığı sürece ülkemiz böyle tehlikelerle burun buruna olacaktır. Yavuz ve tim son bir görev için harekete geçer. Hayatları pahasına da olsa Dost’u yok edeceklerdir. Fakat onları bekleyen çok daha büyük bir sorun vardır. ‘’O’’ geri dönmüştür. TİM artık, sözün bittiği yerdedir.söz neden final yaptı söz dizisi niye bitti söz yayından kaldırıldı mı söz kaç bölüm sürdü söz kaçıncı bölümde final yaptı
2 Haziran 2020 Reyting Sonuçları

02.06.2020 Salı reytingleri açıklandı. 2 Haziran 2020 reyting sonuçlarında Survivor, Çarkıfelek, Doktor Strange, Kral Şakir kaçıncı oldu?

1 Haziran 2020 Reyting Sonuçları

1 Haziran 2020 reyting sonuçları açıklandı.

Farklı Pikap Seçenekleri

31 Mayıs 2020 Reyting Sonuçları

31 Mayıs 2020 reyting sonuçları: John Wick, Survivor, ÇGH 2, Kayıp Balık Dori, Özgür Dünya kaçıncı oldu? İşte pazarın reytingleri.

30 Mayıs 2020 Reyting Sonuçları

30 Mayıs 2020 reyting sonuçlarına göre birinci hangi kanal oldu? Cumartesi akşamı en çok izlenen diziler ve programlar açıklandı.

29 Mayıs 2020 Reyting Sonuçları

29 Mayıs 2020 reyting sonuçları açıklandı. Cuma akşamının en çok izlenen yapımları ve kanalları belli oldu. Arka Sokaklar kaçıncı oldu?

28 Mayıs 2020 Reyting Sonuçları

28 Mayıs 2020 reyting sonuçları belli oldu. 28.05.2020 Perşembe günü Survivor, Gora, Çakallarla Dans 4, Ev Yapımı ne kadar izlendi?

18-23 Mayıs 2020 Tiraj Sonuçları

Tiraj sonuçları belli oldu. 18-23 Mayıs 2020 haftasında en çok hangi gazeteler okundu?

Türk Dizilerinin Pakistan Seyircisi Üzerindeki Etkisi

TRT World önemli bir çalışmaya imza attı ve Türk dizilerinin Pakistan seyircisi üzerindeki etkisini inceledi.

Gün On4: Yeni Puhutv Dizisi

puhutv'nin yeni dizisi Gün On4'ün ilk detayları belli oldu. Dizinin oyuncu kadrosu, yönetmeni ve konusu açıklandı.

27 Mayıs 2020 Reyting Sonuçları

27.05.2020 Çarşamba reytingleri belli oldu. 27 Mayıs 2020 reyting sonuçlarında Survivor mı yoksa Kuruluş Osman mı birinci oldu? Sıralama...

26 Mayıs 2020 Reyting Sonuçları

26.05.2020 Salı reytingleri belli oldu mu? 26 Mayıs 2020 reyting sonuçlarında hangi yapım kaçıncı oldu? İşte günün birincisi...Görüşleriniz bizim için önemli...


Bize Yazın!